אוהב מחשבים ופשוט מיואש לחלוטין, מה כבר אפשר לעשות? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוהב מחשבים ופשוט מיואש לחלוטין, מה כבר אפשר לעשות?

elellad

Recommended Posts

שלום,

אני יודע שאם אני אתחיל לכתוב את הכל עליי בפרטי פרטים, הדיון הזה יהפוך למגילה ענקית ויגרום לייאוש לקריאה אז אקצר כמה שאפשר:

אני בן 24, אוהב מחשבים בגדול, כל חיי אני מתעסק באהבה לטכנולוגיה שמתפתחת, גאדג'טים, וכל נושא המחשבים. אין לי שום ניסיון מקצועי ולא למדתי שום דבר באופן מקצועי. כל הדברים שאני יודע הם מניסיון אישי ואפשר להגיד שאני יודע קצת מעל הממוצע.

תמיד חלמתי לעשות תואר במדעי המחשב אבל העניין ירד בשנים האחרונות לאחר שהבנתי שזה לא בשבילי - אני ממש לא טוב במתמטיקה ולכן זה יורד מהפרק.

עם הזמן הבנתי שהתואר היחידי שאפשר לעשות במחשבים הוא מדעי המחשב, ולכן אני נמצא בדילמה קשה - אני כן רוצה להתעסק במחשבים אבל כיום תואר זה חובה. מצד שני, כמו שציינתי, אין סיכוי שאני אעשה מדעי המחשב. אז מה אפשר כבר לעשות?

עם כל הייאוש שבדבר, מה שעלה לי לראש זה בודק תוכנה. אבל האם קורס זה משהו שיכול לעזור להתפתח כיום? הרי כולם מבקשים תואר ראשון, כולם מבקשים ניסיון. ללכת ולעשות "קורס פשוט" יוכל באמת להיות משהו טוב?

ומה בנוגע ספציפית למה שאמרתי? האם בודק תוכנה זה תחום מבוקש? שכר טוב? יכול להיות שזה ממש לא בשבילי ואני אפילו לא מודע לזה.

מה שאני כן יכול לשלול בתחום המחשוב זה כל מה שקשור לגרפיקה, כל מה שקשור להתעסקות באינטרנט (קידום אתרים וכו').

אני מחפש דברים יותר טכניים - בדיקת תוכנה, תכנות (למרות שדי ירד מהפרק בגלל הלב של מדעי המחשב) וכו'.

משהו שדורש ידע טכני ברמה גבוהה יחסית של התעסקות עם מחשב.

איך אני רואה את עצמי בעתיד? אני רואה את עצמי שכיר עם שכר טוב עם כל הכבוד, נמצא במשרד משלי מול מחשב במשך יום שלם.

ועם כל הייאוש שבדבר - מה כבר אפשר ללמוד? לעשות? כבר כמעט חצי עשור שאני רק חושב על מה אפשר לעשות ולא מגיע לשום מקום.

מקווה שהדיון הזה ישנה לי החיים.

בבקשה עזרה,

והמון תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא אומר "לא" לכלום כמעט. העניין הוא שעולם המחשוב הוא עצום.

לכן אני לא יודע בוודאות במה מדובר ב"הנדסאי תוכנה", אבל אני שומע את המילה הנדסה וכבר חושש מהסיבה שהתחומים הריאליים (מתמטיקה/פיזיקה) קשים לי ברמה שאני רק אסבול.

ואפשר קצת הסבר לעומק בתחום ה-IT? מדובר בצורך לעבור בקורס? האם יש ביקוש? וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איך אתה מבין את משמעות המושג "להתעסק במחשבים"?

פקידה בבנק, מהנדס תוכנה, מהנדס חומרה, טכנאי בחנות מחשבים, מנהל בארגון, סוחר בבורסה - ועוד עשרות תפקידים אחרים בעולם כוללים אנשים ש"מתעסקים כל היום עם מחשב" או "יושבים כל היום מול מחשב". אבל יש הבדלים עצומים במהות התפקיד וכן בהכשרה הדרושה.

