ברלין: אשה תוסמך לרבנות לראשונה מאז השואה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברלין: אשה תוסמך לרבנות לראשונה מאז השואה

iakovl

Recommended Posts

למה אני מפרסם את זה? כי זה משהו מעניין במיוחד לאור המיקום וגם בשביל להציג דוגמה ליהדות אחרת...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3979760,00.html

אלינה טריגר, ילידת אוקראינה בת 31, עתידה להיות הרַבָּה השנייה בתולדות גרמניה, אחרי רג'ינה יונס שנספתה באושוויץ

בשנת 1935 הוסמכה לרבנות בגרמניה רג'ינה יונס, שמילאה את תפקידה עד שנרצחה בשואה כעבור פחות מעשור. כעת תהיה אלינה טריגר שתעשה היסטוריה כשתקבל היום (ה') את הסמכתה ותהיה הרַבָּה השנייה בהיסטוריה הגרמנית.

854489-41.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שחבל הוא שרק הרפורמים מתקדמים ולא נמצאים בעידן האבן בנושא הזה ובנושאים אחרים כמו היהדות האורתודוקסית

לגבי המיקום... הרבה הראשונה מאז מלחמת העולם השניה, די משמעותי לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שחבל הוא שהנך בכלל יודע מהו יהדות ואין קשר לעידן האבן [ גם בציבור האורתודוקסי ישנם רבניות שיודעות הלכה ומקרא ויועצות לנשים

http://d555814.u217.1host.co.il/Stream/86kadurinet.asp?playurl=mms://82.80.248.218:80/vod/video/rabanitneww.wmv?id=undefined

אך אין להם מקום בבית -דין לפסוק הלכה - ועל זה הנך צריך ללמוד מדוע ]

כל אחד יכול לפתוח דת.. הרפורמים זה לא דת היהודית, חוץ מהמקרה הזה הם אינם מכירים בתורה שבעל -פה .

זה כמו זרמים שעוד היו לפני 'השמרונים' 'הקראים'

טוב ,בשביל דיון על זה צריך להיות כאן רפורמי או אחד שמכיר את טענותהם + מקורות.

בכל אופן פירסמת בעיקר בגלל המיקום, מעניין למה רק עכשיו נתו לזה מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על דבר פשוט כמו שיוויון זכויות

הכרה ב"שונה" בתור משהו מקובל ולא סטיה חברתית

אני פשוט לא מוכן לקבל את העובדה שהיהדות האורתודוקסית נקרא היהדות הדתית וכל השאר מבחינתה אינם יהודים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע הגבר מתחייב לאישה בשעת הקידושין לפרנס אותה? מדוע שמתגרשים על הבעל לדואג לילדים כלכלי, איפה שוויון זכויות?

לכן עלייך ללמוד את התפיסה היהודית ,היא לא מפלה בין המינים אלא מתאימה אותם ליעוד של כל אחד .

כולם יהודים , גם אתה וגם הרפורמים אך הדרך שלהם לא במקום.

כאן זה רק וויכוח במקורות -ולכן צריך להיות כאן אחד כזה [ בעבר היה ] .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נצרות זה דת חרטא שהומצאה ונכתבה 200 שנה לאחר מות ישו-"בוא נמציא מישהו ונקרא לו אפיפיור והוא יהיה הסמכות של הדת" עזוב שמקשיבים לו רק מתי שנוח.

והניגוח ביהודים הוא אך רק בגלל אגו.

כך גם האיסלאם שורה של חוקים וסיפורים מפוברקים שניסו להקנות מוסר ו"דעת" לחבורה של נוודים ושבטים בטלניים תוך כדי ניסיון לתת משמעות לחייהם.הבעייה היא שדחפו להם את זה בגרון או טבחו בהם,כך שלא הייתה להם ברירה.. כך שגהם סוג של קורבן של חינוך מחדש אכזרי וברוטלי.כמו כולנו

המקור הוא היהדות---הכל נלקח ממנה ובהשראתה,אי אפשר להכחיש את זה או לסתור את זה.עובדה שבאסלאם המקורי היהודים הם סוג של VIP,ושוב שום מוסלמי לא מתייחס לעובדות אלא רק מתי שנוח לו.

