אז תעודת בגרות באמת כ'כ עוזרת בסופו של דבר? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז תעודת בגרות באמת כ'כ עוזרת בסופו של דבר?

yacovmateo

Recommended Posts

בס'ד.

אני יודע שטחנו את זה ושאלו את זה כמה פעמים,אבל יש כמה דברים מעבר שאני רוצה לשאול גם.

אני בכיתה י'ב,ואני כמעט בטוח לא יגמור את השנה עם תעודת בגרות מלאה,יהיה לי ביד סביב ה15 יח'ל.

•אני רוצה לדעת אם אלה שאין להם בגרות מלאה פה זה באמת פגע בהם במציאת עבודות אחרי וכו'..

•אני שוקל לעשות עוד פעם י'ב,אבל לעשות את זה בקידום נוער,וזה במקום להשלים אחרי ,גם ככה הגיוס שלי יהיה בסביב חודש מרץ שנה הבאה,פשוט אני לא יכול ללמוד עם עוד 15-20 תלמידים סביבי,אני בחיים לא מרוכז,שמה אני יכול לקבוע באיזה שעות אני רוצה ללמוד,ומספיק לי ללמוד 2-3 שעות ביום וזהו.

מה אתם אומרים שכדאי לי לעשות?,באמת שאני צריך הכוונה מהחברה היותר מנוסים שפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם לא תעשה בגרות, איך תתקבל לאוניברסיטה?

עכשיו ברצינות - היום לכל תפקיד הכי פשוט והכי לא דורש כישורים, דורשים מינימום בגרות מלאה.

תראה, אתה מצייר תמונה קצת שחור-לבן בנוגע לאוניברסיטה.

1. יש אונ' פתוחה, אין דרישות שם בכלל ואני מכיר אנשים בלי בגרות שעשו שם תואר ומתפרנסים יפה מאוד.

2. יש אאל"ט בב"ש(אאל"ט אתה עצמך אמרת שאתה לומד שם) דבר כזה שנקרא סכם הנדסה.

שמשלבים את הציון הכמותי בפסיכומטרי עם מקצועות ריאלים מהתיכון ואם הסכם מתאים, אתה מתקבל.

ז"א שאם יש לך איזה בגרות בספרות/תנ"ך או שלא עשית, זה לא יפגע בך.

בסעיף 2 אני פחות בטוח, אבל הבנתי שזה מיועד בדיוק לאותם אנשים, שחסרה להם בגרות מלאה בגלל דברים שטותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללכת לאוניברסיטה אתה צריך אחד מ3 דברים

תעודת בגרות עם ציונים טובים + פסיכומטרי גבוה

חוסר תעודת בגרות + פסיכומטרי גבוה בצורה מפחידה - לפי מה שאני יודע צריך מעל 740-750 בשביל להיכנס לחוגים היוקרתיים ללא בגרות

מכינה עם ציונים טובים + פסיכומטרי גבוה

בשביל לקבל פסיכומטריה גבוה בצורה מפחידה צריך להשקיע יותר ממה שמשקעים בבגרות רגילה

בשביל מכינה עם ציונים טובים צריך לקרוע את התחת ולהשקיע יותר מאשר בבגרות רגילה

מסקנה ? תשקיע עכשיו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא הרבה יסכימו אותי אבל יש תמיד אפשרות נוספת

תעשה בגרויות במה שאתה יכול ואחר הצבא או שתשלים בגרויות לבד\מכינה.

או שיש מכינות יעודייות שאתה מתחיל לומד סמסטר משלים מה שצריך וממשיך לתואר.

בקשר לעבודה אחרי הצבא, בלי תעודת בגרות אתה תמצא לרוב עבודות "שחורות" שדורשות עבודה פיזית לרוב (שמירה מלצרות או כל מיניי שרות לקוחות), לזה בעייתי אם אתה בקטע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם שמירה זה בעייתי , אחרי שהשתחררתי הלכתי לעבוד בחברת ועשו לי פרצוף על זה שלא היה לי בגרות , אמרו שאולי זה בעייתי להוציא רישיון לאקדח(רשיון לאקדח למאבטח) וזה אבסורד שאחרי 3 שנים צמוד לכלי ( ועוד כמה שהיו באחריותי) עושים לי פרצופים על רישיון לאקדח ...

עוד דבר , אחרי הצבא , הדבר האחרון שאתה תרצה לעשות זה להשלים בגרויות , זה חרא , כל החבר'ה שלך כבר יהיו באמצע הלימודים האקדמיים שלהם (במקרה הטוב) ואתה תהיה באיזה עבודה מחורבנת (כי תעודות בגרות היום זה סוג של מינימום בשביל להיות עובדת ניקיון בסופר) ומשלים בגרויות במכינה.

