שידרוג מפרט קיים, למשחקים וקצת גרפיקה כ- 1000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מפרט קיים, למשחקים וקצת גרפיקה כ- 1000 ש"ח

mushon26

Recommended Posts

השידרוג הוא כרטיס מסך, מכיוון שהוא לא עובד כבר,

השאלה היא האם כדי להנות ממשחקים אני צריך גם לשדרג את המעבד.

2. שימושים עיקריים: כאמור משחקים, וקצת גרפיקה

ג. כרגע משחק ברזולוצייה 900/600 (יש לי מסך "19 LG לא שטוח) עם הגדרות נמוכות

מעוניין לשחק ב-1280/1024, ואפילו ב-1600/1200 , לא מתכוון כרגע לקנות מסך חדש.

אני משחק בפרו אבולושיין, נ.ב.א., COD, ומשחקי יריות ברשת.

רוצה כרטיס מסך שיוכל להחזיק גם משחקים חדשים כיום.

רוצה לשחק בהגדרות משחק בינוניות - גבוהות

3. אין צורך בציוד היקפי

5. המפרט שלי כולל:

לוח אם: Gigabyte GA-EP43-DS3 P43 DDR2 ATX Motherboard for Intel

מעבד: Intel Pentium Dual 2.00GHz 1MB E2180 Box CPU,

המעבד הוא ללא OC

זיכרונות: Kingston KVR800D2N5 (1GB X 2) 800MHz

ספק כוח: Seasonic 500W SS-500ET-APFC-F3 OEM Active PFC Power supply

דיסק קשיח: 500GB של SEAGATE + 160GB של WD

מסך: F700P 19

כרטיס מסך להחלפה: FX6600GT PCI-e 128Mb

7. לגבי OC אני ארשום בהמשך

8. קונה בלוגי'ק פי.סי.

עכשיו להסבר קצר

כמו שרשמתי הכרטיס מסך הפסיק לעבוד.

* האם מספיק רק להחליף לכרטיס מסך ?

* האם בגלל החלפת הכרטיס לכרטיס מסך חזק אני אצטרך להחליף גם מעבד?

* לגבי המעבד האם כדאי לעשות OC (אני לא מבין בOC, זה פשוט מה שהציעו לי לעשות בחנות ולהוסיף עליו , מכיוון שלא הייתי בטוח שאני רוצה לקנות מעבד חדש)?

* או שהאם כדאי לשדרג גם את המעבד וגם את הכרטיס מסך?

אשמח אם תאירו את עיניי, תודה משה ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית, ממעבד כזה לא צריכה להיות בעיה להוציא 3.33GHZ בקלות גם עם קירור פשוט למדי כמו הFREEZER 7 PRO. לגבי המשחקים, 1024X1280 לא מצריך משהו חזק במיוחד, 1200X1600 כבר מצריך יותר.

PowerColor ATI Radeon 5750 512MB GDDR5 HDMI, יחידות 1

₪631

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1451

Arctic Cooling Freezer 7 Pro CPU COOLER , יחידות 1

₪123

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=103

או:

PowerColor ATI Radeon 5770 1GB GDDR5 HDMI, יחידות 1

₪824

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1310

ואתה חורג ב47 ש"ח מהתקציב, אבל אני לא משוכנע שE2180 גם בOC, לא יהווה צוואר בקבוק בחלק מהמשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה YZ101

לפי מה שאתה אומר אם אני אקח את ה-5770 אני צריך מעבד אחר, ואז השאלה איזה מעבד כדאי לי לקחת (אני מאמין שזו כבר תהיה חריגה מהתקציב).

ואני לא רוצה יותר מדי להתפרע עם התקציב.

אגב אם אני לוקח את שאלה האם 2 הזכרונות של 1GB כל אחד מהווים גם בעיה בשני המקרים:

א. כרטיס מסך 5750

ב. כרטיס מסך 5770

לגבי הרזולוציות אני מנסה לחשוב מה יקרה במצב שאני אחליף את המסך ל- "22 ?

אגב הציעו לי בחנות 2 הצעות לכרטיס מסך:

א. GTS 250

ב. 4850

אם אני לא טועה עם 1GB על הכרטיס ולעשות OC למעבד, האם ההצעה נראיית לכם הכרטיסים האלה עונים על ההגדרות שלי?!

