סמסונג נגד iFixit - ה-Galaxy Fold נחשף מבפנים ונעלם מהרשת • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

סמסונג נגד iFixit – ה-Galaxy Fold נחשף מבפנים ונעלם מהרשת

תיעוד תהליך הפירוק של הדגם המתקפל עלה לאתר הפופולרי, עם עדות נוספת לחולשה המכאנית היחסית שלו – ואז נעלם, לבקשתו של השותף אשר סיפק את החומרה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עד כמה קשה מצבו של המכשיר החכם המתקפל והיוקרתי לבית סמסונג? ה-Galaxy Fold ממשיך להעסיק את חובבי הגאדג'טים גם לאחר ההכרזה על דחיית ההשקה שלו, בין ביקורות חיוביות מאוד מצד אחד לביקורות שקטלו לחלוטין את הקונספט החדשני מן העבר השני – ובעיקר בשל ההחלטה להסיר מהרשת את התיעוד המקיף הראשון למבנה הפנימי של המוצר הייחודי.

מומחי הפירוקים והתיקונים של האתר iFixit קיבלו לידיהם יחידה של המכשיר המשלב בין לסמארטפונים ועשו את מה שהם יודעים הכי טוב – כולל מדריך מצולם ומתועד שכלל התייחסות לחסרונות ובעיות המבנה של המכשיר שעלולות לגרום לבעיות משמעותיות בטווח הארוך. היעדר חיפוי מגן על פאנל התצוגה הפנימי עלול להביא ליצירת שריטות קבועות בקלות גדולה משמעותית בהשוואה למסכים המוכרים לנו עם הגנות והיעדר אטימות להגנה בפני מים ואבק בתוספת מנגנון הקיפול עלולים להביא להצטברות חלקיקים מתחת לשכבת המגן של התצוגה שיהרסו בסופו של דבר את הפאנל.

תיעוד הפירוק חשף מספר סיבות אפשריות לכך שעיתונאים "הצליחו" להרוס את היחידות שהועברו להם בתוך ימים ספורים – השאלה היא מה תוכל לעשות בשלב מאוחר זה על מנת לשפר את המצב

בשלב הבא, אותו תיעוד פירוק של ה-Galaxy Fold הוסר במפתיע מהרשת, כשבמקומו קיבלנו הודעה רשמית על כך ששותפה של האתר שהייתה זו אשר סיפקה את המכשיר ביקשה לבצע את המהלך, וב-iFixit נענו בחיוב מתוך אינטרס לשמור על יחסים תקינים. לא ברור האם אכן מדובר בנסיון (לא אפקטיבי במיוחד) לסתימת פיות דיגיטלית שמגיע מסמסונג עצמה או שלא – אבל אין ספק שהעניין לא מוסיף לנו בטחון רב בנוגע לעמידות ולקשיחות של המוצר שהפך לשנוי במחלוקת.

הכתבה אמנם הוסרה באופן רשמי – אך כולנו כבר יודעים שהרשת זוכרת הכל

כל הבעיות היחסיות של ה-Fold מרגישות קיצוניות במיוחד בשל התכנון של סמסונג למכור את היחידות בעלות אדירה של 1,980 דולר ומעלה, לא כולל מע"מ – כך שטבעי להניח כי במחיר כזה על הצרכנים לצפות למכשיר מלוטש באופן מירבי אשר ישמש אותם לשנים רבות, במקום מכשיר שברירי שעשוי להפסיק לפעול בתוך כמה חודשים או אפילו כמה שבועות במצב בו השימוש לא יהיה עדין וסטרילי מספיק. האם גם חברת Huawei עומדת לחוות על בשרה את כל הצרות הללו עם ההשקה המתקרבת של ה-Mate X? לא נותר לנו אלא לקוות שאת הלקחים מכל הסיפור הזה יפנימו ויישמו כל היצרניות העובדות על מכשירים גמישים משלהן.

האם גורלו של ה-Fold נחרץ לכשלון, או שהוא עוד יעשה קאמבק?
מקור התמונה: Ifixit.org

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close