גם אצלנו ביהדות יש מטורפים שנוח להם.מה שקובע הוא טבע האדם.הכל בעצם חרטא.

ואני בכלל לא דתי/חרדי/ או תינוק של בית רבן(אולי מסורתי,אבל זה מבית אבא) וגם לא ממש מאמין באל מסויים(תלוי מה ההגדרה שלו/שלה/שלהם).

כך שאם אי פעם אחפש תשובה למשהו אני אלך למקור ושם אגדיר את עצמי מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדה שבאסלאם המקורי היהודים הם סוג של VIP,ושוב שום מוסלמי לא מתייחס לעובדות אלא רק מתי שנוח לו.

לא ממש, בהתחלה הם ניסו להיות סבבה איתן בשביל להפוך אותנו גם למוסלמים, אחרי זה שלא הסכמנו הם נכנסו לנו באמא....

אבל בכללי מה שאמרתה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר קתולים טענו שהם נוצרים אמיתיים ופרוטסטנטים לא. Same shit אצלנו.

אין כאן מה לטעון, יש לך כאן מסורת ממשה שמינה את הסנהדרין.. את כל חז"ל , + בקלות על ידי המקורות ניתן לראות תמיכה בתורה שבעל -פה .

תנועת הרפורמים בסך הכל קמה בערך לפני 200 שנה.

תאמת הם ממש גרועים יותר מהקראים...

הם ממש תנועה חילונית גמורה. הרפורמים אינם רואים עצמם מחוייבים לשום חלק מהתורה- לא שבכתב, ולא שבעל פה. רבים מהם- כולל "רבאיים" לא מעטים- מצהירים בגלוי שהם אתיאיסטים, ואינם מאמינים כלל באלוקים הם עושים ככל העולה על רוחם, מתירים איסורי עריות, נישואים עם גויים ואף "נישואים" בין שני גברים או נשים, כשהרבאיים שלהם אף עורכים חתונות כאלה. על שמירת שבת, כשרות או טהרת המשפחה אין מה לדבר בכלל. גם אם יש חלק מהם המקפידים על קיום מצוות מסויימות, הם עושים זאת רק מתוך החלטה אישית, ולא מתוך אמונה אמיתית במחוייבותם לתורה ומצוות. בקיצור, סיסמתם של הרפורמים היא למעשה- "עשה מה שבא לך" אם כך, במה הם שונים מסתם חילונים מן השורה.

לא מדובר פה על גישה אחרת ליהדות, או על פרשנות אחרת לתורה. מדובר בתפיסה האומרת שאדם יכול לעשות מה שמתחשק לו, כולל העבירות החמורות ביותר, ועדיין לטעון שהוא נאמן ליהדות, ושהעיקר ביהדות זה הרגשת הלב, ועוד דברים כאלה. לא פלא שהם גם "מגיירים" כל גוי שבא ומצהיר שהוא "מרגיש כיהודי"... הם גרועים יותר מחילונים סתם, כי חילוני רגיל לא מתיימר כלל לחיות לפי היהדות, ואילו הרפורמים מעוותים את דמותה של היהדות וטוענים שמה שהם עושים זו היהדות האמיתית! במובן הזה הם דומים לנוצרים ואף יותר גרועים מהם, כי הם מטעים יהודים תמימים לחשוב שאפשר לחיות כמו שהם חיים ועדיין להיחשב יהודי מקיים מצוות. מי שרוצה להיות חילוני- שיקרא לעצמו חילוני, ולא ימציא רעיונות כמו "יהדות רפורמית".