תודה משה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכוון לשדרג את המסך בקרוב קח בחשבון שהרזולוציה המקסימלית של המסך שלך (לדעתי) היא 1280*1024 היות ומדובר במסך CRT 19".

לצרכים ולמפרט הנוכחי אני לא חושב ששווה להשקיע 1000 ש"ח בכרטיס מסך. לדעתי לדרישות שלך מתאים בהחלט HD5670 512MB של ATI. אלא אם כן אתה מתכנן לשדרג את המסך שלך בשנה הקרובה. אם כן, אז עדיף שתחכה ותשדרג במקביל, כי המחירים והטכנולוגיות בתחום משתנות כל חודש פחות או יותר. יש לך עוד 500 ש"ח.. תשקיע בקירור למעבד ולמארז ותעשה OC :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אתחיל מזה שעשיתי טעות קטנה/גדולה המסך שיש לי כרגע הוא "17 ולא 19 - משום מה הייתי בטוח שהוא 19, האם זה משנה את הדברים כרגע?

בכל מקרה כמו שאמרתי קודם כל עוד המסך יעבוד אני לא אקנה חדש.

בדקתי בכמה מקומות ורשום שהרזולוציה המקסימלית של המסך הוא 1200*1600 אבל אין לי בעיה לשחק על רזולוציה קטנה יותר.

ל-Spectra אני לא יכול לחכות עם השידרוג כי כרטיס המסך שלי פשוט לא תקין.

אשמח אם תוכלו להשיב לי על מה ששאלתי מקודם מה על מה שהציע לי YZ101 ומה שהציעו לי בחנות מחשבים.

בכל מקרה אני רוצה שהמחשב הזה יחזיק לתקופה קדימה גם בעניין המשחקים וגם בעניין שידרוגים עתידיים.

דבר שני

אני אשאל משהו שאני לא ממש מבין בו אבל תגידו את דעתכם

האם רלבנטי לקנות כרטיס מסך אחד (נראה 4850) ולעשות רק OC למעבד

ובהמשך לקנות כרטיס מסך נוסף (נראה לי שהלוח אם שלי תומך ב-2 כרטיסים) - האם אני צודק?

ואולי באותו זמן להחליף כבר את המעבד כי הוא אכן יהווה בעיה.

השאלה היא האם במקרה כזה אני כבר אצטרך להחליף את הזיכרונות מה שאומר אולי להחליף גם את הלוח אם ובמקרה כזה אני כמעט קונה מחשב חדש וזה לא בדיוק מה שאני מתכנן.

בקיצור עזרו לי אנשים מנהלים, אני צריך את עזרתכם, תודה משה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GTS250 מומלץ בעיקר אם אתה עושה שימוש בתוכנות שנהנות מתוספת ביצועים מCUDA. לשניהם ביצועים דומים ל5750, שחדיש יותר, וצורך הרבה פחות חשמל.

בלי OC, המעבד שלך חלש למדי, ב3.33GHZ הביצועים שלו כבר די דומים לשל E8400, וזה לא צריך ליצור צוואר בקבוק, הספק שלך יעמוד בכל האופציות הנ"ל.

אם אתה מחליף את המעבד יש לך 2 אופציות:

1. מעבד תואם ללוח הנוכחי, רגע לפני שהתושבת נעלמת, אבל, המעבדים החזקים למדי בתושבת הנ"ל לא זולים במיוחד, ולביצועים שאל אלו שכן זולים ע"ע E6300 וכד'... ביצוע של OC לא אקסטרימי מדי, עם קירור טוב יותר, הספק האיכותי שיש לך והלוח שברשותך, ייתן ביצועים באותה רמה בדיוק.

