האם המשטרה מבצעת את עבודתה נאמנה ? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המשטרה מבצעת את עבודתה נאמנה ?

djhenrya

האם אתה חושב שהמשטרה מגנה עליך, משרתתאותך כאזרח ועוזרת על שמירת החוק ?  

2049 הצבעות

1. 1. האם אתה חושב שהמשטרה מגנה עליך, משרתתאותך כאזרח ועוזרת על שמירת החוק ?

Recommended Posts

אני אספר 2 סיפורים - אחד לכל צד - תרגישו חופשי להעלות נקודות בעיניין.

1. שוטר נתן לי קנס 250 שקל ו2 נקודות על אי עצירה בתמרור עצור. הוא גם הסביר לי מהי עצירה נכונה למרות שעצרתי בקו העצירה (ולקח את הזמן לעמוד במקום בו הייתי צריך לעצור, והסביר לי את הסכנות שבעצירה לא נכונה). אני לא אשמור זאת בסוד : קו העצירה או השלט הוא סימן לעצירה רק אם תנאי הדרך מאפשרים זאת. יש סעיף נוסף לחוק שמחייב עצירה נוספת במקום בו הנהג יכול ללראות את התנועה בכיוון אליה הוא נוסע ובכיוון הנגדי. לפיכך בשלט עצור יש לעצור פעמיים (!!) לפי החוק. הדבר גרם לי לחשוב שהשוטר יודע מה הוא עושה, ומאמין ביכולתו לשפר את מצב התנועה למנוע תאונות, ואף הבהיר לי זאת בשטח.

2. היום התקשרתי 4 פעמים לדווח על קבוצת נערים ששיסתה את כלבם בחתולי רחוב. המשטרה כלל לא הגיע למקום ב45 דקות שהצקתי למוקד 100. שוטרת שענתה לי סירבה להיזדהות, ציעדתי את האירוע, הגשתי תלונה, ואני מחכה עד היום לתשובה - אך כזו - אין. צגובה כזו- תסלחו לי- מנותנת הרגשה שהמשטרה ממש נותנת מוטיבציה לפושעים לפשוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסיפור הראשון - אני חייב לציין שלא רק שהשוטר עשה הרבה מעבר למחויבותו, הוא גם הקל מאוד בענישה. בעיקרון תמרור עצור זה 1000 שקל.

לגבי הסיפור השני - גם סיפורים כאלה לא חסרים. זה אשכרה תלוי איך השוטר קם בבוקר, וזה ממש לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי תמרור עצור- כל עוד אתה עוצר בקו העצירה, אתה לא מחויב -לעצור- שוב במקום שבו תוכל לראות טוב יותר. אם עצרת בקו העצירה, אסור לו לתת לך קנס.

לגבי המקרה השני-

לצערי, מה שהם עשו לא מוגדר בישראל כפשע, והמשטרה לא ישלחו ניידת בגלל זה.

המשטרה למעשה לא ישלחו ניידת גם בגלל דברים שהם אמורים, יש הרבה מקרים שגנבים נמלטים בגלל שהמשטרה מסרבת לשלוח ניידת.

מקרה אחד אני מכיר אישית, של חבר מטבעון שתפס את הגנב בביתו, הגנב התחיל להימלט, במשטרה טענו "אין לנו ניידת פנויה כרגע", ולקח להם 50 דקות עד שמישהו הגיע למקום.

אותו גנב, מן הסתם, לא נתפס.

בכלליות, לגבי הסקר, בין אם מדובר במקרים פרטיים ובין אם במקרים ציבוריים- יש סיבה שמשטרת הרוויחה לעצמה את הכינוי "משטרע". לשם שינוי, זה לא סתם כינוי לעג, מדובר במשהו שהם הרוויחו "ביושר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסיפור הראשון - אני חייב לציין שלא רק שהשוטר עשה הרבה מעבר למחויבותו, הוא גם הקל מאוד בענישה. בעיקרון תמרור עצור זה 1000 שקל.

לגבי הסיפור השני - גם סיפורים כאלה לא חסרים. זה אשכרה תלוי איך השוטר קם בבוקר, וזה ממש לא טוב.

http://manneli.com/advert/Transport.htm

250 שקל + 4 נקודות על אי ציות לתמרור עצור.

לגבי תמרור עצור- כל עוד אתה עוצר בקו העצירה, אתה לא מחויב -לעצור- שוב במקום שבו תוכל לראות טוב יותר. אם עצרת בקו העצירה, אסור לו לתת לך קנס.

