המכשיר מתקפל, סמסונג מתקפלת? דחיית השקה ל-Galaxy Fold • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

המכשיר מתקפל, סמסונג מתקפלת? דחיית השקה ל-Galaxy Fold

עדכון: הודעה רשמית קצרה של החברה מאשרת את דבר הדחייה, מבטיחה לנקוט בשיטות ודרכים לשיפור עמידות המוצר ולהוסיף הסברים שיסייעו להבטיח את אריכות ימיו – תאריך השקה חדש יוכרז בשבועות הקרובים, כך שנראה כי דחייה בהיקף של חודש לכל הפחות תואמת את המציאות, עם פוטנציאל ליותר מכך כמובן.

הכתבה המקורית: הסמארטפון האולטרה-יוקרתי שהיה אמור להגיע אל חנויות ברחבי העולם כבר בשבוע הבא עשוי להתעכב בשל הדיווחים על מגוון בעיות טכניות – לפחות בחלק מהשווקים

סמסונג נהנתה מהצלחה גדולה בשוק הסמארטפונים עד כה בשנת 2019, עם עדויות על ביקוש והיקפי מכירות גבוהים של דגמי ה-Galaxy S10 השונים – כאשר גולת הכותרת הייתה אמורה להיות עוד לפנינו עם ההשקה המיועדת של ה-Galaxy Fold בתור הסמארטפון הראשון אי-פעם שכולל מסך גמיש המתקפל לחצי, עם עשור של פורץ דרך אשר ניצב מאחוריו. האם החגיגה הזו עשויה להפוך לסוג של טרגדיה?

סמסונג השקיעה לא מעט מאמצים בחודשים האחרונים במטרה להרגיע ספקות אודות עמידות המנגנון המכאני המקפל את מסך ה-Super של ה-Fold לאורך זמן, עם הצהרה על תאימות ל-200,000 פעולות סגירה ופתיחה לכל הפחות שיאפשרו שנים של שימוש תכוף ללא שום בעיות צפויות – ואז הגיעו דגמים ראשונים של המוצר השווה 2,000 דולר (לפחות) לידי עיתונאים, ופרט לתלונות על כך שנקודת הקיפול בין שני חלקי פאנל התצוגה בולטת לעין בכל מבט מהצד קיבלנו כמה וכמה המחשות לכך שמכשירים לא הצליחו לשרוד אפילו יום עבודה בודד לפני ששבקו חיים.

שנים ארוכות של המתנה היו אמורות להגיע אל סוף טוב – אך האם יתכן שטכנולוגיית המסכים המתקפלים בכל זאת לא בשלה לעולם האמיתי?

האשמה נתלתה תחילה בקילוף של שכבת הפלסטיק המובנית המיועדת להגן על התצורה החדשנית של ה- Fold, כאשר בסמסונג הבהירו כי יחידות שיגיעו אל הצרכנים בסופו של דבר יכילו אזהרות בולטות שימנעו את השגיאה – אך במקביל היו דיווחים ותיעודים של דגמים בהם נשבר פאנל התצוגה גם יחד עם החיפוי המגן, מה שרק הגדיל את ההתרסה והעניין ברשת בעניין אשר קיבל כבר את הכינוי הבלתי רשמי המתבקש Bendgate 2.0, זכר לפרשת מכשירי האייפון 6 שהתעקמו ונשברו בקלות רבה.

דיווחים שונים על תקלות ונסיונות של סמסונג להרגיע את המודאגים מזכירות במעט את ימיה הראשונים של פרשת הסוללות המתלקחות ב-Galaxy Note 7 – נקווה לקבל הוכחות לכך שטעינו

סמסונג ממשיכה להתעקש בצורה רשמית כי הכל בסדר ואין שום סיבה לדאגה, אך כעת מתקבלים דיווחים כי בפועל חברת הענק עשויה לדחות את השקת ה-Fold בחודש או אף יותר – לכל הפחות בסין ובארצות הברית, עם אפשרות לכך שהשוק הביתי האוהד בדרום קוריאה ואולי גם שווקים באירופה כן יזכו לקבל את פיסת הטכנולוגיה המרעננת החל מה-26 באפריל. מדובר בפרטים לא רשמיים שראוי להתייחס אליהם בספקנות – אך אין ספק שמדובר כאן בסאגה שכדאי להמשיך לעקוב אחריה, בייחוד כאשר האתר הרשמי של בישראל כבר כולל עמוד עבור ה- Fold שמבהיר כי יש נכונות לבצע השקה שלו גם בארץ הקודש במורד הדרך.

רבים התקשו להאמין עוד קודם כי המכשיר החכם הזה יצליח להצדיק תג מחיר התחלתי של כ-8,000 שקלים – ובעיות האמינות בהחלט לא מוסיפות בטחון

מה דעתכם על המכשיר בעל המסך ותג המחיר המפלצתיים עד עתה? בואו לשתף בתגובות!

יהיה הצלחה גדולה או כשלון כביר? כנראה שבקרוב נדע

תגיות

2 תגובות

  1. לדעתי אסור לסמסונג להסתכן ולהוציא לשוק מכשיר עם פוטנציאל לבעיות כל כך קשות.
    מה גם שמדובר במכשיר דגל יוקרתי ויקר מאוד.

  2. מי שראה את המכשיר וראה את נקודת הקיפול…. הרגיש שאין שם 90º. (וההגיון אומר שצריך לפחות 92,5º בכדי להיות בצד הבטוח)
    מכשיר הFOLD של סמסונג תמיד הביא לי קונוטציה למעבד ה GLUE של AMD.

    רוצים משטח אופטי גמיש ולא איזו זכוכית מחוסמת!

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close