אזהרות והרחקות על ספאם.. למה זה טוב? (בעיקר למנהלים) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אזהרות והרחקות על ספאם.. למה זה טוב? (בעיקר למנהלים)

צביקה מהמושב

Recommended Posts

יש תופעה שמאוד מפריעה לי בHW וזה אזהרות\הרחקות גורפות מצד המנהלים על מה שלטענתם מוגדר כספאם (ולא, עדיין לא הורחקתי מהפורום בשלב זה).

דעתי בעניין היא שספאם\ספאמר מוגדר כמי שנרשם לפורום רק בשביל לפרסם את העסק שלו או סתם להיות טרול.

זה מפריע מאוד שיש מנהלים (שאני לא יודע אם יש להם 18 אפילו) שחושבים שהתפקיד שלהם הוא לחלק אזהרות לכל הודעה ולכל משתמש שטיפה גולש מנושא הדיון.

הרי זהו פורום , וטבעם של דיונים לגלוש מהנושא וככה פורומים מתנהלים בכל מקום (לי יש נסיון מתפוז ואני מאמין שגם בIOP ובעוד מקומות), שהרי זה מה שהופך את הדיונים למעניינים. לא כל הודעה בת'ראד על הארדיסק WD שלא עולה בפנטיום 4 עם 98SE ובקר RAID של אדפטק צריכה להיות עם הנתונים הספציפיים האלה.

אני לא אנקוב בשמות של מנהלים מן הסתם אבל זה רובם המכריע (מה שכן, אני אציין לטובה את פורום רשתות ומחשבים שמתנהלים יחסית על מי מנוחות, מן הסתם יש עוד אבל אני לא מסתובב בכל הפורומים ).

אני בטוח שאני לא היחיד כאן שתרבות הדיונים המוגבלת כאן מפריעה לו.

מנהלים, קחו לתשומת לבכם

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזה שמעלי - ישראלי טיפוסי

מעבירים ביקורת וישר הוא מתגונן, " לא טוב לך אל 'סתכל "

אין שום קשר בין מה שהכותב רשם לבין ה" לא טוב לך לך " שרשמת, הוא כנראה אוהב את רוב הפורום, אבל יש משהו שמפריע לו ובגלל זה הוא כתב את ההודעה.

והוא צודק, באמת יש פה אחלה פורום אבל ה"שיטור" הלא נחוץ הופך את המקום לקצת ילדותי. לא צריך להעיר על כל דבר, זה .. לא כתה בבית ספר ואם אתם מעירים, תעשו את זה בפרטי.

ב80 אחוז מהאשכולות כאן יש איזה אחד שאומר " תשנה כותרת" וכל מיני ספאם וזבל שהורס את המקצועיות של הפורום.

נראה לכם שאני אפתח אשכול בTPU ויבוא לי מנהל ויגיד לי שהוא נועל אם אני לא רושם בכמה כסף אני מעוניין לקנות בכותרת ? זה פתטי.

כמובן שזה לא TPU, זה וזה HW, ובגלל שאכפת לי אני אומר את זה כאן.

ואני חושב שיש לי זכות.. אני פה בערך 6 שנים אני חושב.

וכמו שאתם אומרים לי לשים תקציב ולא האשכול ינעל בפומבי, גם אני רוצה שההודעה הנ"ל לא תמחק ותפורסם בפומבי. אני חושב שזה צודק.

וד"א בעניין הכותרות, במקום חוקים לא ראויים כמו "תקציב" בפורומים שהם לא מפרטים ושטויות כאלה, תשימו סטיקי, איך לכתוב כותרת יעילה שתביא לעזרה מהירה ויותר תשובות, מי שרוצה להשתמש בזה, יופי, מי שלא, וירשום כותרת רגילה " מחפש עכבר לא למשחקים " שיהיה לו בכיף (ד"א כן, מחפש עכבר לא למשחקים זה אשכרה פסול כאן )

כמובן שמי שרושם "כנסו" זה משהו אחר, אבל הבנתם אותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני מסכים עם פותח התראד.

גם אני שמתי לב שמאוד מציק ההזהרות של מנהלי הפורומים.

פעמים רבות בא לי לכתוב משהו מצחיק בתגובה ואני נמנע כי מנהלי הפורמים יתעצבנו ויצא מזה שבמקום להצחיק טיפה (שזה לא מזיק במיוחד עכשיו)

אני אעצבן מישהו.

גם לנושא שינוי הכותרת. זה נכון שכאשר הכותרת לא מתאימה זה מפריע. אבל זה בעייה של מי שפותח תראד עם כותרת לא מתאימה, אז אנשים לא יכנסו להודעה שלו, אז מה?