זה על קראים וכדו':

http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=36818

http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2791635&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אני לא מבין למה אתה טורח להגיב לאנשים שאין להם מושג וחצי על הדת ושסתם משמיצים ואו מציעים רעיונות לא מציאותיים?

כל הדיונים על הדת פה צריכים להימחק סתם קילו\מגה\ג'יגה בייטים מבוזבזים על שטויות.

זה פורום מחשבים אם אנשים יש להם טענות\שאלות שיפנו לאתרים שמתמחים בנושא הדת וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באקטואליה ותרבות לא פותחים נושאים על מחשבים אלא בעלמא.

iakovl :

הוא לא נגד אך בסך הכל באמת לא יודע, אני כבר משתדל לא להשיב לכל אחד.

אני לא פותח את האשכולות ... כל כמה זמן מפרסמים רק נגד - וזכותי להגיב כמו כל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע הגבר מתחייב לאישה בשעת הקידושין לפרנס אותה? מדוע שמתגרשים על הבעל לדואג לילדים כלכלי, איפה שוויון זכויות?

לכן עלייך ללמוד את התפיסה היהודית ,היא לא מפלה בין המינים אלא מתאימה אותם ליעוד של כל אחד .

מדוע? תשאל את מי שכתב את הטקסט... אפשר היה להפוך את הסיפור הזה אחרת

למה כשמתגרשים הבעל דואג לילדים? כי הוא לא זה שלוקח אותם לרוב... דמי מזונות יכולים להיות גם משולמים על ידי האישה לבעל, זה לא משהו מיוחד פשוט לרוב האישה לוקחת את הילדים

לגבי היהדות... אישית אני חושב שהקראים הולכים בדרך הנכונה, תורה שבכתב, לא כל התוספות שהפכו את התנ"ך לארון ספרים ענק שיש לכל דתי בבית (וכן, ראיתי כמה כאלו אישית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת איפה השוויון , ויש כאלה שמסתכלים רק על צד הנשי, ואני הוספתי שגם מצד הגברי [1] זה גם כך מכיוון שעל פי תורה לכל אחד יש תפקיד שמותאם לו בעולם [ http://www.hydepark.co.il/topic.asp?topic_id=2466226&forum_id=4142 ]

אנו מדברים כאן רק על השקפת היהדות - רק על הבעל מוטל לשלם.

לגבי הקראים, לדעתך זה תוספות אך התורה שבעל -פה [ משנה ] ניתנה שלובה עם התורה שבכתב , לא ניתן לקיים את מצוות התורה כפי שהוא מוכתב בכתב [הכל בלינקים ששמתי דף קודם ואני מציע לך ללמוד את כל הסוגייה ואז להגיע למסקנות . ]

.

הספרים שאתה מדבר עליהם הם לא תוספות , למשל הגמרא לא מחדשת דבר אלא רק מפרטת בתנאים של אותם הלכות במשנה .

ישנם כיום חידושי הלכה מכיון שבעבר לא היה למשל מכונית וכו' אז מה הדין? לתורה יש בסיס ועל זה הולכים .

http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=35753

http://www.arachim.co.il/VideoDetail.asp?MediaID=210 [ מאוד מומלץ -קצר וקולע ]

התורה נכתבה מפי ה' למשה [זה לדעת כולם ]- בתורה עצמה כתוב ללכת אחר הסנהדרין [שמשה מינה את הראשונים ] - והסנהדרין הם אלה שלא נתנו לכל מיני קבוצות [כמו גם ישו ] לסטות את מסורת .

חוץ מזה יש לך את כל חז"ל -שמדקדקים כחודו של מחט .

הרמב"ם"

י'ד החזקה' פ"ג הלכות ממרים ה"א וכו'..

