מפרט גיימינג שקט כולל ציוד היקפי עד 4500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט גיימינג שקט כולל ציוד היקפי עד 4500 ש"ח

frankiefrank

Recommended Posts

שלם לחברי הפורום.

מכיוון שאני שואל לגבי מפרט ספציפי:

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=133170&section=293&target=%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%A7%D7%99%D7%9D

בקצרה, מעוניין "לפנק" את עצמי במחשב בעל יכולת להריץ משחקים מהשנים האחרונות ברמת ביצועים גבוהה מאוד מבלי להשתנק. המחשב עומד במקום לא רחב מדי (חלל למארז בתוך שולחן מחשב), לכן מעדיף מארז לא רחב מדי ועדיפות שפתח האוורור יהיה כלפי מעלה ולא מהצדדים.

1. מה התקציב המקסימלי? נא לציין בבירור בכותרת הת'רד!

4500כולל ציוד היקפי

האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך?

אני אשמח מאוד לחסוך.

במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

כמה מאות שקלים לכל היותר, למרות שכמו שאמרתי מעדיף לחסוך.

2.

מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכה, גרפיקה וכדומה)?

א) יש לציין את התוכנות העיקריות בהן יעשה שימוש ואת אופן השימוש (מזדמן/תדיר/לפרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:

* אם המסך לא כלול במפרט, מה הגודל ו/או הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) של המסך הקיים?

* לאיזה סוג משחקים המפרט מיועד?

* לאילו הגדרות גרפיות המפרט מיועד (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

בעיקר - משחקי FPSים, ואחרים. יכולת הרצה ברמות ביצועים גבוהות. בנוסף, שימוש יומיומי בתוכנות הרגילות (אופיס / גלישה באינטרנט).

בעתיד עשוי להיות מעוניין ביכולת עריכת סאונד (כרגע לא, אבל אפשרות להרחיב לעתיד).

3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, רמקולים, מקלדת ועכבר וכדומה)?

כן לגבי המסך, מקלדת ועכבר (עדיפות לסידור "רגיל", בלי יותר מדי כפתורים צידיים על העכבר או עיצוב מתוחכם מדי).

4.

האם יש רכיב בו אין צורך במפרט (כונן דיסקטים, צורב למשל)?

5. במידהויש צורך במפרט חלקי בלבד, יש לציין במדויק אילו חלקים כבר קיימים ואילו צריך לכלול במפרט.

אין צורך בכונן דיסקטים. בנוסף, מעוניין בכונן קשיח בסיסי (לא גדול במיוחד / יקר) מכיוון שיש לי כבר אחד חדש יחסית שאני אוסיף למחשב.

6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)?

השקט חשוב 8.

7. האם מתוכנן (קל/בינוני/כבד)? האם מי שישתמש במחשב מתמצא ויודע לבצע אוברקלוק?

לא.

8. האם יש צורך לכלול (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

מעדיף מאוד להרכיב את המחשב בחנות.

9. האם יש העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, די לציין איזור מגורים.

אין העדפה, כנראה שארכוש ב RSM. כן מעוניין בהרכבה בחנות.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קומפקטי במיוחד)?

בעתיד אולי ארצה להוסיף כרטיס קול חיצוני למטרות הקלטות.

11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)?

בעזרת השם (ובעזרת המחיר) מקווה שלא לשדרג במשך זמן רב.

12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון?

במידת הסביר.

תודה רבה.

אם אפשר לשמור על התקציב שהוגדר למפרט המקורי, מה טוב. אם אין ברירה, אני יכול לחרוג בכמה מאות שקלים.

תודה רבה,

פרנקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה חסר לך בדיוק שם?

המפרטים המומלצים הם מקום מצויין להתחיל אבל אם יש לך תקציב גמיש ונכונות להשתמש בפורום תוכל לרוב לקבל מפרט אופטימלי ומותאם יותר לצרכיך האישיים אם תמלא את השאלון שלנו.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הטיפ, נראה לי שבאמת מעדיף להשתמש בעזרתכם כאן בפורום.