מה זה בשבילך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם אני לא מדבר על להתעסק במחשבים ברמה של להיות מול מחשב ולתפעל או פשוט לעסוק כמו תוכי בתוכנה שמביאים לי.

אני מדבר על רמה קצת יותר טכנית. להתמקצע בתחום מסויים שיהיה טכני שידרוש ממני לדעת לעומק תחום מסויים שקשור לעולם המחשוב.

ולא להיות פקיד בבנק או סוחר בבורסה שמתעסק בכלכלה והפעולה היחידה שעושה במחשב זה בשביל להקליד נתונים או להעזר בקבצים מסויימים שזה כמעט כל בנאדם עם ידע בסיסי במחשבים יכול לבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנס לאתר של מכללה \ קריית ההנדסאים של הטכניון ותעבור על הסילבוס..המתמטיקה שם היא לא יותר מידי מסובכת

והנדסאים צריך הרבה בכל התחומים.

ואין מה לעשות לכל תחום יש את החלק הלא כיפי שלו.

גם להיות צוללן ולשמור על על ריף אלמוגים כולל לנקות ציוד ולסחוב דברים ולפנות דגים מתים וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על רמה קצת יותר טכנית. להתמקצע בתחום מסויים שיהיה טכני שידרוש ממני לדעת לעומק תחום מסויים שקשור לעולם המחשוב.
זה עדיין לא מספיק ממוקד.

"לדעת לעומק תחום מסוים שקשור לעולם המחשוב". מה זה "קשור לעולם המחשוב"? גם קשור לעולם המחשוב וכרגע אמרת שזה לא מה שאתה רוצה לעשות.

פיתוח תוכנה? פיתוח אתרי אינטרנט? ניהול רשתות? ניהול תחנות עבודה? הרכבה של מחשבים? תיקון תקלות במחשבים? תכנון ופיתוח של ורכיבי חומרה חדישים? מימוש אלגוריתמים חישוביים?

משהו מהדברים האלה מדבר אליך יותר מאשר האחרים?

אגב התיאור שנתת קודם "נמצא במשרד משלי מול מחשב במשך יום שלם" מתאר בצורה הרבה יותר מדויקת את האנשים שמתעסקים במחשב ברמה של משתמשים פשוטים, מאשר את רוב אלה שעוסקים בצד היותר טכני של המחשבים, כפי שאתה מכנה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עדיין לא מספיק ממוקד.

"לדעת לעומק תחום מסוים שקשור לעולם המחשוב". מה זה "קשור לעולם המחשוב"? גם קשור לעולם המחשוב וכרגע אמרת שזה לא מה שאתה רוצה לעשות.

פיתוח תוכנה? פיתוח אתרי אינטרנט? ניהול רשתות? ניהול תחנות עבודה? הרכבה של מחשבים? תיקון תקלות במחשבים? תכנון ופיתוח של ורכיבי חומרה חדישים? מימוש אלגוריתמים חישוביים?

משהו מהדברים האלה מדבר אליך יותר מאשר האחרים?

אגב התיאור שנתת קודם "נמצא במשרד משלי מול מחשב במשך יום שלם" מתאר בצורה הרבה יותר מדויקת את האנשים שמתעסקים במחשב ברמה של משתמשים פשוטים, מאשר את רוב אלה שעוסקים בצד היותר טכני של המחשבים, כפי שאתה מכנה אותו.

דווקא לא ממש. מתכנת נמצא יום שלם מול מחשב ורק כותב בקודים ובשפות מסויימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז התעלמת באלגנטיות מכל מה שכתבתי בהודעתי ומשאלות שמטרתן הייתה לנסות למקד אותך.

וכתבת משפט אחד שבו אתה, בחור צעיר, שלדבריו כלל לא עבד בתחום ואפילו לא התחיל לימודים בתחום, מתיימר לתאר איך נראה יום עבודה של מתכנת.

טוב, נו, בהצלחה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק. לא מדוייק בכלל האמת.

בסופו של דבר זהו פורום, וכל עוד הדיון הזה לא ננעל, מבחינתי הוא ממשיך.