"מי שאינו מודה בתורה שבעל פה הרי זה בכלל המינים, והרי הוא כשאר כל המינים והאפיקורסים, והאומרים אין תורה מן השמים והמוסרים והמשומדים, שכל אלו אינם מכלל , במה דברים אמורים, באיש שכפר בתורה שבעל פה במחשבתו ובדברים שנראו לו, והלך אחר דעתו הקלה ואחר שרירות לבו, וכפר בתורה שבע"פ תחילה, וכן כל התועים אחריו, אבל בני התועים ובני בניהם שהדיחו אותם אבותם, ונולדו במינות, וגידלו אותם עליו, הרי הוא כתינוק שנשבה לבין הגוים שהוא אנוס, ואע"פ שאח"כ שמע שהוא יהודי וראה את היהודים ודתם, הרי הוא כאנוס, שהרי גידלוהו על טעותם, וכך אלו האוחזים בדרכי אבותם שטעו, לפיכך ראוי להחזירם בתשובה, ולמושכם בדברי שלום עד שיחזרו לאיתן התורה". עכ"ל.

[1]

האשה חייבת במצוות מגיל 12, שנה קודם הגבר. "האשה ממהרת להביא כח יותר מן האיש, ולפיכך מחנכים אותה בתענית יום הכפורים לפני זמן החיוב של תורה קודם זמן חינוכו של האיש" [ רש"י כתובות נ. ] "נשים מוזהרות על הדלקת הנר ואפילו ירצה הבעל האשה קודמת" [ מג"א רסג' ב' ].

התורה מתחשבת באשה בהלכות רבות, ולהלן דוגמאות: האיש שגנב ואין בידו לשלם נמכר לעבד, אך האשה אינה נמכרת לעבד [ סוטה כג. ]. עבד עברי שאינו רוצה לצאת אזנו נרצעת אך אמה עבריה אין אזנה נרצעת [ תוספתא סוטה פ"ב ]. גבר הנידון למוות נתלה אך אשה איננה נתלית [ רמב"ם סנהדרין פרק טו' ]. משתדלים בנישואיה של האשה יותר, האשה קודמת לפדותה מן השבי [ הוריות ג ז ], האשה קודמת לקבל צדקה לקנית מלבושים [ הוריות ג ז ], שלא לדבר על החוקים המיוחדים לכבוד האשה, כגון: אשה שפותתה או נאנסה רשאית להכריח את המפתה לישא אותה לאשה ללא יכולת שלו לגרשה. וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התורה שבעל פה ניתנה ביחד עם התורה הכתובה, לפי התורה שבעל פה. (וכרגיל - רוני פשוט לא מבין מהו טיעון מעגלי.)

תזכיר לי רוני, איפה כתוב בתנ"ך משהו על התושב"ע?

מתוך ויקי על התורה שבעל פה:

על פי המסורת הרבנית תורה בעל פה נמסרה מחכם לחכם בעל פה, כפי שמתארת המשנה הראשונה במסכת אבות: "משה קיבל תורה מסיני (מה'), ומסרה ליהושע, ויהושע לזקנים, וזקנים לנביאים, ונביאים מסרוה לאנשי כנסת הגדולה"

לא מחשיד קצת שלא כתוב שום דבר על התושב"ע חוץ מאשר בתושב"ע?

שם:

תורה שבעל-פה היא לפי המסורת הרבנית, תורה לשונית שעברה מדור לדור בעל פה ולא הועלתה על הכתב עד תקופתו של רבי יהודה הנשיא כשישה סדרי משנה

ושוב, לפי המסורת הרבנית.

אתם מאמינים לחבורה של גונבי כספים, עושקי כספי ציבור ועלוקות באופן כללי שקוראים להם "רבנים" (באמצעות שליחיהם, אגודת וש"ס)?

כי אני לא.

הרב עובדיה יוסף וחבר מרעיו לא מדברים עם אלוהים, אין להם קו ישיר אליו, ובחברה מתוקנת היינו נועלים אותם בחדר מרופד.

לא מצחיק קצת שאם מישהו "שומע קולות" אז הוא מוכתר כמשוגע ואם מישהו "שומע את אלוהים" אז הוא נביא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...