ברגע שאמצא עוד חלון זמן פנוי אמלא את השאלון הנודע :)[br]פורסם בתאריך: 1.08.2010 בשעה 08:17:15

בקצרה, מעוניין "לפנק" את עצמי במחשב בעל יכולת להריץ משחקים מהשנים האחרונות ברמת ביצועים גבוהה מאוד מבלי להשתנק. המחשב עומד במקום לא רחב מדי (חלל למארז בתוך שולחן מחשב), לכן מעדיף מארז לא רחב מדי ועדיפות שפתח האוורור יהיה כלפי מעלה ולא מהצדדים.

1. מה התקציב המקסימלי? נא לציין בבירור בכותרת הת'רד!

4500כולל ציוד היקפי

האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך?

אני אשמח מאוד לחסוך.

במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

כמה מאות שקלים לכל היותר, למרות שכמו שאמרתי מעדיף לחסוך.

2.

מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכה, גרפיקה וכדומה)?

א) יש לציין את התוכנות העיקריות בהן יעשה שימוש ואת אופן השימוש (מזדמן/תדיר/לפרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:

* אם המסך לא כלול במפרט, מה הגודל ו/או הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) של המסך הקיים?

* לאיזה סוג משחקים המפרט מיועד?

* לאילו הגדרות גרפיות המפרט מיועד (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

בעיקר - משחקי FPSים, ואחרים. יכולת הרצה ברמות ביצועים גבוהות. בנוסף, שימוש יומיומי בתוכנות הרגילות (אופיס / גלישה באינטרנט).

בעתיד עשוי להיות מעוניין ביכולת עריכת (כרגע לא, אבל אפשרות להרחיב לעתיד).

3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, , מקלדת ועכבר וכדומה)?

כן לגבי המסך, מקלדת ועכבר (עדיפות לסידור "רגיל", בלי יותר מדי כפתורים צידיים על העכבר או עיצוב מתוחכם מדי).

4.

האם יש רכיב בו אין צורך במפרט (כונן דיסקטים, צורב למשל)?

5. במידהויש צורך במפרט חלקי בלבד, יש לציין במדויק אילו חלקים כבר קיימים ואילו צריך לכלול במפרט.

אין צורך בכונן דיסקטים. בנוסף, מעוניין בכונן קשיח בסיסי (לא גדול במיוחד / יקר) מכיוון שיש לי כבר אחד חדש יחסית שאני אוסיף למחשב.

6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)?

השקט חשוב 8.

7. האם מתוכנן (קל/בינוני/כבד)? האם מי שישתמש במחשב מתמצא ויודע לבצע אוברקלוק?

לא.

8. האם יש צורך לכלול (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

מעדיף מאוד להרכיב את המחשב בחנות.

9. האם יש העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא, די לציין איזור מגורים.

אין העדפה, כנראה שארכוש ב RSM. כן מעוניין בהרכבה בחנות.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קומפקטי במיוחד)?

בעתיד אולי ארצה להוסיף כרטיס קול חיצוני למטרות הקלטות.

11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)?

בעזרת השם (ובעזרת המחיר) מקווה שלא לשדרג במשך זמן רב.

12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון?

במידת הסביר.

תודה רבה.

שכחת לציין את גודל/רזולוצית המסך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המינון של המשחקים לעומת השאר?

לגיימינג נטו (80-90 אחוז מהזמןן) חבל להשקיע על מסך איכותי אם כי לדעתי זו השקעה מאוד מומלצת לטווח ארוך.

על מקלדת/עכבר אפשר להמליץ אבל אין תחליף להתנסות לפני הקניה ולראות קודם אם הם נוחים לך אישית.

אני מבין שלא צריך רמקולים?

התקציב שלך פשוט לא מספיק למכונת גיימינג שקטה על הגדרות גבוהות + ציוד היקפי ללא פשרות.

מכיוון שכך, בניתי מפרט שמשתדל לאזן בין הדרישות - אם יש לך דרישה בעלת עדיפות ואתה מוכן להתפשר באחרות - אנא ציין זאת בבירור ונוכל להתאים את המפרט לפי סדר העדיפות שלך.

