פרויקט קטן: Internal MyBook- חלק ראשון (נוסף חלק שני + מוד HDD CAGE) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט קטן: Internal MyBook- חלק ראשון (נוסף חלק שני + מוד HDD CAGE)

1_Nike_1

Recommended Posts

שלום לכולם. כבר הרבה זמן שהיה לי הרעיון להכניס את שני המיי-בוקים שלי פנימה.. ובכך: לחסוך בכניסות חשמל בקיר, לפנות קצת מקום על השולחן, ביצועים טובים יותר בזכות חיבור SATA (במקום USB).. ו-HELL, יהיו לי בשביל כוננים אחרים או שאוכל להשתמש בהם לפרויקטים אחרים.

מה יעבור טיפול:

שני MyBook-ים. שניהם 500GB, האחד Essential גרסה ראשונה והשני גרסה שניה Essential. ההבדל הוא בסה"כ עיצוב חיצוני, ע"פ דפי המוצרים באתר החברה (WesternDigital).

לפני כשבוע נתקלתי במדריך הבא, ואתמול בלילה החלטתי לבצע אותו, ולכן ישבתי כמה שעות טובות על שני הMyBook-ים.

http://rebootdaily.blogspot.com/2007/03/how-to-open-western-digital-my-book.html

מדריכים נוספים שנתקלתי בהם אך כלל לא עזרו לי (פרטים בהמשך):

http://www.instructables.com/id/SCMNY82FC73C3E6/

http://www.overclock.net/other-hardware-mods/213783-removing-hdd-wd-mybook-essential.html

http://www.ransackery.com/western-digital-mybook-open-case-recover-data.htm

אוקיי......... החלק הראשון, ה-MyBook 500GB הגרסה הראשונה. (המארז גדול יותר מהשני ומחוספס)

Western Digital MyBook Essential 500GB

פתיחת הכונן הקשיח לפי המדריכים וכותביהם היא מסובכת, זהו השלב הקשה ביותר בתהליך.

למרות כל ההערות במדריכים על כך שזה לא קל, הופתעתי שזה היה הרבה יותר קשה ממה שהם ציינו. ראיתי בתגובות למדריכים המון שיטות לפתיחת כל מיני סוגי . ההבדל הוא שבמיי-בוק שלי לא היו ברגים ואף שהרמתי את הקליפסים שתופסים אותו, הוא לא רצה "להחליק" החוצה (כמו שנאמר שם). בסופו של דבר לקחתי רעיון של אחד המגיבים שם לגבי סכין חמאה. לקחתי סכין דק ככל שמצאתי ופילחתי בין האמצע לצדדים, שברתי כמה וכמה תפסנים אבל לאחר מכן בדקתי שלא הרסתי הכל, ואכן ניתן היה לסגור אותו שוב, אז לא דילגתי לשלב של לזרוק את הכונן על הקיר, ו... הלכתי לישון.

היום קמתי רענן וחזרתי לנסות, תוך מהרה ויתרתי על כל המדריכים והרעיונות והחלטתי לחפש שיטה משלי. לפתוח את המארז בדרך חדשה. החלטתי להוציא את המרכז מהמסילות שנמצאות בצדדים. לקחתי את הסכין מאתמול והכנסתי אותו בין המרכז לצד ודחפתי עד הסוף (עד הפאנל הקדמי, איפה שהלד).. וסיבבתי את הסכין עם הכיוון הקהה שלו אל הפלסטיק הרך יותר, מה שמשך את הקצה העליון והתחתון של הפאנל החיצוני אל המרכז, והוציא את הכונן הקשיח מהמסילה במארז.

נפתח אט אט

dscf1320k.th.jpg

מאחור

dscf1329.th.jpg

מבט מלמעלה: ניתן לראות את ה so called תפסנים שבמקרה שלי לא תפסו שום דבר.

dscf1330.th.jpg

TADA

dscf1333j.th.jpg

אז אני רוצה לקחת לעצמי כמה רגעים של שלווה ולעשן סיגריה כי אני מבסוט מעצמי שהצלחתי לעשות את הבלתי אפשרי, לפתוח את מארז המיי-בוק העקשן.

עכשיו שלב הוצאת ברגים. ויש לא מעט כאלו להפתעתי.