לגבי המקרה השני-

המשטרה למעשה לא ישלחו ניידת גם בגלל דברים שהם אמורים, יש הרבה מקרים שגנבים נמלטים בגלל שהמשטרה מסרבת לשלוח ניידת.

מקרה אחד אני מכיר אישית, של חבר מטבעון שתפס את הגנב בביתו, הגנב התחיל להימלט, במשטרה טענו "אין לנו ניידת פנויה כרגע", ולקח להם 50 דקות עד שמישהו הגיע למקום.

אותו גנב, מן הסתם, לא נתפס.

בכלליות, לגבי הסקר, בין אם מדובר במקרים פרטיים ובין אם במקרים ציבוריים- יש סיבה שמשטרת ישראל הרוויחה לעצמה את הכינוי "משטרע". לשם שינוי, זה לא סתם כינוי לעג, מדובר במשהו שהם הרוויחו "ביושר".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3302575,00.html

http://www.anonymous.org.il/mishpat.htm

http://www.police.gov.il/meida_laezrach/meida_clali/sviva/Pages/baley_hayim.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול בין אי עצירה בתמרור עצור (כלומר, האטה אך לא עצירה מלאה) לבין אי האטה בתמרור עצור (המשך הנסיעה כאילו לא ראיתם את התמרור). הקנס בגובה 1000 ש"ח יחד עם 10 נקודות ניתן על אי האטה בתמרור עצור ומדובר בעבירה שמקבילה בחומרתה לנסיעה באור אדום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני זוכר יש גם חוק שמחייב איתות בפנייה... לפני כמה ימים ראיתי ניידת משטרע שלא איתת. כאילו, זה מטריף אותי שסתם אנשים לא מאותתים ואני מחכה כמו דביל כדי שהם יעברו כביכול, אבל כשניידת משטרע עושה את זה- זה פשוט מטורף!

חלום שלי זה להתעורר לעולם בלי נשים שנוהגות 50 קמ"ש בנתיב שמאלי ובלי אנשים שלא מאותתים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הביטוי, אבל מה אתה מזיין במוח?

"

451. היזק לבעל-חיים (תשכ"ו)

ההורג חיה הניתנת להיגנב או חובל בה, פוצעה או מפעיל עליה רעל, במזיד ושלא כדין, דינו - מאסר שלוש שנים.

"

עריכה:

ראיתם פעם מישהו דג? זאת לא עבירה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן, תפסתי שני ילדים (כבני 12) יורים מחץ וקשת על חתולים. תפסתי אותם והחלטתי להפחיד אותם קצת ולקרוא למשטרה. הודעתי למוקדנית שהם עוברים על חוק צער ושאני מחכה לניידת שתגיע. למרבה הפתעתי הניידת הגיע תוך 10-15 דקות. מן הסתם חוץ מלקחת להם פרטים השוטרים לא עשו כלום, אך אותם ילדים כנראה לא יחזרו על מעשיהם בזמן הקרוב.

לאחר מספר שבועות התקשרה אלי מתנדבת מהמשטרה ושאלה אותי איך היה הטיפול באותה פנייה. מסתבר שהם עובדים עכשיו על שיפור השירות לאזרח שאמור להביא לשיפור תדמית המשטרה.

מצד שני, ובקנה מידה קצת אחר - כתוצאה מכוח האדם ה"איכותי" שנמצא במשטרה, המשטרה מתקשה באופן טבעי לפענח מעשי פשע. דבר שמוביל פעמים רבות לתפיסת חפים מפשע והעמדתם לדין, כנראה כתוצאה משילוב של אגו נפוח ויכולת שכלית נמוכה. דוגמאות לעניין הם עמוס ברנס בעבר, פרשת החייל שנרצח אולג שייחט לפני מס' שנים, ורומן זדורוב שמשפטו טרם הסתיים.

מצ"ב קובץ הכנה למבחני המשטרה (נלקח מהאתר שלהם). יכול להסביר את הרמה הכללית הירודה ששוררת שם.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הביטוי, אבל מה אתה מזיין במוח?

"

451. היזק לבעל-חיים (תשכ"ו)

ההורג חיה הניתנת להיגנב או חובל בה, פוצעה או מפעיל עליה רעל, במזיד ושלא כדין, דינו - מאסר שלוש שנים.