מסך:

[..] LG LCD 22" W2243T 5ms DVI FULL HD WIDE ₪877

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X4 945 (3.0GHz) - 95W - BOX - זמין במלאי ₪755

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA78LMT-US2H - זמין במלאי ₪350

זיכרון:

[..] KINGSTON 2048MB DDR3 1333MHZ - זמין במלאי ₪255

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] GAINWARD GTX460 768MB GDDR5 - RETAIL - זמין במלאי ₪974

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪113

מארז:

[..] ANTEC SONATA 3 + 500W EARTHWATTS PSU ₪657

מקלדת:

[..] MICROSOFT COMFORT CURVE 2000 KEYBOARD : B2L-00007 ₪96

עכבר:

[..] GIGABYTE GM-M6800 - OPTICAL GAMING MOUSE - USB ₪63

קרור למעבד:

[..] COOLERMASTER HYPER TX3 ₪110

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F3 500GB SATA2 - זמין במלאי ₪218

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪4723

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

עדיין עם חריגה...

תחליט מה סדר העדיפויות שלך - ביצועים, הגדרות, איכות רכיבים (מסך בעיקר), שקט וכמובן תקציב.

אם אתה רוצה מפרט לפי הדרישות שלך כמעט ללא פשרות תאלץ לעלות לסביבות ה~5500 ש"ח בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נוריד מהמפרט את המסך, הצורב, העכבר, המקלדת והדיסק הקשיח.

למרות שהמחשב מיועד לעבוד במשך זמן ארוך (לעיתים נשאר עם הורדות לאורך הלילה), אני יכול להתפשר מעט על השקט (המחשב לא נמצא בחדר שבו אני ישן).

מה אפשר לעשות עם התקציב עכשיו (בסביבות 4000-4500)?[br]פורסם בתאריך: 1.08.2010 בשעה 13:29:07

סליחה, לא עניתי על שאלת המינון. המינון הוא בסביבות 50% (אבל אני רוצה מאוד להנות ב-50% האלה).

אני מעוניין גם לצפות בסדרות/סרטים. ובכל זאת, אני יכול לחכות עם המסך ולקנות מסך אחר כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך מומלץ מאוד להשקיע על מסך איכותי דוגמת ה-U2211/U2311 למשל.

עניין המסך (ובעיקר הרזולוציה) קריטי מאוד לבחירת החומרה - אין טעם להשקיע על כרטיס מסך מפלצתי ומעבד חזק לגיימינג על 1280X1024 (מסך 19 אינטש), מה גם שהם דורשים ספק חזק יותר והשקעה ניכרת לשמירה על מפרט שקט.

תחליט לאיזה מסך אתה רוצה שהמפרט יתאים ואם אתה מתכוון לשחק היום על מסך ברזולוציה נמוכה ולשדרג בקרוב למסך ברזולוציה גבוהה - צריך "להתכונן" לזה. אם שדרוג המסך רחוק (שנה-שנתיים) זה סיפור אחר.

תשב, תחשוב מה אתה באמת רוצה ומה חשוב לך ועדכן אותנו.

אני ממליץ לך בחום לכלול לכל הפחות את המסך בתקציב כדי שנוכל לאזן בינו לבין שאר הרכיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי, לא הערכתי שהמסך כל כך משמעותי כאן. ישבתי וחשבתי.

במקרה כזה, אני מעוניין לכלול בתקציב מסך בסביבות ה-21.5 אינץ', אני באמת לא מבין כל כך ברזולוציה, אבל מה שמתאים להרצת משחקים ברמה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שרזולוציית המסך גבוהה יותר נדרשת חומרה יקרה וחזקה יותר כדי להריץ עליו גיימינג ברמה גבוהה (אבל תקבל איכות תמונה גבוהה ומפורטת יותר ושטח עבודה גדול יותר בשימוש רגיל).