מבט מהצד ניתן לראות ברגים שתופסים את הכונן הקשיח עם גומי בין לבין כדי למנוע זעזועים.

dscf1338g.th.jpg

מאחור: כאן ניתן לראות עוד ברגים + כבל של LED + כבל חשמל ו-SATA שמחוברים יחד

dscf1342u.th.jpg

כאן ניתן לראות אותם, מקשה אחת.

dscf1345d.th.jpg

עוד ברגים

dscf1347.th.jpg

ועוד ברגים

dscf1349.th.jpg

דגם הHDD

dscf1355.th.jpg

התפסנים ששברתי (אלו תפסנים קטנים נוספים, לא אלו שבתמונה השלישית, וניתן לחבר את הכל שוב יותר מאוחר, כלומר שהם לא נחוצים)

dscf1358.th.jpg

חשפתי את לוח הPCB שמחבר את הכל יחדיו (נמצא מאחור ובתחילה היה מכוסה בכיסוי מתכתי)

dscf1362e.th.jpg

הLED

dscf1369j.th.jpg

הSATA והחשמל

dscf1373l.th.jpg

ולבסוף הוא מחובר למחשב! אם תשימו לב הוא לא מחובר לכלום, הוא דיי באויר. העניין הוא שאין לי כלוב לכוננים קשיחים, והכונן הקשיח שיש לי נמצא איפה שהכונן דיסקטים. לא רציתי לשים גם אותו שם כי הם היו קרובים מידי ואז היו בעיות חום.

מה שעשיתי זה: לא הורדתי את הכלוב של הכונן הקשיח שהיה ב-MyBook, הוא עדיין מחובר אליו (ניתן לראות בתמונה), ובעזרת חתיכת מתכת שבלטה בצד אחד תפסתי אותו על מסילת כונני התקליטורים. בצידו השני לקחתי אזיקון וחיברתי למסילה הנגדית.

dscf1374.th.jpg

dscf1381.th.jpg

ולבסוף הפעלתי את המחשב, והנה התוצאה. הוא מזוהה לגמריי והביצועים השתפרו לחלוטין!

capture20072008193108.th.jpg

אוקיי, אז על השולחן שלי ניכר שיש יותר מקום ואני כבר יותר מבסוט אם כי לא סיימתי, ועכשיו בנצ'מארקים עם HDTune!

WD MyBook Essential 500GB External

capture20072008232025.th.png

WD MyBook Essential 500GB Internal

capture20072008232543.th.png

מצטער אם התמונות קצת גדולות מידי. ניתן להבחין בבירור לשיפור הגדול. הביצועים השתפרו פי כמה וכמה. קשה לומר פי כמה בידיוק, אבל בממוצע פי 3, כשניתן לראות גם כי השימוש במעבד ירד במידה ניכרת.

ועוד דבר- שימו לב (מסומן בעיגול) שלא ניתן לנטר טמפ' מהחיצוני, אבל כשהכנסתי אותו פנימה אפשר לראות בבירור!

Western Digital MyBook Essential 2.0 500GB

אוקיי אז שמחתי לגלות שאותה שיטה בה פתחתי את המייבוק הראשון עזרה לי לפתוח גם את השני. והמסקנה מכל זה: לפעמים מדריכים יכולים להיות שווים לתחת.

הפאנל החיצוני

dscf1396.th.jpg

התפסנים הבלתי נראים שלו

dscf1400.th.jpg

מאחור

dscf1386u.th.jpg

שימו לב יש לו מקום להתקנת מאוורר P=

dscf1405.th.jpg

dscf1412.th.jpg

dscf1413.th.jpg

הבקר ששולט על הכל

dscf1419j.th.jpg

לאחר הוצאת הברגים הוא יוצא מהקופסא לגמריי

dscf1420s.th.jpg

תפסני גומי למניעת זעזועים

dscf1426s.th.jpg

וגם זה יורד

dscf1430.th.jpg

להתראות לאלתור האזיקון המעפן

dscf1431n.th.jpg

תוצאות סופיות:

לקחתי ממארז אחר פאנלים של 5.25 drive bays.. אבל הפאנלים שבפנים ממתכת. לקחתי ארבעה ועשיתי מהם כלוב.

dscf1440o.th.jpg

dscf1446g.th.jpg

מחווה לפרויקט הקטן

dscf1385w.th.jpg

Temperatures- before and after

הדבר היותר מעניין פה! לפי החלק הראשון ראיתם כי קיבלתי פי כמה וכמה יותר ביצועים!!

