בג"ץ קבע: אין הקצבות לבתי ספר חדרים הלא מלמדים מקצועות חובה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בג"ץ קבע: אין הקצבות לבתי ספר חדרים הלא מלמדים מקצועות חובה

DXT

Recommended Posts

לכתבה

מנהיג הזרם הליטאי של הציבור החרדי החליט לפני כמה חודשים להורות לכל בתי הספר להחרים את "תוכנית הליבה" שמחייב משרד החינוך, לפיה נדרשים התלמידים ללמוד מקצועות יסוד. ח"כ גפני מיהדות התורה: "בלאו הכי החינוך החרדי גבר על הממלכתי בכל פרמטר".

לדעתי זו החלטה מבורכת הקוראת למגזר החרדי להתעורר מימי הביניים ולהבין שאין מקום למערכת חינוך שלא מלמדת כלום את תלמידה מלבד דברי תורה - לא מתמטיקה, לא פיזיקה, לא אנגלית, לא כלום - אוכלוסיה שלמה יוצאת מהמערכת הזו ללא שמץ של ידע כללי מלבד ספר התורה. ולדעתי זו החלטה אמיצה וחשובה של בג"ץ. אני רק מקווה שבעולם החרדי יפנימו ולא יישארו מקובעים בבועה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ציפיתי לתראד....

לכתבה

לדעתי זו החלטה מבורכת הקוראת למגזר החרדי להתעורר מימי הביניים ולהבין שאין מקום למערכת חינוך שלא מלמדת כלום את תלמידה מלבד דברי תורה - לא מתמטיקה, לא פיזיקה, לא אנגלית, לא כלום - אוכלוסיה שלמה יוצאת מהמערכת הזו ללא שמץ של ידע כללי מלבד ספר התורה. ולדעתי זו החלטה אמיצה וחשובה של בג"ץ. אני רק מקווה שבעולם החרדי יפנימו ולא יישארו מקובעים בבועה שלהם.

מה אכפת לך איזה השכלה יש להם

וכבר 3500 שנה העם היהודי קיים

והעם היהודי נחשב לעם מאוד חכם

ורק מלפני 300 שנה התחילה באמת התופעה של לימודי חול......

אני פשוט לא מבין מה הבעיה שלכם לחטט ולהגיד להם מה הם צריכים ללמוד כדי להיות "חכמים"

וגם זה רק 180 מיליון שקל

וזה באמת רק

כי בתקציבי המדינה מדובר במיליארדים!

אולי מי שקורא בYNET את הכתבה אומר 180 מיליון ואוו!!!!!!!!!

אבל זה כלום בשביל תקציב המדינה

אין לי ממש מה להגיד

פשוט לפני שהתראד יהפוך לתראד השמצה נגד "דוסים בורים חסרי השכלה"

רציתי להגיד כמה דברים

וגם אל תדאגו לימוד תורה לא יעלם לעולם.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעיה קטנה

העולם שלנו הוא עולם חומרני ואדם נמדד לפי מה שהוא יוצר ומביא לחברה

ומה לעשות שכאשר מקבלים חינוך כזה אתה פשוט לא מסוגל להביא כלום לחברה

שום תועלת

אתה נהפך לפרזיט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אתקן

אנחנו חיים בעולם קפיטליסטי שבו כל אדם חי בשביל עצמו ולכן

זובי על מה שאני אביא לחברה עם הידע שלי

:)

זה לא שהם פרזיטים ואתם חרוצים

זה שאתם מרגישים פראיירים וכואב לכם בלב

http://www.shofar.net/site/Productdetile.asp?id=413&category=3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. החלטה מבורכת ביותר. צריך שיהיה ישור קו לגבי תוכנית הלימודים המינימלית אותה כל ילד במדינת חייב לעבור.

ב.

הגיע הזמן. אני לא משלמת כאן מיסים בשביל שאלו יילכו לייצור בורות.

:nixweiss: ואני לא מוכן לממן קיצבה לאישתו הערבית של המחבל הערבי-ישראלי שהתפוצץ בצפון, ודויד-הכי-טוב לא מוכן לממן התנחלויות...

בקיצור, מקווה שהבנת את הנקודה שלי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע מה, גילי? אנחנו ישראלים. אנחנו לא אוהבים להרגיש פראיירים, אנחנו לא אוהבים שרוכבים לנו על הגב, בהתחלה מייצרים בורות על חשבונינו ואח"כ גם חיים על חשבונינו, משריצים כמו כרפדות, לא הולכים לצבא... עוד?