החלטתי להגיב לדבר הספציפי הזה מהסיבה שזה מה שתפס לי את העין בשביל לקבל תשובה על זה ו"להמשיך הלאה". לא זנחתי שום דבר.

וכל תגובה שאני מקבל פה מבורכת שכן מנסה דווקא למקד אותי ולכוון למטרות שאני חותר אליהן.

בפסקה השלישית בתגובה הלפני אחרונה שלך, עניתי בעקיפין פחות או יותר:

היות ותחום המחשוב הוא עצום ויש כמות עצומה של דברים שאפשר להתעסק בהם במחשבים, קשה לי להתמקד.

אם יש דבר אחד שאני יכול כן להוריד מהרשימה שקשורה למחשוב, זה כל מה שקשור לתחום הגרפיקה שאני לא מתחבר אליו ולא מעניין אותי.

מעבר לזה, קשה לי לדעת מה אני באמת מחפש ורוצה מהסיבה שאני לא יודע מה כל דבר מציע.

ואם נחזור לדברים שהצעת אני אולי אוכל להוריד עוד כמה דברים מהרשימה:

פיתוח אלגוריתמים - לא

הרכבה של מחשבים - לא

תיקון תקלות במחשבים - לא

שאר הדברים מדברים אליי כמו שהמון דברים אחרים מדברים אליי.

ואם העברתי תחושה לא טובה בזה ש"התעלמתי" משאר הדברים, אני מצטער. לא הייתה הכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם שתדע שאם יש מקצוע שאתה לא צריך בו תואר זה "מדעי המחשב " ,יש לי חבר שלא סיים אפילו 12 שנות לימוד והוא מקבל משכורת טובה יותר מכל בוגר תואר ראשון (אבל הוא מתעסק בזה מגיל 13) . בכל אופן אם יש לך משמעת עצמית ואתה מסוגל ללמוד לבד האינטרנט זה מקום הלימוד הטוב ביותר ,אבל כן תואר הוא מין "רשת ביטחון" כזאת . אני בעצמי התחלתי תואר ראשון במדעי המחשב במכללה(לא רואה סיבה לשבור את הראש באוניורסיטה) אחרי שפרשתי ממתמטיקה . אגב אתה לא חייב להיות טוב במתמטיקה בשביל להיות תוכניתן טוב(למעט כמה תחומים) .

כמובן שאם תואר ראשון כבד עליך ואתה לא יכול ללמוד לבד אז קח קורס, לגבי שאר המקצועות אני לא יודע :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם העברתי תחושה לא טובה בזה ש"התעלמתי" משאר הדברים, אני מצטער. לא הייתה הכוונה.

אין בעיה, אם כך בוא נחזור לדיון.

ממה שאני קורא מהדברים שאמרת - נראה ש:

1) תוכנה מושכת אותך יותר מאשר חומרה

2) דברים מעשיים מעניינים אותך יותר מהתאוריה

יש עוד שאלה אחת ששווה לנסות לנסות לענות עליה בשביל להתמקד, למרות שזה לא תמיד מצליח (במובן שמה שנראה לך עכשיו לאו דווקא יקרה בפועל), אבל כפי שאמרתי, שווה לנסות:

האם אתה חושב שמה שמושך אותך יותר זה:

* פיתוח תוכנה (בין אם תוכנות desktop, או web)

* בדיקות תוכנה (שזה אומר הבנה עמוקה של מאפייני התוכנה, מטרותיה, אופני השימוש הסבירים והבלתי סבירים ותכנון מערך בדיקות לאמינותה, נכונותה ויציבותה)

* הבנה מעמיקה של אופן הפעולה של תוכנות קיימות (מערכות הפעלה, ניהול ושרתים, השפעות הדדיות של חומרה ותוכנה וכו').

על אף הקרבה המורגשת, שלושת אלה הם תחומים די שונים, הן במובן של שגרת היום של מי שעובד בהם, והן בתכונות הנדרשות להתמקצע בהן (מי שטוב באחד התחומים לאו דווקא יהיה טוב באחרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...