שני מחשבים ביתיים, עד 2000 כ"א, שימושים דומים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שני מחשבים ביתיים, עד 2000 כ"א, שימושים דומים

bomba6

Recommended Posts

מחשב א':

1. מה התקציב המקסימאלי? 2000 ש"ח

א) לנסות לחסוך

ב) לא ניתן לחרוג

2. מה שימושי המחשב? ביתי- אופיס, Youtube, גלישה, משחקי Flash, צפיה בסרטים (נדיר). לא לגיימינג.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1920x1080.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אין צורך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 4-5 (יושב בממ"ד)

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס לא ו/או הרכבת מחשב בחנות? כן

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. TMS ודומיה. עדיפות לאיזור נתניה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בשבוע הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? המחשב יושב בממ"ד. למתוח כבל רשת בלתי אפשרי. לכן צריך כרטיס רשת אלחוטי (PCI או USB- אתם תגידו). בנוסף, מארז mATX. אסתטיקה לא חשובה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא.

מחשב ב':

מאפיינים דומים למחשב א', למעט:

2. שימושי המחשב כמו במחשב א' + פוטושופ / Premiere Elements פעם בחצי שנה לכמה שעות. צפיה בטלוויזיה דרך כרטיס טלוויזיה פנימי (קיים).

4. רכיבים שאין לכלול: אני חושב להשתמש בספק הכח הקיים (הנה תמונה). תגידו אם הוא מתאים או לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?7-8 (יושב בחדר שינה)

10. בקשות מיוחדות: למחשב יחובר כרטיס טלוויזיה קיים (קישור). לכן צריך להתאים למארז החדש.

הבסיס שחשבתי ללכת עליו לשני המחשבים הוא זה:

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=2562

כאשר חשבתי עבור מחשב ב' להחליף ל-i3.

תודה מראש על העזרה! אשמח לענות על כל שאלה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור הראשון, המפרט ששמת נראה הגיוני, כדאי להוסיף לו כרטיס רשת אם הראוטר שלך הוא MIMO, אז בהתאם, אם לא, אז סביר שעדיף כרטיס חיצוני (USB) שניתן יהיה לכוונן יותר בקלות במידת הצורך.

לגבי השני, סביר שעדיף גם לעלות ל8GB של .

בשני המקרים, חשוב לשים לב שלוח האם מגיע עם חיבור PCI רגיל, כי זה כבר לא טריביאלי כיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט למחשב הראשון נראה טוב, והוא כנראה כמעט זהה למה שאני הייתי מציע.

כמה הערות:

1. אפשר להרכיב מפרט דיי דומה גם מ TMS, אבל כרגע חסר להם הלוח H81M-HD3, שהוא לוח מאד משתלם.

2. אם המחשב יהיה בממ"ד, לא בטוח שהקליטה ברשת האלחוטית תהיה טובה, במיוחד אם הראוטר יהיה בחדר מרוחק יותר. יכול להיות שאתה תצטרך להשתמש ב Access Point לצורך הוצאת האות מהממ"ד.

3. הייתי מציע מפרט דומה למעט הצורב - יש אחד זול יותר בכמה שקלים, והזיכרון - אני חושב שיש מודול של 4GB שזול יותר בכמה שקלים.

מפרט למחשב הראשון:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601482519 - Intel - Intel Pentium G3220 Dual core CPU - LGA1150 - 3 GHz - 3MB cache - 22nm - 54W TDP - Integrated HD Gra...

כמות: - 1 - 253/248

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-H81M-HD3 - Gigabyte - Socket LGA1150 cpu support- Intel H81 chipset - Dual channel DDR3 1600MHz memory - Integrated Graphi...

כמות: - 1 - 279/273

זכרונות - DDR3 - לנייח

KVR16N11S8-4 - Kingston - 4GB - 1600Mhz - DDR3 - CL11 - Low Profile - KVR16N11S8/4...

כמות: - 1 - 177/173

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA

ST1000DM003 - Seagate - 1TB - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series - (ST1000DM001)...

כמות: - 1 - 268/263

מארזי מחשב - מארז עם ספק

CI-5SS7-A400 - Cougar - Cougar Spike - 400W Antec BP-400PX - mATX...

כמות: - 1 - 248/243

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-AP111-GBB01 - Arctic - Alpine 11 Rev 2 cooler for intel socket LGA775,1156, 1150 - Ultra quiet 92mm PWM fan with low noise...

כמות: - 1 - 64/63

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב

GH24NSB0 - LG - x24 DVD-RW Drive with M-DISC™ Support - Burns DVD+R/-R discs at 24x speed - SATA interface - Black...

כמות: - 1 - 79/77

שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים

SERVICEFORUM - Plonter - הרכבת מחשב, חיווט ובדיקות מקיפות חינם להזמנה של חבר פורום. זיכרו למלא בעת פתיחת בכרטיס הלקוח מאיזה פ...