אני הייתי בגישה של אחרי הצבא יש לי חיים שלמים להשלים בגרויות , אז אם אתה חושב ככה תן לעצמך סטירה מצלצלת ותשלים עכשיו !

זה לא כיף בגיל 22-23-24 מתי שתחליט להשלים , להיות "סטודנט" במכינה וללמוד לבגרויות.

אני מקווה שהצלחתי להעביר לך את איך זה להיות אחרי ולהשלים בגרויות

ולגרום לך להפנים שכמה שזה זין עכשיו לעשות את זה אחר כך זה יהיה יותר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שהוא לא הולך ללמוד באוניברסיטה בקרוב, בכל מקרה בשביל עבודה נורמלית\קבועה כדאי שתהיה לך השכלה כלשהי.

אם לא בגרות \ תואר אז לפחות לימודי תעודה. בכל מקרה אל תדחה את הקץ, הוא יבוא לך בהפוכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכינה זה קריעת תחת הרבה יותר מבגרות בבי''ס תיכון

אפשר לשאול מאיפה הבאת את זה?

בתור אחד שעבר מכינה, הצטיין בה ואפילו מתרגל בה היום(מכינת הטכניון) ,אני חייב לומר שזה מאד תלוי במה שאתה רוצה ללמוד, איפה אתה עושה את המכינה ולמה אתה מכוון.

בטכניון ספציפית זה מאד מתאים לאנשים עם ראש ריאלי שרוצים ללמוד בטכניון, אתה לומד רק מתמטיקה ברמה גבוהה יותר מ5 יחידות, פיסיקה ברמה גבוהה יותר מ5 יחידות(לא בהרבה בשני המקרים), אנגלית ברמה דיי נמוכה ויש אפשרות לקבל פטור וכתיבה מדעית שזה סתם בולשיט שתקעו שם כדי שזה יוכל להחליף תעודת בגרות.

ולאלו שאמרו שהפסיכומטרי לוקח יותר השקעה מלימודים בתיכון :kopfpatsch:

שטות גמורה, פסיכומטרי מבחינת השקעה לעומת תועלת הוא הכי טוב שיש, תמורת פחות מחודשיים של לימודים אתה יכול להחליף 6 ויותר שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי סבבה הבנתי שזה הכרחי שיהיה לי בגרות מלאה,בגלל זה אני רוצה לעשות עוד פעם י'ב.

והכוונה בלעשות עוד פעם י'ב,זה לא כמו בית רגיל כמו שאני עכשיו נמצא בו עם עוד 20 חברה. איפה שאני רוצה לעשות עוד פעם י'ב זה בית ספר שיש לך שמה מורה פרטי,ואתה לומד איתו לבד בלי שעוד איזה 20 פרזיטים יהיו סביבך,ככה אני רק מצליח ללמוד באמת.

בין לבין אני יוכל לעבוד משמרת בוקר או ערב באיזה עבודה,וללמוד אחרי זה סביב ה3-4 שעות ביום במקצועות שאני רוצה לעשות בהם בגרות.

אני מקווה שהבנתם מה זה קידום נוער פחות או יותר,בעיקרון זה מקום שאתה בוחר באיזה שעות ללמוד,בין אם זה בבוקר או בין אם זה ב6 בערב.

יש לי כרגע את היחידות הבאות.

3-מחשבים תקשוב,השנה אנחנו עושים עוד 5 יח'ל בזה,אני רוצה את זה בשביל התעודת CCNA,אני משקיע רק בזה ובמתמתיקה.

1 במתמתיקה

3 באנגלית(עברתי גם את D,אני ניגש לE בקיץ)

1 פיזיקה

יש לי רק את כל אלה בינתיים,אני רוצה השנה לעשות איזה 6-7 יח'ל,ושנה הבאה להשלים את מה שחסר,וככה תהיה לי בגרות מלאה+תעודת CCNA ביד.

וחוץ מזה אפשר לעשות משהו בלי תעודת בגרות ורק עם התעודת CCNA?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ללכת לאוניברסיטה אתה צריך אחד מ3 דברים

תעודת בגרות עם ציונים טובים + פסיכומטרי גבוה

חוסר תעודת בגרות + פסיכומטרי גבוה בצורה מפחידה - לפי מה שאני יודע צריך מעל 740-750 בשביל להיכנס לחוגים היוקרתיים ללא בגרות

מכינה עם ציונים טובים + פסיכומטרי גבוה

באיזה מוסד שמכבד את עצמו זה קיים?

בשביל חוג יוקרתי צריך גם בגרות טובה וגם פסיכומטרי טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...