דיון| רשימת 80 PLUS של הספקים. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון| רשימת 80 PLUS של הספקים.

CRT

Recommended Posts

מגלישה רגילה באינטרנט עקב הדיון

ספקי כח KSP ?? טוב, יש להם חוש הומור..................

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=415915.0

יצא לי לראות שיצרנית FSP Technology Inc. בעלת המספר הרב ביותר של ספקים עם תקן 80 פלוס.

וליתר דיוק יש להם 161 ספקים עם תקן 80 פלוס שזה מספר שמכפיל כמעט את Sparkle Power עם "רק" 94 עמידות בתקן.

עכשיו מעניין אותי למה חברה שלא כל כך נחשבת פה בארץ ובפחות או יותר בעולם בעלת מספר רב ביותר של ספקים עם תקן זה...???

האם היא מייצרת עבור חברות אחרות והם רק מדביקים מדבקה שלהם ומשווקים תחת השם שלהם??? אם היא כזאת מוצלחת בכמות תקנים למה לא להשאיר את הטוב לעצמה.

עכשיו הפירוט:

PLUS 80=== 77

PLUS 80 BRONZE=== 68

PLUS 80 SILVER=== 14

PLUS 80 GOLD=== 2

סה"כ 161 מדהים!!!!

מתוך סה"כ 59 זכיות בתקן PLUS 80 GOLD חברה בשם Delta Electronics, Inc. קיבלה 10 עמידות בתקן הזהב המכובד.

במקום השני בכמות עמידות בתקן הזהב היא חברה Channel Well Technology Co. משמפתיע כי השם נשמע צרפתי למדי אבל בסה"כ הלוגו של החברה די סיני או יפני או משהו בסגנון הזה לא יודע לזהות.

ניתן בקצרה את כמויות של הזכיות\עמידות בתקן לחברות שאנחנו מכירים אותם בצורה טובה וכאלו שפחות (לא כולם מופיעים).

מדובר בסה"כ זכיות בתקן:

Antec=27

AOpen=9

Arctic Cooling=3

Be Quiet=25

Chieftec=23

CoolerMaster=23

Corsair =23

Dell=32

Enermax Technology Corporation=38

FSP Technology Inc.=161

Gigabyte=9

HEC Group=19

Hewlett-Packard Company=28

Intel=3

JSP-TECH (EZCool)=11

OCZ Technology=14

PC Power and Cooling Inc.=10

Sapphire Technology Limited=1

Sea Sonic Electronics Co., Ltd.=54

Sparkle Power=94

Super Flower=39

Tagan (MaxPoint)=26

Topower Computer Industrial Co., Ltd.=8

Thermaltake=74

Zalman=7

חברה אני רוצה דעות למה זה ככה.. איך זה מגיע למצב שהחברות שאנחנו כל כך סומכים עליהם ובצדק ממש לא זוכות בתקנים אלו... יש מצב שהם לא מיצרות את רוב הסחורה???

כל הנתונים על הספקים נלקחו מהאתר: http://www.80plus.org

כתובת ישירה לרשימת הספקים בתקן 80 פלוס מעורב: http://www.80plus.org/manu/psu/psu_join.aspx

נ.ב מה שמעניין באתר שהם נותנים לכל ספק וספק קישור PDF עם נתונים על הבדיקה ואיפה היא נעשתה אפילו ככה סתם אם בא לכם מעניין לראות.

בתוך הנתונים יש את המידע שאנחנו בתור לקוח רוצים לדעת.

קישור לדוגמא לספק Super Flower SF-1200P14HE: http://www.80plus.org/manu/psu/psu_reports/SUPER-FLOWER-SF-1200P14HE-Report.pdf

[tt]נכון להיום יש 1,527 ספקים שעברו את תקן PLUS 80.

[/tt]

שמתחלקים ל:

PLUS 80=== 903

PLUS 80 BRONZE=== 462

PLUS 80 SILVER=== 103

PLUS 80 GOLD=== 59

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה אומר של FSP לא נחשבים? בארץ יש הרבה ספקים מהדגמים הזולים שלהם ולאחרונה גם מהסדרות היקרות יותר. בנוסף הם מיצרים ספקים ל OCZ, ZALMAN ועוד הרבה חברות אחרות (הם יותר יצרנית OEM אז לרוב לא תיראה מוצרים עם השם שלה).

