התקנת מערכת הפעלה חדשה במקביל לקיימת - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת מערכת הפעלה חדשה במקביל לקיימת

Recommended Posts

שלום,

האם אפשר להתקין מערכת הפעלה נוספת לxp אם הxp פועל כבר הרבה זמן ויש רק מחיצה אחת בלי לאבד מידע או לפגוע בו? אם כן אז האם צריך לעשות משהו לוודא שהחומר לא יעלם בזמן ההתקנה (חוץ מגיבוי)? מדובר על וגרסה של 7 למחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן, יש שתי דרכים , אחת היא וירטואליזציה , אני יודע שיש מכונה וירטואלית מובנית בוינדוס שבע אבל מאחר והפסקתי להשתמש בוינדוס מאז אקספי זה כל מה שאני יודע, במידה ואי אפשר לשנות את המכונה הוירטואלית שתריץ , אפשר להתקין vmware virtual box או כל תוכנה אחרת ולהריץ עליה בלי לפגוע במערכת, עוד אפשרות היא אפשרות שקיימת באובונטו, הוא לוקח את הפרטישן הקיים ומנסה לפצל אותו שוב בלי לפגוע במידע, זה עובד 90% מהמקרים ולכן הייתי מגבה את המידע.

יש עוד אפשרויות כמו colinux

וcygwin שמריץ משהו שמאוד מזכיר את באופי שלו אבל זה ממש לא זה. זה יותר לאנשים שמתעסקים בהעברת קוד מקור מפלטפורמת לוינדוס.

כל מני ספריות שלא יעבדו אם לא תשנה את הקוד ותנסה להריץ רגיל בוינדוס יעבדו פיקס בסיגוין

תלוי מה אתה רוצה לעשות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

רציתי לשאול שאלה דומה, אז חבל לפתוח עוד נושא.

יש לי כונן בנפח 500GB הרץ כמה חודשים עם , כאשר פנויים בו יותר מ- 250GB.

האם אני יכול ליצור מחיצה נפרדת על השטח הפנוי ללא כל פגיעה במידע הקיים, ולהתקין עליה אובונטו?

אם כן, אשמח לדעת איך.

תודה רבה מראש ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצרתי על הכונן שלי מחיצה חדשה בת כ- 60GB, הגדרתי אותה כ-"פריימרי".

אני אתקין עליה , כיצד אוכל לבחור איזו מהמערכות תעלה?

והאם אוכל להשתמש בקבצים שעל המחיצה הראשונה דרך האובונטו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

???

תמיכה בNTFS קיימת באובונטו כבר שנים בעזרת ntfs-3g ואאל"ט מופעלת אוטמטית כבר שני גרסאות אחורה.

Amd@Ati , שים לב שבהתקנה אתה בוחר את המחיצה ולא את כל ההארדיסק, אחרת תאבד את המחיצה של הוינדוס וכל המידע שעליה.

לגבי הבחירה בין המערכות, ההתקנה של תתקין לך תוכנה בשם GRUB שתאפשר לך בהפעלת המחשב לבחורה בין מערכות ההפעלה הקיימות. היא יודעת אוטומטית למצוא את ההתקנה של הוינדוס וליצור את המסך בחירה ללא יותר מידי התערבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון זה ברמה של לאשר לו את ההגדרות להתקנת הGRUB בסוף התקנה האובונטו.

לגבי המחיצות האחרות, אני לא יודע מה זה C ו-F אצלך והם גם לא יקראו ככה באובונטו, אבל אתה תוכל לגשת לכל המידע שיש לך במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...