נקישות בכונן + איחוי לא מתחיל? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נקישות בכונן + איחוי לא מתחיל?

lgmtk

Recommended Posts

טוב, אז הבעיה שלי כפולה. מאחר ולא מצאתי פתרונות בחיפוש של הפורום (או קישורים ישנים מדי...), אני מעדיף לרשום פה.

מה גם שהמחשב יחסית חדש (חצי שנה סה"כ) אז אני מעדיף עזרה קצת רלוונטית יותר.

1) הכונן (WD5000AAKS) התחיל לעשות לאחרונה נקישות קטנות כאילו, לא משהו חזק, בעת הפעלת או תוכנות ממש כבדות (ע"ע משחקים/העברת קבצים/פתיחת HD וכו').

שמתי לב שזה התחיל לי רק כאשר ניסיתי לעשות OC לזיכרון (מ800 ל1066).

2) בעיה שניה היא שניסיתי לעשות עכשיו ANALYZE דרך הווינדוס לכונן, אבל הוא נותן לי שגיאה "Disk Defragmanter could not start".

לא עשיתי איחוי מאז דצמבר בערך, וגם זה היה עם DISK KEEPER.

מה יכולה להיות הבעיה? דיסקיפר התחיל לעשות לי בעיות אז מחקתי אותו והתכוונתי להשתמש בבילט-אין של , אבל כמו שנאמר, הוא מסרב לפעול.

תודות לכל עוזר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקישות מהכונן בד"כ מצביע על כונן שעומד לסיים את חייו - ראה הוזהרת

הייתי גם בודק את הספק - לפעמים ספק תקול או לא יציב גם יכול לגרום זאת

לגבי בעיית האיחוי - נסה להריצו מה-CMD ולא מרמת ה-GUI

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-יש סיכוי שאני אוכל לעשות DEFRAG בGUI מתוכנת צד שלישי? כמו PERFECT DISK או משהו כזה?

ואם לא, מה הדרך הטובה ביותר דרך הCMD? כבר עבר זמן רב מאז שהשתמשתי בה לDEFRAG (או בכלל.)

-יכול להיות שהנקישות האלה זמניות או שאשכרה כדאי לי לקנות כונן חדש?

והמחשב סה"כ בן חצי שנה, יכול להיות שזה כן מכוסה באחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש לך עם איחוי? תוודא שהדיסק שלך לא הולך למות ותדעג לגבות מה שחשוב לך.

1. תעבור על לוג אירועים (EVENT VIEWER) ותחפש שם הזהרות/טעויות שקשורות לדיסק (BAD BLOCK וכו').

2. תריץ EVEREST או SPEEDFAN ותסתכל על SMART STATUS של הדיסק

3. תריץ בדיקת דיסק של עם V על תיקון טעויות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצתי באוורסט, יש בתמונה מה שהוא כתוב.

נראה בסדר לא?

העפתי מבט בלוג האירועים, ולא נראה שהיה שם משהו שקשור לכונן.

כשאני מנסה לעשות CHECK DISK דרך הGUI (בCOMPUTER MANAGEMENT), הוא כותב לי was unable to complete the disk check אחרי שאני לוחץ START.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-יש סיכוי שאני אוכל לעשות DEFRAG בGUI מתוכנת צד שלישי? כמו PERFECT DISK או משהו כזה?

ואם לא, מה הדרך הטובה ביותר דרך הCMD? כבר עבר זמן רב מאז שהשתמשתי בה לDEFRAG (או בכלל.)

-יכול להיות שהנקישות האלה זמניות או שאשכרה כדאי לי לקנות כונן חדש?

והמחשב סה"כ בן חצי שנה, יכול להיות שזה כן מכוסה באחריות?

לשאלתך הראשונה - כנס לCMD והקש DEFRAG כל האופציות מוצגות בפרוטרוט

לגבי בדיקה של הדיסק נסה עם תוכנת הדיאגנוסטיקה של WD -

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=606&sid=30〈=en

בכל מקרה - גיבוי גיבוי גיבוי

כל טוב - ובהצלחה,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים לב ל- C5+C6 - כנראה יש סקטור אחד פגום. זה לא נורא לכשעצמו, צריך רק לגרום לדיסק לבצע בדיקה עצמית + "תיקון" (REMAP).

תלך לפי ההמלצה של גבריאל:

1. תגבה את כל החומר החשוב לך.

2. תוריד תוכנה - זה קובץ ISO, תפתח אותו עם NERO ותצרוב, לא כקובץ אלא כ- IMAGE.

אתה מקבל BOOTABLE CD (כמו התקנה של WINDOWS). יש לך הוראות באנגלית בקישור שגבריאל נתן.

צריך לעלות עם CD ולבצע EXTENDED TEST. זה אמור לפתור את הבעיה ה"קטנה" או ... לשלוח אותך לתבוע אחראיות.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים לב ל- C5+C6 - כנראה יש סקטור אחד פגום. זה לא נורא לכשעצמו, צריך רק לגרום לדיסק לבצע בדיקה עצמית + "תיקון" (REMAP).

תלך לפי ההמלצה של גבריאל:

1. תגבה את כל החומר החשוב לך.

