עבור לתוכן
 • צור חשבון

nec_000

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  4,342
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  66
 • זמן מחובר

  2839יום 8ש' 48דק' 32שנ'

nec_000 last won the day on דצמבר 30 2019

nec_000 had the most liked content!

דירוג

1,278 אגדי

5 עוקבים

אודות nec_000

 • דרגה
  Zone Wannabe
 • יום הולדת 09/05/1975

מבקרים אחרונים

8,034 צפיות בפרופיל
 1. ואם כבר מחפשים את ההבדלים בין האיכויות הגראפיות השונות בכותר זה, סה"כ 6 במספר (לא מעט כלל וכלל) מגלים שלא במפתיע וכמו בביקורת שערך סטיב מ- hardweare unboxed, שאין בינהם כמעט כל הבדל. **ניתן היה להסיק זאת מפערי ביצועים המאד קטנים שיש בינהם במדידה, מה שרמז על כך:
 2. הנה גרסאת המבחן עם מאיצים מדורות קודמים. אני יכול לשתף שערכתי לא מעט בדיקות על HD7970/R9 280x וחייב להודות, שהוא עובד לא רע בכלל ומאד שמיש, הופתעתי. אני מגדיר לא Low כמו שהם שמו, אלא High ורק טקסטורות על Low כדי שיכנס ל Vram בגודל 3GB. תהנו:
 3. הנה הוידאו של hardware unboxed, לאחר שהועלה מחדש, עם הסבר מדוע הוסר, ולאחר שתוקנו הממצאים כנדרש:
 4. הסרטון הוסר 😞
 5. סקירה טובה על המנוע הגראפי החדש id tech 7 המשמש את DOOM החדש. ומדוע, תמיד מוצרי חברת id software בתחום FPS - first person shooter הם הטובים והמהירים ביותר בתחומם בכל דור של כותר. זו החברה החלוצית שהמציאה את הג'אנר לפי למעלה מ- 3 עשורים עם Doom 1 המקורי שאז עוד עבד עם מקלדת בלי עכבר על מחשב PC ומערכת הפעלה מיושנת DOS. אני אגב הייתי אז מספיק מבוגר כדי להנות ממנו וזוכר עד היום, לרבות משחקים מרובי משתתפים באמצעות חיבור ל- BBS עם מודם. נוסטלגיה כמו שאומרים. לנסיון המצטבר הזה של id software עם חתירתה לאפס פשרות בכל מה שנוגע ל- performance, ולג'ון קארמק ה- founder של id software שהיה גאון תכנות, מומחה באלגברה לינארית (הנדרשת לתלת מימד) ונחשב לאבי התחום, יש את היתרון היחסי על פני התעשיה כפי שזה נראה ומודגם יפה בכותר הנדון. תהנו:
 6. השוואה על השינויים בין DOOM 2016 לחדש eternal 2020 - שווה צפיה, תהנו:
 7. לאחר בדיקה זריזה על מחשב אחר עם 2500k במהירות 4.4Ghz גם הוא, ועם כרטיס מסך HD7970/280x. התברר כי הכותר אינו מרשה לתת הגדרות גראפיות מעבר ל- הגדרת High (שהיא יחסית באמצע הדרך כי יש כמה וכמה מעליה) ועם הגבלה נוספת, והיא טקסטורות ברמה מינימאלית שזה Low. שכן אם מנסים להרים את ההגדרות מעבר, הכותר זועק שאין מספיק Vram ואינו מאשר זאת. בהגדרות אלו יש לנו סביבות 60-100FPS, ויותר טיפוסי 65-85 בתוך המשחק עצמו. רואים ירידה באיכות של הטקסטורות, אבל השאלה החשובה והיא האם זה משהו שמפריע למשחקיות ? ממש לא. עדיין הגראפיקה נאה ואינה נופלת ממשחקי עבר, שהספיקו להם 3GB Vram בימים ההם. קרי למחשב ישן, לילד, וכדומה... אין