* דרוש: מישהו שמפעיל בהצלחה סרטי AVI+AC3 דרך SPDIF לרסיבר חיצוני * - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

* דרוש: מישהו שמפעיל בהצלחה סרטי AVI+AC3 דרך SPDIF לרסיבר חיצוני *

Milford Cubicle

Recommended Posts

אוקיי, הגעתי למצב של יאוש מוחלט.

כבר המון זמן שיש לי בעיה בהפעלת סרטי divx/xvid בעלי סאונד AC3, כאשר אני מנסה להעביר את הסאונד לרסיבר חיצוני דרך יציאת ה-SPDIF.

הבעיה היא שלמרות שהכל בעצם עובד, הסאונד מפסיק מדיי פעם לחלקי-שניה, וממשיך כאילו כלום. קובץ הדגמה (ממש ישן, האמת) של הבעיה מצורף.

מסתבר שאני לא לבד, והבעיה קרתה לעוד כמה אנשים...

לפרטים נוספים כנסו לת'רד הזה.

בקצרה, אפשר לסכם את זה ככה:

* הבעיה היא אך ורק בשילוב של: AVI+AC3+SPDIF Passthough.

* היא מופיעה רק בקבצי AVI. בהפעלת סרטי DVD (או לחלופין קבצי VOB) אין כל בעיה, גם כשמשתמשים בפילטר לא יעודי ל-DVD, כדוגמת ac3filter ועובדים במצב spdif passthough.

* היא מופיעה רק בקבצי AVI עם סאונד AC3. קבצים עם סאונד בסטיראו עובדים ללא בעיה, גם כש-ac3filter (בגירסה 1.01a) מקודד אותם ל-ac3 ומוציא ל-spdif (ב-"spdif (ac3 encode)"). במצב כזה הרסיבר מזהה את כל 5.1 הערוצים ללא בעיה ועובד בצורה מושלמת.

* היא מופיעה רק בעת שימוש ב-spdif passthough. כאשר משתמשים ב-decoding של כרטיס הקול ומוציאים את הסאונד לרסיבר בצורה אנלוגית הבעיה אינה מופיעה.

* ככל הנראה הבעיה לא טמונה בכרטיס הקול, מכיוון שהבעיה הופיעה אצלי גם ב-SB Live וגם ב-SB Audigy2, והחלק היותר מוזר הוא ששני הכרטיסים הנ"ל עבדו פעם ללא בעיה ופתאום בלי קשר לכלום (לפחות לא משהו שהצלחתי לעלות עליו) הבעיה חזרה בהם. עם זאת, ייתכן שהבעיה היא כללית בכרטיסים של קריאטיב.

* הבעיה היתה בכל מערכות WinXP האפשריות, בערך.. רגיל, SP1 ו-SP2.

* ניסיתי בערך כל codec אפשרי: divx, xvid, ffdshow - כולל כל audio codec אפשרי (ac3filter, ffdshow, intervideo).

* הבעיה היתה בשני מחשבים: A7V133 + T-Bird 1GHz, והנוכחי שלי, 8RDA3+ rev2 + Barton 2500.

אני דיי נואש, ואני פשוט לא מבין מה גורם לזה.

לכן, אני מחפש מישהו שזה כן עובד אצלו.

התנאים: סרט AVI (קודק: divx/xvid) עם AC3, שמתחבר לרסיבר חיצוני דרך יציאת ה-S/PDIF Passthough.

אם מישהו עובד בקונפיגורציה הבאה, אני אשמח מאוד לדעת מה המערכת שלו כוללת (בעיקר כרטיס קול, כי מרוב שהחלפתי כמעט כל דבר אפשרי אני נוטה להאשים את קריאטיב).

תודה.

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: לאחר מספר בדיקות, גיליתי שהבעיה דווקא קיימת גם בסטיראו שעובר ac3 encode ויוצא דרך ה-spdif, כך שהבעיה היא כללית ליציאת ה-spdif.

* הבעיה היא אך ורק בשילוב של: AVI+AC3+SPDIF Passthough

ההגדרה עדיין תקפה, אבל אפשר לבטל את ההערה בהודעה הראשונה על כך שאין בעיות בסרט עם סטיראו שעבר המרה ל-ac3 ע"י ac3filter, מה שנקרא spdif (ac3 encode).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי זה עובד יופי דרך הכרטיס המובנה בלוח אם. מחובר בכבל קואקסיאלי (10 מ') לרסיבר אונקיו שבסלון.

שמתי לב שכשאני מדליק או מכבה את האור בחדש של המחשב, יש הפרעה בקול - מפסיק לרגע וחוזר, אבל חוץ מזה עובד מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתקלתי בבעיה ב WINXP SP2 ניסיתי להחליף כל מיני CODECS

DIVX XVID FFDSHOW ועוד שלא זכורים לי.

איזה כרטיס קול ?

SB LIVE

גם אני חושד בכרטיס הזה.

אגב הייתה תקופה שהסרטים בסטריו (DIVX\XVID) היו קופצים כמו ב AC3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ניסיון עם הרסיבר שלך, אך האם הוא יודע לעבוד בקצב בחיבור המדובר עם קצב דגימה של 48kHz? האודיג'י ולמיטב ידיעתי גם הלייב עושים ריסמפל ל-48 מ-44.1. אני כעת עובד עם אודיג'י 2ZS שמחובר דיגיטלית לאימו1212M שלי, וכשקבעתי קצב דגימה של 44.1 או 48 היו המון בעיות. רק כשהעברתי לקצב דגימה של מקור חיצוני זה הסתדר (עדיין יש קליפינג מדיי פעם, עם זאת רנאה כי זו כבר בעיה בדרייברים של האימו, דבר שקורה להרבה אנשים).

נסה לשנות את קצב הדגימה שבו עובד הכרטיס בלוח הבקרה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אצלי מופיעה בדיוק אותה בעייה בעת שמיעת סאונד (כל סאונד מכל סוג שהוא) דרך היציאה האופטית שעל הלוח אם שלי.

הכל עובד יפה אבל מידי כמה דקות הרסיבר מפסיק לזהות את הסאונד למשך שניה אחת ואז הכל ממשיך כרגיל, ניסיתי מספר פתרונות, התקנתי הכי חדשים לALC650 שלי כמו כן עברו על המחשב שלי מספר התקנות מחדש של אז ככה שזה כנראה לא בעייה עם הקודקים.

לא התעמקתי בזה יותר מידי מכיוון שבמילא יש לי SB Live ואני משתמש ביציאה הקואקסיאלית שלו שכמובן עובד ללא תקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...