כמות: - 1 - 1/1

1369.00 / 1342

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=5205

בקשר למפרט השני:

1. אני לא מכיר את ספק הכח הזה (Ci-Power), וככל הנראה מדובר בספק גנרי שעדיף שלא להשתמש בו. יכול להיות שאני טועה כמובן.

2. גרפיקה זה לא התחום שלי, אבל בד"כ לעבודה כזו אתה תרוויח מכרטיס מסך נפרד, בד"כ כזה של nVIDIA (זה מאד תלוי בתוכנות עצמן), כמו גם מכוח עיבוד גדול יותר ויותר זיכרון.

3. כמו ש yz101 ציין - יש צורך בלוח אם עם חריץ הרחבה מסוג PCI. לא כל הלוחות היום מגיעים עם חריצי הרחבה כאלו. מהבחינה הזו ה H81M-HD3 מתאים (יש לו חריץ הרחבה אחד מסוג PCI).

4. הדרישה שלך לרמת שקט גבוהה דורשת מארז שקט, ולכן יקר יותר. אם תוסיף לכך מעבד חזק יותר ו 8GB זיכרון, הרי שכבר תעבור את ה 2000 ש"ח, וזה בלי כרטיס מסך.

מפרט למחשב השני:

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601483643 - Intel - i3-4150 Dual core CPU - LGA1150 - 3.5 GHz - 3MB cache - 22nm - 54W TDP - Integrated HD Graphics 4400...

כמות: - 1 - 514/504

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-H81M-HD3 - Gigabyte - Socket LGA1150 cpu support- Intel H81 chipset - Dual channel DDR3 1600MHz memory - Integrated Graphi...

כמות: - 1 - 279/273

זכרונות - DDR3 - לנייח

JM1600KLH-8G - Transcend - 8GB 240-pin DIMM DDR3 PC3-12800 CL11 - Unbuffered - DDR3-1600 - 1.5V - 512Mx8 (16pcs) - Transcend Je...

כמות: - 1 - 359/352

דיסקים קשיחים ו SSD - SATA

ST1000DM003 - Seagate - 1TB - 3.5 inch - SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 series - (ST1000DM001)...

כמות: - 1 - 268/263

מארזי מחשב - מארז עם ספק

P100-400W - Antec - P100 Advanced Super Mid Tower 400W - 2x USB3.0 and 2 x USB2.0 ports - 2x 5.25 inch tool-less drive b...

כמות: - 1 - 527/516

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-AP111-GBB01 - Arctic - Alpine 11 Rev 2 cooler for intel socket LGA775,1156, 1150 - Ultra quiet 92mm PWM fan with low noise...

כמות: - 1 - 64/63

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב

GH24NSB0 - LG - x24 DVD-RW Drive with M-DISC™ Support - Burns DVD+R/-R discs at 24x speed - SATA interface - Black...

כמות: - 1 - 79/77

שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים

SERVICEFORUM - Plonter - הרכבת מחשב, חיווט ובדיקות מקיפות חינם להזמנה של חבר פורום. זיכרו למלא בעת פתיחת בכרטיס הלקוח מאיזה פ...

כמות: - 1 - 1/1

2091.00 / 2049

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=5204

הערה: לפי השימושים שלך, אולי תצטרך להוסיף כרטיס מסך בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק Ci-power של חברת CWT לא בדיוק ג'נרי, חברת CWT מייצרת חלק מדגמי הספקים של החברות הגדולות, בין השאר סדרת Termaltake Toughpower וחלק מהדגמים בסדרות TX ו-HX של Coresir ועוד אחרים, בין היתר יש לה גם ספקים זבל.

הנה רשימה חלקית של ספקים המיוצרים על ידי CWT:

http://whirlpool.net.au/wiki/psu_manufacturers

השאלה בן כמה הספק ומה ישב עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברשימה הנ"ל, כמו גם ברשימה הזו, אני לא רואה חברה בשם Ci-Power שעבורה CWT מייצרת ספקי כח. אני לא יודע איך אפשר להעריך האם מדובר ספק איכותי או לא. חיפוש באינטרנט לא מעלה שום מידע לגבי חברה כזו, למעט ספקים שנמכרים באייבורי (שים לב שכתוב על המדבקה בעברית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גש לתמונה שהוא העלה של הספק שלו, תכניס את ה-UL number של הספק שלו לפי ההסבר כאן:

http://www.tomshardware.com/reviews/power-supply-oem-manufacturer,2913-3.html

לפי הסידורי של הספק תגיע לחברה בשם CHANNEL WELL TECHNOLOGY CO LT שהם בעצם CWT בקיצור.

תוכל לבדוק כך כל ספק שיש על המדבקה שלו את הסידורי ההוא, במו כן באותו קישור יש בהמשך רשימה ענקית של דגמים ומי היצרן שלהם.