בעיה להריץ גם עם מאיץ גרפאי מיושן שכזה (משנת 2011). אבל משהו מעניין אחר ששמתי לב אליו ושימו לב כי זה חשוב: למרות שה FPS לכאורה יותר נמוך מהמערכת הקודמת i7 920, התגובתיות וה latency מעולים כמו המחשב החזק שלי. ולא פלא, זה אותו מעבד 2500k גם באותו תדר עבודה. גם נעלמו השיהוקים האקראיים פעם ב... מה שמלמד אותי שהפלטפורמה i7 920 כן מראה לנו נחיתות לעומת 2500k (תגובתיות - latency) ומנגד ה- FPS ממש אינו מספר לנו את התמונה המלאה. הנה ה- FPS במכונה עם 7970 נמוך יותר אבל זה טס תגובתי ומגיב מיידי ואין פגיעה בחווית משחק שהיא חשובה. מסקנתי היא שה- FPS ממש אינו מספר את התמונה הנכונה, ה- Latency הוא מה שקובע יותר מהכל, במיוחד בכותר fast person shooter כמו doom ואין משחק מהיר ממנו בתחום המשחקים. כך שהוא בנצ'מארק טוב למוסבר וממחיש למשתמש את החשיבות של הנושא. ללא ספק עשו עבודת קידוד מדהימה על המשחק הזה. שמים לב שיש נקודות שבהם יש עומס גראפי גדול וכדי שהמערכת לא תרד מ- 60FPS, היא מתחילה לבצע רנדור ברזולוציה נמוכה יותר ועושה scaling לרזלוציה 1080P והכל ב- real time. זו פונקציה של המנוע הגראפי החדש של id tech. שאפו. לא תחושו בירידה בחלקות האנימציה על כרטיס מסך שנחנק בעומס, המערכת תוריד רנדור ב- real time כדי לשמר min FPS שקבעתם בממשק ההגדרות. לכל היותר תחושו שהתמונה פחות חדה, כי בפועל יש פחות פיקסלים מהרזולוציה המוצגת. אפשר לחוש בזה כאשר הניטור של המנוע פתוח ברקע ומלמד אותנו שהוא מפעיל את הפונקציה ובאיזו עוצמה. נתקלתי בזה בכרטיס 7970 קורה .
 8. ככל שאני יודע לכותר הזה יש רק Vulkan.
 9. אצלי בדקתי את הביצועים עד כה בשתי מערכות, תחילה בשלי 2500k מומהר ל- 4.4Ghz משולב מאיץ 1080ti, שברור שהוא אובר קיל על המעבד, ותחת רזולוציה 1080P. הערכים המתקבלים הם בין 95 - 165 FPS. לרוב טיפוסי בין 110-130 FPS באמצע המשחק, כמובן בהגדרות הגרפיות הכבדות ביותר שיש, nightmare ultra. ניטור המצב מעלה שהכותר צורך 7200MB זכרון VRAM מכרטיס המסך, והמחשב קצת מעל 5GB RAM של מערכת ההפעלה, שזה מדהים בימים של 2020, משמע שכל מחשב עם 8GB זכרון יריץ אותו מושלם. אחרי זה נסיתי במחשב שלי בני, i7 920 שאינו מומהר בכלל שימו לב, ויש בו רק 8GB זכרון (שאנו כבר יודעים שמספיק לכותר הזה) ובליווי מאיץ RX580 של sapphire. באופן מפליא הביצועים שקולים לאלו שנצפו על ה- 2500k בכל הנוגע ל- FPS. לא ברור מאליו. מה שכן היתה עליה ב- latency וזה מורגש ביד ובעין וגם במדידה עליה לכ- 9ms במקום 6ms, כמו גם שיהוקון אקראי פה ושם באמצע חיסולה של איזו מפלצת אבל באמת נדיר, לא משהו שמפריע באיזה שהוא אופן. כלומר ה- FPS לבדו אינו מספר לנו את כל התמונה, ה- latency וחלקות חשובים יותר. או מה שנקרא, שלא יהיו drop-ים. סה"כ הכותר הזה מאופטמז היטב והוא מתאים גם למערכות מחשב ישנות מלפני 