2. החלפה של הפלטפורמה, וזה אומר לוח P55/H55 + מעבד CI3 / CI5 + זיכרונות + כרטיס מסך וזה גם חורג מהותית מהתקציב וגם אומר בעצם לקנות מחשב חדש באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני אתחיל מזה שפשוט לא מסתדר לי שמסך CRT 17" יתמוך ברזולוציה של 1600*1200.. זו רזולוציה מיטבית למסכי 20" רחבים LCD.. (נראה לי רחבים)

אמשיך בזה שבמגבלות התקציב שלך כנראה שלא כדאי לשדרג את המעבד.. אם בא לך לתת איזה טאץ' נוסף אז תלך על כרטיס בסגנון שאני המלצתי (באיזור ה500 ש"ח) תוסיף לזה קיט RAM 2x2GB ותסיר את ה2GB הקיימים שלך (אני יודע שזה לא בא בטוב.. אבל לרוב מערכי RAM מיצרנים/דגמים שונים לא עובדים משהו..) וקירור למעבד בכדי שתוכל לעשות OC קל.. זה אמור לסדר אותך לתקופה מסויימת.. קח בחשבון שככל שיעבור הזמן ככה יהיה לך יותר קשה להריץ משחקים חדשים (מובן מאליו). לגבי גרפיקה אני מבין שזה לא משהו רציני - פוטושופ בטח ואולי גם עבודה עם אילוסטרטור וכו'.. לא מאמין שצריך בשביל זה כרטיס של שתומך בCUDA אבל גם זו אופציה..

בקיצור, תלך על כרטיס חדש באיזור ה500 ש"ח וקירור למעבד ואולי גם איזה מאווררון למארז שיהיה נחמד.. אם בא לך לשפר עוד את הביצועים אז תקנה כמו שאמרתי כרטיס מסך+קירור למעבד+ קיט 4GB..

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלתך SPECTRA ראיתי את ההגדרות המקסימליות של המסך בכמה אתרים, אבל אין לי בעיה לפחות כרגע לשחק עם הגדרות של 1280*1024.

לגבי ההצעה שלך YZ101, אני רוצה להבין מצד אחד אתה אומר שאם אני עושה OC למעבד שלי הביצועים יהיו דומים ל E8400 (בתקווה שיוכלו להגיע לרמה הזו בבדיקה בחנות). למרות שהבנתי מכם שלא צריכה להיות בעיה להגיע לרמות אלו.

ואז לאחר שאני אעשה את ה-OC להוסיף לו את הכרטיס מסך הזה:

PowerColor ATI Radeon 5750 512MB HDMI

ומצד שני את מציע שאני אחליף למעבד E6300 (האם הוא טוב יותר מ-E8400) ועליו לעשות OC קל יותר להוסיף קירור ולהוסיף את אותו כרטיס מסך 5750?

האם לכך התכוונת?

והאם הזיכרונות שלי יספיקו בינתיים ? ולכמה זמן ?

החלפה של כל הפלטפורמה יקרה לי מדי למרות שאני מבין שהיום אני משקיע כ-1000 ש"ח שזה כ-1/3 +- ממחשב חדש

האם כרטיס בעל זיכרון של 1GB יעזור לי יותר בעניין 2 הזיכרונות RAM שלי והאם כדאי לבדוק כרטיס כזה?

לגבי הגרפיקה שכתבתי קודם מדובר על פוטושופ אבל לא רציני בכלל .

SPECTRA

הציע גם כרטיס מסך מסוג:

HD5670 512MB של ATI,

מה ההבדלים בין ה5670 ל-5750

ומה עדיף ביניהם כי ההבדל מחירים ביניהם הוא כ- 100-150 ש"ח שה 5750 הוא יקר יותר. מה אומר ה-HD ב- 5670?

האם כדאי לי לקנות את ה-E6300 או את ה E8400 עכשיו מהסיבה שהתושבת הנ"ל נעלמת.

והאם הכרטיס מסך שמופיע במפרטים המומלצים HD 4850 512MB GDDR3 HDMI

עדיף על מה שנכתב פה או שהוא פחות מתאים

סליחה על כל השאלות תם שלי, משה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. 1200X1600 זו רזולוציה הגיונית מאד לצג CRT בגודל 17". אם תצמצם את היחס תקבל 3:4 שזה היחס של מסכי CRT סטנדרטיים.

2. אני לא ממליץ לך לקנות לקנות E8400 כי זה לא ישאיר תקציב לשאר השדרוג, כנ"ל לגבי E6300 או אפילו E5300 שזולים מהותית, אבל לא יותירו לך תקציב לשאר השדרוג, והרי שעקב אכילס של המערכת שלך הוא כרטיס המסך, ואפשרות הOC שתעלה רק בתוספת קירור, תיתן פה תוספת נאה של ביצועים. הלוח שלך תומך עד ל FSB של 1600MHZ, כלומר BUS 400MHZ הזיכרונות כנ"ל, והמעבד שלך עובד כיום בBUS 200MHZ, כך שאני לא מאמין שלקבוע לו BUS של 333MHZ יגרום לבעיה כלשהי, ייתכן ויהיה צורך לעלות קלות במתח למעבד.

