נחשף מעבד ייעודי לפיזיקה במשחקים - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נחשף מעבד ייעודי לפיזיקה במשחקים

-ox-

Recommended Posts

את זה לא צפיתי מגיע : מעבד חדש של חברת Ageia שיגיע על כרטיס בתצורת PCI-E (אך לא רק) המיועד לחישובי פזיקה בלבד במשחקים שמבוססים על המנוע הפיזיקלי של NovodeX נחשף, כידוע כיום חישובים כאלו מתבצעים על ה CPU בלי בעיה מכיוון שאפילו במשחק הכי "פזיקלי" כיום HL2 נראים 20-50אובייקטים "פזיקליים".  עם המאיץ הפיזיקלי לפי החברה תיהיה אפשרות לעד 40 אלף דמויות/אובייקטים פיזיקלים , מה שמביא אותי לחשוב על דבר אחד

A group of monsters standing next to a building... 20 hours development.

Sending a rocket into the side of the building... 5 seconds gameplay.

The side of the building collapses onto the monsters... priceless.

מה גם שדווקא לי אישית נראה שחברות השבבים , ATI , יאמצו את הרעיון אם העניין יתפוס תאוצה או אפילו ישתלטו על העסק או יתמכו ביותר מנועים פזיקים יותר פופלרים כיום  כמו HAVOK או KARMA .. אוליי אפילו נראה לוחות אם יקרים לגיימרים עם פיזיקה :)

מקור:

http://www.gamers-depot.com/interviews/agiea/001.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נראה מעניין ביותר

ונקווה שזה אכן יגרום לאפקטים פיזיקליים יותר מציאותיים במשחקים

עם זאת, השאלה הגדולה היא איך זה יהיה (כלומר "כרטיס פיזיקה"? צ'יפ שיכנס לכרטיס מסך?)

מה שגם יעלה את שאלת המחיר ואת תדירות ההחלפה

עכשיו אני רוצה להבין משהו, האם זה מעבד מיוחד שמותאם (איכשהו) לחישובים פיזיקליים

או זה מעבד רגיל שכל החישובים שלו קשורים לפיזיקה?

מכיוון שאם התשובה היא השנייה, הרי שזה לא שום דבר מעבר לסתם הוספת כוח עיבוד למחשב

ואפשר לעשות אותו הדבר בלי בעיות (אם ע"י הוספת מעבד חזק יותר ואם ע"י דרכים אחרות)

אבל אם התשובה היא הראשונה, זאת אכן יכולה להיות תחילת מהפכה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה מעבד מיוחד שמותאם לחישובים פיזקליים, למעשה אפשר לקרוא לו מאיץ פזיקלי , כמו שקראו פעם לכרטיסי מסך מאיץ גרפי..

דווקא המנוע הפזיקלי הספיציפי שהכרטיס הזה תומך דיי מוצלח , מנוע UNREAL3 ישתמש בו, וראיתי עוד חברות שרכשו אותו UBI SOFT ועוד ..

1.jpg

את האמת אני לא חושב שגיימרים באמת יקנו את זה בתור משהו נפרד  , אלה אם כן באמת יהיה שיפור ניכר במשחקיות עם מאשר בלי, אבל אם נראה את זה משולב על כרטיס מסך או . זה באמת נראה מבטיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את הפטנט על הכרטיס שיש שתי צדדים נחמד

חוץ מזה תמיד חיכיתי לדבר כזה שנוכל לעשות משהו בסיגנון שרשמתה

אבל רק אני רואה את הבעיה במולטי?

כאילו פיצצתי קיר בצד אתה נהרגתה אבל אתה לא ראיתה את הקיר נופל עליך כי אין לך את הכרטיס

או שאני יכול לפוצץ קירות ואתה לא זה דיי מוזר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא יש מצב שגיימרים יקנו את זה

כל כמה זמן יוצא מנוע פיזיקלי (חשוב וטוב)? כל כמה שנים,לא?

אז זאת לא כזאת בעיה כל כמה שנים להחליף את הכרטיס

עם זאת, אני חושב שזה מאוד מאוד מוקדם בשביל להתחיל לשער

כל מיני השערות, לכו תדעו מה יקרה עד שזה יגיע לשוק באמת

וגם תחשבו למשל על הבעיה בשילוב ה"מאיץ הפיזיקלי" הזה בניידים

(כמובן יהיה גם לזה פתרון, אבל מתי?)

בכל מקרה, אי אפשר לדעת כי מוקדם מדי, יכול להיות שהרעיון יזנח לחלוטין גם

וכולם יוכלו לפוצץ קירות, לחלק זה פשוט יראה יותר מציאותי וחלק (כמו FPS במשחקים בימינו למשל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נראה מעניין ביותר

ונקווה שזה אכן יגרום לאפקטים פיזיקליים יותר מציאותיים במשחקים

עם זאת, השאלה הגדולה היא איך זה יהיה (כלומר "כרטיס פיזיקה"? צ'יפ שיכנס לכרטיס מסך?)