לפעמים אנשים פותחים תראד עם כותרת לא ברורה (אולי בגלל שהם לא בטוחים בשאלה) וישר קוטלים אותם, ואז יוצא שמתעסקים בזה במקום בשאלה האמיתית.

ואני לא מסכים עם מי שטוען שמי שהחוקים האלה לא מתאימים לו שיחפש מקום אחר, עדיין זה פרום מעולה ובדיוק בשביל זה יש פורם כללי, כדי שנאמר את מה שאנחנו חושבים ונדון על זה.

טוב זהו צריך ללכת לישון כבר,

שי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ גם אני מפנה כאלו הודעות לאשכול הזה, אבל במקרה הזה הבחור רצה להביע את דעתו גם למשתמשים.

בשורה התחתונה אתה כאן מתוך בחירה אישית שלך.....

אתה גם צודק

זאת באמת דילמה, מצד אחד אפשר להגיד שלפעמים המנהלים קשוחים מדי, אך מצד שני במידה ויתירו את הרסן, זה לא יגמר בכמה הודעות OFF TOPIC משעשות, זה יוביל לטרולים שינצלו את הענין ליצור ספאם מטורף וריבים ברחבי הפורום, וזה יוריד את איכות האשכולות.

אחרי הכל זהו פורום מקצועי, זה שהפורום הכללי שלו פורה במיוחד, זה משהו אחר, אך גם פה יש לשמור על תרבות דיון.

אז אני לא חושב שיש פתרון אופטימלי, פשוט צריך להשאר במצב הקיים, ואולי לבקש מן המנהלים לגלות עוד טיפה שיקול דעת, בנוסף למה שהם מפעילים כיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל

אבל אני אגיב פה בקצרה ע"מ לעזור לכמה אנשים להבין טוב יותר את המצב.

יש תופעה שמאוד מפריעה לי בHW וזה אזהרות\הרחקות גורפות מצד המנהלים על מה שלטענתם מוגדר כספאם (ולא, עדיין לא הורחקתי מהפורום בשלב זה).

דעתי בעניין היא שספאם\ספאמר מוגדר כמי שנרשם לפורום רק בשביל לפרסם את העסק שלו או סתם להיות טרול.

בשורה התחתונה - דעתך לא קובעת

זה מפריע מאוד שיש מנהלים (שאני לא יודע אם יש להם 18 אפילו) שחושבים שהתפקיד שלהם הוא לחלק אזהרות לכל הודעה ולכל משתמש שטיפה גולש מנושא הדיון.

הרוב המכריע של צוות האתר מבוגר יותר ממך ואני אומר זאת בוודאות.

הרי זהו פורום , וטבעם של דיונים לגלוש מהנושא וככה פורומים מתנהלים בכל מקום (לי יש נסיון מתפוז ואני מאמין שגם בIOP ובעוד מקומות), שהרי זה מה שהופך את הדיונים למעניינים. תפוז זו דוגמה לפורום איכותי?! לא כל הודעה בת'ראד על הארדיסק WD שלא עולה בפנטיום 4 עם 98SE ובקר RAID של אדפטק צריכה להיות עם הנתונים הספציפיים האלה.

מה שאתה חושב שאולי מה שהופך את הדיונים למעניינים הופך אותם למעשה ללא עניניים ולכאלה שלא עוזרים לפותח הדיון שיש לו בעיה/שאלה.

והוא צודק, באמת יש פה אחלה פורום אבל ה"שיטור" הלא נחוץ הופך את המקום לקצת ילדותי. לא צריך להעיר על כל דבר, זה .. לא כתה בבית ספר ואם אתם מעירים, תעשו את זה בפרטי.

ב80 אחוז מהאשכולות כאן יש איזה אחד שאומר " תשנה כותרת" וכל מיני ספאם וזבל שהורס את המקצועיות של הפורום.

זה מה שהורס את המקצועיות? זה ההודעות הלא קשורות שמסיטות הדיון לכיוונים לא רצויים ומורידה מרמת הפורום.

אנשים פונים לפורום מקצועי ע"מ לקבל עזרה ועצה אמינה ומנוסחת היטב.

.

.

.

וד"א בעניין הכותרות, במקום חוקים לא ראויים כמו "תקציב" בפורומים שהם לא מפרטים ושטויות כאלה, תשימו סטיקי, איך לכתוב כותרת יעילה שתביא לעזרה מהירה ויותר תשובות, מי שרוצה להשתמש בזה, יופי, מי שלא, וירשום כותרת רגילה " מחפש עכבר לא למשחקים " שיהיה לו בכיף (ד"א כן, מחפש עכבר לא למשחקים זה אשכרה פסול כאן )

מה צריכה לכלול הכותרת כדי שהנושא שפתחתי לא יינעל?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

כמובן שמי שרושם "כנסו" זה משהו אחר, אבל הבנתם אותי

ואיך נראה לך שאנשים ידעו לרשום כותרת הגיונית אם רוב חצי מהכותרות יהיו בסגנון של "צריך עכבר"?