3. אין טעם בשדרוג / החלפת / תוספת זיכרון, כי זה לא צוואר הבקבוק של המערכת.

4. ע"י החלפת הקירור, ביצוע של OC ותוספת של כ.מסך חזק אני מאמין שתשיג את הביצועים הטובים ביותר מהמערכת.

5. 5670 חלש מהותית מ4850 / 5750 שלהם דווקא ביצועים דומים.

6. כולם הם HD, כלומר גם ה5750 נקרא למעשה HD5750.

לסיכום:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro CPU COOLER , יחידות 1

₪123

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=103

PowerColor ATI Radeon 5770 1GB GDDR5 HDMI, יחידות 1

₪824

http://www.rsm.co.il/product.aspx?productid=1310

סה"כ מחיר לכל המוצרים:₪947

המפרט הורכב באתר:http://www.rsm.co.il/

עם OC ל3.33GHZ~ צריך יהיה לתת את המקסימום תמורה לכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אציין שאני עובד על WINDOWS XP,

לעניניינו

YZ101 תודה רבה על התשובה, וגם לך gil_28 על האישור.

אבל YZ101 בהודעה קודמת רשמת לי:

שאם אני אקח את ה5770 אתה לא משוכנע שה-E2180 גם בOC, לא יהווה צוואר בקבוק בחלק מהמשחקים.

עכשיו מכיוון שהמחשב שלי נמצא בלוגי'ק כבר

אשמח אם תיתנו לי דגמים לפי האתר שלהם, גם לכרטיס מסך וגם למערכת קירור (מה שכן אם ישנה מערכת טובה יותר וגם שקטה יותר בעוד 50 ש"ח+- אפשר להכניס כאופציה)

http://www.logicpc.co.il

לגבי ה-OC אם במעבדה לא יצליחו להגיע ל-3.33GHZ

האם במקרה כזה כרטיס מסך מסוים לא יהיה טוב למחשב. כי כמו שאמרתי אני לא מבין ב-OC אבל במעבדה אמרו לי שהם יעשו בדיקה ל-24 שעות לראות האם המערכת יציבה.

אגב האם לאחר שעושים לי OC אני צריך לבדוק משהו לאחר מכן שהמחשב אצלי או שלא צריך לעשות כלום?

כנ"ל למערכת הקירור?

והאם ניתן להעביר את מערכת הקירור ממעבד אחד למעבד אחר.?

לגבי כרטיס מסך מסוג 5750 עם 512 הם אמרו שאין להם, ואני לא כ"כ רוצה לקנות מ-2 חניות רוצה שירכיבו לי הכל באותו מקום.

שוב תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הFREEZER:

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=8512

שעולה אצלם 128 ש"ח, אם יש שם את הREV2 מה טוב, אם לא, גם האורגינלי מצוין.

זה ה5770 הכי זול שראיתי שם:

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=16490

916 מחיר CASH לפי מה שרשום

הפרש המחיר מה 5750 ל5770 הופך את ה5750 לכרטיס עם תמורה נוראה.

הסיכום יוצא קצת יקר יותר מאשר בRSM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה פה היא לא חד משמעית מאחר וזה משתנה ממשחק למשחק. אבל גם אם כן יווצר צוואר בקבוק, ברוב המשחקים כיום, הוא לא צריך להיות גדול במיוחד.

לגבי הOC, אני לא יודע עד לאן הם יהיו מסוגלים להגיע, אבל 3.33GHZ הם לא בגדר הבלתי ניתן להשגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כיצד ניתן לשפר את המצב?

האם זיכרונות נוספים יעזרו או שזה לא קשור כ"כ

והאם כרטיס מסך זול יותר בין 500-600 ש"ח יחד עם יעשה גם את העבודה, ז"א עם הרזולוציה 1280*1024 והמשחקים שאני משחק עם הגדרות בינוניות ולא הכי גבוהות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...