עזרה עם שילוש לוח, מעבד וזכרונות לגיימינג - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם שילוש לוח, מעבד וזכרונות לגיימינג

r1plet

Recommended Posts

שלום,

כפי שאתם רואים במפרט - יש לי GTX460 שמספק אותי מעל ומעבר ואני תקוע עם E5200 ולוח בסיסי ביותר.

המטרה היחידה והעיקרית שלי היא גיימינג, וכמובן שאני מדבר על מרובע ליבה.

מעבד שיפטור אותי מדאגות לגבי כל המשחקים החדשים הזוללים את עוצמת מרובעי הליבה כמו חטיפים, ויחד עם זאת יאפשר לי לצלם משחקים בFRAPS בלי בעיות וירידות FPS מוגזמות.

מדובר ב1680*1050.

כמובן שמתוכנן OC, לא שבירת שיאים אבל משהו שיתן לי בוסט מורגש במשחקים בשלב שבו אני אצטרך את זה.

ברמת העקרון אני מניח שהשילוש הזה הוא אופטימלי למדי:

מעבד:

[..] INTEL CORE i5 S1156 2.66GHz 750 - TRAY ₪977

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-P55-US3L ₪472

זיכרון:

[..] G.SKILL "RL" 4096MB (2048MBX2) DDR3 1333 CL9 - RIPJAWS - זמין במלאי ₪527

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN II REVB ₪225

הרכבת מחשב:

[..] הזמנת חלקים ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי: ₪2201

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

אבל האם ניתן לרדת בסכום ולתת קצת BANG FOR BUCK? אולי שילוש AMD?

אשמח אם תתייחסו גם ליכולת השילוש לשרת אותי בעתיד בניגוד לI5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Q6600 וסדרת הATHLON נשמעים לי כמו שדרוג מיושן מדי, הייתי רוצה לשדרג בפלטפורמה לAM3/1156, והL3 CACHE של הPHENOM נשמע לי מאוד אטרקטיבי לגיימינג.

חשבתי על אלטרנטיבה בכיוון של:

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X4 945 (3.0GHz) - 95W - BOX - זמין במלאי ₪686

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA78LMT-US2H - זמין במלאי ₪348

זיכרון:

[..] G.SKILL "RL" 4096MB (2048MBX2) DDR3 1333 CL9 - RIPJAWS - זמין במלאי ₪527

הרכבת מחשב:

[..] הזמנת חלקים ללא הרכבה ₪0

מחיר סופי: ₪1561

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרת Athlon II היא ממש לא מיושנת, והיא בהחלט מציעה יחס עלות-תועלת מעולה. אם תבצע OC לאזור ה-3.0-3.5 תקבל מעבד מרובע ליבה במחיר נמוך לצד ביצועים לא רעים בכלל (כדוגמה, השוואות ביצועים נוספות אפשר למצוא ברחבי הרשת) אפילו ברזולוציה בה אתה משחק בה המעבד הוא עדיין צוואר בקבוק.

אם אתה בוחר ב-Phenom II שגם הוא כמובן בחירה מתאימה ולא רעה בכלל, ומתכנן OC, אולי כדאי להשקיע קצת יותר ולקנות את ה-955 שהוא דגם עם מכפלה פתוחה שיאפשר לך OC נוח יותר בו לא תוגבל על ידי הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי התכנון הוא לא בהכרח לשבור שיאי OC, אבל השאלה היא האם זה שווה את הבדל המחירים והאם חכם לעלות בצריכת החשמל? בניגוד ל95W של 945 מדובר כאן ב125W של 955, שזה אומר הרבה יותר בOC...

וכמובן לגבי I5, האם יש טעם להשאירו במשוואה, או שכשמדובר בגיימינג אין צורך להשקיע ב1156 וI5 היקרים יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי

אם אתה מוכן להשקיע בסביבות ה1000 ש''ח ללוח P55 ועוד סביבות ה300 ש''ח לקירור הI5 יגיע רחוק ויהיה עדיף בהרבה על הפנום.

אבל לפנום תוכל לעשות OC יפה מאוד (תיקח את גרסאת ה95W היא מגיעה יותר רחוק בOC) עם לוח של 500 ש''ח וקירור של 150 ש''ח.

הכל עניין של תקציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין, אני רוצה לצמצם את ההוצאות כמה שיותר אבל אם כבר או PHENOM, לא הייתי מוותר על הL3 CACHE של הפנום לגיימינג והייתי בוחר דווקא בו...

השאלה אם 955 עם MUGEN 2 בOC רציני לא יכול להשתוות לI5 בOC רציני, או שמדובר בביצועים דומים למדי?

לוח האם שאני הולך לקנות מצויין בהודעה הקודמת שלי, אני אישית לא צריך יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל לגיימינג ההבדל בין הATHLON לPHENOM הוא לא גדול בכלל.

שתיים , I5 עם לוח של 500 ש''ח וקירור ב150 ש''ח ייתן את אותם ביצועים של PHENOM עם לוח 500 ש''ח וקירור 150 ש''ח בעוד שPHENOM עם לוח של 1000 ש''ח וקירור 300 ש''ח יגיע בערך לאותם תוצאות OC כמו הלוח והקירור הזול.

שלוש, רק במעבדי הפנום אתה יכול לדעת שהמעבד שאתה קונה הוא C3 שהמגבלה שלהם היא בסביבות ה4GHZ לעומת C2 שהיא ב3.6-3.7 (ראה מפרט שלי)

ארבע, אני לא רואה סיבה להשקיע בPHENOM 955 כשאפשר להביא משושה ליבות של בקצת יותר כסף.

כפי שאני רואה את זה יש לך 3 אופציות

האופציה הזולה אבל לא פראיירית : ATHLON II X4 + לוח טוב ב500 ש''ח + CM TX3\FREEZER

האופציה המושקעת אבל לא יותר מידי : PHENOM 1055T + לוח טוב ב500 ש''ח + CM TX3\FREEZER

האופציה המושקעת והחזקה אבל יקרה : I5 + לוח P7P55D-E\GB P55A-UD4 + קירור NH-D14

אני הייתי הולך על האופציה הזולה ומאחר שזה מחשב לגיימינג להשקיע בכרטיס מסך טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מה להשקיע בכ. מסך טוב יותר, הGTX460 מספק אותי מעל ומעבר ברז' שבה אני משחק...

משושה ליבות בעוד קצת כסף? משושה הליבות עולה ב250 ש"ח יותר מה955, ויותר מI5 750. עם זאת, הוא מציג ביצועים נמוכים מאלו של הI5 750 ב10-15 FPS בממוצע וזה ברז' גבוהה של 1920*1080.

מה גם שצריך לזכור שספק הכח שלי הוא רק 500W, אמנם איכותי אבל עדיין רק 500.

ראיתי הרבה אנשים ממליצים על שילוב של PHENOM 945 וGA-MA78LMT-US2H כשילוב משתלם... מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השילוב הוא בסדר גמור אבל יש משתלמים ממנו מהבחינות הבאות:

1. אם אין לך דרישות מיוחדות מלוח האם אז GA-MA78LMT-US2H יהיה לוח משתלם יותר מכיוון שהוא זול יותר.

2. אם אתה מתכנן OC גבוה, דגם ה-955 כנראה משתלם יותר כי עשוי להקל עליך את התהליך ומפחית את התלות שלך במודולי הזיכרון.

אם אתה מתכנן לעבוד בתדר סטוק או לבצע OC קליל-בינוני, ה-945 יהיה באמת משתלם יותר לאור מחירו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...