חסר לי כבל(?) בספק כח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חסר לי כבל(?) בספק כח

Judas Iscariot

Recommended Posts

היום התחדשתי בשילוש חדש:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=547714.0

שכולל את לוח האם GA-B75M-D3H (rev. 1.1.

שמח כילד שקיבל בפעם הראשונה לגו, אצתי רצתי להרכיב את השילוש החדש.

ספק הכח שלי הוא HEC 450TD-FT.

אך אבוי, כאשר אני מגיע לחבר את הספק לללוח האם - חושכות עיניי.

היכן שבלוח הקודם שלי, ליד המעבד, היה חיבור ATX 12V ארבעה פינים - יש עכשיו חיבור ATX 12V שמונה פינים!

בספק שלי, אין כזה חיבור. הבנתי שיש ספקים שמגיעים עם 2 של 4 פינים 12V - אך גם את זה אין לי. הדבר הכי קרוב לכך שיש לי הוא כאמור החיבור 4 הבודד(2X2) או החיבור שמשמש לכרטיס מסך שהוא 3X2.

מה לעשות? האם אני חייב עכשיו להחליף ספק כח? האם יש מתאמים שאפשר לקנות בכמה שקלים? הושיע נא!

בשביל להמחיש, שמצאתי:

זה החיבור שאני צריך:

eps.jpg

וזה החיבור שיש לי:

12v4pinindex.jpg

4 pin ATX +12 volt power cable

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קצת מאוחר מדי בשביל זה עכשיו אני מניח, והאינטויאיציה שלי אומרת לי שגירסא מעודכנת יותר תהיה "טובה" יותר...

ראיתי פה בפורומים שכאילו אפשר לחבר חיבור 4 פינים ל8 פינים ושזה תלוי בכמות כח שהמערכת דורשת וכו' וכו'... מה לעשות? :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קצת מאוחר מדי בשביל זה עכשיו אני מניח, והאינטויאיציה שלי אומרת לי שגירסא מעודכנת יותר תהיה "טובה" יותר...

אסור להקשיב לאינטואיציה בימינו... ;)

לא יצא לי להיות במצב כזה, אז אני לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב - ניסיתי לחבר בכ"ז עם ה4 פין לסוקט 8 פין(יש רק דרך אחת להכניס אותו), ושאני "מדליק" את המחשב שום דבר לא נדלק, רק המאוורר של הכרטיס מסך מתחיל להסתובב למשך כמה שניות... אבל אני גם לא לגמרי בטוח שחיברתי כמו שצריך את הפינים של הכפתור הדלקה של המחשב, האם יש דרך אחרת "להדליק" את הלוח אם מאשר דרך המתג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי על הנושא בגוגל וראיתי די והותר אנשים שחיברו את ה4פין ל8פין ולא הייתה להם שום בעיה ולכן החלטתי לנסות גם אני.

במדריך של הלוח אם לא באמת כתוב משהו על הנושא מלבד:

The 12V power connector mainly supplies power to the CPU. if the 12V power connector is not connected, the computer will not start.

לאחר מכן, בדיאגרמת פינים של החיבור כתוב, בנוסח של מס' פין - הגדרה:

1 - GND (רק ל2x4 פינים 12V)

2 - GND (רק ל2x4 פינים 12V)

3 - GND

4 - GND

5 - +12V(רק ל2x4 פינים 12V)

6 - +12V(רק ל2x4 פינים 12V)

7 - +12V

8 - +12V

כאשר ה4 פין מחובר לסוקט, הוא בעצם מכסה את הפינים 3-4-7-8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר את החיבור 4PIN לתוך 4 מה 8PIN בלוח (הוא ייכנס רק בצד אחד של החיבור הגדול)

זה יחזיק ללא בעיה עד TDP 90W

זה יפעיל את הלוח גם אם גדולים יותר, אבל אם יש לך מעבד אם TDP גבוה יותר תצתרך לחבר 8 PIN אמיתיים (לא 8 PIN שהגיעו מ 4 PIN אם מתאם) כדיי שהחיבור לא יתחמם כלומר תצתרך להחליף ספק (מתאם לא יעזור)

אם חיברת 4PIN לתוך לוח שצריך 8PIN וזה לא נדלק תחפש בעיה אחרת - זה לא אמור לגרום לבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כע, יש ספייסרים.

טוב - ניתקתי הכל והתחלתי לחבר מחדש לאט לאט וזה עובד. מתקין מ"ה עכשיו. הדבר היחיד שלא מחובר כרגע זה כל מיני לדים של הפרונט פאנל, יכול להיות שאחד מהם קיצר? מוזר ומעניין...

אז בינתיים זה רץ ממש בסדר - רק העניין עם ה4 פין על ה8 פין קצת טורד את מנוחתי - כדאי להשיג איזה מתאם או שאין לי מה לדאוג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לד פרונט פאנל מקצר בתוך הלד - לא יקרה כלום הוא לא ידלוק

אם מפסק מקצר בתוך עצמו - אותו דבר כיאלו שמחזיקים את המפסק לחוץ

אם לד או מפסק קיצרו למארז יכול להיות נזק יות משמעותי - אבל אם היה קצר למארז אתה תראה שיש מקום חתוך בחוטים שקיצר - אז פשוט תעבור על החוטים ותוודא שאין

חיבור 4PIN של מעבד מחזיק TDP של עד 90W. אם יש לך TDP נמוך יותר אז אין בעיה עד שאתה לא עושה OC (במקרה של OC אם אתה לא משנה את המתח אז כמה שעשית OC זה כמה שעולה ההספק - למשל OC של 1.2 יעלה את ההספק X1.2)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...