Delta חברת ענק, מיצרת הכל, ידועה לרוב בזכות המאווררים המאוד לא שקטים שלה. בארץ היום בקושי יש מוצרים של DELTA וגם מה שכן יש זה לרוב מוצרים לא משהו. הם מיצרים ספקים ל CHIEFTEK ולאחרונה גם קנו מהם מספר ספקים. גם הם לרוב מיצרים OEM.

Channel Well Technology מיצרים רק OEM (ניראה לי), הם מיצרים בין השאר את הסידרה הטובה של TT וידועים בספקים טובים יחסית.

רוב החברות אינן מיצרות ספקים, הן קונות את הספק מחברה אחרת. יצרניות הספקים הגדולות הן:

ENERMAX (מיצרת לעצמה ולאחרונה גם ל SAPPHIRE).ץ

Channel Well, מיצרת למרבים החברות הגדולות.

FSP גם מיצרים חלק מאוד גדול מהספקים (לזכרוני יותר מ 20% מהספקים שיש בשוק).

HEC Group כרגע מיצרת רק לעצמה.

SEASONIC מיצרת לעצמה וגם לחברות גדולות אחרות.

אלה החברות הגדולות שאני זוכר, יש עוד כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HEC גם ייצרה לTT עם אני לא טועה....

אגב על DELTA לא שמעתי אף פעם במיוחד לא על CHANNEL אבל בקשר לFSP אני רגיל לסיקורים לא משהו שלהם... וגם בארץ מה שאני שם לב אליהם זה ספקים זולים יחסית... וגם התמורה שלהם לא משהו כאילו SS באותו מחיר נותנים הרבה יותר בדרך כלל...

אבל באמת מוזר למה לחברה שמייצרת כמות ענקית כזאת של ספקים להסתפק בבראנג ממוצע נמוך... היא הייתה יכולה להרוויח הרבה יותר אם הייתה מוכרת ישר לייבואן ולא לצד גם לפני כן... כמו כן גם הצרכן היה יותר מרוויח כי בטח הספק היה עולה פחות בכמה אחוזים לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ איפה שהוא קראתי נראה לי ב tomshardware שCM זה בעצם SS...

אבל מה שבאמת מוזר לי לראות זה שהחברות כמו קורסייר אנטק ממש ממש לא מייצרות הרבה...

כנראה שזה לא משתלם ומה שהם עושים זה לקחת את הסדרה היותר מוצלחת של חברות OEM ולהכניס אותם לקופסה חדשה..(וגם כנראה לא תמיד).

אגב מאיפה אפשר להשיג מידע מי OEM של מי... וכו'... (או שזה סוד תעשייתי\מסחרי)???..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ANTEC , וקורסייר לא מיצרות ספקים בכלל, הכל זה של חברות אחרות שמוכרות OEM. הייתה פעם רשימה, לא ניראה לי שהיא מעודכנת במיוחד אבל אני לא זוכר בכלל איפה היא. ברוב המקרים קשה לדעת מי יצר את הספק כי אין רישום מדוייק, את הספקים של FSP אני מזהה בדרך כלל לפי העיצוב ולפי זה שחלק מהחברות כותבות על איזה ספק הוא מבוסס, שאר החברות משאירות פחות רמזים :nixweiss:

הינה רשימה אחת שלא כל כך נוח לקרוא:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDArticles&op=Story&ndar_id=24

מבחינתי ל TT יש רק את הסידרה היקרה שמיוצרת על ידי CWT, כל שאר הספקים שלהם לא משהו.

בקשר ל CM אולי אתה צודק, לא זוכר בדיוק למי הם מיצרים אבל לאחרונה הם שידרגו את ליין המוצרים שלהם, המארזים הם דיי אותו דבר אבל בספקים יש להם קפיצה רצינית. גם המחירים של הספקים שלהם בארץ מאוד טובים.

חקה שיגיעו לפה אנשים מבוגרים יותר הם ידברו איתך על DELTA ;D

Channel Well יצרנית ענק, מוזר שלא שמעת, לא חסרים ספקים שלהם בארץ.

בקשר ל SS ו FSP, המחירים בארץ בדרך כלל דפוקים. בכל מקרה ל FSP היו ספקים זולים בארץ לפני ההגעה של ה SS, אז הם נמכרו בצורה מאוד רצינית. ראיתי שהגיעו דגמים חדשים שלהם לארץ והמחירים דומים.