תוכלו לראות כי מאחורי ה"כלוב" ש"בניתי" ישנם 2 מאווררי 80מ"מ שמכניסים אויר למארז.

עכשיו תראו שגם הטמפ' יותר טובה.

הטמפ לפני שהוספתי את המייבוק השני (כלומר כשהכונן הראשון 250ג'יגה היה איפה שהכונני דיסקטים, והמייבוק הראשון היה תלוי באויר עם אזיקונים.)

500akks 40 - 44

250ks 43-47

יש לציין כי המייבוק בקושי זז מ40-41.. 44 זה המקסימום שהוא הגיע אליו.

הטמפ' של ה250 דווקא נעה הרבה, כנראה כי המערכת הפעלה עליה והכל נעשה בכונן הזה למעשה.

ולאחר תוספת וכלוב לשלושתם.

MyBook Essential- 36

OS 250KS- 37-45

My Book Essential 2.0- 33

500aaks במנוחה 36 מעלות!!!!! כלומר ירידה של 4 מעלות !

ה250ג'יגה KS ירד ל 38-37 במנוחה!!! אבל שמתי לב שהוא הגיע גם ל45! אבל עדין מעולה! ירידה חדה בשביל כונן שפעיל כל הזמן.

והכונן המייבוק שנוסף: 33מעלות!! או מיי פאקינג גוד!! D=

ניתן לראות כי ה250 ג'יגה נמצא בכלוב מתחת לכולם, באמצע זה הAAKS.. והעליון זה האחרון שנוסף.

וזה עולה גם לפי הטמפ'...

(=

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? אסור להצטער על משהו? כן אני מודה אני מצטער שקניתי חיצוני זה לא הועיל לי בשיט. :bash: אז עשיתי מוד והוצאתי אותו החוצה.

חוץ מזה שאפשר לעשות את זה בשביל כל מיני סיבות, הארדיסק שנדפק ורוצים להחליף אותו היא אחת מהן ואני בטוח שאחרים יחשבו על עוד כמה סיבות. :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד אחי ,עשית בשכל .

אני רק מקווה שתוך כדי התהליך הדיסק הקשיח לא חטף מכות וזעזועים .

פעם לפני שנים דיסק קשיח (שלא היה מחובר לחשמל ) שבק אצלי חיים אחרי נפילה של כ-20 סנטימטר על משטח קשה .

לא סתם WD נותנת אחריות קצרה למדי על דיסקים חיצוניים . הם בעצמם יודעים למה ......... :behead:

בכל מקרה ,בלי שום קשר לאחריות הכתובה על הנייר , אם תקפיד על העצות שהבאתי לך קודם (ובעיקר על מאוורר שמזרים אוויר ישירות על הדיסק ) ,מובטח לך שהוא יעבוד הרבה שנים ולפחות פי שניים עד שלוש מאשר הוא היה נישאר במארז המקורי שלו ( שלא לדבר על השיפור הגדול בביצועים שהרווחת בכמה דקות עבודה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בהחלט צודק, טוב שלא השארתי אותו במארז המקורי! תודה על הפידבק!

וסוף סוף תגובה אחרת מ'אז בשביל מה קנית חיצוני, פנימי יותר זול'. כי קודם כל, כשקניתי אותם זה היה נכון אבל כיום הם יותר זולים או שהמחיר זהה. וחוץ מזה, עשיתי טעות שקניתי חיצוני.

בקרוב החלק השני בו אני אחבר את הMYBOOK2. (+ פיתרון לחוסר מקומות הHDDs.)

עריכה:

אוקיי, אז על השולחן שלי ניכר שיש יותר מקום ואני כבר יותר מבסוט אם כי לא סיימתי, ועכשיו בנצ'מארקים עם HDTune!

WD MyBook Essential 500GB External

capture20072008232025vv7.png

WD MyBook Essential 500GB Internal

capture20072008232543vq0.png

מצטער אם התמונות קצת גדולות מידי. ניתן להבחין בבירור לשיפור הגדול. הביצועים השתפרו פי כמה וכמה. קשה לומר פי כמה בידיוק, אבל בממוצע פי 3, כשניתן לראות גם כי השימוש במעבד ירד במידה ניכרת.

