בניתי מפרט למחשב פיתוח/גרפיקה/סרטים (כ6100ש"ח ללא מסך), אשמח להערות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניתי מפרט למחשב פיתוח/גרפיקה/סרטים (כ6100ש"ח ללא מסך), אשמח להערות

TomB

Recommended Posts

מפרט מלוג'יק:

Antec TX1050B 500W Case 840 ¤

Intel Core2 Duo 2.13GHz 2MB E6400 Box CPU 1299 ¤

Western Digital 250GB 7200rpm 16MB Buffer S-ATA RAID 24/7 HDD 505 ¤

Gigabyte GA-965P-DQ6 Intel 965P LGA775 Motherboard 1334 ¤

Twinmos 1024MB -II 667 Memory X 2 1258 ¤

LG GSA-H22A/N 18 x Black Bulk -R/RW+-R/RW 199 ¤

Sapphire Radeon X1600Pro PCI-e 256MB Retail Video Card 1 624 ¤

סה''כ:6099 ¤

על המארז+ספק קראתי רק דברים טובים וזה השילוב הכי זול שמצאתי ברמה הזו (חוץ מזה, אני חושב שהוא יפה)

על הלוח והמעבד אני 100% סגור.

המחשב לא מיועד למשחקים, וכמעט בטוח לא מיועד לOC.

יפעלו עליו פוטושופ/אינדיזיין/דרימוויבר + סביבת פיתוח (לפעמים apache+mysql ולפעמים iis+mssql) וחוץ מזה-bittorent מוזיקה ווידאו.

ובד"כ אני מעצב, מפתח, מוריד סדרות ושומע מוזיקה באותו זמן, ככה שביצועים זה חשוב.

הבנתי שבשביל המעבדים של אינטל תזמון הזכרונות הוא דבר חשוב, בחרתי twinmos רק בגלל שאני זוכר את השם לטובה מפעם.

אני לא משחק בכלל ולא מבין כלום ברמות של כרטיסי מסך (בשביל ההשוואה - כרגע אני עם X300 של ATI וזה מספיק לי על AMD64 3200) השאלה היא האם בחרתי את הכרטיס עם יחס עלות/מהירות הכי טוב ברמת מחיר של פחות מ700 שקל (אם זה חשוב - לא צריך VIVO יש לי WINPVR 150).

לקנות קירור אחר למעבד או שהרגיל של אינטל מספיק?

דרך אגב, לאן נעלמו הצורבים של liteon? יותר מ5 שנים לא היה לי או צורב של חברה אחרת... מי מומלץ לקנות במקום? (ניסוח אחר: אצל מי הכי קל לבטל את הגנת RPC2?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sony 16/48 Bulk Black -ROM 106 ¤

בזבוז.

צודק, הוא שם בטעות, ירד.

מה ההבדל בין לLG לNEC?

כמו שכתבתי, אני כבר שנים עם Liteon, בעיקר בגלל שלוקח שניה וחצי להוריד לו את ההגנות של האיזורים.

זה כל מה שחשוב לי בעצם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אינך צורב DL אז אפשר ללכת על הסוני G120A , להפוך אותו לליטיאון 165 ולעשות מה שאתה רוצה. ב DL הוא יהיה איטי.

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=420683

http://www.skak.co.il/Trader/Product.aspx?loc=CDR&DRID=9205640

http://codeguys.rpc1.org/dvdrw_overview.html

תודא רק שזה ה G120 ולא ה Q120 למרות שגם ה Q זה ליטיאון בעטיפה.

המארז+ספק שבחרת מיושן. כנס לפורום מארזים וספקים לשדרוג.

רצוי מאוד קרור שקט למעבד.

הלוח שלך אוברקיל לטעמי. אם אתה לוקח אותו כי אתה רוצה תמיכה באינטל רייד מטריקס אז האסוס P5B DLX יהיה זול יותר ומצויין ומפוצ'ר.

אם כבר אתה משקיע בלוח אז חבל לא לשמור את האופציה ל OC פתוחה. לך על 800 שיאפשרו לך OC בעתיד אם תרצה.