כמובן שאפשר להגדיר למשחק לרוץ ברזולוציה נמוכה יותר מזו של המסך ולפתור את הבעיה אבל אז באמת חבל להשקיע במסך ברזולוציה גבוהה.

כדאי להשקיע בכזה מסך אם אתה זקוק לתוספת שטח העבודה (1920X1080 במקום 1680X1050 למשל במסך 22 אינטש סטנדרטי) או שאתה מעוניין להנות מגיימינג מקסימלי ברזולוציה גבוהה.

כרגע לא ניתן להכניס בתקציב שלך גם מסך איכותי ברזולוציה גבוהה, גם חומרה מתאימה לגיימינג בהגדרות גבוהות וגם לקבל מפרט שקט.

* אפשר לקחת מסך רגיל (מבוסס TN) וזול יחסית ברזולוציה גבוהה + חומרת גיימינג מתאימה ולוותר על רמת שקט גבוהה.

לא מומלץ לשימושי טקסט ממושגים וצפיה בסרטים באיכות גבוהה בגלל זויות הצפיה הצרות והניגודיות הנמוכה יחסית (אובדן פרטים בסצנות חשוכות למשל).

* אפשר למשל לקחת מסך איכותי ולשחק עליו ברזולוציה 1680X1050 בהגדרות גבוהות עם רמת שקט טובה (ציוד גיימינג זול יותר).

* אפשר לנסות ולמתוח את התקציב...

מפרט איכותי, חזק מאוד ועם רמת שקט טובה לדוגמה - מבוסס מסך 22' איכותי ב-1680X1050:

מסך:

[..] DELL ULTRASHARP 22" (E-IPS PANEL) 2209WA REV A01 - זמין במלאי ₪1206

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X4 945 (3.0GHz) - 95W - BOX - זמין במלאי ₪755

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA78LMT-US2H - זמין במלאי ₪350

זיכרון:

[..] TRANSCEND 2048MB DDR3 1333MHZ CL9 ₪252

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] GAINWARD GTX460 768MB GDDR5 - RETAIL - זמין במלאי ₪974

מארז:

[..] LANCOOL PC-K56B w/o PSU ₪354

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 520W BRONZE - RETAIL ₪368

קרור למעבד:

[..] COOLERMASTER HYPER TX3 ₪110

קרור למארז:

[..] SCYTHE SLIP STREAM 120mm 1200rpm ₪44

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪4621

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* יש את ה-U2211 שדומה מאוד אבל עם 1920X1080 ובמחיר די דומה. פשוט לא במלאי כרגע באף חנות אני חושב.

לגבי המפרט:

* שמתי 4X945 עם לוח זול ומשתלם כי זה חוסך משמעותי בהשוואה לפלטפורמת I5 ומפנה תקציב לשאר.

הוא אמנם חלש, חם, ופחות חסכוני בהספק בהשוואה אבל עדיין חזק דיו, מאוד משתלם למחירו ולא יגרום צוואר בקבוק של ממש בגיימינג.

יש לו גם TDP נמוך יחסית לאחיו לסדרה ולכן מומלץ יותר לחובבי שקט - קל יותר לקרר אותו ולשמור על רמת שקט טובה עם קירור זול.

* שמתי מארז/ספק איכותיים, חזקים ושקטים יחסית אבל רמת השקט הצפויה (והסובייקטיבית לחלוטין) היא של 7/10 בערך.

אפשר לרדת מעט בספק לדגם בסיסי יותר אבל החסכון לא משמעותי אלא אם יורדים לגרסת ה-400W-ET שעלולה קצת להגביל שדרוג עתידי.

* שמתי כרטיס מסך כמעט בטופ שעדיין מומלץ לרזולוציה הזו. גם HD5770/HD4870/HD4890 בסביבות ה-700-800 ש"ח היו מספקים בהחלט

אבל בהפרש המחירים הזה זו השקעה כדאית. אם תעלה למסך FULL HD כבר מומלץ לקחת GTX460-1G אבל זה עוד 250 ש"ח.

* על המאוורר הנוסף אפשר לוותר בשקט.

