המדריך לשילוב כרטיס של AMD עם כרטיס NVIDIA ייעודי לPhysx. - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המדריך לשילוב כרטיס של AMD עם כרטיס NVIDIA ייעודי לPhysx.

amits1995

Recommended Posts

הקדמה (שתקדים את הסיפור).

למה אנחנו צריכים Physx בכלל?

פיזיקס הוא מנוע פיזיקלי בזמן אמת שנמצא במספר משחקים, הוא מדמה מקרים פיזקליים בצורה ריאליסטית ביותר כמו: קירות נשברים, פיצוצים והאפקט שלהם, זכוכיות מתנפצות, השפעת רוח על ניירות, רסיסים,פיצוצי שיש, ריאקציית בד וכו'.

מקצת מהמשחקים שתומכים בפיזיקס: Mafia II, Batman: Arkham Asylum, Dark Void, Mirror's Edge, The Saboteur.

דוגמא מהמשחק Mafia II (המומלץ בחום!):

דוגמא מהמשחק Batman: Arkham Asylum:

פיזיקס הוא נורא מגניב אבל אסור לשכוח שאין הרבה משחקים שתומכים בפיזיקס ואם אתם לא משחקים במשחקים כאלה לא ממש שווה לכם להוציא כסף על דבר שאין לכם בו שימוש (תוכלו לתרום אותו לי =]).

מה הבעיה עם של ATI (AMD)?

לכרטיסי המסך של חברת אין מעבדי (CUDA הינם המעבדים הייחודיים לחישובי הPHYSX).

לעומתם לכרטיסי החברה NVIDIA כן יש מעבדי כמנהגם בכל כרטיסם.

למה אני לא יכול להשתמש במעבד כדי לחשב את חישובי הPHYSX?

נכון להיום לא תוכלו למצוא מעבד מספיק חזק (במחיר סימלי) שיוכל לספק לכם חישובי PHYSX נאותים לצד חישוביו השונים ולא ליצור צוואר בקבוק ירידות FPS וכו', מעבדי הCUDA עושים את עבודות החישובים הללו בצורה פי כמה וכמה יותר יעילה מהמעבד הראשי ולכן שימוש בפיזיקס נעשה רק על ידי כרטיס מבית NVIDIA שיש לו מעבדי . (כמובן שיש מקרים יוצאי דופן אבל לא אתייחס אליהם)

ובכן אם יש לכם כרטיס של ויש לכם כרטיס ישן שנשאר בארון ומעלה אבק סתם או שאתם רוצים לקנות כרטיס ייעודי לפיזיקס המדריך הזה ינחה אותכם בהתקנה הכללית של הפרוצדורה.

שלב 1: בחירת הכרטיס לחישובי הפיזיקס.

שימו לב!!! המדריך לא תומך בכרטיסים יותר חדשים מסדרת הXX4 (כן תומכת בסדרה הזו אבל לא ב5XX)

לא מומלץ להיעזר בכרטיס ברמה של פחות מGT8800 (אני כיום משתמש בGT9800 שהוא ברמה של הGT8800 והוא מספק אחלה של ביצועים).

כל כרטיס שהוא מעל GT8800 או מעל GTS250 מומלץ ביותר.

שלב 2: התקנת הכרטיס.

אני מקווה שאתם יודעים שעוד כרטיס תופס PCI-E נוסף ולכן (נא להתארגן בהתאם, גם עם צריכת החשמל).

אין צורך לחבר את הכרטיסים שיש לכם במערך SLI או CF, רק להתקין אותם אחד מתחת לשני (כמובן שהכרטיס הראשי של יהיה בסלוט הראשון ורק אחריו יגיע כרטיס הNVIDIA).

20110411211321.jpg

כמו שאתם רואים הכרטיס הראשי שלי הוא HD5870 והכרטיס המיועד לפיזיקס הוא 9800GT.

20110411211329.jpg

Uploaded with ImageShack.us

שלב 3: התקנת הדרייברים.

דבר ראשון וודאו שיש לכם את הדרייבר האחרון והמעודכן של הכרטיס הראשי של .

אם הוא לא מעודכן עדכנו אותו.

