מעשה בהרדיסק שרוף... (סיפור) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעשה בהרדיסק שרוף... (סיפור)

ben389

Recommended Posts

לפני כמה חודשים נשרף לי בדרך פלא (כנראה בעיה במולקס) ג'וק מהכרטיס של ההרדיסק (Quantum Fireball 6.4 GB)

היה שם מידע שהיה די חשוב ופניתי לאחת מחברות השיחזור הגדולות לקבלת הצעת מחיר לשיחזור. אחרי בדיקה (זריזה) הם הודיעו שכל המנגנון נשרף

והשיחזור יעלה באיזור ה- $500. סכום זה היה גבוה מידי והחלטתי לקחת את הדיסק בחזרה ללא שחזור ולנסות לשחזר אותו בעצמי.

חשבתי שאם אני אמצא דיסק זהה (דגם וסדרה) ואני אחליף ביניהם את הכרטיסים הוא יחזור לתפקד כמו חדש.

המקום הראשון שבו חיפשתי היה . כמעט כמו תמיד לא אכזב ואחרי מספר שבועות מצאתי דיסק מאותו דגם וסדרה אצל בחור

מקנדה וזכיתי בו עבור ¤70+-.

לקח לו קצת יותר מחודשיים להגיע (כנראה שהאוניה טלטלה אותו כל הדרך) וכשהוא הגיע חיברתי אותו לוודא שהוא באמת תקין (זה ששלח אותו אפילו לא

טרח לפרמט אותו). ניתקתי אותו מהמחשב ופירקתי את הכרטיס שלו (4 ברגים וכבל Flat אחד)

החלפתי בין הכרטיס השרוף ל"חדש", חיברתי אותו למחשב והחזקתי אצבעות.

הביוס זיהה אותו ישר ומערכת ההפעלה עשתה קצת הצגות בהתחלה. אחרי כמה דקות של משחקים הוא עבד וכל הקבצים שהיו בו נשארו ללא פגע.

מיד גיביתי את כל הקבצים לדיסק אחר (שיהיה על כל צרה שלא תבוא) וחייכתי את חיוך הנצחון.

סה"כ החסכון היה כמעט $475 ובשבילי זה היה מספיק.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד לך!

:xyxthumbs::yelclap:

היה שם מידע שהיה די חשוב ופניתי לאחת מחברות השיחזור הגדולות לקבלת הצעת מחיר לשיחזור. אחרי בדיקה (זריזה) הם הודיעו שכל המנגנון נשרף

והשיחזור יעלה באיזור ה- $500

ממש מקצוענים שם. או פשוט גנבים מקצועיים.

אתם תחליטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד! :yelclap:

איפה היית כשהדיסק הקשיח שלי התקלקל לפני שנתיים (הלך המנוע)? :nixweiss:

שיחזור של המידע עלה לי 400$. :(

בניתי גם על האופציה שהמנוע נשרף ובשביל זה שריינתי לי חדר סטרילי אבל אני די בטוח שאם הייתי צריך להחליף מנוע התוצאות לא היו דומות. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע כדאי שתעשה מזה עסק

רק זול יותר

תיקון 200-300 שקל (או לפי עלות ההארדיסק + מחיר מוצדק בשבילך)

ככה תרוויח

או שתעשה גם מדריך ויותר מפורט עבור האנשים הפשוטים

נ.ב

כל הכבוד באמת : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...