גיליתי שלמחשב של אבא של אשתי יש ספק ZUMAX ZU400 עם (X2 ) ליד הדגם ; הוא ג'נרי? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיליתי שלמחשב של אבא של אשתי יש ספק ZUMAX ZU400 עם (X2 ) ליד הדגם ; הוא ג'נרי?

Niseg

Recommended Posts

לפני איזה שנה שנתיים המחשב של אבא של אשתי התקלקל והוא אמר לי שהוא תיקן אותו בחנות בצומת בילו ולא מזמן התברר לי שיש רק אחת כזאת - KSP . בנתיים הוא עובד בסדר בסך הכל. חשבתי לשדרג לו אותו או לקנות מחשב חדש ורציתי לדעת איזה חלקים צריך לקנות אז בדקתי דבר ראשון את הספק . הוא מדגם zumax zu400 . הוא מוציא עד 210 וואט על ה3.3 ו5V ו 20A על 12 ולט. הכרטיס מסך כרגע הוא HD5670 .

תגידו לי זה ספק גנרי???! היה לו לפני זה HEC400W לא זוכר איזה דגם וכרטיס מסך HD1950GT . בסך הכל הכרטיס ששמו לו "בסדר" ביחס לישן אין לי מושג כמה התיקון הזה עלה אבל כרגע המחשב הזה לא סוחב כלכך. המעבד הוא 3800X2 חלש יחסית גם הדיסק קשיח פצפון. לפי דעתי כנראה עם כל שידרוג הספק יצתרך להתחלף או פשוט לקנות מחשב חדש לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא גנרי אבל ממש לא גרוע ביותר. הוא נורמלי ומתאים למחשב אם כרטיס מסך מובנה או חלש (עד 8400 בערך)

אין הרבה מקום להשוואה מול ספקים גנריים אחרים, שבדרך כלל לא מחזיקים את המאוורר של עצמם שלא לדבר על מחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

יש לי את הספק הנ"ל ואת כרטיס המסך הנ"ל (HD5670)

הספק בן 5 שנים, ועדיין יציב לחלוטין.

אפילו הפעלתי עליו ניסוי ידני - העמסתי על המסילות זרם לפי מה שרשום במפרט שהן אמורות לעמוד בו, והמתח נשאר תקין במשך מספר שעות של ניסוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב גם לזכור שגם אם ספק ג'נרי מסויים יכול להחזיק מחשב פשוט כמה שנים ללא תקלות,

עדיין ספק מסוג כזה נותן מתח עם NOISE/RIPPLE גבוה ביותר מעל התקן המותר ומעמיס על הקבלים בלוח אם

שבסופו של דבר יתנפחו וינזלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

כאילו שזה לא קורה עם ספקים

" איכותיים ". אם הקבלים מתנפחים -

זו גם בעיה של הלוח, לפחות לא פחות מאשר של ספק כח.

וזה לא שאני ממליץ בכלל על גנרי, אבל גם לא צריך להסחף

עם " הגרוע ביותר ". :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גנריים שהם בסדר, תלוי לאיזה מחשב. ה Zumax הזה למשל יעבוד ללא בעיה במחשב שיש לו כרטיס מסך מובנה, ולא צריך יותר מזה - היית יכול להשקיע את העוד 50 שקל בסטיק נוסף או מאווררים יותר שקטים

ועוד משהוא קריטי - ההרכבה של המחשב. יש את הטכנאים שחושבים דברים כמו "I3 עובד כזה קר שהוא לא צריך מאוורר שני בקיר האחורי". אין הרבה מחשבים שבאמת "כל כך קרים". מחשבים כן צריכים את המאווררים "הנוספים" במארז. אם אין, המחשב מתחמם, ומתחילות כל הבעיות. חוצמזה, המאוורר היחיד שמוציא אוויר במקרה כזה זה הספק, כלומר כל האוויר החם מהמחשב גם עובר בספק ומחמם אותו, דיי צפוי שיהיו קבלים מנופחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין את הגנרי הכי טוב

יש כמה גנריים ששמתי לב אליהם :

כל מה שמבוסס על ABpower :

ABpower = 100W

Zeus = 100-150W

Zumax = 150W

Neolution = 100W

Huntkey :

CP300/350 = 100W

CP400 = 200-250W

Ever Power / KMEX :

הסדרה הטובה PL בלבד, לא PM ו PX. לפעמים קורה שיש קבל מנופח אז להחליף אותו והספק ממשיך לעבוד טוב מאוד ולא נדפק שוב

PL250 = 150W

PL350 = 200W

Hi Power.com :

SZ-500 = 100W

L&C :

LC-8500BTX = 80-100W

LC-B200/250/... = 80W

שים לב שעל הרבה מאוד ספקים שונים כתוב L&C כשלמעשה הם לא. מבחינתי ספק של L&C זה ספק שהציפ בקרה שלו הוא "2003" או "2005Z"

כמה באמת מחשב לוקח (במקס') ?

מעבד בסיסי / Pentium Dual / Celeron / Celeron D / P4 not-prescott + כרטיס מסך מובנה 100W

מעבד P4 prescott / D + כרטיס מסך מובנה 150W

כרטיס מסך חיצוני חלש +30-50W

כרטיס מסך חיצוני בינוני +50-100W

מחשבים ממש ישנים P3 וכו - 80W ומטה

ספקים אחרים יש כאלה שהם טובים - בכללי אם יש לך כמות של ספקים אז תבדוק אם יש כאלה שלא נשרפים על איזה שהוא רכיב שרואים שהוא בגודל פאתטי, לא כל הקבלים בצד מתח נמוך מנופחים, ולא סימני התחממות יתר בכללי אז הוא יכול להיות טוב, תעריך כמה הוא יכול להחזיק על המסילת 12V

חוצמזה הם תמיד יכולים לשמש לרכיבים לתיקונים / בניית דברים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יכול להחזיק את זה, השאלה עד כמה המתחים שלו היו יציבים ואם הוא לא נהרס בהדרגה (קבל מנופח איפה שהוא וכו)

מה שכתבתי זה לא המקס' שהספק "יכול להחזיק" (אצלך למשל הוא החזיק הרבה יותר), אלא מה לדעתי הוא יכול להחזיק במשך הרבה שנים ולהישאר יציב כמו ספק מחברה איכותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...