בעיית סאונד במחשב - צפצופים ורעשים - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית סאונד במחשב - צפצופים ורעשים

itayab

Recommended Posts

השבוע קניתי מחשב חדש, והיום גיליתי בעיית סאונד. כאשר הרמקולים על העוצמה הכי גבוהה, וגם ה-MASTER VOLUME במחשב נמצא על הכי גבוה, שומעים רעש חלש כזה וביחד איתו צפצופים/זמזומים, כמו גלי רדיו כאלה (כשלא מוצאים תחנה ברדיו אז יש רעש דומה).. קשה לי להגדיר את זה בדיוק.

הרעש מושפע גם מתזוזת העכבר - כאשר אני מגלגל עמוד מלמטה למעלה, או לוחץ על הפס גלילה שיש באתרי אינטרנט בצד ומעביר למעלה ולמטה - אז הרעש גובר קצת ומשתנה לצליל אחר. וגם פעם בכמה זמן (אבל לא תמיד), כשאני גולש באינטרנט, אני שומע צפצוף קצר מאוד (יחסית חזק לרעש הקבוע שיוצא מהרמקולים).

אני לא יודע אם הבעיה התחילה היום, או שהיא הייתה קיימת מההתחלה. פשוט היום לראשונה הגברתי את הווליום להכי גבוה.

יש לציין ששומעים את הרעשים האלה משני הרמקולים הקדמיים (רמקולים X230 Logitech, כוללים סאב וופר), וגם כשאני מחבר אוזניות (איכותיות, של סוני) אז שומעים את הרעש אבל טיפה פחות.

בנוסף, גם כשאני מחבר את האוזניות לפאנל הקידמי של המארז - הרעש נמשך. וגם אם אני מנתק את הרמקולים מהחריץ הירוק שמאחורי המחשב ומחבר לשם את האוזניות אז יש רעש.

ניסיתי גם לנתק את הרמקולים מהחשמל, הרעש ממשיך באוזניות.

קשה לי להאמין, אולי הבעיה קשורה לחשמל סטטי? כל החוטים של המחשב מחוברים ביחד באזיקון (מדפסת, מסך.. כל מה שיוצא מהמחשב וצריך חשמל).

המחשב שלי:

מארז: COMPUCASE 6A21

מעבד: CORE2DUO E6400

לוח אם של אסוס: P5B (כרטיס קול מובנה: SoundMAX ADI AD1988A 8-channel), זה הפירוט של הלוח מהאתר של אסוס:

http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=2&model=1178&l1=3&l2=11&l3=307

כמו כן, גם כשאני לוחץ MUTE לאחד מהבאים ולכולם ביחד: Line in, CD player, SW Synth, WAVE אז הרעש ממשיך.

בנוסף, הרעש מתחיל רק כשהווינדוס עולה - בריסט או בביוס אין את הרעש.

אני חושב שסיפקתי את כל הפרטים לבעיה, אם מישהו יכול לתת איזה עצה לפתרון הבעיה - או שהבעיה היא בכלל בעיית חומרה של הלוח אם - אני אודה מאוד.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...