10 שנים בלי כל חשש. ראיתם, i7-920. גם לא צריך עבור 1080P מאיץ גראפי כבד, שכן ציוד ישן או (חדיש אבל בינוני/חלש) יעבוד היטב בהחלט. להערכתי המקדמית כל דבר מעל HD7970 יריץ אותו מצוין. לכן עוד מעט אעשה ניסוי עם מאיץ שכזה במכונה שלישית, ואעביר לכבודכם תוצאות להשוואה שתתרשמו. בטוח שידרש להוריד הגדרות גראפיות, משום של- hd7970 יש רק 3GB זכרון VRAM וההגדרות הכי כבדות ששמנו ראינו כי צרכו מעל 7GB VRAM, משמע מצריכות כרטיס מודרני עם 8GB בתור נקודת מוצא להפעלה תקינה. אז הגדרות גראפיות שיתאימו ל- 3GB יצריכו להתפשר בהיבט הזה, אך ספק אם הן יפגעו משמעותית באיכות הגראפית, מנסיוני, לרוב זה בקטנה ובשוליים, ולא משהו שממש מציק. בטח לא כשהאנימציה טסה ב- fast action gaming כזה, שלא ממש מסתכלים על הפרטים הקטנים. השארו בהאזנה...
 10. בנתיים בגלל הדליפה הנוראית ב- day 0, נאלצו מיד להוריד את מחיר הכותר כדי לשכנע יותר צרכנים לרכוש בכסף. המחיר העדכי 47$... (לאמריקאים) זה היה מהיר. אלא שכשמנסים להזמין מהפלטפורמה של bethesda מהארץ - החוצפנים מבקשים 70 אירו. מבחינתי שילכו לחפש, ממני הם קבלו (רק בגלל החוצפה שלהם) אפס.
 11. וואי וואי, תראו מה קרה: בטעות בלתי נתפסת, חברת Bethesda המפיקה של הכותר Doom eternal האגדי שכל כך חיכינו לו, אשר משווקת אותו בשני ערוצי שווק, האחד הוא תחת steam והשניה באופן ישיר דרכה (בפלטפורמה של Bethesda) , לא שמה לב, אבל בגרסה שהיא משווקת בעצמה ישירות, היא שכחה בטעות נוראית ובלתי נתפסת, את הקובץ exe שמפעיל את המשחק במצבו טרום ההצפנה על ידי הגנת Denuvo. ולכן לקחו שעות בודדות ממש עד ששמו לב לכך בקהילת הגיימרים, וגרדו את הראש, איך זה יכול להיות. למעשה המשחק לא דורש פריצה בכלל, הוא פתוח להעתקה חופשי לכל מי שחפץ בכך על ידי לא אחרת מאשר יצרנית הכותר. מאז וכמצופה המשחק הופץ ברשת למי שרוצה את הגרסא בחינם. אנשי Bethesda בצעו תיקון מהיר בגרסא שבאתרם כדי להעלים את הקובץ הפתוח, אבל זה כמו שאומרים, כבר מאוחר מדי מי שרוצה לקרוא אל הפיאסקו הזה, מוזמן להנות בקישור שלהלן: https://www.reddit.com/r/CrackWatch/comments/fli390/um_guys_i_think_i_cracked_doom_eternal_serious/ **נובע מכך, שמי שרוצה להשיג את הכותר מבלי לשם עבורו 60$, יכול, אם יחפש 10 שניות בגוגל, למצוא אותו בגרסא הפתוחה בקלות בלתי נתפסת. הוא כבר נמצא בכל פינה אפשרית. יודגש שוב - לא מדובר בפריצה בכלל, אלא בטעות אנוש של היצרנית בעצמה, ששחררה את זה לאויר העולם, וכשעלו על זה, כבר היה מאוחר מדי. ישנה סברה שמדובר בנקמה של אחד העובדים מתוכה.
 12. חיכינו לזה הרבה זמן, בימים נוראים כהיום כל אפשרות להסחת דעת מבורכת, תהנו:
