עזרה עם טיול לכנסת, מוזיאון המקרא, מוזיאון ישראל והגן הבוטני - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם טיול לכנסת, מוזיאון המקרא, מוזיאון ישראל והגן הבוטני

Symbore

Recommended Posts

שלום רב אנשים

מתכנן בקרוב טיול בירושלים עם המשפחה.

עכשיו יש לי כמה שאלות

א) לפי האתר ישנם סיורים שונים בכנסת: סיור כללי, סיור , סיור אומנות וצילום. האם בפועל הם מתקיימים? או שמתקיים רק הסיור הרגיל של השעה?

ב) ישנו גם הגן האריכאולוגי בכנסת? שווה ביקור ואם כן כמה זמן בשביל לראות אותו?

ג) האם אפשרי לשלב טיול בכנסת עם מוזיאון המקרא (מבחינת זמנים)? או האופציה המושלמת: לשלב את הכנסת גם עם מוזיאון המקרא ומוזיאון ישראל?

ד) ממה שהבנתי מוזיאון ענקי, האם שווה לנסוע רק בשבילו?

ה) שמעתי דברים מנוגדים בנוגע לגן הבוטני. כדאי לבקר שם? הוא שווה נסיעה לירושלים?

תודה אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אני הגיב רק על מה שאני יודע מנסיון אישי:

מוזיאון הוא באמת מוזיאון גדול. הוא מורכב מ 6-7 תערוכות שונות כשיש עוד אחת או שתיים שהם זמניות. הזמניות בדרך כלל הכי מעניינות, כי עוסקות בנושאים קצת שונים.

אני עם המשפחה שלי היינו שם 4 פעמים במשך 4-5 שעות, ואני חייב להגיד שעוד לא עברנו על כל המקום.

זה מקום שבאמת דורש יחס אישי והרבה זמן, אלה עם כן אתה מעוניין רק באחת התערוכות הזמניות (שיכולות לעניין אותך רק בגלל שיש להם נושא מעניין) ואז תוכל לסגור את העניין בשעתיים- שלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזקת לגבי המוזיאון.

לדעתי הן המשתנות, אבל גם התערוכות הקבועות שם מצויינות.

אפשר ללכת מהר וחפיף ולרוץ בין הרבה תערוכות אבל למי שבאמת מתעניין ורוצה ללמוד כדאי ללכת לאט, לקרא ובאמת לצאת עם משהו. במקרה כזה יותר מידי תערוכות יתחילו להיות מעט יותר מידי בשלב כלשהו.

בנוסף במיוחד לאלו שפעם ראשונה במוזיאון חובה לקפוץ ל"היכל הספר" ול"דגם ירושלים בימי בית- שני"

יש לציין ששני אלה נמצאים אחד ליד השני אולם בעוד שהיכל הספר ממוזג היטב ובהחלט ניתו להגיע איו בשעות הצהרים החמות, הדגם נמצא בחוץ = בשמש ולכן מומלץ להגיע אליו בשעות היותר קרירות - אך עדיין מוארות היטב, גם למען הצילומים.

אם אתם רוצים לשלב את הביקור במוזיאון עם משהו נוסף, הייתי משלבת אותו עם משהו פחות אינטלקטואלי כדי לאזן. למשל סיור קליל בשוק או בנחלאות, קפיצה לכותל וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היכל הספר ודגם ירושלים נמצאים ליד המבנה הראשי של מוזיאון נכון?

אני יודע שישנו עוד חלק שנמצא במזרח ירושלים, הוא לא אחד מהם נכון?

מישהו היה בגן הבוטני? המשפחה ממש רוצה ללכת לשם, אני יותר זהיר בנוגע למקום. אני אישית מעדיף להתמקד בדברים היותר מוכרים של ירושלים

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אתם באיזור, במידה ואתם משפחה הרפתקנית ביותר - ישנה תחנה לטיבוע ציפורים (מלשון טבעת, כמו שר הטבעות, לא טביעה מלשון מחסור בחמצן) צמודה לכנסת, אני לא זוכר מה הדין לגבי התקופה הזאת של השנה אבל אם אני לא טועה פחות או יותר אמורה להיות עכשיו נדידת סתיו אז צריכה להיות שם הרבה פעילות.

אפשר להגיע לשם מוקדם מאוד בבוקר (הם פותחים באיזור 4-5 לפנות בוקר) ולהשאר עד לסגירה (9-10 בבוקר אם אני זוכר נכון) ומשם להכנס לכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...