מתלבט בין שלושה לוחות אם (GB GA-P55M-UD4/GB GA-P55A-UD4/ASUS P7P55D EVO) לשם SLI - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין שלושה לוחות אם (GB GA-P55M-UD4/GB GA-P55A-UD4/ASUS P7P55D EVO) לשם SLI

Aviad1988

Recommended Posts

שנה טובה לכולם,

אני מתכוון לקנות מחשב חדש עם מעבד i5 760, ועם שני כרטיסי מסך gtx460 768mb. יש לציין שאני משקיע במחשב משהו כמו 8500 ש"ח ככה שחשוב לי מאוד שכל שקל יושקע כראוי, ולא אבזבז סתם על חומרה לא מתאימה.

לכן אני מחפש לוח אם שתומך ב-SLI, הוצעו לי שלושת הלוחות הבאים ואני מבקש עזרה קצת לבחור ביניהם, הבדלי המחירים לא רציניים ככה שזה לא השיקול החשוב ביותר. למרות זאת, כרטיס המסך הראשון עולה כ140 ש"ח פחות משני הכרטיסים האחרים (שהם נבדלים אחד מהשני בשקלים בודדים).

1. Gigabyte GA-p55M-UD4:

הוא נראה בסדר, בדיוק מה שאני צריך, אבל אז שמתי לב שבאתר הרשמי עבור Multi Graphics Technology, רשום הדבר הבא:

Support for ATI CrossFireX™/NVIDIA SLI technology (The PCIEX16 and PCIEX8 slots only.)

האם תוכלו להסביר לי מה הכוונה במשפט הזה? האם כרטיסי המסך ירוצו במהירות נמוכה ממה שהם אמורים? כלומר האם הכרטיס הזה לא מתאים בשבילי?

2. Gigabyte GA-P55A-UD4:

אחרי הכרטיס הקודם, פשוט הלכתי לבא בתור. כאן כבר לא הייתה שום הערה לגבי ה-SLI, ככה שזה הרגיע אותי קצת. אפילו שמחתי לשיםלב שיש תמיכה ב-usb 3.0 ואולי בעתיד זה אפילו יהיה לטובתי ולא אצטרך לשדרג ללוח אם שתומך.

כמובן שקראתי את האותיות הקטנות ונתקלתי ב:

* When dual graphics cards are used in 1st and 2nd PCIex16 slots, SATA3 / USB 3.0 (Marvell 9128 /NEC USB 3.0 Controllers) will work at normal mode.

גם כאן, האם תוכלו להסביר לי מה הכוונה? האם המשוררים ב-Gigabyte התכוונו שכאשר אשתמש בשני כרטיסים מסך, ה-Sata3 וה-usb3 יתפקדו כsata וusb (בהתאמה) רגילים? כלומר אני סתם זורק כסף על שניהם ובכלל לא יכול להשתמש בהם בגלל כרטיסי המסך?

3. P7P55D EVO P55:

פחות או יותר באותה קטגורית מחיר כמו הקודם, אני פשוט יותר סומך על . כאן אין תמיכה ב-usb3 אמנם, אבל כאן יש תמיכה מלאה ב- ללא אותיות קטנות.

בכל מקרה ניסיתי לחפש באינטרנט כמובן על שלושת הכרטיסים הנ"ל אבל חוץ ממה שרשמתי כאן לא מצאתי עוד יתרונות\חסרונות.

אודה מאוד אם תוכלו לעזור לי לבחור.

בתודה מראש,

אביעד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח הראשון והלוח השני מציעים לך את אותן יכולות ריבוי כרטיסי מסך מאחר וששניהם UD4 ושניהם בנויים על ערכת שבבים P55. אצל Gigabyte לוחות UD2 ו-UD3 אינם מציעים אפשרויות SLI וגם לא יותר מ-x4 לחריץ השני, לעומת זאת UD4 ומעלה (UD5/6) כן מציעים זאת. אז בעצם שני לוחות ה-UD4 שציינת מציעים SLI עם אותו מספר של נתיבים.

ההבדל העיקרי ביניהם רשום בדגם, ה-P55M הוא MicroATX וה-P55A מציע USB 3.0 ו-SATA 6.0Gb/s.

בעניין ההערה לגבי USB 3.0 ו-SATA 6.0Gb/s, אתה קודם צריך להבין דבר או שניים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=435878

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=443849

מה שרשום בהערה אומר שחיבורי ה-USB 3.0 וה-SATA 6.0Gb/s יעבדו בחצי מהמהירות. נעשה שימוש בנתיבים המוטמעים במעבדים של התושבת ולכן יש להקצות אותם לחיבורים הנ"ל או לחריצי ה-PCI-E. ובקיצור: "If your graphics card run at full speed (x16) or if you are on Crossfire/SLI (x8,x8), USB3 and SATA3 will run at half speed".

ישנה הגדרה ב- שאתה יכול לקבוע בעצמך אם אתה מעדיף את אחד מן השניים.

גם כאן, האם תוכלו להסביר לי מה הכוונה? האם המשוררים ב- התכוונו שכאשר אשתמש בשני כרטיסים מסך, ה-Sata3 וה-usb3 יתפקדו כsata וusb (בהתאמה) רגילים?

ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי לערוך ולרשום, אז ארשום כאן, אם אתה מעוניין במידע נוסף לגבי המגבלות-

http://www.overclockers.com/superspeed-usb-gigabyte-turbo-asus-true-usb30/

והחלק הראשון: http://www.overclockers.com/usb-30-testing-gigabyte-ud3r-ud6/

איזה מביניהם עדיף בשורה התחתונה כשהשיקול הכספי מונח בצד? זו שאלה קצת מוזרה כי לא רשמת דרישות מלבד . הלוח הזול מן השלושה יספק את אותן יכולות ולכן הוא הכי עדיף, אבל כל זה מבלי להתייחס לשום הבדל אחר שביניהם. אוכל להתייחס להבדלים נוספים אם תרשום מה נחוץ לך בלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם משקיעים בסביבות ה1000 ש''ח ללוח עדיף כבר לוח עם USB\SATA 3.0

לוחות GB P55 לא מצטיינים בUSB\SATA 3.0 במיוחד כשרוצים בגלל שהם מורידים את מהירות הPCIE לX8

לאסוס יש פתרון יפה לזה ולכן עדיף אסוס.

הלוח המתאים לך הוא הP7P55D-E Deluxe - הוא תומך USB\SATA 3.0 , , מעולה לאוברקלוקינג ומכיל עוד כמה פיצ'רים יפים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה 1100 שקלים ביחס ל-750 שעולה ה-P55M-UD4.

הירידה במהירות אינה משמעותית ולכן אם רוצים USB/SATA מתקדמים אז ה-P55A-UD4 יותר משתלם. SATA 6.0Gb/s גם ככה לא רלוונטי, 3.0 לעומת זאת יהיה רלוונטי רק בעתיד אבל גם בעתיד זו לא בעיה כי חצי מרוחב הפס הוא עדיין רוחב פס נאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה 1100 שקלים ביחס ל-750 שעולה ה-P55M-UD4.

הירידה במהירות אינה משמעותית ולכן אם רוצים USB/SATA מתקדמים אז ה-P55A-UD4 יותר משתלם. SATA 6.0Gb/s גם ככה לא רלוונטי, 3.0 לעומת זאת יהיה רלוונטי רק בעתיד אבל גם בעתיד זו לא בעיה כי חצי מרוחב הפס הוא עדיין רוחב פס נאה.

מאיפה המחירים האלה? אני ראיתי את הכרטיסים האלה ב-100 ש"ח יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...