המלצות למסך בתקציב 3000 ~ - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות למסך בתקציב 3000 ~

bloodletter

Recommended Posts

אני מעוניין לקנות מסך LCD בתקציב של עד 3000 ( אבל לא נתקטנן על עוד אקסטרא 200 )

היעד שלי מהמסך הוא

איכות אמינה במיוחד ( שנתיים שלוש אורך חיים ופעילות אינטנסיבית)

קצב רענון גבוה

עיקר העבודה יהיה תהיה בקריאה ועריכה של מסמכים ( בסביבת visualsutdio ) ולאחר מכן אבל חשוב לא פחות גם שיתאים למשחקים

ולבסוף גם לסרטים אם כי זה בעדיפות הנמוכה מהשלוש.

חפרתי קצת באתר והגעתי למסקנה שבתקציב זה יש תמימות דעים לגבי מסכים של EIZO רק שבתארים אחרים שנכנסתי קראתי חוות דעת לא ממש טובות על

אורך החיים של המוצר ( בין חצי שנה לשנה) ןבמחיר כזה למסך אני מעדיף משהו שיהיה אמין.

אופציה נוספת שחשבתי עליה היא ה L2000c

אני רגיל לעבוד ברזולוציה של 1024 * 768 ככה שמבחינת רזולוציה אני מסתפק די במועט ( לא נראה לי שאני אשתמש בעתיד הקרוב במשהו מעל 1600 1200 וגם זה בספק)

עוד נקודה שכן מעניינת אותי זה עניין איכות השירות - הייתי מעדיף מוצר עם אחריות גם על פיקסל אחד שרוף במרכז המסך למשל. (מעצבן אותי דברים כאלה)

אז ככה...

אם יש למישהו עוד דעה על מסך בתקציב כזה שיתאים לדרישות או שהוא בעד אחד מהשניים הנ"ל אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפרתי קצת באתר והגעתי למסקנה שבתקציב זה יש תמימות דעים לגבי מסכים של EIZO רק שבתארים אחרים שנכנסתי קראתי חוות דעת לא ממש טובות על

אורך החיים של המוצר ( בין חצי שנה לשנה) ןבמחיר כזה למסך אני מעדיף משהו שיהיה אמין.

באיזה אתרים קראת את השטות הזאת?. דווקא יש להם אחריות יותר מכל מסך אחר שקיים 5 שנים. איכות הרכיבים במסכי EIZO גבוהה. יש לי תסתכל במפרט, פשוט מסכים ברמה אחרת...גם לא תמצא להם מתחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיקר העבודה יהיה תהיה בקריאה ועריכה של מסמכים ( בסביבת visualsutdio ) ולאחר מכן אבל חשוב לא פחות גם שיתאים למשחקים

ולבסוף גם לסרטים אם כי זה בעדיפות הנמוכה מהשלוש.

אני רגיל לעבוד ברזולוציה של 1024 * 768 ככה שמבחינת רזולוציה אני מסתפק די במועט ( לא נראה לי שאני אשתמש בעתיד הקרוב במשהו מעל 1600 1200 וגם זה בספק)

מעניין שמצאת איזכורים לבעיות עם צגי EIZO מסויימים. אשמח אם תוכל לתת כאן קישורים לטענות האלה. זה מוזר כי למסכי EIZO לא נותנים סתם אחריות של 5 שנים לחלקי אלקטרוניקה.

אני מבין שאתה רגיל לעבוד ברזולוציה של 1024 על 768. אבל האינטרפולציה לרזולוציה זו במסכי LCD מגודל 17" ואילך היא מעט בעייתית כי רואים טקסט קצת שמן ומטושטש קמעה.

בכל מקרה המסך S1931 של EIZO הוא מומלץ בכל פה ולגבי חששותיך לבעיות טכניות כל מסך שאתה קונה בא עם רמת סיכון מסויימת לתקלה. (אפילו טלוויזיות CRT של SONY שהן ידועות כאיכותיות או שהן יעבדו עד שתותחי הצבע שלהן יתעייפו או שהשנאי יתקלקל לפני הזמן - ואצלי הוא התקלקל בגלל קורוזיה אחרי 6 שנים והוחלף).

