מה אפשר לעשות עם אנשים בפורום שמתעקשים לייעץ בנושאים שהם לא מבינים בהם דבר? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אפשר לעשות עם אנשים בפורום שמתעקשים לייעץ בנושאים שהם לא מבינים בהם דבר?

vic07

Recommended Posts

הכוונה כאן אינה לפגוע באף אחד, ואף לא לטעון שאסור לטעות. כולם טועים לפעמים, או מתבלבלים, או סתם עייפים, וזה מובן.

השאלה הזו מתייחסת למקרים בהם ברור כשמש שלמגיב שענה על שאלה זו או אחרת שנשאלה בפורום אין אפילו מושג קלוש בנושא, והתשובה שלו מנותקת מהמציאות. אז נכון, מטעויות לומדים ובאופן כללי אף אחד לא נולד עם ידע, אבל אם מישהו לא יודע - למה להטעות עוד אנשים? הרי אנשים באים לפה בשביל עזרה ולא תמיד מבינים משהו בתחום. אם נופלים על "יועץ" שמדבר בבטחון הם עשויים לממש את העצות שלו, אפילו אם מדובר בשטות מוחלטת. אמנם זה טפשי לעשות משהו על סמך עצה של אדם אחד שאינך מכיר, אבל גם זה קורה.

מה לדעתכם אפשר לעשות כנגד התופעה הזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדבר הכי קל ומתבקש זה לעשות מערכת שאנשים מדרגים אנשים

החסרון (הגדול) של הדבר הזה זה שהפורום הופך למעין מצוד אחר הניקוד (סטייל גיימר) ותמיד יהיו אנשים שיקבלו דירוג שגוי

זה גם לא רעיון חדש.. יש דבר כזה כבר שנים בפורום התמיכה של מייקרוסופט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה זה בפורומים, אין מה לעשות, נתקלתי במקרים כאלו בהמון מקומות (אמא שלי טוענת שזו תכונה גברית מעצבנת)

אני די מקפיד שלא לדבר בנחרצות יתר על שום דבר, אלא אם כן אני מתווכח עם מישהו שמתנהג כך על משהו שאני יודע עליו בבירור(לדוגמא האם 2+2 הם 6 או לא-יש אידיוט שפעם ניסה לטעון שהם 4!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהאחראים צריכים לחלק אזהרות גם על דברים כאלה.

בפורום הופיע משתמש יחסית חדש שפשוט השחית כמה שרשורים.

אם זה פורום שמתיימר לספק תמיכה מקצועית יחסית, אי אפשר לתת לבן אדם כזה להגיב במשך כמה דפים פשוט שטויות וזה לא השרשור היחיד שהוא עשה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, לא התכוונתי לפתוח ת'רד בשביל להשתלח באנשים מהסוג המוזכר בהתחלה. שוב אני אומר, הכוונה אינה לפגוע במישהו או להעליב מישהו, ואני חושב שכולנו נתקלנו במספיק דוגמאות בעצמינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הדרך הטובה ביותר היא שמי ששואל את השאלה לא יסמוך רק על תגובה אחת.

אני תמיד מחכה לכמה תגובות ואז אני כאילו לוקח ממוצע של התגובות, סביר להניח שהתובות של אנשים שכן מבינים יהיו זהות פחות או יותר, לעומת אותו אדם שלא מבין.

הרעיון של TheReaper גם טוב אבל כמו שהוא אמר זה יהפוך למצוד על נקודות, הדרך היחידה לשפר אותו זה מנהלים שיחלקו ניקוד אבל גל למנהלים יש חיים ודברים יותרים חשובים לעשות מאשר לעבור על כל תרד ולחלק נקודות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהאחראים צריכים לחלק אזהרות גם על דברים כאלה, ואני אתן דוגמא.

בפורום, התחיל להופיע משתמש חדש בשם "Ralph Klein" או משהו כזה שדרך אגב פשוט השחית כמה שרשורים.

אתה חייב לדוגמא לקרוא את השרשור הבא:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=354040.0

היה עוד איזה שרשור שהוא "כיכב" בו, אבל אני לא מוצא.

אם זה פורום שמתיימר לספק תמיכה מקצועית יחסית, אי אפשר לתת לבן אדם כזה להגיב במשך כמה דפים פשוט שטויות וזה לא השרשור היחיד שהוא עשה את זה.

