הצצה לתחילת העשור הבא: אינטל מדגימה מעבדי 10 ננומטר מאסיביים

יום הארכיטקטורה של אינטל סיפק לנו גם כמה טיזרים עסיסיים לעולם השרתים של שנת 2020 – עם הדגמת מוצרי משפחת ה-Ice Lake

לאלו מכם שעוקבים אחרי אינטל ומפות הדרכים שלה, נראה שישנם עוד כמה צעדים שענקית השבבים רוצה לעשות בדרך לתהליך יצור חדש בעולם המעבדים לשרתים. אנחנו יודעים שכרגע Skylake היא הארכיטקטורה השולטת, ממש זאת שמבלה איתנו עוד מ-2016. אנחנו יודעים שבעתיד הקרוב אנחנו גם נזכה לראות את Cascade Lake ו-Cooper Lake אבל נראה שהמעבר בין ארכיטקטורות חדשות הולך להיות מהיר למדי.

זוכרים את כיסוי Sunny Cove? נראה שאינטל מאוד רוצה ליישם את שיטות היצור החדשות הללו בתהליך 10 ננומטרים גם לעולם השרתים וכמה שיותר מהר.

בדרך לשרתים – מעבדי Ice Lake עצומים            מקור: Anandtech.com

השימוש בארכיטקטורה חדשה ובתהליך היצור הכה שונה יבטיח שאינטל יכולה בשטח לעלות בגודל המעבדים פיזית וגם בכמות הליבות שהם יכולים להטמיע במעבדים אלו. יתכן מאוד ומעבדים בעלי 64 ליבות, ממש כמו אצל מתחרתה יהפכו לדבר שבשגרה ואולי נראה מספרים גדולים יותר מאלו כבר עד תום שנת 2020.

כך נראה השבב במבט מקרוב
מקור התמונה: serverthehome.com

דבר זה גורם לנו לתהות מה יעלה בגורלו של מעבד 48 הליבות אותו אינטל רוצה להשיק לעולם העסקי והשאפתני. נראה שאינטל לא מדברת על תוכניות מסויימות אותן הציגה בעבר, ושישנה תחושה של שינויים תכופים לאחרונה כנראה בעקבות התחרות העולה והגוברת מצד AMD. גם בגזרת השרתים אינטל מחממת מנועים.

גם בעולם המעבדים צפויים לנו שינויים רבים ומעניינים בשנה הקרובה, לשמחתנו