טמפ' מעבד גבוהות מהרגיל - ללא OC - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפ' מעבד גבוהות מהרגיל - ללא OC

n3b

Recommended Posts

שלום וחג שמח,

בהמשך לאשכול הקודם, שלא נמצא פיתרון(למרות העלאת ה RPM) הטמפ' נשארו גבוהות

אני מצרף לאשכול תמונה של המארז + מפרט מלא

כמו שאתם רואים הטמפ' בזמן מנוחה הם 49 מעלות

אם מישהו עם מפרט דומה יודע\נתקל בבעיה דומה אני אשמח לשמוע

מעבד - Q9450 קירור AC EXTREME

לוח אם - P45-DS3

כרטיס מסך POWERCOLOR HD4850

זיכרונות - 4gb

ספק כוח - POWER & COOLING 500W

מארז - CM690

הסירקולציית אוויר היא כזו:

שני מאווררי 120 בחזית מכניסים אוויר

מאורר 120 על הדלת של המארז מכניס אוויר

אחד מאחור מוציא אוויר

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מבחינת הסירקלוציה אתה צריך לעשות 2 מאווררים מכניסים 2 מוציאים... לא 3 מכניסים ואחד מוציא...

לדעתי מבחינת המווררים תסדר ככה...

אחד בפרונט למטה מכניס אויר, אחד באמצע למטה איפה שמול הכרטיס מסך גם מכניס אויר

אחד מאחור מוציא, אחד מול המעבד מוציא אויר

תנסה ותבדוק מעלות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי מבחינת הסירקלוציה אתה צריך לעשות 2 מאווררים מכניסים 2 מוציאים... לא 3 מכניסים ואחד מוציא...

לדעתי מבחינת המווררים תסדר ככה...

אחד בפרונט למטה מכניס אויר, אחד באמצע למטה איפה שמול הכרטיס מסך גם מכניס אויר

אחד מאחור מוציא, אחד מול המעבד מוציא אויר

תנסה ותבדוק מעלות..

ניסיתי, לא ממש שינה ת'טמפ... נשאר אותו דבר

תבדוק שאין אבק בצלעות קירור.

שלשום ניקיתי ת'מארז, אין טיפת אבק...

נ.ב בתמונה הקירור של ה הפוך, משום מה המאורר שלהם פועל בצורה שונה ממאוררים אחרים, בכל אופן הפכתי אותו והטמפ' עדיין אותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הטרסמוסטט עצמו לא בסדר והוא צריך איזה עדכון בביוס או משהו כדי להסתדר... זה קורה לפעמים

אני בספק, כאשר המעלות נבדקות מהביוס, הטמפ' עומדת על 30 +-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות הrpm של המאוורר נמוך אז תגביר אותו דרך הביוס.

רשמתי בהודעה המקורית שניסיתי גם את זה, ביטלתי את ה SMART FAN SPEED, זה שינה במעלה אחת או שתיים לא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון: ביום חם מאוד הטמפרטורות מתפסות, אז לפני שאתה קופץ בראש קח את זה בחשבון.

דבר שני: תבדוק אם יש הבדלי טמפרטורות עם מארז פתוח מול סגור, ולסיום שים מאוורר חדר על דרגה מקסימלית צמוד למארז הפתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון: ביום חם מאוד הטמפרטורות מתפסות, אז לפני שאתה קופץ בראש קח את זה בחשבון.

דבר שני: תבדוק אם יש הבדלי טמפרטורות עם מארז פתוח מול סגור, ולסיום שים מאוורר חדר על דרגה מקסימלית צמוד למארז הפתוח.

הטמפ' זהות ביום ובלילה, ועדיין גבוהות מדיי יחסית למפרט שלי, קופץ בראש? אם אין לך מה להגיד אל תגיב....

הטמפ' זהות גם כשהוא פתוח, ולא הבנתי את הרעיון מאחורי מאורר חדר....

איזה משחה טרמית שמת? אולי לא שמת אותה טוב? אולי מי ששם לך אותה לא שם טוב?

לפעמים אם לא מורחים את המשחה הטרמית כמו שצריך זה יכול להוסיף 5 מעלות...

