זכרון וירטואלי - תהיות - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכרון וירטואלי - תהיות

shikasha

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחרונה התחדשתי במחשב חדש בעל 6GB של ויש לי מס' תהיות לגבי וירטואלי:

* האם ביטול הזכרון הוירטואלי ( ה PF) יביא לשיפור בביצועים?

* האם 6GB מספיקים כדי לבטל אותו? (אם לא, כמה כן?)

* האם מערכת ההפעלה (Window 7) תשתמש בזכרון הוירטואלי (ובמידה וקיים) גם כאשר יש עדיין מקום בRAM?

נראה לי שזהו בינתיים,

תודה מראש לעונים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזכרון הוירטואלי חובה הוא, ולא משנה כמה יש לך.

הגודל המומלץ לזכרון וירטואלי הוא גודל הזכרון הפיזי ועד פי 1.5 ממנו (אבל לכוון גודל קבוע, MIN & MAX)

כמובן, מתבקשת השאלה, "זה לא הגיוני שככל שיש לי יותר פנימי, מדוע שכלל יהיה צורך בזכרון וירטואלי ענק שכזה?"

אז זהו... שהזכרון הוירטואלי לא משתמש אך ורק ל"הרחבת" הזכרון הרגיל, אלא לעוד מטרות שונות. קראתי בעבר המון על זה, אתם יכולים לחפש בגוגל. שרת hyper-v r2 עם 48gb , עשה לי צרות בנסיון לבטל וירטואלי לחלוטין.

להקטין אותו מגודל הזכרון הרגיל גם לא מומלץ. נגיד שיש לך 8GB מותקנים. אם תגדיר 4GB ל page file, יתבצע הפועל הרבה יותר paging ע"י הוינדוס אל הזכרון הוירטואלי, מה שיטחן במצבים מסוימים את המחשב.

בדקתי את הנושא הזה בשרתים המון.

למשל... שרת oracle, עם 2 מעבדי quad, וזכרון 16gb. השרת שודרג מ 8gb ל 16gb זכרון. בהתחלה השארתי את גודל הזכרון וירטואלי 8gb, התוצאה הייתה, המון paging אליו, וביצועי אורקל גרועים. ברגע שהגדלתי ל 16 וקצת, הכל נפתר, והשרת החל לעבוד כמו שצריך.

לסיכום, הייתי אומר שאם מותקן רק עד 2gb זכרון, תגדיר 3 עד 4 זכרון page. אם מותקן 4gb ומעלה, תגדיר את הזכרון הוירטואלי, בגודל טיפה יותר מהזכרון הפיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...