יש לי בעיה עם הפוסט שלך ועם השורה האחרונה בעיקר

אני דיי בטוח שרלף קליין (עם כל חוסר הידע שלו) לא נותן מידע שגוי בכוונת זדון

הוא כנראה פאנבוי רציני (בדיוק כמו שurib היה<לא בטוח לגבי השם ועכשיו הוא התמתן לחלוטין) ואין מה לעשות נגד פאנבויים... מתישהו הם קולטים

בנוגע למשפט האחרון

הפורום לא "מתיימר" לכלום מה שהוא כן עושה זה מבטיח תמיכה מקוצעית מהמנהלים והמומחים (בגלל זה הם קיימים ובגלל זה מנהל נבחר בגלל ידע ולא רק בגלל שהוא יודע לאכוף את החוקים כמו שצריך)

בגלל שהפורום הוא בהרשמה חופשית וחינמית אי אפשר לעשות בקרת איכות לכל מי שנכנס לפה

יש את האנשים שיקשיבו רק למומחים והמנהלים או מישהו עם כמות הודעות גבוהה(אגב לרוב גם אפשר ליפול שם.. אבל הרבה פחות)

--------

לדעתי השיטה הכי טובה תהיה מערכת דירוג אבל רק בפורום מפרטים/תמיכה טכנית

אנחנו ממש לא צריכים דירוג בשאר הפורומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוואי שהבעיה היתה רק בפורום מפרטים ותמיכה טכנית. בפורום תמיכה טכנית אולי לא יפתרו את הבעייה אבל לפחות זה לא יעלה כסף.

בפורום , , יש אנשים שנכנסים לפורום רק בשביל לשאול שאלה בקשר לכרטיס מסך מסויים ואנשים כבר מתחילים להמליץ להחליף חצי מחשב, ולרוב באמת שאין "צוואר בקבוק" כמו שהרבה חברי פורום אוהבים לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=355086.0

לפעמים גם אנשים בעלי נסיון רב בפורום כותבים דברים לא נכונים (זאת לא התקפה אישית נגד lazyboy, הוא כנראה בלבל בין טירונות 02 ל-03 בנוגע למאמצים הצפויים). מלבד זאת, לטעות זה הרי אנושי ומקובל להניח שאדם פועל בתום-לב עד אשר הוכח אחרת.

זהו תפקידם של שאר חברי הפורום לנסות להביע את דעתם המלומדה בעניין ותפקידו של שואל השאלה המקורית לבור את המוץ מהתבן. עליך להבין שכמקור מידע אינטרנטי חופשי, עליך להתייחס לכל אשר נאמר כאן בזהירות ובחשדנות ושאין לאף אחד מהחברים חובת אחריות על הכתוב.

המשתתף הנבון גם יצליב מידע מכמה מקורות, מה שיאפשר לקבל תמונה בהירה יותר (מידע מדויק יחזור על עצמו, מידע שקרי או לא מדויק לרוב יראה חריג)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני שונא אנשים כאלה, יש לי דוד כזה פשוט שמדברים איתו על נושא שהוא לא מבין בו הוא מתחיל לתת לך איזה משפט מטומטם אבל עם איזה 5 מילים ארוכות בלטינית והוא מרגיש מה זה חכם למרות שהוא בעצמו לא מבין איך מה שהוא אמר קשור לנושא.

אני ממליץ שבן אדם שמגיב פה בנושאים חשובים יוכלו לחזק את אמינות התגובה שלו עם מקורות (כמו שעושים בויקיפדיה).

אם זה מקור מהאינטרנט לא בעיה למצוא את זה (כמובן לא צריך לחפש על כל דבר קטן)

אם זה מחוץ לאינטרנט אז לומדים להכיר את הבן אדם, בכל זאת יש פה משתמשים שכולם מכירים ויודעים שאפשר לסמוך עליהם ואחרים סתם חדשים (כמוני).

בכל מקרה לא צריך 100% להסתמך על כל תגובה פה. אפילו שבהרבה מיקרים שיצא לי לקרוא פה תגובות אנשים מבינים מה הם אומרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אחרונה שבדקתי לייזיבוי הוא לא מנהל פורום לכן לא צריך לקחת את מה שהוא אומר כאמת מוחלטת (לא שאני יודע יותר ממנו...)

הלוואי שהבעיה היתה רק בפורום מפרטים ותמיכה טכנית. בפורום תמיכה טכנית אולי לא יפתרו את הבעייה אבל לפחות זה לא יעלה כסף.

בפורום , , יש אנשים שנכנסים לפורום רק בשביל לשאול שאלה בקשר לכרטיס מסך מסויים ואנשים כבר מתחילים להמליץ להחליף חצי מחשב, ולרוב באמת שאין "צוואר בקבוק" כמו שהרבה חברי פורום אוהבים לומר.

אני לא רואה למה צריך לשים שם את מערכת הדירוג

כל נושא בקשר של קניית חלקי מחשב אמור ללכת לפורום מפרטים עד כמה שאני יודע

(וגם אם לא אז שתהיה גם בכל הפורומים של חלקי מחשב בודדים)

בעיקר לא לשים את הדירוגים בפורומים הכלליים

צריך פשוט להפוך את זה לפורום לא חופשי, כל אחד שרוצה להצטרף ממלא שאלון וראיון, ואם הוא עובר הוא נכנס רק אחרי שהוא מפקיד פיקדון! :xyxthumbs:

א. זה נוגד את הרעיון של האתר (עזרה לכל אדם... בין היתר)

ב.אנשים יכולים לעקוף את השאלון בכיף (למשל לקחת תשובות ממישהו שנכנס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...