לאחר מכן הורידו את הדרייבר של כרטיס הNVIDIA (שימו לב!!!!! לא להוריד דרייבר יותר חדש מגרסא 260.99).

לאחר שהורדתם את הדרייבר, התקינו אותו על מחשבכם, בסוף התהליך, במידה וההתקנה שואלת אם לעשות ריסטרט לחצו "לא", כעת הגיע החלק של ה"קראק", הקראק הוא נורא פשוט לשימוש רק לחיצה על מספר כפתורים והמלאכה תושלם...

את הקראק תוכלו להוריד מפה: http://www.multiupload.com/19FO1M1BHS

לאחר שהורדתם את הקראק פיתחו את הווינראר ופתחו את הקובץ Hybrid-PhysX-mod-1.04ff.exe

crack.png

לחצו apply.

crack2d.png

זהו! בעיקרון עכשיו יש לכם פיזיקס =] תוכלו לעשות ריסטרט כעת.

אחרי הריסטרט, במקרה ואין לכם את גירסת הPHYSX האחרונה, תוכלו לגשת לאתר של אנבידיה ולהוריד אותו משם, מפה התהליך נורא פשוט, גשו ל"הסר התקנה של תוכנית או שנה תוכנית"

מחקו את התקנת הPHYSX בלבד (לא דרוש ריסטרט), התקינו את הגירסא החדשה שהורדתם והפעילו את הקראק שנית (שוב, אין צורך בריסטרט)

הערות: לפי מה שאני הבנתי הפיזיקס ב3Dvantage לא נתמך בדרייבר יותר חדש מ258 עם מוד כמו שלנו ולכן אני כמובן ממליץ להשתמש בדרייבר 258 (אל דאגה! לא תאבדו ביצועים).

לעדכונים נוספים תוכלו לבקר פה: http://physxinfo.com/news/2789/hybrid-physx-mod-1-03-available/

העלתי בנוסף שתי תוכנות קטנות ונחמדות כדי שתוכלו לראות את ההבדל בין CPU PHYSX לGPU PHYSX

תוכלו להוריד אותם פה:

http://www.multiupload.com/YD6OKHU13A

http://www.multiupload.com/6VOYH7FIS5

תהנו!

עדכון: אני עדיין עם HD5870 ו9800GT, הדרייבר העדכני (280.26) עם PHYSX גרסא 9.10.0514 עובד עם הקראק, ואפילו מראה ביצועים מאוד טובים, בMAFIA II עם ההגדרות הכי גבוהות (VSYN OFF) בפיזיקס גבוהה ממוצע FPS: 64, בפיזיקס מדיום FPS 85.8

עדכון: יצאה גרסא חדשה של הקראק

הורדה: http://www.multiupload.com/H0NR7H8K8U

הקראק עובד נכון לעכשיו עד הדריבר החדש ביותר (285.58 / 285.62) עם פיזיקס גרסת 9.11.1107

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אני מקבל את אותה התוצאה אם אני שם כרטיס של ageia?

יש לו פה כרטיס לPhysx של BFG

אממממ אין לי ממש ניסיון עם כרטיסים כאלה או עם PPU

ולפי ציטוט מהFAQ של מי שכתב את הקראק

Q: What about Hybrid mod for Ageia PPUs? Is there any progress or updates?A: No, the first and the last release is located here. Apparently Ageia PPU support was dropped altogether since 9.09.30 - even for GPU users. Use this mod with PhysX System Software 9.09.0814 - the latest working package for PPUs.

שווה לנסות, תוכל להודיע לנו אם עבד או לא.

כל הכבוד, מדריך מתבקש.

רק תעלה את התמונות למקום אחר, imgshack קצת דפוק בזמן האחרון...

לאיזה שרת?

אהבתי "צוואר הבקבוק של המערכת" חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

הכרטיסים היחידים שיש לי מיותרים הם 8400GS ו 9400GT

שווה לשים אחד מהם לעבודה או שהם יעשו את זה בצורה כול כך גרועה שלא כדאי ? (איך מרגישים בכלל את ההבדל אם הכרטיס לפיזיקס חזר או לא ? זה מוריד FPS ? כי הכרטיס הראשי שלי הוא HD6950.... הוא מצויין )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כל עוד יש לך חריץ PCI-E נוסף, יפעל בלי בעיה.

