צביעת מראה, מה השיטה הטובה ביותר? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צביעת מראה, מה השיטה הטובה ביותר?

harry

Recommended Posts

אני מעוניין לצבוע את המארז שלי עם אפקט מראה, איך אני עושה את זה?? (קראתי מדריך גדול באנגלית אבל אנגלית זה לא הצד החזק שלי, אז אני ישמח אם מישהוא מכאן יסביר איך עושים צביעת מראה..)

וגם איזה צבע הכי מתאים לצבוע פלסטיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפקט מראה זה לא צביעה, זה שיוף ופוליש של המתכת.

בדיוק!

אתה צריך רק לשייף (דלת,גג ,דלת שניה)

שאחרי שמשייפים אז שמים את הפוליש ומורחים עד שנוצר אפקט מראה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון! אפקט מראה אשר לקבל גם אם צובעים בלקה את המשטח, או בצבע כסף למתכת.

מראה זה משטח מבריק עם מקדם החזרה גבוהה... הכי טוב זה ללטש את המארז בעזרת חומר ליטוש ןלצבוע בשיכבה של לקה שקופה ומבריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון! אפקט מראה אשר לקבל גם אם צובעים בלקה את המשטח, או בצבע כסף למתכת.

מראה זה משטח מבריק עם מקדם החזרה גבוהה... הכי טוב זה ללטש את המארז בעזרת חומר ליטוש ןלצבוע בשיכבה של לקה שקופה ומבריקה.

זה לא יוצא אפקט מראה כמו עם הפוליש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוכן לגלות לי איזה מין חומר מיוחד לליטוש??.

וחוץ מזה ששמעתי שעל מנת לקבל משטח חלק במיוחד ובעקבות זה אפקט מראה טבעי של הצבע צריך לשייף, לשים משחת פריימיר, לשייף, לצבוע לשייף וכן הלאה..

אם הייתי יודע בדיוק לא הייתי שואל בגלל זה אני צריך עזרה,

ראיתי את האתר שעוסק בזה אבל לצערי הוא באנגלית והרבה ממנו לא הבנתי בגלל זה ביקשתי שמישהוא שהצליח לצבוע את המארז שלו באפקט מראה יוכל להסביר לי איך לעשות את זה בעברית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי שאוכל להסביר טוב יותר... האם אתה מעוניין בצבע מסויים (כחול נניח או שחור) עם אפקט מראה או האם אתה מעוניין בליטוש המתכת/צבע מתכתי עם אפקט מראה?

כי אלו שני מצבים שונים שמצריכים שני פתרונות שונים לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה לא מתכוון לליטוש מראה...

כלומר אין כאן צורך להשתמש במשחות ההברקה למתכות.

הפרוצדורה באופן כללי היא כזאת -

בשלב הראשון אתה צובע בצבע שחור, יש מספיק ת'ראדים ותשובות על זה בפורום - למשל בסטיקי FAQ שבראש הפורום.

אם אתה מעוניין בצבע שחור, הייתי ממליץ על סדרת צבעי הרכב של מוטיפ שאפשר להשיג באוטודיפו, הם מעט יקרים יותר - אבל אין מה להשוות באיכות. אפשר גם להשתמש ב-duplicolor, אותם יש באייס והום-סנטר והם של חברת בת של מוטיפ - האיכות טיפה פחות טובה כיוון שאחוז האקריל נמוך יותר וסוג בחומר המחבר טיפה פחות טוב. בעדיפות הנמוכה ביותר נמצאים צבעי קריילון - יחסית זולים אבל לא יתנו את אותה רמה של אפקט - וכמובן שאפשר למצוא גם שמות מוזרים יותר בכל מיני טמבוריות מקומיות שבד"כ משתווים באיכותם לזאת של קריילון.

הכל שאלה של כמה אתה רוצה להשקיע ועד כמה באמת חשובים לך דברים כמו עומק הצבע, הברק וכדומה.

קרא היטב את תהליך הצביעה ב-FAQ ואת המדריך באנגלית שפורסם בת'ראד הזה.