לפוטושופ וכו' מומלץ דיסק נפרד למערכת ההפעלה. חוצמזה, ההבדל לדיסק 320 לא גדול אז קח את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אינך צורב DL אז אפשר ללכת על הסוני G120A , להפוך אותו לליטיאון 165 ולעשות מה שאתה רוצה. ב DL הוא יהיה איטי.

נגמרה לי הסבלנות להתעסקויות האלה... אני רק רוצה צורב טוב שקל לעקוף.

המארז+ספק שבחרת מיושן. כנס לפורום וספקים לשדרוג.

באסה. דווקא התלהבתי ממנו.

הלוח שלך אוברקיל לטעמי. אם אתה לוקח אותו כי אתה רוצה תמיכה באינטל רייד מטריקס אז האסוס P5B DLX יהיה זול יותר ומצויין ומפוצ'ר.

זה קטע של פאנאטיות. רק ואת ההכי יקר. זה ככה כבר שנים, אי אפשר להזיז אותי :screwy:

אם כבר אתה משקיע בלוח אז חבל לא לשמור את האופציה ל OC פתוחה. לך על 800 שיאפשרו לך OC בעתיד אם תרצה.

ברור. אם בסופו של דבר ייכנס לתקציב אז ייכנס, כרגע לא.

לפוטושופ וכו' מומלץ דיסק נפרד למערכת ההפעלה. חוצמזה, ההבדל לדיסק 320 לא גדול אז קח את זה בחשבון.

זה בסדר, יש עוד שניים.

וה320, כמו הזכרונות, אם ישאר כסף (אחרי שהלוח אכל את כולו) אז נשתדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה יתאים יותר ל- OC.

הלוח אם הוא ממש אוברקיל כמו שאינטגרל אמר, עדיף לך לרדת בלוח אם [אולי 945P]

ותעלה למעבד יותר חזק [קרי - e6600] תסופק מזה הרבה יותר, וזה יתאים יותר לצרכיך.

אם תתכנן OC, אז ה- e6400 יהיה מצוין, תוכל לעבור איתו את ה- e6600..

אם אתה מעדיף שלא להתעסק עם זה, עדיף לך לרדת בלוח אם, לקחת מעבד יותר חזק...

לחסוך הרבה כסף, להביא אולי כרטיס יותר חזק [X1950Pro] אם אלו הכוונות שלך, באמת לא תתאכזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא עושה רייד אז בחירה של לוח התומך באינטל רייד מטריקס היא בחירה טובה. חוצמזה הוא כנראה גם צריך FIREWIRE מה שאין בלוחות זולים יותר חוץ מה P5B DLX וחבריו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אבל כמו שאמרתי - על הלוח אין מה להתווכח, אני נעול עליו. יש לו כמה פיצ'רים (eSATA, RAID, FW, DualBios וכו') שאני לא מוכן לוותר עליהם, וחוץ מזה יש לי קיבעון על הלוחות של גיגהבייט.

מה שאני עדיין לא סגור עליו זה:

הזיכרונות (integral, הזיכרונות האלה של לא זולים מידי? הם עולים כמעט 500 שקל פחות מהזכרונות הכי זולים של החברות האחרות, נראה לי קצת חשוד...)

והכרטיס מסך - מה מומלץ בקו שמתחת ל800-700 שקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הכרטיס תקנה 7600GS.

לגבי הזכרון המחיר סביר סתכל פה:

http://www.zap.co.il/model.asp?model_id=485249

תיקח את הזכרונות שאינטגרל הציע לך הם מעולים באוברקלוק ובמחיר מעולה וגם של חברה אמינה מאוד.

אם אתה לא עושה OC אז עדיף לך לרדת בלוח ל945P ולעלות במעבד ל6600 וגם לקחת יותר זולים במהירות 667.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא.

זה בזבוז כסף שאפשר לשים אותו על חלק אחר כמו מעבד, לוח וכו

עדיף לקחת את הזכרונות של טוינמוס או חברה אחרת שיהיו זולים כי אין טעם לבזבז כסף על דבר שאתה לא עושה-OC.

ומבחינתך לא יהיה הבדל גדול בין CL5 לCL4 ושוב זה בזבוז כסף שאפשר להשקיע אותו במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...