רק שים לב, ברוב הלוחות שימוש ב-3 חריצי PCI-E מורידים את מהירות הבקר ל8x, ההבדלים זניחים יחסית, אבל כדאי שתדע זאת בכל מקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כל עוד יש לך חריץ PCI-E נוסף, יפעל בלי בעיה.

רק שים לב, ברוב הלוחות שימוש ב-3 חריצי PCI-E מורידים את מהירות הבקר ל8x, ההבדלים זניחים יחסית, אבל כדאי שתדע זאת בכל מקרה...

על הלוח אם 890GPA-UD3H AM3 שיש בו את חריצי ההרחבה הבאים -

[table][tr][td]

[/td][td]‎ 1. 1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16) (Note 4)‎

‎ 2. 1 x PCI Express x16 slot, running at x8 (PCIEX8) (Note 4)‎

‎ (The PCIEX16 and PCIEX8 slots support ATI CrossFireX and ATI Hybrid CrossFireX technologies, and conform to PCI Express 2.0 standard.)‎

‎ 3. 3 x PCI Express x1 slots‎

‎ 4. 2 x PCI slots

כי פשוט לא הבנתי מה הקטע עם מהירות הבקשר, בקיצור השאלה ללוח אם הזה אני יכול לחבר מערך עם כרטיס פיזיקס, מבלי שירד מהביצועים אם יהיה מערך רק של cf? ‎[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיסים היחידים שיש לי מיותרים הם 8400GS ו 9400GT

שווה לשים אחד מהם לעבודה או שהם יעשו את זה בצורה כול כך גרועה שלא כדאי ? (איך מרגישים בכלל את ההבדל אם הכרטיס לפיזיקס חזר או לא ? זה מוריד FPS ? כי הכרטיס הראשי שלי הוא HD6950.... הוא מצויין )

אפשר לקבל תשובה ?

אגב החריץ השני הוא 4X אבל אני לא מאמין שזה משנה לכרטיס כזה חלש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה למי שרוצה לעשות את זה:רק משחקים בודדים מריצים פיזיקס וגם אז,אם תהיו בלי פיזיקס זה לא אומר ש"לא תוכלו לשחק במשחק" והאפקטים הנוספים הם שוליים מאוד.

אם אין לכם כרטיס ישן של NEVIDIA שלא בשימוש,לקנות חדש למטרה זאת תהיה בזבוז כסף משווע.

בקיצור,אם יש לכם כרטיס בודד-לא לחשוב לכיוון של לקנות כרטיס יעודי לפיזיקס. אם יש לכם CF-זה יכול להיות רעיון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

איזה מדריך מצויין , תודה לפותח הנושא !

עכשיו אם כבר אז גם אני אשאל , לי יש כרטיס בודד HD6970 ובשביל הניסיון אני גם כן רוצה לנסות את עניין הפיזיקס הזה , אם אני לא טועה יש לי בשני המחשבים האחרים שלי שהם דיי ישנים או באחד מהם איזה כרטיס של , לדעתי הכרטיס הוא מסדרה 8xxx , אז יותא שאני גם בלי בעיה יכול להוסיף אותו לכרטיס הנוכחי שלי נכון ? (כמובן עם כל הפעולות הנלוות שרשמו במדריך הזה לגבי הדרייברים והתוכנת קראק :) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אז אם הבנתי נכון :

כל העניין של אינטגרציה בין ו לא קשורה ל SLI\CSF? (נכון?)

לא צריך CROSSFIRE - ולא צריך ???

כל מה שאני צריכה זה 2 סוקטים של PCI-E ?

אז....אם הבנתי נכון....:

PCI-E ראשון יהיה כרטיס מסך AMD

PCI-E שני יהיה כרטיס מסך NVIDIA

התקנת דיירבר של AMD

התקנת דרייבר של NVIDIA

לא לבצע RERSTART

לפצח בעזרת ה CRACK

לבצע RESTART

להתקין PHYSX

ושלום, זהו?

אם טעיתי בשלבים אנא הודיעו לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...