המסך של דל מציע יתרון של תמיכה ב-HDCP וגם רזולוציה גבוהה יותר ובגירסת S- תאורה ויציבות צבע טובות יותר בזוויות צפייה קיצוניות. הוא סובל רק מיחס ניגודיות נמוך יחסית 1:800 ולעומת זאת ב-EIZO יש יחס של 1:1000 וזה עשוי לשנות לך כי הניגודיות הזאת עושה הבדל דרמטי באיכות התמונה וחדות הטקסט. אתה מעוניין גם לשחק במשחקים - בדל יידרש כרטיס מסך עם עוצמת עיבוד יותר משמעותית למשחקים לעומת ה-EIZO בגלל השוני ברזולוציות. ב-EIZO אין תופעות של קורונה ומריחות כמעט ולא קיימות ה-OverDrive ממומש בו באופן מוצלח.

כלומר יש יתרונות לפה וחסרונות לשם ב-EIZO יש יתרון ליחס ניגודיות ואחידות תאורה וצבעים בנוסף לכיול צבעים מעולה של היצרן, ולדל יש יתרון של רזולוציה יותר משופרת ותאימות פורמט רחב לסרטים בנוסף לתמיכה ב-HDCP. בשניהם יש יכולת ארגונומית דומה ל-PIVOT (בגירסת H של EIZO). אם העבודה שלך היא יותר לכיוון של עיבוד גרפי ופוטו ה-EIZO יותר מתאים לכך, ובעריכת הוא יהיה גם בסדר כי אין דליפות תאורה בשוליים של הפנל ובזכות הניגודיות הפסים יכולים להיות בצבע שחור חזק.

מהירות התגובה של ה-NEC ממומשת בצורה אקוויוולנטית לצגי TN מהירים, כלומר זהו צג שמותאם למשחקים מבחינה זאת. הבעיה היא לעומת זאת יש ציפוי OptiClear שמתגמל ומפריע כאחד: הוא משפר את איכות הצבעים אבל אם יש מקורות תאורה בחדר הן משתקפות עליו באורח משמעותי לעומת צג ללא ציפוי כזה, ואתה גם עשוי לראות את הבבואה שלך כל זמן שאין חושך בחדר. בסרטים הוא סובל מניצנוץ וגם אין אפשרות לכיוון אנכי של הפנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה רבה על התגובות למי ששאל יש פה ביקורת אחת שזכרתי שראיתי על האיזו

http://reviews.cnet.com/Eizo_FlexScan_L885/4864-3174_7-30710312.html?ctype=msgid&messageSiteID=7&messageID=972625&cval=972625&tag=uolst

מצטער שאני לא מדביק פה עוד אבל עבר די הרבה זמן מאז ראיתי אותן.

בכל אופן, אני די התרשמתי לחיוב מהביקורות שEIZO מקבלת כאן,

רק רציתי לוודא ( לא כל הנוצץ זהב)

אז כרגע שלושת המועמדים כאן הם

eizo s1931

nec 20wgx2

DELL 2007WFP

כאשר העדיפות היא קצת לכיוון האיזו,

אם יש מי שברשותו אחד מהנ"ל אז אני אשמח אם הוא יחווה דעתו על המסך בעיקר על

- תצוגה ועריכת טקסט

- תצוגת גרפיקה ( משחקים וכו')

