איך נראה בית שימוש יפני? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך נראה בית שימוש יפני?

Libby

Recommended Posts

הכל זה דברים כימיים וחשמליים שעוברים לנו במוח. הכל הוא מה שאתה מגדיר ולא מה שאחרים מגדירים. זה כמו השאלה איך אתה רואה צבע שחור. אולי אתה לא רואה טוב? אולי כל ההגדרות שביססת על שחור הן לא נכונות? אולי מה שאתה רואה שחור, הוא בעצם צהור, וכל הצהוב שאתה רואה הוא שחור? יכול להיות שהתבלבלת בצבעים? אם כן, אז לא התבלבלת, מכיוון שבשבילך שחור הוא שחור, אבל בשביל אחר הוא בכלל צהוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צבעים אפשר להגדיר. לכל צבע יש אורך גל שונה ומכאן שכל צבע הוא קבוע עבור כולם, אלא אם יש לך בעיה בראייה. צבע זה לא דבר סוביקטיבי, לפחות בין בני-אדם.

ובקשר לאותות החשמליים - זאת בעיה של גוף ונפש. הרי הם לא עוברים כך סתם פתאום באקראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך למשמעות החיים קבלו סיפור

היו היה דיג בארץ רחוקה שכל מה שהוא היה עושה כל היום זה לשבת על המזח בסבבה שלו ולדוג

בא אליו איזה תייר אחד ואמר לו שמע אחי סטארטאפ

תקנה עוד חכה ותדוג יותר דגים וגם הסביר לו שאם הוא ידוג יותר דגים הוא יוכל למכור חלק ולהרוויח כסף

שאל הדייג : ומה אני יעשה עם הכסף???

אה.....אתה תוכל לחסוף , לקנות ולדוג יותר דגים!!

ומה אני יעשה עם יותר דגים שאל הדייג?

תוכל למכור ביותר כסף ולקנות סירה ואז תדוג מלא דגים ותרוויח מלא כסף!!

ומה אני יעשה עם הכסף שאל הדייג??

והתייר ענה : תקנה עוד סירה , תקים חברת דייג ותעשה מלא כסף

ואז תוכל לשבת ולא לעשות כלום כל היום!!!

והדייג ענה לו

זה מה שאני עושה היום......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה אתה חושב שהאושר יכול להיות גלום רק בדבר אחד?

אני אתן לך דוגמאות אפשריות לאושר עילאי: כאשר לאדם נולד ילד, כאשר אדם מגשים את חלומו הגדול ביותר, כאשר אדם זוכה להערכה רבה בקונצנזוס גדול בעקבות דבר שלמען עשיתו עמל רבות ויש עוד..

אני לא חושב שיש אושר "אחד" (-אמיתי, שאותו צריך לחפש) כמו שמקבילה שלו אין "עצבות" אחת שהיא העצבות האמיתית (דוגמאות לעצבות - מוות של קרוב משפחה, כישלון מחפיר בדבר קריטי..) או "כעס" אחד שהוא הכעס האמיתי.

ייתכן שהדתיים באמת משקרים לעצמם, ואני בעצמי אתאיסט, אבל זה, לדעתי, גורם להם סתם לבזבז את חייהם לשווא ולשגות באשליות. כל ההתרגשות הזאת מאלוהים היא די פתאטית לטעמי, אבל מכיוון שהם מאמינים בקיומו ומאמינים שהם משרתים אותו - הם מאושרים. כמו שעבד, עם מנטליות עמוקה של עבד, נהנה לשרת את האדון.

ייתכן שזה לא האושר הגדול מכולם, אבל כמו שאמרתי כבר - אושר הוא סוביקטבי. אם תשאל הרבה אנשים מה היה הרגע הגדול של חייהם הם יגידו לך "לידת בני\בתי" (מראיונות רבים ומגוונים שקראתי שלא נגעו לנושא הזה, אבל השאלה הזו השתררבה לשם). זה לא אומר שזהו האושר העילאי. אנשים אחרים, שיש להם אופי הישגי מובהק, אולי יבחרו בהישג יוצא דופן בחייהם המקצועים כשיא האושר שלהם.

ועוד דבר - אני יודע דבר או שנים על התת-מודע (אני לומד פסיכולוגיה וקראתי כמה ספרים בנושא) - ואם אדם משכנע את עצמו מספיק פעמים שהאושר שלו הוא אמיתי - אז הדבר נכון. ולא יהיה שום דבר שירצה לעלות מעל פני-השטח- כי התת-מודע- שהוא מתחת לפני השטח - לא מכיל כבר שום ספקות אחרים.

לא אמרתי שאושר תלוי רק בדבר אחד ... תפסיק בבקשה לחפש טיעונים נגד מה שאני רושם...

אם הביאו לי מכות ואני אכחיש את זה באופן כל כך קיצוני עד כדי כך שזה יהיה חסר ספקות זה עדיין לא יהפוך לאמת...