"

עריכה:

ראיתם פעם מישהו דג? זאת לא עבירה?

אתה מוזמן למתן את התגובות שלך, לא תקפתי אותך או אף אחד אחר פה. גם לי מותר לטעות.

לגבי זה שהמשטרה לא ישלחו ניידת בגלל זה- החלק הזה, לצערי, כבר הוכח עשרות פעמים.

אגב, אם אני לא טועה, "חיה הניתנת להיגנב" מתייחס לבע"ח בבעלות של מישהו, אני לא סגור על זה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן, תפסתי שני ילדים (כבני 12) יורים מחץ וקשת על חתולים. תפסתי אותם והחלטתי להפחיד אותם קצת ולקרוא למשטרה. הודעתי למוקדנית שהם עוברים על חוק צער ושאני מחכה לניידת שתגיע. למרבה הפתעתי הניידת הגיע תוך 10-15 דקות. מן הסתם חוץ מלקחת להם פרטים השוטרים לא עשו כלום, אך אותם ילדים כנראה לא יחזרו על מעשיהם בזמן הקרוב.

לאחר מספר שבועות התקשרה אלי מתנדבת מהמשטרה ושאלה אותי איך היה הטיפול באותה פנייה. מסתבר שהם עובדים עכשיו על שיפור השירות לאזרח שאמור להביא לשיפור תדמית המשטרה.

מצד שני, ובקנה מידה קצת אחר - כתוצאה מכוח האדם ה"איכותי" שנמצא במשטרה, המשטרה מתקשה באופן טבעי לפענח מעשי פשע. דבר שמוביל פעמים רבות לתפיסת חפים מפשע והעמדתם לדין, כנראה כתוצאה משילוב של אגו נפוח ויכולת שכלית נמוכה. דוגמאות לעניין הם עמוס ברנס בעבר, פרשת החייל שנרצח אולג שייחט לפני מס' שנים, ורומן זדורוב שמשפטו טרם הסתיים.

מצ"ב קובץ הכנה למבחני המשטרה (נלקח מהאתר שלהם). יכול להסביר את הרמה הכללית הירודה ששוררת שם.

הפסיכוטכני שעשיתי בחט"ב היה יותר קשה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אספר מקרה שהיה לי.

בזמן עופרת יצוקה הגיעה באורח פלא ניידת משטרת תנועה למוצב שלי שהיה איי שם פה בעוטף עזה. מה ניידת תנועה מחפשת באמצע שטחי עפר הרחק מהכביש שאלתי את עצמי.

מניידת משטרה יצאו שני השוטרי תנועה הכי טמבלים שראיתי איי פעם שמחפשים להפיג את השעמום, אז באו לראות קצת אקשן וחיפשו דברים... אותנו הם מצאו.

השוטר שאל אותי מה זה הדבר הזה שאנו מתעסקים איתו, הסברתי לו בפשטות שאנו מפעילים את הצבע אדום.

ישר הוא קרא בקשר לחברים שלו שיראו את הדבר שמפעיל את הצבע אדום, אם חשבתי שעד עכשיו ראיתי את השוטרים הכי טמבלים, התבדתי.

הגיעו עוד שני ניידות עם 4 שוטרים עוד יותר אהבלים. ששת השוטרים פשוט הריצו שעתיים וחצי שלמות דחקות אצלנו במוצב בתוספת גרעינים זרוקים על הקרקע (תודה), במקום ללכת לעבוד בכבישים (למרות שגם שם הם לא ממש מועילים, יותר בכיוון של מזיקים/מטרידים/מפריעים). וד"א, זה היה דיי אירוני לראות שוטרי תנועה נוסעים/נוהגים בלי חגורות.

באמת שקשה לי לתאר במילים איזה חבורת מפגרים וחסרי תועלת הם היו.

לא סתם המשטרה נראית כמו שהיא נראית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המשטרה" איננה מבצעת את תפקידה ואני מאשים את השר היוצא דיכטר ואת החייל שוקולד שלו ( או להיפך ) דודי , חלק מהשוטרים את תפקידם כהלכה וחלק אינם הכל בהתאם לסטנדרטים האנושיים האינדבידואליים אך המשטרה כגוף מפוקד - איננו וזאת על שום הפיקוד הפחות ממוצלח שלה .

מה שחביב שהשר החדש החזיר את הניצב אור לשירות למרות התנגדותו של הדודי לוי המפכ"ל היוצא בקרוב מאוד אמן אינשאללה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...