מה שגם יעלה את שאלת המחיר ואת תדירות ההחלפה

עכשיו אני רוצה להבין משהו, האם זה מעבד מיוחד שמותאם (איכשהו) לחישובים פיזיקליים

או זה מעבד רגיל שכל החישובים שלו קשורים לפיזיקה?

מכיוון שאם התשובה היא השנייה, הרי שזה לא שום דבר מעבר לסתם הוספת כוח עיבוד למחשב

ואפשר לעשות אותו הדבר בלי בעיות (אם ע"י הוספת מעבד חזק יותר ואם ע"י דרכים אחרות)

אבל אם התשובה היא הראשונה, זאת אכן יכולה להיות תחילת מהפכה...

זאת הבעיה, כשמדברים על מאיץ גראפי, אז אתה יכול להגדיר את זה לחישובים וקטורים, אבל איך אתה מגדיר "חישובים פיזיקאלים"?

מה שאני חושב שהם עשו , שמה שמסגיר את זה, זה זה (מצטער על השילוש) שזה תומך רק במנוע פיזיקאלי אחד, הם יצרו מיקרו קונרולר שעבר אופטימיזציה לחישובים שנעשים במנוע הספציפי הזה, כמו אנקודר חומרה של MPEG4.

ולנושא אחר, הכתבה הזאת התפרסמה לפני יומיים בVGAMES (אתר משחקים), איך זה עבר מתחת לראדר של אתר החומרה הישראלי הגדול ביותר ועד עכשיוו לא התפרסם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות פשוט שהכרטיס יהיה זול, ופשוט באמת יהיה קניה משתלמת כתוספת נחמדה למשחק שמבוסס על מנוע אנריל 3 למשל... זה הרעיון הכללי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אם זה תוספת רק למנוע אחד, זה לא כזה שווה את הכסף אלא אם כן

המנוע הפיזיקלי הזה הולך להיות פופולרי מאוד (כמו havok למשל)

או אם זה הולך להיות מאוד מאוד זול

ולSifo Jen:

כנראה שזה בדיוק מה שזה, צ'יפ אופטימלי למנוע הזה, ולכן יתמוך רק במנוע אחד

אפילו שלמרות זאת אולי הוא מסוגל לטפל במנועים אחרים, רק ביעילות פחותה

(ולכן זה בעצם כמו מעבד שמהיר בעוד איזה 200 מגה הרץ למשל)

ואכן מוזר שלא פורסם שום דבר בנוגע לזה למרות שזה פורסם בויגיימס אפילו!

אני ראיתי את זה בויגיימס היום אבל לא טרחתי להביא לכאן אבל מוזר שצוות הכתבים

לא ראה (או שמא לא ראה לנכון?) את הכתבה והביא אותה

אהה ואגב, יש שם ריבוע של "זה" ולא שילוש ("...שמסגיר את זה,זה זה שזה...")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"פופולארי" לא משנה עד כמה המנוע הזה יהיה פופולארי כל עוד הכרטיס יתמוך במנוע ספציפית הוא לא יהיה שימושי בחיים, גם במנועים פופולאריים כמו Havok כמות המשחקים שמשתמשת בהם זניחה יחסית. בכל מקרה אל תצפו לראות את הכרטיס הזה בכרטיסי מסך, או בלוחות אם, הוא הולך לעלות הון תועפות, גם ביצור המוני הדבר הזה לא הולך להיות זול, ואני בספק אם זה יגיע לזה. רוב הסיכויים שזה יגיע לOEMים שמייצרים מכונות משחקים, כמו voodoo או falcon northwest.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שאתה צודק, אבל הרעיון הוא החדשני כאן, כי כן, אני רוצה לראות משחקים עם שימוש מאסיבי בפיזיקה או Fully deformable geometry למשל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני חושב, שאין סיכוי שהכרטיס הזה יותר חזק מפנטיום 3 גיגה הרץ, ועכשיוו כשיש מעבדי כפולי שמשחקים בכלל לא בנויים לנצל אותם, ביינתים שיעבירו את כל החישובים הפיזיקליים לליבה אחת, והנה קיבלת כרטיס כזה במחיר של מעבד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני חושב, שאין סיכוי שהכרטיס הזה יותר חזק מפנטיום 3 גיגה הרץ, ועכשיוו כשיש מעבדי כפולי שמשחקים בכלל לא בנויים לנצל אותם, ביינתים שיעבירו את כל החישובים הפיזיקליים לליבה אחת, והנה קיבלת כרטיס כזה במחיר של מעבד אחד.

whet?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...