מחפש כונן חיצוני - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש כונן חיצוני

ran_01

Recommended Posts

שלום אנשים,

אם לומר את האמת אז כול נושא הכוננים החיצוניים ממש חדש לי ואני לא מבין בזה כלום....

אני מחפש כונן לביצוע גיבויים במחשב, אני לא צריך 500GB אני חושב ש 160 או 250 בהחלט יספיקו

הבעייה היא שיש כול כך הרבה סוגים כך שאין לי ממש מושג במה לבחור, לאחר חיפוש זריז בפורום הבנתי שיש 2 גדלים:

3.5 שהוא הגדול יותר (פיזית) ומצריך חיבור לחשמל (משהו שהייתי מעדיף להימנע ממנו)

2.5 שהוא קטן יותר, ללא חיבור לחשמל, אך גם יקר יותר וגם לא תמיד עובד "חלק" בחיבור לDVD בצפייה בסרטים...... (אם הבנתי נכון...)

מה אתם אומרים על הדגמים הללו:

Western Digital WDME1600TE ?

למה הוא יחסית זול...? הרי מדובר ב 2.5 הוא לא אמור להיות יקר יותר?

בנוסף ראיתי שמישהוא רשם פה בפורום שהוא נחשב לישן יחסית ולכן הוא לא כל כך כדאי... (זה נכון ?)

האם הוא יעבוד חלק בחיבור לDVD למרות שאין לו חיבור לספק?

Western Digital WDH1B3200

3.5 נראה לי שהוא קצת גדול, לא עדיף לקנות בכר 2.5 קטן וחביב....

האם יש הבדל מבחינת הביצועים בינו לבין ה- 2.5 ?

Plextor PH160U2/T3 160GB ?

איך הכונן הזה....?

אני לא מכיר את החברה, האם היא אמינה...?

הייתי שמח אם תוכלו לעזור לי לבחור כונן אמין וטוב שיעשה את העבודה...... כפי שאתם רואים אני די טירון בנושא, כך שאני מתנצל על ריבוי השאלות...

דרך אגב מה לגבי מהירות העברה ? ישנם הבדלים משמעותיים בינהם?

ומה ההבדל בין חיבור לבין חיבור SATA זה כל כך משמעותי (מהירות,אמינות חיבורים וכו)?

המון המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב בסביבות 200-300 ש"ח,

הצורך העיקרי הוא לגיבויים,

אני מאמין שלפעמים אני ארצה להעביר קצת חומר לחברים (כלומר גם ניידות) אבל זה ממש ממש זניח

העיקר זה לצורכי גיבוי

בנוסף:

אני מאמין שבעתיד הקרוב הכונן ישמש גם לחיבור ל- לצפייה בסרטים.

יש המלצות...?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא פשוט לתת המלצה מכיוון שכולם נותנים את אותה תמורה פחות או יותר. פשוט תבחר מה שטוב לך מהבחינות הבאות.

1. רמת הביצועים- מכיוון ושאתה מעוניין בעיקר בגיבויים.. חיבור ממשק USB2 יעשה את העבודה. כוננים חיצוניים אשר להם חיבורים כמו Firewire (מהירים יותר) הם בד"כ יקרים יותר ולא משתלמים. תעשה את החישובים שלך, מה שנח, אבל בעיקר אם אתה צריך גיבויים אז אין טעם להשקיע ב-Firewire400/800 או ב-eSata.

לדוגמא, WDH1U5000 זהו הדגם של WesternDigital מסדרת ה-MyBook, תת סדרה Essential Edition (2) יש לו 500ג'יגה והוא מתחבר אך ורק עם USB2. המחיר שלו הוא 395ש"ח לפי זאפ בחנות שבה המחיר הכי זול. (אני מודע לכך שזאפ אינו מקור אמין אבל זה רק לצורך העניין ובמקרה הזה אפשר להעזר בהם) להבדיל ממנו, ה-WDH1CS5000 עם נתונים זהים לגמריי רק שתת הסדרה היא Home Edition והוא עובד מלבד USB2 גם ב-Firewire400 ו-SATA חיצוני. בחנות לפי זאפ שבה המחיר שלו הוא הזול ביותר, המחיר הוא 528ש"ח.

2. גודל הכונן הקשיח /ניידות- ישנם שני גדלים 2.5אינץ' ו-3.5אינץ'. למה זה משנה? צריכת החשמל של הגדול יותר היא גדולה יותר ולכן הוא דורש מקור חשמל חיצוני- חיבור לחשמל שבבית (שקע שבקיר). צריכת החשמל של הקטן יותר היא נמוכה יותר ולכן הוא מסתפק בחשמל שניתן ואכן מתקבל דרך חיבור הUSB. זה יכול להפריע לאנשים מבחינת ניידות. עוד הבדל בין השניים הוא הגודל הפיזי בתכלס כולל מארז. אם תראה את ה-MyBook למשל, הם חיצוניים גדולים ואי לכך הניידות שלהם אינה כמו זו של ה-Passport (גם כן מבית WD*) שניתן להכניס לכיס המכנס.

*אם כבר התחלתי, והיא חברה מובילה ויש לי נסיון בעיקר עם מוצרים שלהם, אז אני אתן יחוס למוצרים שלהם בדוגמאות שלי.

3. אחריות- לפעמים יש 3 שנים ולפעמים 5. מכיוון ושהכוננים הקשיחים הם הרכיבים היחידים בעלי חלקים נעים במחשב, תוקף האחריות שלהם הוא חשוב מאוד. יש לברר לגבי אחריות כי לפעמים מצהירים על 5 כאשר המצב הוא 3-שנים והשנתיים האחרונות הם אחריות חלקית אשר נותנת זיכוי כספי אך ורק למוצרים מאותה חברה. 5 השנים של אחריות זה בד"כ אצל , והם גם זולים יותר אז זה מאוד מושך את העין- אם כי מדווחים הרבה על בעיות ואמרו לא פעם אחת שאחוז ההחזרות שלהם גבוה יותר מאשר זה של שאר החברות. בקיצור, חשוב מאוד עניין האחריות.

4. קיבולת ומחיר- כמובן, אחד הפרמטרים החשובים, כל אחד שקונה בין אם הוא חיצוני או פנימי צריך לדעת כמה ג'יגה בתים (GB) הוא צריך. לגבי המחיר, יש לשקול לקחת כונן אשר משתלם ביחס של קיבולת למחיר. למשל שני כוננים שנותנים 500GB ואחד זול מהשני, דבר זה מושך את העין (אמרתי את זה כבר).

שכחתי משהו? בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...