תראו מה הצלחתי לתפוס במצלמה!!! משהו מדליק - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תראו מה הצלחתי לתפוס במצלמה!!! משהו מדליק

shshmul

Recommended Posts

השנייה והשלישית מן הסתם טובים פי כמה. מאד מפריע לי האבן שלוקחת יותר מדיי תשומת לב אבל בהתחשב בנתונים מדובר בתוצאה טובה, כאשר אני מתייחס רק לזוג התמונות השניות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אורח ztos--

תמונה נדירה, תנסה להתמקד קצת יותר על הזבוב בתמונה.

ומה בדיוק הזבובים עושים שם? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי יותר את השנייה מהשלישית.

זה יותר אומנותי, השלישית סתם פורנו אדום :lol:

סתם, אני רציני התמונה השלישית היא אחלה תמונת מקרו וזהו אבל השניה היא פשוט תמונה טובה יותר לדעתי.

ד"א אייזה מצלמה?

תמונות מעולות, נקי ומדויק בלי יותר מדי הפרעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השלישית גם סובלת מ-Crop מאסיבי מדיי, לא חד מספיק ורעש רקע מורגש. אכן השנייה מנצחת כאן.

שמחתי לדעת שישנם הערות אך מה בדיוק כל המושגים שאתם מדברים עליהם ?[אין לי שמץ של מושג]

אני מדבר על הציטוט המודגש באדום

כמו שאמרתי לפני כן,זו הפעם הראשונה בחיי שאני כלל מצלם

ואכן אני בעצמי לא האמנתי שהצלחתי לתפוס אותם "על חם" ,פשוט שלפתי את המצלמה וצילמתי 3 במהירות.

מזל שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאסיבי זה מהמילה Massive באנגלית...

יענו עשית יותר מדי crop, הורדת יותר מדי מהרקע

לא חד מספיק - התמונה לא חדה מספיק, לא ברורה (לא בפוקוס). אני לא מסכים עם זה דרך אגב!

רעש זה ההפך מחדות, כלומר העובדה שכל הרקע לא בפוקוס מפריע לו...

האחרון בכלל מטומטם, זו תמונת מאקרו, ברור שהרקע לא יהיה בפוקוס...

בקיצור ההערה היחידה שחשובה זה שהורדת יותר מדי, יותר מדי CROP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חד מספיק - התמונה לא חדה מספיק, לא ברורה (לא בפוקוס). אני לא מסכים עם זה דרך אגב!

גם אני לא.

רעש זה ההפך מחדות, כלומר העובדה שכל הרקע לא בפוקוס מפריע לו...

רעש הוא לא ההיפך מחדות. נסה לצלם קיר לבן (בלי פרטים) ב-ISO 100 וב-ISO 400. השינוי לרעה שתראה ב-ISO 400 הוא ה"רעש".

האחרון בכלל מטומטם, זו תמונת מאקרו, ברור שהרקע לא יהיה בפוקוס...

KoM לא טען בשום שלב שהרקע המטושטש מפריע לו. והמילה "מטומטם" לא במקום בדיון תרבותי. ממש מיותר.

בקיצור ההערה היחידה שחשובה זה שהורדת יותר מדי, יותר מדי CROP.

לא יודע כמה היא חשובה, לדעתי הקומפוזיציה החדשה מאוד מוצלחת. יכול להיות שהייתי חותך את התמונה קצת אחרת, אבל בסה"כ התוצאה די קרובה לאופטימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מספר בקשות לגבי דגם המצלמה הרי היא לפניכם:

Canon PowerShot Pro1

ולגבי דברים טכנים אין לי מושג רק הציטוט של ריינג'רמן:

18mm f4.5, 1/1000

אין לי מושג מה כל המספרים הללו מסמנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

18mm

המספר הזה מציין את אורך המוקד של העדשה. ב-Pro1 יש פקטור של x3.9 בין העדשה לבין עדשות מקבילות במצלמות פילם 35mm, ולכן 18mm משמעו כ-70mm במצלמת 35mm. או במילים אחרות, צילמת את הזבובים באורך מוקד סטנדרטי - לא בקצה הרחב ולא בקצה המקרב (טלה).

f4.5

המספר הזה מציין את מפתח הצמצם. 4.5 הוא מעט יותר מצמצם אחד סגור יותר מהכי פתוח של העדשה הזו באורך המוקד הזה. בכל העדשות הצמצמים הסגורים והפתוחים ביותר אינם החדים ביותר. הצמצם שה-Pro1 בחרה במקרה הזה הוא (בקירוב) הצמצם הכי חד לצילום נושאים שטוחים שלא דורשים עומק שדה רב, ולכן החלקים שבפוקוס בתמונה הזו, לא יכולים להיות חדים יותר ללא שינוי מרחק מהנושא ו/או שינוי של אורך המוקד.

1/1000

המספר הזה מציין את מהירות התריס, או במילים אחרות את פרק הזמן שהחיישן "ראה" את התמונה - אלפית שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...