טאבלט חדש להמונים מבית לנובו

לא פשוט להתחרות בעולם הטאבלטים שמבוססים על מערכת אנדרואיד בימים אלו – אבל יצרנית המחשבים הסינית מאותתת כי היא מעוניינת להמשיך ולנסות את כוחה בתחום

מרבית היצרניות הבינלאומיות הבולטות זנחו את עולם הטאבלטים מבוססי מערכת האנדרואיד לפני שנים, אך יש כמה שחקניות מוכרות שממשיכות להתחרות בשטף המכשירים הבסיסיים והמוזלים מהמזרח – סמסונג ולנובו הן העיקריות שמשתייכות לקטגוריה זו, כאשר היצרנית הסינית הוותיקה מציעה שלל דגמים בגדלים של 7 אינץ' עד 10 אינץ' גם בישראל, במחירים של כ-1,000 שקלים או פחות ולרוב עם רכיבי חומרה שכבר ראו ימים טובים יותר בעברם.

דגמי ה-Lenovo Tab הנפוצים ביותר בנוף המקומי מתבססים כיום על שבבי Snapdragon 429 ו-Snapdragon 439 או על שבבי Helio P22 ו-Helio A22 של Mediatek – כולם וותיקים ובסיסיים ביותר במונחי שנת 2021, כך ששדרוג ומודרניזציה בהחלט מרגישים חיוניים כאן. כעת השדרוג הזה מקבל צורה עם ה-Lenovo Tab P11 – עם מפרט נאה הרבה יותר מכל מה שנפוץ במותג כיום, ותג מחיר מומלץ שעדיין אמור להסתכם בסכום תלת-ספרתי בשקלים חדשים.

שבב העיבוד בדגם החדש רחוק מלהיות ממובילי התחום – אך הוא בכל זאת אמור לספק זינוק לעומת השבבים בדגמי ה-Lenovo Tab M10 וה-Lenovo Tab M8 שנמכרים בהרבה חנויות בשוק המקומי

ה-Lenovo Tab P11 מתבסס על מעטפת מתכתית עם גימור חצוי בשני גוונים בחלק האחורי, מסך IPS של 11 אינץ' ברזולוציית 1,200×2,000 פיקסלים, מערכת אנדרואיד 10, אחסון פנימי של 64GB או 128GB שניתן להרחיב עם כרטיסי microSD בנפח של עד טרה-בייט אחד, זכרון RAM של 4GB או 6GB, שבב Snapdragon 662 מתומן של קוואלקום עם מודם סלולר תומך ברשתות דור שני, שלישי ורביעי, מקלט GPS מובנה, קישוריות Wi-Fi 802.11ac כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.1, מערך של ארבעה רמקולים עם תמיכה בטכנולוגיית ה-Atmos של דולבי וסוללת 7,700mAh עם טעינת 20 וואט שאמורה להספיק לכ-15 שעות פעילות.

עיצוב מתכתי מעודכן עם פרופיל דק באופן מרשים למדי

הטאבלט הטרי מציע מצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית יחידה עם מבזק לד ומיקוד אוטומטי, מצלמת סלפי קדמית של 8 מגה-פיקסל עם מוקד קבוע – בתוך מעטפת עם עובי של 7.5 מילימטרים ומשקל של 490 גרם שתהיה זמינה בגווני שחור-אפור או בגווני כסף ולבן, עם מחיר מומלץ התחלתי של 230 דולר בשוק האמריקאי בהמשך החודש הנוכחי. תג המחיר הזה מתורגם ל-735 שקלים בקירוב בהמרה ישירה, וגם לאחר תוספת של מע"מ תג המחיר הוא נמוך מ-900 שקלים – כך שיש לנו סיבה טובה להיות אופטימיים ולקוות כי אם וכאשר נראה את ה-Tab P11 נוחת בארץ זה יהיה במחיר רשמי של פחות מ-1,000 שקלים, לכל הפחות עבור אלו שמוכנים להסתפק באחסון בסיס של פחות מ-100GB במכשיר המדיה הנייד שלהם.

ניתן לשדרג את חוויית השימוש כך שתדמה מחשב נייד ממוזער – אבל המחיר של כל המערך הזה עדיין לא ידוע לנו בשלב הזה

לנובו תציע כמה תוספות עבור ה-Lenovo Tab P11 – מקלדת פיזית עם משטח מגע מובנה, כיסוי אחורי שכולל רגלית מובנית, מעמד טעינה וגם עט מגע מדגם Precision Pen 2. אנחנו עדיין לא יודעים כמה יעלו השדרוגים הקלים האלו, אבל מקווים שגם הם יהיו בתמחור תחרותי בדומה למוצר הבסיס, ולא ישמשו את לנובו להשלמת הכנסה יוקרתית אצל קהל שבוי.

לנובו הציגה את דגם ה-P11 Pro שלה עוד באוגוסט 2020 – אך עם תג מחיר התחלתי של 500 דולר לעומת 230 דולר בדגם ה-P11 הטרי, די ברור למי מהם יש סיכוי טוב יותר להפוך ללהיט עממי