פרוייקט קירור המים שלי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט קירור המים שלי

gabbay

Recommended Posts

קירור מים זה משהו שרציתי לעשות הרבה זמן, ועכשיו סוף סוף יש לי את המפרט שמגיע לו כזה ( וגם אני לא יכול לסבול יותר את הרעש של הכרטיסים ;) ).

המפרט שלי בחתימה.

המפרט של המערכת :

משאבה : Swiftech MCP655 12v DC Pump - with Speed Controller

מיכל : Swiftech MCRES Micro Revision 2 reservoir

בלוק מעבד : EK Waterblocks EK-Supreme HF Universal Socket - Acetal+Nickel - Rev 2

בלוקים כרטיסי מסך : 2X DD-GTX470 All Satin Copper Version with Smoke Acrylic Top Water Block for GTX470

רדיאטורים : Swiftech MCR320-QP Quiet Power 3X120mm - Black

Swiftech MCR220-QP Quiet Power 2X120mm - Black

מאווררים : 5X Yate Loon 120x25mm D12SM-12 Medium Speed - Black, 70.5 CFM, 33 dBA

צנרת : Tygon R3603 1/2in. ID 3/4in. OD Laboratory Tubing # AAC00038

הלופ יהיה: מיכל -> משאבה -> מעבד -> רדיאטור קטן -> -> רדיאטור גדול ->מיכל

כשהרדיאטור הקטן יהיה בתוך המארז והגדול בחוץ.

פרטים בהמשך

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהחלקים איכותיים ונבחרו בקפידה, ועשית את שיעורי הבית שלך

אבל, יש כאן דברים שלא התחשבת בהם.

1. המעבד שלך מאוד חם (חם עדי כדי כך שלא מעט אנשים מקצים לו לופ בנפרד, עם רדיאטור טריפל או מרובע)- בייחוד שאתה בOC

נניח והטריפל שלך יספוג את הספק החום. נשאר לך רדיאטור כפול על צמד לא קרירים במיוחד, תוך שילוב של משאבה בודדת, ולא מעט רכיבים עליה

נכון, יש לה גובה ראש מרשים, והיא תסחב את הלופ, אך לא בקצב ראוי למערכת שלך.

2.במידה והתקציב מאפשר - אני ממליץ בחום על פיצול ל2 לופים נפרדים (עוד משאבה ומיכל, כ450 ש"ח בערך - כמו שאתה כבר יודע)

אני לא יודע כיצד אתה מתכנן לבצע את ההתקנה (פנימית או חיצונית), ועל איזה מארז אתה מתבסס, אבל הייתי שוקל בחיוב שדרוג בעתיד של הרדיאטור הכפול.

3.במקרה שלי, עם שלושה לופים, כאשר כל לופ יושב על רדיאטור כפול, (מעבד, , ורכיבי לוח האם), העסק לא קריר במיוחד.

לדוג' - צמד HD4850 על רדיאטור כפול נותנים במנוחה 40 מעלות - במקרה שלך זה צמד כרטיסים הרבה יותר חם.

לסיכום, הרדיאטורים שלך מאוד גבוליים בסילוק החום שהמערכת שלך מייצרת.

בכל אופן - אני הייתי נותן לזה צ'אנס, החלקים כבר אצלך

במידה והתוצאות לא יהיו משביעות רצון (וכולי תקווה בשבילך שהם כן), תמיד ניתן לשדרג את המערכת.

מחכה לתמונות של ההתקנה! :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כמו שציינתי בסדר של הלופ המעבד אמור להיות מקורר ע"י הרדיאטור הקטן ולאחר מכן באים הכרטיסים שיקוררו ע"י הרדיאטור הגדול.

2. המערכת אמורה לרוץ על ANTEC 1200 כאשר הרדיאטור הקטן יהיה בתוך המארז מקדימה והגדול בחוץ.

תודה על הערות, אני יודע שהמערכת דיי גבולית אבל כמו שאמרת נחייה וניראה.

אגב jclarkk מריץ מערכת דומה לשלי, אומנם עם 470 אחד ולופ יותר קצר והתוצאות שלו מצויינות.

בכל מקרה אני מתכנן להרכיב את המערכת תחילת שבוע הבא ואז נהיה יותר חכמים

עריכה: http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=625468&page=14

מערכת כמו שלי בלי והכל על MCR 320 עם טמפרטורות מצויינות. המערכת של san

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

arkadur, אתה צודק בעניין השתי לופים וזה באמת אפשרות מאוד טובה לעתיד אך אני לא מסכים איתך לגבי הרדיאטורים.

ניתן בקלות להגיע לתוצאות מצויינות עם רדיאטור 240 מוקדש למעבד ולאחר מכן רדיאטור 360 לכ.מסך, כל הזמן אני רואה תוצאות של אנשים עם פחות מכך ואם עושים זאת כמו שצריך עם בלוקים טובים אין שום בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל טוב!!!

נראה מצויין, גם לי היה קצת בעיה עם הצנרת שהולכת לרדיאטור בחוץ ונאלצתי להתעלל באחת התושבות של חריצי הPCI...

התוצאות על המעבד מצויינות! 1.26 ל4.0 מצביע על צ'יפ מאוד מוצלח...

מסופק לפחות מהכל? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...