מדף מואר ורמקולים... - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדף מואר ורמקולים...

IG

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני צריך מדפים חדשים לרמקולים שלי (מערכת 2.1.... אני רוצה למקם טוב את ה2...) וחשבתי לעשות את הדבר הבא:

את המדפים לעשות מפרספקס 0.5 או 1 ס"מ ולהאיר אותם בעזרת לדים, שמחוברים לחוטי החשמל של הרמקולים.

השאלה שלי, זה, האם החשמל שמקבלים ה"לוינים" מספיק כדי להאיר לד UB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אפשרי.. אין מספיק מתח על החוטים של הרמקולים ואם תחליט לחבר תגיע למצב שאתה מגביר הרבה ושומע בקושי והלדים

נדלקים בקושי

בשביל להאיר מדף אתה צריך כמות לדים ושיספקו הרבה אור תעביר שני חוטי חשמל דקים + נגדים ..והכול יהיה בסדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להכין שני מדפים קטנים, ולהאיר כל אחד מהם עם 2 לדים. אם אני לא יכול לחבר את הלדים לחוטים של הרמקולים עצמם, אני יכול לחבר אותם איכשהו שידלקו ביחד עם המערכת? (את המערכת אני מדליק בעזרת כפתור מאחורה... אין שלט... ואני רוצה לדעת מתי היא פועלת... אין גם לדים של ON/OFF על המערכת...)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפרט יותר על המערכת הזאת..

בעקרון אפשר לחבר את הלדים לחשמל של המערכת (אחרי השנאי שלה!) שהכפתור הדלקה שלה ידליק את המערכת+הלדים

אם המערכת מחוברת לחשמל ע"י שנאי חיצוני זה יותר קל אבל אם יש לה שנאי בתוך המערכת אתה צריך לדעת כמה volt יוצא שם

כדי להתאים נגד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת אאקן 199 2.1

http://www.eacan.com.cn/e-E199.htm

לא מצאתי קישורים נוספים מישום מה...

המערכת מתחברת ישירות מהסאב לשקע, מודלקת ע"י כפתור בחלק האחורי של הסאב, ואני ממש לא רוצה לפרק את הסאב כדי להגיע לחיבורים...

אם אני אחבר את הלדים לכבל החשמל של המערכת, זה יעשה לי בעיות או שזה יעבוד כמו שאני רוצה?

אני לא מוכן להסתכן שהאיכות של המערכת תיפגע, ככה שאם החיבור עלול לפגוע בצורה כלשהי בסאונד אז תגידו לי. לחבר חוטים אני יודע...

יש אפשרות להכין מתג הפעלה חיצוני שישלוט על המערכת וגם על הלדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות לקנות שקע כפול שמופעל ע"י כפתור ולקנות שנאי כדי שיהיה מתח ללדים

וללחוץ על הכפתור של המערכת שיהיה על on קבוע

ואז לחבר את המערכת והשנאי לשני השקעים האלה שמופעלים ע"י כפתור אחד ואז זה יעבוד לך ביחד..

לדעתי בזבוז כסף אבל אם אתה לא רוצה להסתבך או לשנות משהו במערכת זה הפתרון שלך

828_1.jpg

(כזה רק עם כפתור ושני שקעים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה, תודה... זה רעיון כלכך פשוט שאפילו לא חשבתי על משהו בכיוון :kopfpatsch:

אני אמקם את המפסק במקום ניסתר ונגיש, והייה לי מפסק גם ללדים וגם למערכת... עכשו אני רק צריך לחשב איזה נגד אני צריך להפחתת המתח מ220 ל6 וולט :P

(מישהו יכול לעזור לי בחישוב? זה 1100 אום, לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא לא...

קודם כל, ה-220 זה מתח חילופין, ואתה צריך ללדים מתח ישר.

כדי לעשות את ההמרה הזאת צריך מעגל יצוב מתח, שהכנתי פה פעם למישהו שהיה צריך 5V...

תעשה חיפוש ותמצא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TopGun למה לסבך את העסק?

IG לא קראת את ההודעה האחרונה שלי?

יש אפשרות לקנות שקע כפול שמופעל ע"י כפתור ולקנות שנאי כדי שיהיה מתח ללדים

וללחוץ על הכפתור של המערכת שיהיה על on קבוע

ואז לחבר את המערכת והשנאי לשני השקעים האלה שמופעלים ע"י כפתור אחד ואז זה יעבוד לך ביחד..

תוספת: בשנאי אתה קובע כמה וולט יצא, תוציא כמה שבא לך ותקנה נגד מתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השנאים שאפשר לשנות להם את מתח היציאה הם שנאי AC-DC, כלומר, שנים שהמתח שלהם לא יציב וזה לא מה שהוא מחפש.

הוא צריך שנאי DC ושנאי כזה יכול לעלות 40-70 ש"ח בגלל שהוא מספק מתח יציב.

בקיצור, לך לחנות אלקטרוניקה ותבקש שנאי DC עם מתח יציב שלא משתנה ותבחר וולט כלשהו ואז תקנה נגד מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין שאצלי עובדים בהצלחה הרבה לדים ע"י שנאים

אל תדבר בלי נסיון

שנאי זה שנאי.

תקנה שנאי משתנה ותכוון ל12 וולט תקנה נגד של 470 +לד והוא יפעל..

שנאי משתנה (כמו שאני קורא לו) עולה בערך 15 שקל

ככול שתקנה שנאי יותר חזק תוכל להפעיל יותר לדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק הלדים עובדים עם מתח חילופין? הם לא מהבהבים לך כל הזמן?

סיכום (ביניים..): אני צריך לקנות מפצל על כפתור הפעלה, ושנאי, לחבר את הלדים (שני לדים במקביל לעוד שניים) לשנאי, עם נגד מתאים, ולהשתמש בכפתור ההפעלה של המפצל להפעלת המערכת והמדפים.

כדי להוריד את המתח מ12V ל6V , אני צריך נגד של 350 אום, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק הלדים עובדים עם מתח חילופין?

מאוד פשוט - הם לא... ;)

לפי דעתי hmjmvhcvh מתכוון לשנאים שיש בכלמיני מטענים למיניהם (מטען לפלאפון למשל).

הם באמת מוציאים מתח ישר (בניגוד למעגל בבניה עצמית, שבו השנאי שאתה קונה מוציא מתח חילופין - רק נמוך יותר ממתח הרשת).

בכל מקרה - החשיבה שלך לא נכונה.

הנגדים שאתה שם במעגל לא מורידים את המתח מערך אחד לערך אחר.

הלד הוא רכיב שבנוי לעבוד במתח מסוים, וכשהוא מחובר במעגל - זה המתח שיפול עליו. שאר המתח יפול על הנגד, ובעזרת זה אתה יכול לשלוט על הזרם (התנגדות יותר גדולה -> זרם יותר קטן).

הרעיון בנגד הוא להגביל את הזרם לערך מסוים שהלד עובד בו בלי להישרף.

לכן אני מציע לך לחבר את הלדים במקביל, כשלכל לד מחובר בטור נגד מתאים, ואת כל זה לחבר ל-5V. בהנחה שעל הלד (UB) נופלים 3V, והוא צריך 20-30mA, זה אומר שהנגד צריך להיות

R = V/I = (5-3)/0.03 = 66.67 ohm

אז תחפש משהו באזור - נגד קצת יותר גדול או קצת יותר קטן לא ממש ישנה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איזה שנאי אני צריך לקנות?

ולגבי הורדת המתח... אי הבנה... אני יודע מה נגד עושה, פשוט לא ניסחתי טוב את השאלה... לא נורא ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...