בכיוון הפוך: המכשיר הגמיש של Huawei מהמם אותנו בטכנולוגיה - וגם במחיר • HWzone
גאדגטיםסמארטפוניםכתבות נבחרות

בכיוון הפוך: המכשיר הגמיש של Huawei מהמם אותנו בטכנולוגיה – וגם במחיר

המסכים גדולים ומרשימים אפילו יותר מב-Galaxy Fold של , הטעינה היא המהירה ביותר מאז ומעולם – אבל המחיר של ה-Mate X עלול להיות גבוה מ-10,000 שקלים

היום הראשון של MWC 2019 סיפק לנו לא מעט רגעים גדולים ומוצרים מעניינים לדבר עליהם, אך מעל כולם בלט ללא הרבה קושי ה-Mate X של Huawei – שהציג גישה שונה למוצר בעל מסך גמיש בהשוואה לזו של , עם פוטנציאל שעשוי להיות גדול אפילו יותר לצבור תאוצה בתור הדבר החם הבא.

בעוד סמסונג בחרה לשמור את המסך הראשי הגדול של ה-Galaxy Fold בחלקו הפנימי, ולשלב מסך קדמי משני קטן לביצוע פעולות בדרכים וביד אחת – Huawei הלכה על קיפול אל הצד הנגדי, שהופך את מסך ה-8 אינץ׳ הראשי בטכנולוגיית (שקרוב להיות ריבוע מלא ביחס גובה-רוחב של 8:7) לשני מסכים נפרדים למעשה, שבכל אחד מהם ניתן להשתמש במצב המקופל של המוצר. שיטה זו מאפשרת ליצרנית להתגאות במסכי 6.38 אינץ׳ ו-6.6 אינץ׳ שנמתחים מקצה ועד קצה – זאת לעומת מסך 4.6 מינימליסטי בלבד במצב השימוש המקופל של ה-Fold.

ה-Mate X שוקל לא פחות מ-295 גרם ומציע עובי של 11 מילימטרים במצב הסגור שלו, בתוספת לעובי של 5.4 מילימטרים בלבד ברוב חלקיו במצב פתוח – זאת פרט למעין נקודה אחיזה בעובי כפול באחד מהצדדים שמהווה גם את מיקום מערך הצילום המשולש של המוצר (שפותח בשיתוף עם חברת לייקה כמובן), מחבר ה- Type-C וכפתורי השליטה כולל החיישן הביומטרי שמבונה באחת מהן. העיצוב מתבסס על מנגנון מפרקי שעונה לשם Falcon Hinge ונמצא עדיין בשלבי לכאורה – מה שמסביר מדובר ב- לא נתנו לעיתונאים הזדמנות לגעת בעצמם במכשיר אלא רק לתעד אותו ביד הנציגים של החברה.

מתקפל נוסף נוחת – אך הוא רחוק ושונה למדי מהחזון שהציגה לנו המתחרה המרכזית סמסונג

בתוך גוף המוצר ישנו Kirin 980 מהדור החדש שמבוסס על תהליך הייצור של TSMC ב-7 ננומטר, זכרון דינאמי של 8GB, נפח אחסון מובנה של 512GB ובעיקר קיבולת 4,500mAh המורכבת משתי נפרדות – עם יכולת טעינת SuperCharge מדהימה בהספק של עד 55 וואט, שלכאורה תוכל להחזיר 85 אחוזים מהקיבולת הכוללת (!) בתוך חצי שעה בלבד. שיא חדש שינצח אפילו את המנגנון הדומה של חברת משנה שעברה? בעוד כמה חודשים נגלה את התשובה.

למפתחי היישומים צפוי אתגר גדול בהתאמתם לשלל הגדלים והרזולוציות החדשים שיגיעו אל השוק במסגרת הטרנד המתקפל

הגישה של Huawei אל תחום הסמארטפונים המתקפלים בהחלט עשויה להיחשב כמתקדמת ומרשימה יותר מזו של , אם כי יתכן שהמירוץ האמיתי בין השתיים הוא בדרך אל השוק – ה-Fold כבר קיבל תאריך השקה מיועד ב-26 באפריל בעוד שה-Mate X מסתמן כבשל פחות עם מסגרת זמן כללית יותר להשקה במהלך הרבעון השני של השנה, וכך נדמה כי תוכל לזכות בקדימות ובתהילה בתור המחדשת הראשית בעוד שהנסיון של ייחשב כמעין חיקוי.

הסמארטפון שכמעט כל כולו מסך עשוי להיות מאתגר מאוד להגנה בפני מכות, שריטות ונפילות

ה-Mate X נראה כמו פיסת טכנולוגיה מהפכנית, וביצרנית הסינית יודעים זאת – ומצמידים לו תג מחיר דמיוני של 2,300 יורו לקראת ההשקה (בגוון אחד בלבד – כחול), כ-9,430 שקלים בהמרה ישירה, וסיכוי ממשי לשבור שיא ולחצות רף של 10,000 בתמחור בפועל. אין יותר פרימיום מזה, כאשר ה- Fold עם אותו נפח ויותר דינאמי מתומחר כזכור ב-2,000 יורו "בלבד".

יתרון מרשים נוסף שלה-Mate X הוא שימוש במודם משולב הכולל גם קישוריות דור חמישי – חבל שמאפיין זה יהיה חסר משמעות בשוק המקומי שלנו בעתיד הנראה לעין ללא תשתיות תואמות

מי הפייבוריט שלכם במסגרת אחת מההתפתחויות המשמעותיות ביותר בתצורת המכשירים החכמים בעשור האחרון? בואו לדבר על זה.

המסך המשני אינו נוח במיוחד לעבודה בשל קימור משמעותי בצידו האחד ומערך המצלמות מהצד השני – אך הוא יכול להיות מועיל מאוד לצילום, הן בסלפי והן כאשר מצלמים אדם אחר

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close