* קירור שקט מאוד למעבד - בתנאי שלא מתוכננת כי הוא רועש מאוד על סל"ד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך מעולה מבחינת כל השימושים, ארגונומיה מצויינת ופאנל איכותי. אחד הטובים והמשתלמים בשוק כיום.

"חסרונו" היחיד הוא הרזולוציה שלו שאינה FULL HD אז לא תוכל לשחק על רזולוציה מעבר לכך במשחקים וסרטים ברזולוציה 1080 לא יוצגו במלואם אלא יעברו down-scaling. כמו כן, תקבל שטח עבודה בעל ~17% פחות פיקסלים.

לגבי המפרט:

* שמתי 4X945 עם לוח זול ומשתלם כי זה חוסך משמעותי בהשוואה לפלטפורמת I5 ומפנה תקציב לשאר.

הוא אמנם חלש, חם, ופחות חסכוני בהספק בהשוואה אבל עדיין חזק דיו, מאוד משתלם למחירו ולא יגרום צוואר בקבוק של ממש בגיימינג.

יש לו גם TDP נמוך יחסית לאחיו לסדרה ולכן מומלץ יותר לחובבי שקט - קל יותר לקרר אותו ולשמור על רמת שקט טובה עם קירור זול.

* שמתי מארז/ספק איכותיים, חזקים ושקטים יחסית אבל רמת השקט הצפויה (והסובייקטיבית לחלוטין) היא של 7/10 בערך.

אפשר לרדת מעט בספק לדגם בסיסי יותר אבל החסכון לא משמעותי אלא אם יורדים לגרסת ה-400W-ET שעלולה קצת להגביל שדרוג עתידי.

* שמתי כרטיס מסך כמעט בטופ שעדיין מומלץ לרזולוציה הזו. גם HD5770/HD4870/HD4890 בסביבות ה-700-800 ש"ח היו מספקים בהחלט

אבל בהפרש המחירים הזה זו השקעה כדאית. אם תעלה למסך FULL HD כבר מומלץ לקחת GTX460-1G אבל זה עוד 250 ש"ח.

* על המאוורר הנוסף אפשר לוותר בשקט.

* קירור שקט מאוד למעבד - בתנאי שלא מתוכננת כי הוא רועש מאוד על סל"ד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. קודם כל תודה על כל התשובות שעד עכשיו.

down-scaling אומר שחלק מסרט פשוט יהיה חסר בשוליים? כי זה כן קצת קריטי לי. בכמה אצטרך לחרוג כדי למצוא מסך שאין לו את המאפיין הזה?

תודה,

פרנקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה חסר כלום אבל לא תקבל סרט באיכות FULL HD כי המסך שלך לא מסוגל להציג רזולוציה גבוהה מ-1680X1050. עדיין תקבל איכות תמונה מעולה אבל לא תהנה מ-FULL HD במלואו.

כפי שאמרתי, ה-DELL U2211 דומה מאוד אבל ברזולוציית FULL HD וגם במחיר כמעט זהה.

רזולוציה גבוהה כל כך במסך 22' (בעצם 21.5) משמעותה גודל נקודה (גודל פיקסל אן dot pitch בלעז) קטן שגורם לפונטים ולאיקונים להיות חדים מאוד אבל גם קטנים מהרגיל. יש לזה פתרון פשוט מאוד (הגדלת DPI/פונטים/איקונים/זום) אבל יש מי שזה מפריע לו.

יש את ה-U2311 שזהה לנ"ל אבל גדול ממנו ב-2 אינטש ולכן לא "סובל" מבעיה זו ומתומחר במחיר מעולה של 1500-1600 ש"ח בלבד.

אחד המסכים הטובים והמשתלמים ביותר כיום לדעתי - השקעה שמצדיקה תוספת/חריגה של 300-400 ש"ח לתקציב.

מסך הוא השקעה מצויינת לטווח ארוך כיוון שכמעט ואינו מתיישן ומהווה לפחות 50% מחוויית השימוש במחשב - במיוחד בגיימינג וסרטים.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=468259.0;topicseen

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...