 13. ^יואב צודק לחלוטין, תשתמש בכלים שהוא הציע, הם מאד מוכרים בתחום ובתעשיה ומאד עוזרים. יחד עם זאת ועוד לפני שהרצת אותם, בהנחה שהמעבד אצלך ב- OC טיפוסי למעבדי 4690k, אוכל לומר לך מנסיוני הלא מבוטל ובמלוא הצניעות הנדרשת כמובן, שבוודאות של 99% במשחק המדובר, אין בעיית CPU אצלך. אבל איך אני יודע ? אני מכיר את הכותר הזה טוב, ומדדתי אותו בשעתו להרבה צרכים ובדיקות. העומס מביא בכותר זה את המאיץ הגראפי מהדגם האמור 1060 וממקביליו 970 וגם R9 390, למאה אחוז ניצולת ולכן הוא זה שמביא לתקרת ביצועים שהנך מתאר. הצורה הכי ברורה וקלה לשים לב לכך, היא שכאשר שדרגתי כרטיסי מסך בכל אטרציה מחדש, בתחילה שדרגתי מ- R9 390 ל GTX980Ti או למקבילו GTX1070, וכבר חוויתי שפור ניכר בביצועים. לאחר מכן שדרגתי שוב ל- GTX1080 ושוב פעם היה שפור ביצועים נוסף. ולסיום שדרגתי ל- 1080Ti רק כדי להיכווח בעוד שפור משמעותי. שהרי לא היה מובחן שפור בכל שדרוג, באם העומס היה על המעבד עצמו. זו ההוכחה לנושא. כיום אני רואה באמצעות 1080Ti בין 100-150fps כתלות באזור הגאוגראפי במפת המשחק, או בעצם בעומס הנוכחי בכל מקום ומקום שהוא משתנה במפה, וזאת עם מעבד עוד יותר ישן משלך בוא נזכורה -> 2500k שעובד בתדר 4.4ghz . כותר זה משנת 2015 אינו נחשב קל זה נכון, אבל בכל הנוגע למעבדים, הוא עדיין מותאם יפה למעבד מרובע ליבות ומקודד יעיל, אינו מפגין קשיים כלשהם במהלך המשחק. הוא מנגד כן יודע לקחת את כל המאיצים הגראפיים שיש לקצה, זה רק עניין של כמה עומס גראפי הגדרת בלוח הבקרה של המשחק כולל רזולוציה כמובן. הכותר מסוגל בהגדרות גבוהות, בטח ברזולוציות גבוהות, להביא כל מאיץ גראפי לרוויה לרבות 2080ti . וככה עובד כותר שמתוכנן נכון אלגוריתמית. אז תעשה את הבדיקה שהצענו לך, או חסוך אותה... באם הנך סומך עלינו שזה רק עניין של המאיץ הגראפי. באם תרצה יותר FPS, וודא שתחת רזולוציה 1080p אינך עובד ב- ultra אלא ה- very high וזה ישאיר אותך לרוב מעל 60fps תמיד - בכרטיס מסדר גודלו של GTX1060. וודא כמובן ש- hairworks מבוטל גם הוא, משום שזו פונקציה שגוזלת המון משאבים מהמאיץ הגרפאי ומורידה לא מעט ביצועים גם. כמו כן ולעניין זה, ישנם ברחבי הרשת מדריכים הכיצד למטב את הגדרות המשחק הנדון, על מנת לחלץ מכל סוג וסוג של מאיץ גראפי, את הביצועים המיטביים שאפשר ממנו תוך כדי מינימום פשרה בניראות הויזואלית. תתפלא כמה דברים אפשר להוריד קצת ולהקל בהם את ההגדרות, כאשר בעיין בקושי תראה הבדל - אבל ה FPS יעלה מעלה בלא מעט. אז בהצלחה, ובברכת סוף שבוע שקט ורגוע לך ולכל החברים...
 14. אני בספק רב. אצלי עם 2500k אין בעיית FPS כזו או דומה לה. gtx1060 הוא מקבילו של ה- r9 390 שהיה לי כמותו גם. במקומות עמוסים גראפית הכרטיס r9 390 שהוא מקבילו של GTX1060 מתקשה לשמור מעל 60fps כפי שאתה מתאר ויורד לכוון ה 50-60 . כנראה זו הבעיה. והיום עם ה 2500k אבל עם GTX1080ti העסק טס בין 100-150FPS בקלות... אני די בטוח שזו אינה בעיה של מעבד.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close