מצלמות DV נגד מצלמות רגילות. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצלמות DV נגד מצלמות רגילות.

PhP dUdE

Recommended Posts

לפי מה שאני מבין אתה מדבר על השוואה בין מצלמות אנלוגיות (רגילות) לבין מצלמות דיגיטליות (DV).

נראה לי שזה כבר עונה על השאלה ^.

בכל"מ,

נתחיל מזה שקלטות DV הרבה יותר קטנות מקלטות אנלוגיות רגילות, וזאת עקב כך שלא נשמרת תמונה אמיתית על קלטות ה DV, אלא המידע נשמר בצורה דיגיטלית. (למרות שיש את שיטת ה Digital-8 שבה ניתן לשמור מידע דיגיטלי על קלטות אנלוגיות - וזה עובד!).

יתרון נוסף הוא הפשטות בעריכת הוידאו. רוב, אם לא כל, מצלמות ה DV מגיעות עם חיבור Firewire המאפשר העברת המידע מהקלטת למחשב, מנסיון האיכות פשוט מצוינת, וזה לאחר צריבה של הסרט וצפיה בDVD, ולא שיש לי כזאת בומבסטית, ליתר דיוק לא DV אימיתי, אלא D-8.

אני לא מומחה כ"כ גדול לזה, ככה שאני אשאיר לאנשים נוספים למנות את היתרונות :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילום אנלוגי עבר זמנו...

כולם אהיום משתמשים בדיגיטלי (חוץ מערוץ 1 ;D וזה מנסיון!)

את הסרט גמר שלנו צילמנו בDV ערכנו אותו דרך פרימייר של אדובי וצרבנו על עם תפריט והכל,

איכות הכי טובה שיכולה להיות, ממש כמו בממיר דיגטלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DV זה דיגיטאלי ו-D8 זה "דיגיטאלי"...

ועכשיו אני אסביר את עצמי:

DV = צילום דיגיטלי + הקלטה דיגיטלית

D8 = צילום דיגיטלי + הקלטה אנלוגית

למה להקליט בצורה דיגיטלית אם ישר מעבירים את זה לאנלוגי? ::)

תמוהה לי.

ובקשר לאיכות של 2 אלו, יצא לי לעבוד/לראות את התוצאות של ה DV ואני עובד עם המצלמת D8 שלי, ואני לא הרגשתי יותר מדי הבדל.

וגם זה לא כ"כ היה ניתן להשוואה, משום שהמחיר של המצלמה שלי הוא באלפי שקלים וה-DV שעבדתי איתה היא בעשרות-אלפי שקלים.

עריכה:

guypld, זה לא הגיוני שבמרכז התקשרות התקציב שאני מתנדב בו יש רק מצלמות DV, ובערוץ הראשון הכל עדיין אנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה:

guypld, זה לא הגיוני שבמרכז התקשרות התקציב שאני מתנדב בו יש רק מצלמות DV, ובערוץ הראשון הכל עדיין אנלוגי.

הגיוני כי בערוץ 1 שולט ועד העובדים והמשמעות של לעבור לדיגיטלי היא עבודה הרבה יותר קלה ומזה נגזר פחות אנשים/עובדים,

והועד לא מאפשר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שערוץ 1 משתמש רק באנלוגי,

אבל באחד הסיורים שלנו בערוץ מטעם מגמת תקשורת ראינו שם את אחד העורכים עורך איזה כתבה ל"שער 1" וצחקנו עליו כל הדרך חזרה משם רק בגלל שהוא השתמש בVHS ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיוני כי בערוץ 1 שולט ועד העובדים והמשמעות של לעבור לדיגיטלי היא עבודה הרבה יותר קלה ומזה נגזר פחות אנשים/עובדים,

והועד לא מאפשר את זה.

אין שום קשר בין שיטת ההקלטה למספר העובדים :nixweiss:

העבודה נשארת אותה עבודה, מה שמשתנה זה שיטת הקידוד שהיא דיגיטלית, ומה שהיא מאפשרת זה פשוט העברת יותר קלה של החומר למחשב לצורך עיבוד,

איכות טובה יותר, ושמירה על איכות לאורך שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם משתמשים במצלמות S VHS הרבה יותר איכותיות ממצלמות 3CCD ..

(שמתשמשים בהם במגמות תקשורת ומרכזי תקשורת )

חוץ מזה המכשור שלהם הרבה הרבה יותר מתקדם ממה שיש במגמות ומרכזי תקשורת ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם משתמשים במצלמות S VHS הרבה יותר איכותיות ממצלמות 3CCD ..

(שמתשמשים בהם במגמות תקשורת ומרכזי תקשורת )

חוץ מזה המכשור שלהם הרבה הרבה יותר מתקדם ממה שיש במגמות ומרכזי תקשורת ..

אני לא יודע דרך איפה אתה רואה ערוץ 1, אבל אצלי דרך הממיר הדיגיטלי יש הפרש עצום בין האיכות של ערוץ 1 לערוצים אחרים!

ומה גם שDV זה בין השיטות האיכותיות ביותר כיום(לשוק הנמוך כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד פה לא אמר עדיין את ההבדל העיקרי .

ההבדל הוא כמו בין סרט לקלטת VCR (למרות ש- DV יותר איכותי מ- !!!!!)

לDV יש רזולוציה של 500 פסי רוחב ולאנלוגי 200 פסי רוחב.

כנ"ל גם לגבי הקול יש מצלמות דגטליות עם הקלטה 5.1 ערוצים !!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את הפנסוניק NV-GS11 שהיא כמובן מצלמת DV והתנסיתי פעם עם אנלוית של סוני... והפנסוניק לא רואה אותה ממטר ! אי אפשר פשוט להשוות בין האיכות, בפנ' הצבעים יותר חדים ונקיים וגם נורא פשוט להעביר סרטים מקלטת למחשב בגלל פיירוויר מובנה ואין צורך להתעסק עם כל מיני כרטיסי עריכה וכו..

לדעתי תלך על דיגיטלית ואל תסתכל לכיוון של אנלוגיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...