ועוד דבר- שימו לב (מסומן בעיגול) שלא ניתן לנטר טמפ' מהחיצוני, אבל כשהכנסתי אותו פנימה אפשר לראות בבירור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

תודה על השיתוף ;)

אחלה רעיון, ההייתי גם מיישם אותו אם היה לי SATA פנוים בלוח אם. (כידוע לך , גם לי יש שתי הארדיסקים חיצוניים)

מקווה שהם יחזיקו מעמד, ולא ישבקו חיים- כמו שאחד מהם עשה חלקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז שמחתי לגלות שאותה שיטה בה פתחתי את המייבוק הראשון עזרה לי לפתוח גם את השני. והמסקנה מכל זה: לפעמים מדריכים יכולים להיות שווים לתחת.

דרך אגב אל תדלגו על סוף ההודעה: יש שם השוואת טמפ' לפני ואחרי... (אבל בלי תמונות)

הפאנל החיצוני

dscf1396cu5.th.jpg

התפסנים הבלתי נראים שלו

dscf1400lt8.th.jpg

מאחור

dscf1386ro5.th.jpg

שימו לב יש לו מקום להתקנת מאוורר חחחחח

dscf1405mn8.th.jpg

dscf1412fy4.th.jpg

dscf1413wx7.th.jpg

הבקר ששולט על הכל

dscf1419mc2.th.jpg

לאחר הוצאת הברגים הוא יוצא מהקופסא לגמריי

dscf1420ik7.th.jpg

תפסני גומי למניעת זעזועים

dscf1426oq5.th.jpg

וגם זה יורד

dscf1430pm4.th.jpg

להתראות לאלתור האזיקון המעפן

dscf1431ig6.th.jpg

תוצאות סופיות:

לקחתי ממארז אחר פאנלים של 5.25 drive bays.. אבל הפאנלים שבפנים ממתכת. לקחתי ארבעה ועשיתי מהם כלוב.

dscf1440gw5.th.jpg

dscf1446mk4.th.jpg

מחווה לפרויקט הקטן

dscf1385df7.th.jpg

טמפ: הדבר היותר מעניין פה! לפי החלק הראשון ראיתם כי קיבלתי פי כמה וכמה יותר ביצועים!!

תוכלו לראות כי מאחורי ה"כלוב" ש"בניתי" ישנם 2 מאווררי 80מ"מ שמכניסים אויר למארז.

עכשיו תראו שגם הטמפ' יותר טובה.

הטמפ לפני שהוספתי את המייבוק השני (כלומר כשהכונן הראשון 250ג'יגה היה איפה שהכונני דיסקטים, והמייבוק הראשון היה תלוי באויר עם אזיקונים.)

500akks 40 - 44

250ks 43-47

יש לציין כי המייבוק בקושי זז מ40-41.. 44 זה המקסימום שהוא הגיע אליו.

הטמפ' של ה250 דווקא נעה הרבה, כנראה כי המערכת הפעלה עליה והכל נעשה בכונן הזה למעשה.

ולאחר תוספת וכלוב לשלושתם.

500aaks במנוחה 36 מעלות!!!!! כלומר ירידה של 4 מעלות !

ה250ג'יגה KS ירד ל 38-37 במנוחה!!! אבל שמתי לב שהוא הגיע גם ל45! אבל עדין מעולה! ירידה חדה בשביל כונן שפעיל כל הזמן.

והכונן המייבוק שנוסף: 33מעלות!! או מיי פאקינג גוד!! D=

ניתן לראות כי ה250 ג'יגה נמצא בכלוב מתחת לכולם, באמצע זה הAAKS.. והעליון זה האחרון שנוסף.

וזה עולה גם לפי הטמפ'...

2 שאלות.

הכלוב ממש לא זז ולא עושה רעש אבל בכל זאת אני רוצה לתת לו גומי ברגליים. יש לכם רעיונות כיצד ומאיפה??

האם אתם חושבים שאם אני אחליף את המיקום של הכוננים הקשיחים בכלוב.. הטמפ' שלהם תשתנה בהתאם ??

(חבל שאין לי מד דציבלים הייתי מודד לפני ואחרי את הרעש. כרגע זה מוקדם מידי לומר אם זה יותר רועש או לא, אני אצטרך קצת זמן בשביל לקבוע דבר שכזה.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...