המשחה היא המשחה שבאה עם AC ואמורה להיות איכותית.... אני הרכבתי ולא היה צורך למרוח, הקירור בא עם משחה מרוחה(כן ניקיתי את המשחה הקודמת מהמעבד..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך אחריות על המעבד? אם כן תחליף אותו, תגיד להם שהטמפ' שלו בשמיים ואתה מבקש אחד אחר.

אם זה קורה גם עם מעבד אחר אז הבעיה בגוף שלך. אני לא מכיר את הגוף הזה...אבל מצד שני אני לא מומחה גדול לגופי קרור. תחפש באתר של פרוסטי frosty את הקירור הזה ותראה מה הטמפ' שרשום שם בבאנצ'מארק שהם עשו... ובנוסף לפי התמונה אני לא חושב שיש משהו לא בסדר במארז...

מה הטמפ' חדר שלך? והרעיון של המאוורר חדר מול המארז כשהוא פתוח בא לבדוק האם האיוורר אשם או המעבד, אין סיכוי שהטמפ' תשאר כמו שהיא אחרי שיש על המחשב מאוורר רצפה של חדר...

דא"ג האיוורר הכי מומלץ של המארז הוא 1 מכניס מלמטה 1 מוציא מלמעלה 1 מוציא מאחורה ו1 מכניס מול התושבת של הכ. מסך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' זהות ביום ובלילה, ועדיין גבוהות מדיי יחסית למפרט שלי, קופץ בראש? אם אין לך מה להגיד אל תגיב....

הטמפ' זהות גם כשהוא פתוח, ולא הבנתי את הרעיון מאחורי מאורר חדר....

המשחה היא המשחה שבאה עם AC ואמורה להיות איכותית.... אני הרכבתי ולא היה צורך למרוח.

חבל על העוינות, זה רק צורת ביטוי לומר שצריך לבדוק אם הטמפרטורות בחוץ משפיעות על זה.

והרעיון עם המאוור חדר זה כדי לוודא שבאמת אין שום הצטברות חום במארז, ובנוסף גם לבדוק אם יש אולי חלקים מסוימים שאיוורור נוסף יוריד להם את הטמפרטורה.

אם אתה שולל את כל האפשרויות האלה אז צריך לבדוק שוב את הקירור של המעבד עצמו, אולי הוא לא מורכב חזק, אולי המשחה הטרמית שהגיע עם הקירור לא סגרה את הסדקים על המעבד וצריך למרוח משחה שוב.

אני מניח שהמאוורר של הקירור למעבד מסתובב במהירות סבירה/מירבית, אם לא אז כמובן צריך להעלות אותו.

תבדוק גם טמפרטורות עם REALTEMP, תוכנות אחרות יכולות לדווח מספרים גבוהים יותר בגלל שיטת חישוב שלא מתאימה למעבד שלך ספציפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על העוינות, זה רק צורת ביטוי לומר שצריך לבדוק אם הטמפרטורות בחוץ משפיעות על זה.

והרעיון עם המאוור חדר זה כדי לוודא שבאמת אין שום הצטברות חום במארז, ובנוסף גם לבדוק אם יש אולי חלקים מסוימים שאיוורור נוסף יוריד להם את הטמפרטורה.

אם אתה שולל את כל האפשרויות האלה אז צריך לבדוק שוב את הקירור של המעבד עצמו, אולי הוא לא מורכב חזק, אולי המשחה הטרמית שהגיע עם הקירור לא סגרה את הסדקים על המעבד וצריך למרוח משחה שוב.

אני מניח שהמאוורר של הקירור למעבד מסתובב במהירות סבירה/מירבית, אם לא אז כמובן צריך להעלות אותו.

תבדוק גם טמפרטורות עם REALTEMP, תוכנות אחרות יכולות לדווח מספרים גבוהים יותר בגלל שיטת חישוב שלא מתאימה למעבד שלך ספציפי.

אין שום עוינות, אני מודה לכל מי שמנסה לעזור, אך התגובה שלך ("קופץ בראש") לא הייתה במקום.....

בכל מקרה ניסיתי את כל ההצעות של האנשים פה, שזה כולל לשים מאורר(הטמפ' הסתדרה מן הסתם עם מאורר גדול), להתקין מחדש(כן הוא מהודק...),

וכמו-כן אני משתמש אך ורק ב REAL TEMP ב TJMAX 100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...