תראו מה הצלחתי לתפוס במצלמה!!! משהו מדליק - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תראו מה הצלחתי לתפוס במצלמה!!! משהו מדליק

shshmul

Recommended Posts

המספר הזה מציין את אורך המוקד של העדשה. ב-Pro1 יש פקטור של x3.9 בין העדשה לבין עדשות מקבילות במצלמות פילם 35mm, ולכן 18mm משמעו כ-70mm במצלמת 35mm. או במילים אחרות, צילמת את הזבובים באורך מוקד סטנדרטי - לא בקצה הרחב ולא בקצה המקרב (טלה).

המספר הזה מציין את מפתח הצמצם. 4.5 הוא מעט יותר מצמצם אחד סגור יותר מהכי פתוח של העדשה הזו באורך המוקד הזה. בכל העדשות הצמצמים הסגורים והפתוחים ביותר אינם החדים ביותר. הצמצם שה-Pro1 בחרה במקרה הזה הוא (בקירוב) הצמצם הכי חד לצילום נושאים שטוחים שלא דורשים עומק שדה רב, ולכן החלקים שבפוקוס בתמונה הזו, לא יכולים להיות חדים יותר ללא שינוי מרחק מהנושא ו/או שינוי של אורך המוקד.

תודה לך על ההסבר המפורט

אני פשוט קראתי את זה מספר פעמים ולא מבין על מה אתה מדבר,כנראה שאין לי ברירה אלא לפתוח את האנציקלופדיה [חוברת הפעלה] המצורפת ולקרוא אותה שנתיים לפחות

תכף אני אשלח עוד 3 תקריב [אך של פרחים] ותאמרו לי מה לא בסדר איתם

תודה מראש על השיעור המהיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצטער על המילה מטומטם, לא התכוונתי לזה בצורה מעליבה :xyxthumbs.

רעש - אתה צודק, אבל הוא נגרם קצת שונה במצלמה דיגיטלית...

אם התכוונת אליי אז אין סיכוי שנפגעתי כלל,הבנתי למה אתה מתכוון :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על המילה מטומטם, לא התכוונתי לזה בצורה מעליבה.

רעש - אתה צודק, אבל הוא נגרם קצת שונה במצלמה דיגיטלית...

מן הסתם דיברתי על הרעש שהמצלמה מייצרת.

וגם אי החדות שאתה לא מסכים אליה, היא ברורה בחיתוך הגדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אי-החדות שאתה מדבר עליה לא ברורה לי, גם לא בתמונה הגדולה. אם לוקחים בחשבון שמדובר במצלמה שאינה מצלמת DSLR, ואת העובדה שהנושא די קטן בפריים, אני חושב שהתוצאה יפה מאוד. אתה יכול להדגים לאיזה חדות אתה מתכוון בהנתן אותם פרמטרים? יש לך די דומה אם אני זוכר נכון, עכשיו אתה רק צריך למצוא זבובים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...