הספקים הזולים של SS עולים בערך 350-380 שקל (לגירסת ה 500W), ב 370 יש גם ספק 500W 80PLUS של FSP, יש בארץ גם את סדרת EPSILON וסדרת EVEREST, ספקים נחמדים ביותר. חוץ מזה שוב, רוב הספקים שלהם הם OEM עם מדבקה של חברה אחרת, בארץ באמת אין הרבה ספקים שלהם ומה שיש נמכר במחירים מוזרים (למשל ZALMAN, כל המוצרים שלהם נמכרים בארץ במחירים דפוקים).

http://foxpc.co.il/Category.aspx?catCode=245&ParentID=12

נ.ב.

לידיעת פותח הנושא, כיום FSP ו Sparkle Power הם חברה אחת :xyxthumbs:

נ.ב.2

ידעתי שלא הזכרתי ברשימה חברה גדולה נוספת, TOPOWER, מיצרים ל TAGAN ועוד הרבה חברות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי את הTOPOWER בראשי.

בעיקרון אני התחלתי עם מחשבים מגיל קטן מאוד לפני כ15 שנה נראה לי אפילו פחות..

בתחילת גיל העשרה ה486 התחילו להיעלם ופנטיום פרו יצא לאור... אז התחלתי להתעסק ברוב עם תוכנה עד הצבא.

ורק בזמן האחרון התחלתי להתעסק יותר בחומרה שזה שנתיים האחרונות בערך אפילו פחות ואני מנסה "לצבור את החסר"... אוהב מידע וידע..

אז אני לא כל כך מכיר את הדברים לעומק לכן אני לומד כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב מאוד להבין שתקן ה 80+ הוא רק קריטריון אחד המעיד על הספק. הוא לא מבטיח יציבות, איכות רכיבים, איכות ריתוכים וכדו'. זה שספק הוא 80+ לא הופך אותו בהכרח לאיכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

זה ברור אבל בכל מקרה התקן הזה אומר משהו מעבר שהספק בעל נצילות טובה יותר... אם הוא יותר יציב אז או שתכנון יותר טוב או שהרכיבים יותר טובים או איזה קרטריון אחר שמשפר איך שהוא בכל דרך את הספק עצמו.

אין מצב שספק ג'נרי יבדק ויעבור את הנצילות הזאת כאילו הסיכוי קלוש...אפסי יותר נכון.

[br]פורסם בתאריך: 23.06.2009 בשעה 11:36:20

לא צריך להיות היום גאון כדיי להוציא ספק בתקן 80+

השאלה היא איכות הרכיבים והיציבות

מה אתם חושבים שיש פטנתים על ספקים ודברים כאלו... כאילו באמת לא בעיה לפתוח את הספק ולעתיק אותו פשוט...כאילו אולי פה ושם איזה ג'וק שכתוב במיוחד לחברה אבל לרוב זה ג'וקים סטנדרטיים... אז אם לדוגמא חברה א' הוציא ספק מוצלח למה שחברה ב' במקום להתחרות לא תעתיק את אותו... כנראה שיש איזה מגננות???.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך סה"כ 59 זכיות בתקן PLUS 80 GOLD חברה בשם Delta Electronics, Inc. קיבלה 10 עמידות בתקן הזהב המכובד.

DELTAמייצרת גם ספקי כוח למוצרי חשמל- מדפסות, מחשבים ניידים וכו'; יש סיכוי לא קטן שתגלה שאחד מספקי הכוח שלך מתוצרתם.

2. במידה והרשימה לא עדכנית, ניתן לבצע חיפוש לפי מספר ה-UL ב- http://database.ul.com/cgi-bin/XYV/template/LISEXT/1FRAME/index.html (שדה UL File Number ) ולמצוא את יצרן הספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DELTA מייצרת גם ספקי כוח למוצרי חשמל- מדפסות, וכו'; יש סיכוי לא קטן שתגלה שאחד מספקי הכוח שלך מתוצרתם.

2. במידה והרשימה לא עדכנית, ניתן לבצע חיפוש לפי מספר ה-UL בגוגל או ב-http://database.ul.com

משום מה זה נותן לי איזה מנוע חיפוש של ALARM SERVICES SEARCH... זה זה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...