האם המעגל + פאנבס הזה יעבוד? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם המעגל + פאנבס הזה יעבוד?

megahertz88

Recommended Posts

האם זה יעבוד לדעתכם או שזה מעמיס יותר מדי על המולקס?

הנגדים ללדים (בהתחשב בזה שיקבלו מקסימום 12V) יספיקו (לד של 3V)?

מטרת ה"Multiswitch" היא לכבות את כל הלדים בלילה.

הפוטנציומטרים יחלישו את עוצמת המאווררים בין 7V ל12V, ואני מניח שהלדים יחלשו איתם, נכון?

מטרת הפאנבס היא לדאוג לאפשרות החלשה של מאווררים, וגם לשלוט על התאורה במארז (כפתור אחד לכולה יספיק).

עצות הצעות וכו' יתקבלו בברכה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נראה שיעמיס על הספק וזה תיכנון טוב

אבל אם אתה רוצה שהנורות לא יחלשו כתוצאה מהורדת המתך למאבררים אז תחבר אותם ישירות ל12V דרך הנגד (רק תיבדוק שהנגד אחן מתאים לנתוני הלד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, התכנון עלה לי במהלך שיעור (ספרות..מה עוד אפשר לעשות? :P) והחלטתי שאני אשכח אותו אם אני לא אצייר מייד.

העתקתי את השרטוט שעשיתי על השולחן לדף..וזה צילום שלו.

בכל מקרה, הלדים מקבלים זרם של 20 מיליאמפר ומתח של מקסימום 3V (תלוי בצבע), אז הנגד אמור להספיק (9/0.02=450, והכי קרוב זה 460 או 470 לא זוכר, וצריך שלנגד תהיה עמידות ל0.18W, אז 0.3 מספיק (לפי המחשבוןhttp://www.metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/ledcalc/index_eng הזה).

אני חושב שזה דווקא נחמד שעוצמת הלדים תחלש ביחד עם המאווררים, זה ייתן אינדיקציה לגבי העוצמה של כל מאוורר.

והנגד מספיק למתח הכי גבוה, ככה שאין סכנה שהלד ישרף, גם כשאני אשנה את המתח.

עוד הערות או הצעות?

אגב, אם אני מחבר מאווררים עם 3pin, תהיה לי בעיה לחבר אותם לפאנבס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול סתם למדוד את הסל"ד, צריך מעגל מונה (Counter) שיספור את הפולסים מהמאוורר.

כשאתה מחבר מאוורר ללוח אז יש שם מעגל שיודע לספור סל"ד ולדווח עליהם. אם אתה בונה כזה פאנבאס אולי כדאי שתבנה כאלה מונים עם תצוגה לסל"ד. למרות שלדעתי זה רק גימיק ואין שום חשיבות לדעת כמה הסל"ד. יותר חשוב היה לדעת כמה CFM כל מאוורר מספק אבל זה לא ממש אפשרי.

לגבי הפוטנצימטרים בטור למאוורר, האם אתה יודע מה ההתנגדות של מאוורר כדי לבנות פוטנציומטר מתאים בטור?

או שאתה מתכוון לחבר ערך גבוה במקביל?

מאוורר הוא בעל התנגדות נמוכה יחסית (בסביבות 10-30Ohm) ולכן נגד בטור צריך גם לנוע בין 0-30Ohm אבל עם הספק של מעל 5W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או..בדיוק לכזאת תגובה חיכיתי!

אני נורא אשמח אם תוכל לעזור לי לחשב איזה נגדים אני צריך..פשוט כי אין לי מושג איך לחשב פוטנציומטר.

אני מניח שסוג המאווררים חשוב מאוד, ואלה כנראה יהיו הTT ThunderBlades.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נורא אשמח אם תוכל לעזור לי לחשב איזה נגדים אני צריך..פשוט כי אין לי מושג איך לחשב פוטנציומטר.

אני מניח שסוג המאווררים חשוב מאוד, ואלה כנראה יהיו הTT ThunderBlades.

בהתבסס על נתוני TT ThunderBlades ניתן לראות כאן: http://www.thermaltake.com/2005/dcfans/led/thunderblade80.htm

שהם צורכים 160mA ב 12V ולכן ההתנגדות שלהם היא:

12/0.16=75Ohm

לכן אם תשים נגד של 75Ohm בטור למאוורר המתח יקטן לחצי שזה 6V

אבל הא יצטרך לעמוד בהספק של עד 2W.

אני מניח שמשהו כזה מאריהב יתאים POT 5W 100OHM W24H

הוא נגד של 100Ohm מה שיאפשר לך להוריד את המאוורר עד 5V בערך (מה שרצית) וגם 5W וגם מותאם לפנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגד של 100OHM יוריד את המתח עד ל10V אתה צריך כזה נגד של 500OHM בישביל להוריד את המתח ל7V ואם תשים פוטנציומטר אז המתחים ינועו בין 12-7V

למה ?? מהי התנגדות ה ThunderBlade לדעתך ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החישוב שהראתה שהוא גם החישוב הנכון התנגדות המאברר היא 750OHM ואם תשים נגד של 100 OHM בטור למאברר אז המתך ירד עד ל10V

(12*750)/(750+100)=10

בעוד שאם תשים נגד של 500OHM אז :

(12*750)/(750+500)=7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגל גדולה,

הזרם שהמאוורר צורך הוא 160mA ולכן התנגדותו היא 75 ולא 750.

אולי זה קצת לא ברור כי האות O באנגלית יוצאת קצת דומה לספרה 0

ולכן נגד של 100 אוהם (עכשיו אני נזהר) יעשה את העבודה עד 5V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...