וכשהמנייאקים שהביאו לי מכות יבואו להביא לי מכות עוד פעם תסמונות פוסט טראומטיות יעלו ויבואו ללא עכבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה שלי לכל הדיון המעמיק היא כך

"סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצותיו שמור כי זה כל האדם"

זוהי אחת מהמנטרות שלי

אני מציע להוסיף סמיילי שנאנח בייאוש. אבל גם זה יספיק לבנתיים : :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צבעים אפשר להגדיר.   לכל צבע יש אורך גל שונה ומכאן שכל צבע הוא קבוע עבור כולם, אלא אם יש לך בעיה בראייה.  צבע זה לא דבר סוביקטיבי, לפחות בין בני-אדם.   

טעות בידך ידידי

אמנם זה נכון שלכל צבע יש אורך גל והוא מוגדר

נניח שאתה מסתכל על הצבע האדום, שיש לו אורך גל, אין לי כח לחפש כרגע, אז נקרא לו אורך גל R

אדם עומד לידך ומסתכל על אותו צבע אדום, בעל אותו אורך גל B, אבל בעיניו הצבע נראה ירוק (איך שאתה מגדיר ירוק)

עכשיו, זה טבעי לגמרי בשבילו, כי מאז שנולד הוא רואה "אדום" כ"ירוק" וזה נראה לו טבעי ויפה.

אתה לעולם לא תוכל לדעת איך הוא רואה את הצבעים שלך.

אדם שלישי יראה את הצבע כ"צהוב" שלך. והוא רגיל שהבננות שלו אדומות לגמרי, הוא פשוט קורא לצבע הזה בשם "צהוב"

מבין ?

נ.ב. בהחלט דיון על אסלות :)

נ.ג. אני מת לטוס ליפן , זה אחד החלומות הגדולים שלי, אבל אני סטודנט תפרן, וזאת המדינה הכי יקרה בעולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע להוסיף סמיילי שנאנח בייאוש. אבל גם זה יספיק לבנתיים : :-\

שמע לי יש מטרות בחיים (ואני בטוח שאני לא אגשים אותן ) לא יודע מה איתך , אני נהנה לתרום למשל

אם אתה להתווכח בוא למפגש ואני אזמין אותך לכוס קפה אצלי בבית (אני גר 7 דקות משם)

לא ידעתי שאנטיגונה בקאמבק

לא זה שלמה המלך החכם באדם אי אפשר להתווכח איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שאנטיגונה בקאמבק

חחחח מה אתה חושב שזה מאנטיגונה במקור?

זה קהלת......

לאיפה הגענו שאנחנו מכירים את הספרות היוונית טוב ולאדעים איך קוראים לספר שהוא חלק מהיסטוריה שלנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות בידך ידידי

אמנם זה נכון שלכל צבע יש אורך גל והוא מוגדר

נניח שאתה מסתכל על הצבע האדום, שיש לו אורך גל, אין לי כח לחפש כרגע, אז נקרא לו אורך גל R

אדם עומד לידך ומסתכל על אותו צבע אדום, בעל אותו אורך גל B, אבל בעיניו הצבע נראה ירוק (איך שאתה מגדיר ירוק)

עכשיו, זה טבעי לגמרי בשבילו, כי מאז שנולד הוא רואה "אדום" כ"ירוק" וזה נראה לו טבעי ויפה.

אתה לעולם לא תוכל לדעת איך הוא רואה את הצבעים שלך.

אדם שלישי יראה את הצבע כ"צהוב" שלך. והוא רגיל שהבננות שלו אדומות לגמרי, הוא פשוט קורא לצבע הזה בשם "צהוב"

מבין ?

אז אתה טוען שלא ניתן לדעת בוודאות מה למשל זה באמת אדום, צהוב או ירוק?    זה מעניין בתיאוריה, אבל אפשר גם להפריך את התיאוריה הזאת.   

ידוע שכל צבע, בדרך-כלל בלא קשר לתרבות, משפיע על בני-אדם.  צבע אדום למשל גורם לעצבנות קלה ולאי-נוחות, ירוק ולבן הם צבעים מרגיעים וצהוב וכתום יוצרים תחושה של מרץ.    כך שאם תסתכל למשל על קיר גדול הצבוע בירוק למשל למשל חצי דקה אתה תחוש רגוע יותר ואם תסתכל על קיר צבוע אדום תחוש עצבנות קלה.

עכשיו - אם אני הייתי רואה אדום X ואת היית רואה אדום Y סביר להניח שההשפעה שלו עלינו לא הייתה דומה, אבל במחקרים שבדקו את השפעת הצבעים על הרגשות (חנויות וחברות עושות שימוש במחקרים כאלו בעיקר) נמצא שהצבעים משפיעים בצורה דומה על רובה המוחלט של האוכלוסייה.     

מכאן, שלא משנה אם אני רואה אדום אחד ואתה אדום אחר, אם ההשפעה שלנו עלינו זהה - זה אותו הדבר.   כי בלי השפעה לצבעים אין משמעות והגדרה(מלבד אורכי-הגל).

ראה למשל בויקופדיה - להגדרה של הצבע אדום מוקדש חלק קטן המסביר את אורך-הגל של האדום וכו', וחלק גדול המוקדש למשמעות של האדום - כי זה הדבר שבאמת חשוב, יותר מאורכי-הגל.   

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9D_%28%D7%A6%D7%91%D7%A2%29

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...