אם יש לך שאלות לגבי התהליך - כאן זה המקום, אבל אני ממליץ לך גם לבצע חיפוש בפורום, ישנם הרבה מאוד ת'ראדים בהם ניתנו המון המלצות מוצלחות ביותר.

בשלב השני - (עליו אפשר לדלג אם אתה לחוץ בזמן או שרמת התוצאות לא עד כדי כך חשובה) נרצה לשים שכבת לקה מגנה שגם תורמת לברק - שוב אני ממליץ על הלקה של מוטיפ - משתי סיבות, קודם כל היא מגיעה בבקבוק גדול יותר (שזה גם חסכוני יותר מבחינת מחיר) ושנית אין לה בעיות תאימות עם רוב הצבעים. והתאימות כאן חשובה בטירוף!

אם תשתמש בלקה שאינה תואמת את הצבע ומכילה נניח חומר שגורם להמסת החומר המקשר בצבע - ירדו כל שעות הצביעה והליטוש לטמיון, שכן הצבע יתפרק והתוצאה תהיה מזעזעת.

איך יודעים אם הלקה שרנית מתאימה?

על רוב הלקות כתוב עם איזה צבעים הן לא תואמות - מומלץ להעיף מבט לפני - אם אין, אני לא הייתי קונה. מנסיון אני יכול להגיד לך שהלקה של מוטיפ תואמת את רוב הצבעים, ושהלקה של קריילון למשל ממיסה את רוב הצבעים (אני מדבר ספציפית על הלכה שנמכרת כ"וויקנד ספריי" כצבע שקוף) וזה לא כתוב עליה...

את הלקה יש לרסס ממרחק גדול עד כמה שניתן בשכבות דקות מאוד! ועם הפרש של כ-20 עד 40 דקות בין שכבה לשכבה שמאפשרות ייבוש מינימאלי. כך לעשות כ-3 שכבות ואח"כ לחכות לפחות 24 שעות לייבוש והטמעה.

בשלב השלישי והאחרון - קופצים לאוטודיפו/אייס/הומסנטק/חנות המכוניות האהובה עליך וקונים ווקס או פוליש לרכב. אני אישית מעדיף את זה של TurtleWax שמגיע עם ספוג. לעבוד לפי ההוראות והתוצאות מדהימות.

תהליך די פשוט אבל דורש בעיקר סבלנות והתמדה - אפשר לקבל אפקט טיפה פחות טוב עם הרבה פחות מאמץ - השאלה היא למה אתה שואף...

אבל בכל מקרה מדובר בתהליך שונה לחלוטין מתהליך הברקת מתכת.

בהצלחה, אם יש שאלות - לך על זה, ונשמח לראות את התהליך והתוצאות הסופיות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה רבה אני מאוד ישמח לעשות ככה, אבל יש לי כמה שאלות:

אני הולך לצבוע מארז של xt שוכב והצבע הטבעי שלו , הטקסטורה היא לא חלקה היא מין צביעה מחוספסת יותר אם אתה מבין למה אני מתכוון...

אז איזה שיוף אני צריך להעביר אותו כדי שהיה חלק ואיזה שיוף אני צריך להעביר אחרי כל שכבת צבע,?

האם כדאי להשתמש במשייפת חשמלית רוטטת\ סרט ?

כמו שאמרתי בתחילת התראד, שאנגלית לצערי זה לא הצד החזק שלי ולא הצלחתי להבין את המדריך באנגלית שהפנו בתרד של ה FAQ

אז אני ישמח אם תוכל לפרט בקצרה את השלבים העיקריים שהם כותבים במדריך באנגלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איזה שיוף אני צריך להעביר אותו כדי שהיה חלק ואיזה שיוף אני צריך להעביר אחרי כל שכבת צבע,?

האם כדאי להשתמש במשייפת חשמלית רוטטת\ סרט ?

בקשר למשטח, קודם כל תשייף אותו עד לקבלת משטח חלק. ולאחר כל צביעה מומלץ כן לשייף את המשטח.

בקשר למשייפת, מצטרף לשאלה, יש לי כזה מלשטת של BOSH, כזה ששים ניר שיוף וזה רוטט.. עדיף להשתמש בזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...