צריך את חוות דעתכם לפני ישום - מעגל להבהוב שורות LED - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך את חוות דעתכם לפני ישום - מעגל להבהוב שורות LED

shlomom

Recommended Posts

שלום לכם,

ישבתי שיפרתי ושירטטתי וכעת אני מבקש חוות דעת אחרונה אם לא שכחתי משהו ואם הכל נראה סביר.

המעגל מתוכנן ל5V DC ושני רגלי הבקרה משמאל למעלה יקבעו איזו שורה תהבהב. קצב ההבהוב יקבע ע"י הפוטנציומטר המחובר ל MC1455 שהוא תואם CMOS ל 555.

Top_Gun, Big Foot, מישהו אחר שבעניינים, תנו איזו מילה.

תודה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון נראה בסדר, רק כמה הערות:

- היציאה של ה-555 לא ברורה - מה מתחבר שם לאן? ומה קשור הנגד 10K?

- מה המטרה של הנגד 500 בטרנזיסטור?

- בחרת להשתמש בנגד 270 בבסיס, מה שיתן לך זרם מינימלי של בערך 1A, שיספיק ל-40-+ לדים. אם אתה לא צריך כל כך הרבה, תשקול להגדיל קצת את הנגד ולהוריד את הזרם - יותר בריא לטרנזיסטור ויותר קריר ;)

- אולי כדאי לשקול לחבר את רגל 4 ב-555 ל-VCC קבוע, just in case.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

תשובתי, ראשון ראשון ואחרון אחרון.

-היציאה שם פשוט מחוברת לשני כניסות ה AND (בעיות ציור ב VISIO) מה שנראה מחובר זה מחובר ולא טעות!

-נראה לי שצריך נגד במקביל ל Vbe שיגרום שם למפל מתח ולפריצת הצומת הזאת, זה מיתוג ואין כאן ענין של הגבר. וגם במעגל דוגמה מה Datasheet יש נגד כזה שנראה לי הגיוני - אם זה נראה לך מיותר או שאתה פשוא יודע שזה מיותר אז תגיד ואמחק אותו.

- הזרם התיאורטי יהיה מקסימלי אבל, היות וכל LED מוגבל גם עם נגד לא יוכל לזרום בקולקטור יותר מסכום כל זרמי ה LEDs. ואם זה 400mA אז זה מה שיעבור בטרנזיסטור - נכון ??

- רגל 4 זה RESET אז למה לחבר ל VCC כדי שלא תהיה באויר ??

עריכה:

הנגד 10K נראה לי שצריך תמיד להיות מחובר משהו לאדמה ליצוב המתח או משהו כזה (כנראה איזו טראומה מימי ביה"ס העליזים) האם הם מיותרים ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נמשיך לפי אותו סדר...

- היציאה של ה-555 צריכה להתחבר לכניסות של ה-AND-ים. הנגד 10K מיותר.

- אני די בטוח שלא צריך שם נגד, ואני כבר בניתי מעגל כזה בלי נגד שם, והכל עבד כמו שצריך. אבל אם אתה אומר שראית משהו כזה בדפי נתונים, תבדוק מה הם אומרים על זה שם, תחפש אם כתוב מה התפקיד שלו. אולי במימוש הספציפי שראית צריך אותו בשביל משהו? בכל מקרה, בשביל הגבר זרם הוא לא נחוץ.

- אני כבר לא זוכר מה מגביל את מה. אבל הכי טוב שזה שתתאים את הנגד לכמה זרם שאתה צריך - אם אתה רוצה 400mA, שים נגד שיתן לך 500mA, או משהו בסביבה.

- כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...