מסכים רחבים - you can never go back.. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסכים רחבים - you can never go back..

SamurAchzar

Recommended Posts

אני כבר שבוע עם הDell 2005FPW שלי.

למזלי, הייתה לי חסימה מהפורומים הנהדרים האלו כך שיכולתי להתרכז בעבודה עליו (תכנות).

למי שלא מכיר, מדובר במסך רחב (יחס של 16:10, ולא 16:9 כמו הטלוויות), בגודל 20 אינץ', ועם זמן תגובה של 12\16 מילישניות (תלוי לנתונים של מי מאמינים). הפאנל הוא מתוצרת .Philips, ונמצא גם בApple Cinema Display.

הרזולוציה היא 1680x1050, כלומר מעט יותר ממסך 17\19 לגובה, ומעט יותר ממסך 20 לרוחב.

המסך עולה בארץ 750 דולר, שזה באמת גרושים בהשוואה לכל מסך 20 אינץ' ובמיוחד למסך ייחודי עם פאנל מהטובים בשוק (מוזמנים לקרוא את הביקורת בAnandtech). ה20 אינץ' הסטנדרטי של (ה2001FP), עולה 6000 ש"ח (בחו"ל ייצורו הופסק וכעת הם מוכרים את ה20 הרחב בלבד).

מבחינת גודל פיסי, שטח הפאנל עצמו (הזכוכית) הינו בגובה זהה לגובה הזכוכית במסך 17LCD או 19CRT.

מדובר בהמון, המון שטח עבודה שמיש. אין שום בעיה לתכנת על שני קוד במקביל + חלון registers וproject, למשל, או לראות שני PDF-ים במקביל

בגודל אידיאלי.

או, לראות שני פרקים של Family Guy באותו זמן :biglaugh:

כמובן שלגלישה באינטרנט זה לא הכי שימושי (רוב האתרים מתוכננים לשטח תצוגה רוחבי זעום, 1024 פיקסלים ומטה). אבל עדיין מקבלים תמונה של 17 אינץ' באיכות הגבוהה ביותר.

למשחקים - ובכן, קודם כל, למי שדואג, אפשר לכוון את המסך כך שיציג 1:1. כלומר, אם תשחקו ב640x480, התמונה לא תימתח על המסך, אלא תראו רק את הפיקסלים המוצגים. זה נוח, למי שחושש מכך שמשחקים יתעוותו לו עקב התמונה הרחבה. כך שבמקרה הכי גרוע, נותרתם עם שטח תצוגה זהה לזה של מסך 17.

במקרה הטוב, כמו במשחקים המבוססים על המנוע של Half Life 2, יש תמיכה טבעית בwidescreen, ככה שפשוט רואים שטח יותר רחב.

איכות התצוגה מהממת.

אני חושב שהרבה אנשים שינסו לעבוד עם כזה מסך במקום 19, לא יחזרו בחיים לשום דבר אחר. ממש לידו, יש לי VP912s, והDell משמיד אותו בכל מובן (איכות, נוחות ושטח עבודה). במחיר שהוא קצת יותר גבוה מזה של 19 איכותי, מקבלים חיה שונה לחלוטין.

אגב, מסכי 19 הם מראש עסק לא מזהיר פשוט כי מקבלים שטח עבודה (כלומר, רזולוציה) זהה לזה שב17 אינץ'. פשוט הכל נראה יותר גדול.

כאן, בDell, שטח העבודה עצום.

אל תפסלו מסך רחב על הסף - זה עולם אחר. זה לא סוד, ובעולם הטלוויזיה\קולנוע זה היה ידוע תמיד, שלאדם ראיה רוחבית עדיפה על זו האופקית (למעט אלו מכם שמסווגים במנהל האוכלוסין כ"ציקלופ"). לכן מצולמים במסך רחב מאז ומעולם, ולכן גם HDTV הינו פורמט שמחייב מסך רחב.

בתור בונוס, למסך יש ארבע כניסות, מהן שתיים מיועדות לווידיאו (S video וקומפוננט), והוא מציע אפשרות של תמונה בתוך תמונה ותמונה לצד תמונה - כך שניתן לצפות בטלוויזיה היישר על המסך במקביל לעבודה הרגילה. מגניב למדי.

המסך גם בנוי מצויין ונראה יופי.

חסרונות? אין. למעט, אולי, זה שצריך כרטיס מסך חזק יחסית (R9800XT ומעלה) בשביל לשחק ברזולוציה הטבעית בHalf Life 2, למשל.

בשורה תחתונה - אני בחיים, NEVER EVER לא אקנה עוד מסך סטנדרטי. רק רחבים. אולי את ה24... :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשה :)

פשש... איזה מערך סדרת לך ! נראה אכזרי ;D

תעזוב אותו

הוא נח עכשיו מהאורגזמה שהתיאור העסיסי של המסך הזה גרמה לו.. יקח לו קצת זמן להתאושש ולחזור אלינו :smile1:

LOL :evil_laughterperple:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מתייחס אל זה כאל מסך אחד אלא כאל שני מסכים

בעבודה שוטפת אז הדפדפן במסך אחד והאי מיול ביטורנט FLASHFXP ו- במסך השני

בנוסף כשאני עובד עם מטלב או עם VB למשל אז מסך אחד מראה את חלון התוכנית והמסך השני מראה את חלון הקוד

כמובן שאני לא רואה שמתפרסים על שני מסכים כי זה באמת לא נוח עם הקו באמצע

אבל בשביל תיכנות ועבודה שוטפת זה מעולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...