2. תוריד תוכנה - זה קובץ ISO, תפתח אותו עם NERO ותצרוב, לא כקובץ אלא כ- IMAGE.

אתה מקבל BOOTABLE CD (כמו התקנה של WINDOWS). יש לך הוראות באנגלית בקישור שגבריאל נתן.

צריך לעלות עם CD ולבצע EXTENDED TEST. זה אמור לפתור את הבעיה ה"קטנה" או ... לשלוח אותך לתבוע אחראיות.

בהצלחה!

מה הסיכויים שזה באמת יפתור לי את הבעיה ומה הסיכויים שזה יאלץ אותי לתבוע אחריות?

הורדתי את תוכנת הניתוח של .

הSMART אומר שהוא בסדר (תמונה ראשונה), אבל אם אני מנסה QUICK TEST הוא מראה מה שכתוב בתמונה השניה (מראה את זה גם בEXTENDED).

אני לגמרי מבולבל, אבל אני יכול להסיק מזה שאין לסמוך על הSMART כ"כ.

(אני גם יכול להבין שאם הSMART אומר FAIL אז בכלל נדפקתי)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק יכול להמשיך לתפקד לאורך זמן עם עשרות BAD SECTORS - REMAPPINGS.

סטטוס SMART לא יורד אחרי אירועים בודדים. יש לי דיסק ישן שבשלב מסוים של חייו עבר כ- 10 אירועים באיזור מסוים, "בלאי" שטח הדיסק, ועדיין עובד, כבר כמה שנים. הסקטורים האלה פשוט "נמחקו" על ידי תוכנת היצרן מטבלת הסקטורים.

לכן עברת את המבחן הראשון - הסטטוס תקין, למרות שיש סקטור שמחכה לווידוא אי-תקינות/"מחיקה". לפעמים הבדיקה העצמית מגלה כי הסקטור תקין ורק התוכן שלו נפגם, אז התוכנה מאפסת אותו ומחזירה לשימוש (C5/C6 מתאפסים גם כן). אבל זה נעשה רק אחרי EXTENDED TEST, אני לא בטוח שניתן לעשות אתו ע"י גרסת חלונות שהתקנתה. גבריאל ואני המלצנו לך על BOOTABLE CD.

אחרי שהדיסק עובר אותו כדאי לבצע גם בדיקת דיסק CHKDSK של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסק יכול להמשיך לתפקד לאורך זמן עם עשרות BAD SECTORS - REMAPPINGS.

סטטוס SMART לא יורד אחרי אירועים בודדים. יש לי דיסק ישן שבשלב מסוים של חייו עבר כ- 10 אירועים באיזור מסוים, "בלאי" שטח הדיסק, ועדיין עובד, כבר כמה שנים. הסקטורים האלה פשוט "נמחקו" על ידי תוכנת היצרן מטבלת הסקטורים.

לכן עברת את המבחן הראשון - הסטטוס תקין, למרות שיש סקטור שמחכה לווידוא אי-תקינות/"מחיקה". לפעמים הבדיקה העצמית מגלה כי הסקטור תקין ורק התוכן שלו נפגם, אז התוכנה מאפסת אותו ומחזירה לשימוש (C5/C6 מתאפסים גם כן). אבל זה נעשה רק אחרי EXTENDED TEST, אני לא בטוח שניתן לעשות אתו ע"י גרסת חלונות שהתקנתה. גבריאל ואני המלצנו לך על BOOTABLE CD.

אחרי שהדיסק עובר אותו כדאי לבצע גם בדיקת דיסק CHKDSK של .

לא רק שלא ניתן לעשות EXTENDED, הוא גם מסרב להתחיל אותו אפילו.

אז עד כמה אני מסתכן בBOOTABLE CD הזה? האם זה באמת סיכון באיבוד מידע או שמה זה פשוט CHECK DISK סטנדרטי רק דרך הדיסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכון תמיד קיים. מהרגע שאתה מסכים עם התנאים שצריך לאשר להרצת הבדיקה אין לך שום שליטה.

אם אתה יכול להשיג דיסק קשיח אחר וליצור גיבוי באמצעות ACRONIS או תוכנה דומה, זה יהיה מצב אופטימלי.

אם לא, תצטרך להסתכן או להמשיך להשתמש בדיסק כפישהו וגם להסתכן.

אתה יכול גם לנסות לפנות לחנות ממנה קנית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכון תמיד קיים. מהרגע שאתה מסכים עם התנאים שצריך לאשר להרצת הבדיקה אין לך שום שליטה.

אם אתה יכול להשיג דיסק קשיח אחר וליצור גיבוי באמצעות ACRONIS או תוכנה דומה, זה יהיה מצב אופטימלי.

אם לא, תצטרך להסתכן או להמשיך להשתמש בדיסק כפישהו וגם להסתכן.

אתה יכול גם לנסות לפנות לחנות ממנה קנית...

וזה מה שאני אעשה כנראה, אנצל אחריות כנראה ואנסה לשכנע אותם לעשות העברה מדיסק לדיסק (או דיסק חדש, לכל הפחות).

תודה על העזרה והעצות :)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...