נגיד ונכנסת לפורום וראית כותרות כאלה

צריך עכבר

רוצה מחשב חדש תעזרו לי

איזה מסך לקנות

לעומת כותרות כאלה

צריך עכבר לצורכי גרפיקה בתקציב של 200ש"ח

מבקש מפרט למשחקים בתקציב X מחנות Y

מחפש מסך 20" לשימוש משרדי עד 800 שקלים

באיזה מהמקרים ברור לך במה עוסק הדיון עוד לפני שנכנסת אליו??

בד"כ גם אני מפנה כאלו הודעות לאשכול הזה, אבל במקרה הזה הבחור רצה להביע את דעתו גם למשתמשים.

אתה גם צודק

זאת באמת דילמה, מצד אחד אפשר להגיד שלפעמים המנהלים קשוחים מדי, אך מצד שני במידה ויתירו את הרסן, זה לא יגמר בכמה הודעות OFF TOPIC משעשות, זה יוביל לטרולים שינצלו את הענין ליצור ספאם מטורף וריבים ברחבי הפורום, וזה יוריד את איכות האשכולות.

מאחר ואני מודר כבר מספר שנים פה אני יכול להגיד שהמצב פעם היה ממש גרוע מבחינת ספאם והודעות לא קשורות בדיוק בגלל שהמנהלים רצו להיות נחמדים. אבל אי אפשר להיות נחמד אם זה פוגע ברמת הפורום והדיונים.

לראיה, מתי בפעם האחרונה ראיתם את תפוז שולח נציגים לתערוכה בין לאומית או מספק לכם סקופים בין לאומיים? אף פעם.

אני לא אומר שבגלל דברים כמו כותרות ללא תקציב תפוז הוא אתר כושל - אני אומר שמקצועיות זו עסקת חבילה.

אחרי הכל זהו פורום מקצועי, זה שהפורום הכללי שלו פורה במיוחד, זה משהו אחר, אך גם פה יש לשמור על תרבות דיון.

אז אני לא חושב שיש פתרון אופטימלי, פשוט צריך להשאר במצב הקיים, ואולי לבקש מן המנהלים לגלות עוד טיפה שיקול דעת, בנוסף למה שהם מפעילים כיום.

אני יכול להעיד רק על עצמי, ולמרות שאני נראה אולי קשוח בפורום שלי זה הכל לטובת הגולשים שם ואני תמיד שוקל פעמיים לפני שאני נותן אזהרה או נועל דיון.

אני משוכנע שכל חבר ותיק באתר יאשר שמאז שהתחלנו לרכז את הדיונים לדיונים ראשיים והתחלנו לאסור על ווארז מכל סוג שהוא רמת הדיונים בפורום משחקים עלתה פלאים.

אני מקווה שעזרתי לחלקכם לראות את הדברים גם מן הצד שלנו, שעוקב אחרי אין ספור הודעות בכל יום רק מתוך רצון לעזור וללא תמורה ועוד עושה את זה עם חיוך :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוקים וההתנהלות הנוכחית היא תולדה של מקצועיות הפורום והמשתמשים הישראלים. ככל שהחוק יותר קשוח, כך עברו עליו יותר פעמים, וכן, אם מדובר בפורומים מקצועיים אז נדרשים כלים וכללים קצת יותר נוקשים כלפי המשתמשים, וכל זאת על מנת לשמור על תרבות הדיון, איכות הדיון ורמת הדיון. עד כמה שזה מצער, אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, או במילים אחרות, כמו ש-LazyBoy מעלי ציין, אם אנחנו מעונינים לשמור על רמה גבוהה, החוקים יהיו בהתאם. האינטרנט מלא באתרים ופורמים שניתן לצחוק בהם ולהגיד מה שרוצים, כאשר זאת באמת המטרה שלהם. המטרה של הפורום שלנו היא לא זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה טוב שיש כאלה חוקים וכזאת קשיחות

כי אם אל הייתה הרמה של הפורום הייתה כמו של סתם פורום פשוט וטפשי ..

יותר כייף לי אישית לגלוש בפורום מכובד בלי קללות ודיבורי שטויות

לפעמים צצים תראדים טפשיים ומצחיקים , וזה הטויסט ומה שטוב

בקשר לספאם.. ? גמני לא רוצה שידברו לי בתראד על המחשב החדש שלי על משחקי מחשב .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...