כמו שרשמתי CWT מיצרים גם ספקים איכותיים וגם זבל, בערך כמו FSP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע. קראתי את כל המאמר, ואכן כמו שכתוב על הספק של פותח הדיון מתברר כי הוא יוצר ע"י CWT. רק מעצם העובדה שהחברה הזו מופיעה ברשימה אני צריך להניח שמדובר בספק כח איכותי? מה שחשוב פה לצורך הדיון - האם פותח הדיון צריך ספק כח חדש או שהוא יכול להשתמש בספק הכח הקיים? אם הוא יכול להשתמש בספק הקיים, הדבר יחסוך לו 124 ש"ח (מארז P100 לעומת מארז P100 עם ספק כח), כך שאני לא בטוח ששווה לקחת את הסיכון ולהשתמש בספק הקיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמצא שום מידע על Ci-POWER, יכול מאוד להיות שאלו מיוצרים או יותר נכון השם והמדבקה יוצרו לאייבורי במיוחד, בנוסף רשום על המדבקה בעברית.

מעניין אותי כמה זמן יש את הספק ברשותו של פותח הדיון ומה שאר המפרט שישב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@bomba6

בהמשך לדיון שלך בפורום המפרטים, אני רוצה לציין שהמארז שהצעתי הוא הכי זול שמצאתי שהוא בגודל micro ATX (הכי זול - כי ביקשת לחסוך). מכיוון שבמפרט למחשב הראשון נשאר עודף, אפשר כמובן לקחת מארז אחר, אבל זה כבר שיקול שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל- תודה על התגובות.

1. "העזתי" לשאול לגבי הספק הזה, כי חיפשתי באינטרנט לפני שכתבתי כאן, ומצאתי ת'רד שלם כאן ב-hwzone שהספק הוא בעצם של חברת CWT והוא לא כזה גנרי.

עם זאת, אם מחיר הספק לא כזה רציני, אולי באמת שווה לקנות ספק חדש וזהו, ולשמור את הספק הזה לגיבוי.

idanmal הספק הנוכחי הוא כבן שנתיים. (ת'אמת הוא נקנה לאחר שהספק המקורי (הגנרי.. בזמנו לא התייעצתי איתכם :cognee:) נפח את נשמתו בהפסקת חשמל אקראית).

(היום יש עליו: E4500, P5GC-MX, 8400GS, 2GB , 500GB HD וכרטיס טלוויזיה).

2. @smalul המלצת למחשב ב' על 8GB זכרון ואמרת שצריך אולי בעתיד כרטיס מסך. כרגע אני לא מעוניין בכרטיס מסך, אבל האם ההערה הזאת היא בגלל כרטיס הטלוויזיה שאני מוסיף או בגלל ה-Premiere Element? כי אם זה בשביל הפרימייר בלבד, אפשר להסתדר גם בלי. (היום E4500, 2GB ו- 8400GS זה אמנם עובד לאט אבל מספיק עבור התדירות שאנחנו משתמשים בזה).

3. אין לי פיקסציה על מארז mATX. אני פשוט רוצה מארז קטן מספיק. כל הצעה למארז אחר תתקבל בברכה.

4. אני באמת מעדיף את TMS כי הם קרובים לי הביתה, אבל אם אין להם את ה-HD3 אז או שאמתין או שאקנה מפלונטר. באמת לא הצלחתי למצוא בטווח המחירים הזה מתאים יותר.

5. yz101 הנתב הוא לא MIMO. כרטיס כנראה יהיה יותר נוח. נבדוק את האופציות. פחות קריטי למעמד הקניה.

סיכום ביניים- נראה לי שכולנו מסכימים על ההצעה של smalul על מחשב א', ואני אלך עליה.

בנוגע למחשב ב'- הייתי שמח אם היה אפשר למצוא מארז קצת יותר זול (אני מבין שתהיה פגיעה ברמת השקט).

שוב תודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במפרט הראשון השילוב שהצעתי של מארז וספק כח הוא כנראה הכי זול שניתן למצוא. כמובן שזה אומר שזה מארז דיי בסיסי, אבל לצרכים שלך הוא מספיק. אם אתה רוצה מארז גדול יותר/מאוורר יותר/שקט יותר/בעל תכונות אחרות - זה יעלה לך יותר.

במפרט השני כתבתי שאולי תצטרך כרטיס מסך נפרד בעתיד בשביל תוכנות הגרפיקה שלך. שים לב שכתבתי שזה לא התחום שלי, כך שיכול להיות שבאמת אין צורך בכרטיס מסך נפרד (אני פשוט לא מכיר את התוכנות שבהן אתה משתמש). בד"כ תוכנות גרפיות ירוויחו יותר ממעבד חזק יותר, מזיכרון גדול יותר ומכרטיס מסך בעל זיכרון גדול ומעבדי , אבל זה מאד תלוי בתוכנות ובשימושים.

אני לא חושב שיש צורך בכרטיס מסך נפרד בשביל השימוש בכרטיס הטלויזיה, אבל שוב- זה לא התחום שלי, ויכול להיות שאני טועה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...