אנחנו לא אוהבים פרזיטים, במיוחד כאלו שחושבים שאנחנו חייבים להם. אז "זובי" לך על מה שאתה מביא לחברה? אז לך חיה במדבר עם עצמך. האדם הוא חיה החיה ב"להקות", כחברה, ביחסי תן וקח וכמה שתרצה רק לקחת, זה בלתי אפשרי ולא חיוני להשרדות החברה. פרזיט הוא לא רק החוליה החלשה - הוא גם החוליה המחלישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

Nice said :xyxthumbs:

גילי אנחנו לא חיים בעולם קפיטליסטי לחלוטין כי אם כן אז לא היה דבר כזה חינוך חרדי וחינוך ממלכתי

היה רק חינוך פרטי ואז החרדים בכלל לא היו לומדים כלום כי הם לא יכולים להרשות לעצמם.

האינטרס שלנו לממן את החינוך שלהם זה כדי להוציא אותם מהבורות שלהם ושיתחילו לתרום קצת למדינה הזאת בחזרה על כל מה שאנחנו נותנים להם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אנחנו תורמים לחברה שלך?

מה דעתך על מתפקד ששומר על המדינה הזאת?

או מדינה שנותנת כסף לחרדים כדי שיוכלו לחיות?

לך תחיה במדבר אתה והרבי שלך לבד ונראה כמה זמן תתקיימו

בלי שום עזרה מהעולם החילוני, אתה מוזמן לנסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כל הכבוד לבג"ץ.

כבר הרבה זמן שלא יצא משם משהו טוב.

ולגילי, אתה מדבר על 3500 שנה של עם , אבל אתה שוכח שיש בטיעון הזה קצת (הרבה) חורים:

1. החינוך החילוני-מדעי התחיל רק במאות השנים האחרונות (החינוך הפורמלי של אוניברסיטאות וכו'), כך שאין לך בכלל מה להשוות שנים עברו להיום.

2. בתחילתו, החינוך החילוני היה רק לעשירים ולמכובדים שיכלו להרשות זאת לעצמם. רוב האוכלוסיה פשוט נשארה בורה. שוב פעם, אין לך מה להשוות להיום.

3. מרגע שהיה חינוך חילוני, גם יהודים למדו בו. לעתים לצד לימודי קודש, ולעתים בלעדיהם לגמרי.

4. אני כ"כ שונא את הטיעון הזה של "הסתדרנו אלפי שנים עם תורה". זו אולי הטענה הכי מטעה בארסנל הנימוקים החרדי. לכל אורך ההסטוריה של עם , רוב העם עבד והתפרנס מעמל כפיים, והיו מעטים שהתרכזו בלימודי תורה. שוב פעם, קצת מוציא את הרוח מהדברים שלך.

גם היום בחברה החרדית, יש אנשים שעובדים למחייתם. הבעיה היא שאחוז אלו ש"תורתם אומנותם" וחיים על חשבון המדינה גדל באופן דרסטי.

ותסלח לי, אבל כל אדם צריך לתרום לחברה בדרך זו או אחרת. ומישהו שרק לומד תורה ולא עושה כלום חוץ מזה, הוא שום דבר מלבד פרזיט.

ועוד משהו: אם המדינה מממנת משהו, יש לה את הזכות לקבוע על מה ילך הכסף.

ואם המדינה החליטה על תכנית מסוימת (שד"א, לא מונעת לימודי תורה, אלא רק מוסיפה מינימום של לימודים כללים), אז זה מה שיהיה, ואין לשום רב זכות להחליט פתאום מה תהיה תכנית הלימודים במערכת החינוך הממומנת ע"י המדינה. אם הוא רוצה להעביר חקיקה שתאפשר את זה? לגיטימי. אבל זה לא המצב, ולכן טוב שבגץ מנע את המהלך הזה.

אה ועוד משהו גילי, בחייך, תכתוב עם רווח בודד בין שורה לשורה, זה מטריף את העינים לקרוא את ההודעות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בעד עולם קפיטליסטי

בטח שאני בעד שהקהילה החרדית והחילונית יחיו בלי שנאה

אבל זה לא ככה

אז למה לי לתרום לחברה שלכם?

מה אתם תורמים לחברה שלי?

כסףףףףףף

והמון!!!!!

תשתית כבישים

חשמל

טלפוניה

הגנה צבאית

הגנה משטרתית

צריך עוד משהו???(כי יש לי הרבה)

עכשיו מה בדיוק אתם תורמים לנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בטוח שיפתחו על זה תרד.

אני חושב שהקביעה הייתה מאוד נכונה. אין שום סיבה שהמדינה תממן את בתי הספר החרדים.

אהבתי את התגובה של פרוש:הבג"ץ של מדינת הכריז שהמדינה אינה מדינת היהודים"

אם המדינה לא משלמת על בתי הספר החרדים אז היא לא יהודית.

לדעתי המדינה צריכה לממן את תיגבור יהדות בכל בתי נספר בארץ, להשקיע בחינוך יהודי, לא בבתי ספר חרדיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...