- סרטים

ויש לי עוד שאלה נוספת אם ה 6600GT 128mb יספיק למסך עוצמתי כמו אחד מהנ"ל? או שעדיף אם כבר ללכת על האיזו 19 אינץ' שעולה בערך 2700 בזאפ וכרטיס מסך חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנו הסבר פשוט לעניין דהיית ה-Backlight: בכל מסכי ה-LCD למיניהם מותקנת תאורה אחורית שעיקרון העבודה שלה זהה לזו של נורת PL (נורה פלואורסנטית). מספר שעות העבודה של נורה כזו מוגבל וקצוב מראש עד להפסקת עבודתה. ב-EIZO אם המנורה לפני תום 3 שנות האחריות או לפני חלוף 30,000 שעות לפי המוקדם מביניהם מפסיקה לתפקד לגמרי היא מוחלפת. הבעיה היא שהיא יכולה לדהות לפני הזמן, כמו שאני נוכחתי לדעת במנורת PL לחדר שאני החלפתי לפני שבועיים לאחר שעבדה 9,000 שעות (כשהיצרן הצהיר על קו חיים של 6,000 שעות). לאחר שהחלפתי לחדשה זהה לחלוטין שמתי לב שהתאורה חזקה יותר.

ב-S1931 אני לא חושב שתהיה לך סיבה לדאגה מאחר והמנורה רבת עוצמה, כך שאחי, שרכש את המודל הזה, מכוון את רמת הבהירות בין 20 ל-30 אחוז בהתאם לתאורת החדר והוא ניטרל את ה-BrightRegulator. מעבר לזה הבהירות מסנוורת את העיניים וזה פשוט מיותר. כמובן עם הזמן מצופה כל שנה שהאחוז הזה יצטרך להאמיר לשמירת אותה רמת בהירות. העובדה שכבר ב-20% רואים מצויין ונוח מסירה כל דאגה לגבי עניין זה - אז אין לך מה לחשוש. :xyxthumbs:

אתה יכול להתרשם מהביקורת עליו מ:

http://www.prad.de/en/monitore/review-eizo-s1931sh-bk.html

ובצירוף צילומים של הדגם שאותו הוא ירש כולל סכמה של אחידות התאורה מ:

http://www.svethardware.cz/art_doc-A8AA2875B51DA946C12571EC0038C7AE.html

זה הספיק לאחי להחליט לבחון את הצג בחנות טרם רכישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער אבל אלא אם אתה גרפיקאי שעוסק רוב הזמן בגרפיקה ו PrePress באמת שאין לך טעם להשקיע באיזו.

המסך מעולה ואמין אבל הוא לא המסך שהכי יתאים לך, לפחות על פי השימושים שציינת בפתיחת הדיון.

שוב בהיסתמך על כך שרוב השימושים שלך אינם גרפיים אתה צריך לחפש מסך שייתן לך כמה שיותר רזולוציה,

במחיר של האיזו ניתן לקנות מסך 20" איכותי עם 1600X1200 פיקסלים שישפר את חווית העבודה שלך

וייתן לך יותר שטח עבודה, הוא יגיע פחות מכויל אך זה פחות חשוב לשימושים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-S1931 אני לא חושב שתהיה לך סיבה לדאגה מאחר והמנורה רבת עוצמה, כך שאחי, שרכש את המודל הזה, מכוון את רמת הבהירות בין 20 ל-30 אחוז בהתאם לתאורת החדר והוא ניטרל את ה-BrightRegulator. מעבר לזה הבהירות מסנוורת את העיניים וזה פשוט מיותר. כמובן עם הזמן מצופה כל שנה שהאחוז הזה יצטרך להאמיר לשמירת אותה רמת בהירות. העובדה שכבר ב-20% רואים מצויין ונוח מסירה כל דאגה לגבי עניין זה - אז אין לך מה לחשוש. :xyxthumbs:

אתה יכול להתרשם מהביקורת עליו מ:

http://www.prad.de/en/monitore/review-eizo-s1931sh-bk.html

ובצירוף צילומים של הדגם שאותו הוא ירש כולל סכמה של אחידות התאורה מ:

http://www.svethardware.cz/art_doc-A8AA2875B51DA946C12571EC0038C7AE.html

זה הספיק לאחי להחליט לבחון את הצג בחנות טרם רכישה.

רק דבר אחד להזכיר, ברוב המסכים של EIZO יש חיישן שקולט תאורה סביבתית, ובהתאם לכך מתאים את עוצמת הבהירות. וזה יתרון שאין במסכים אחרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...