שאלה לגבי הקב"א - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי הקב"א

lion03

Recommended Posts

נגיד לך במקום זה להתראות, עוד 10 שנים :lol:

בקשר לעולים מאתיופיה עם ממוצע הקב"א הנמוך זה לא משהו שאני קבעתי

לא מזמן התפרסמה על זה כתבה (לצערי אני לא זוכר איפה)

אתה טוען שזאת מדינה נאורה עם נאור

אז המצב הוא לא כל כך ורוד כמו שאתה חושב (אבל זה כבר נושא לדיון אחר)

ובצבא יש עדיין המון אפליה

לא נראה לי שזה מעצם האפליה, ולא נראה לי כמו לצחי שהם טיפשים ככה סתם.זה פשוט החברה שדוחפת אותם לפינה וככה מגיעים לשכונות חלשות ונעשים די אלימים ושמים את השקעה במקומות אחרים. זה כנראה ישתנה עם הזמן כמו שקרה לעולים ותיקים יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב די, נעשה קצת סדר בבאלגן.

לפני שנתחיל - אני משרת בצבא בתור קצין תכנון כ"א (עזבו, אל תשאלו מה זה אומר - אבל באמת שאני מכיר כל מה שקשור באנשים בצבא) אז נראה לי שהמידע הזה אמין...זה התפקיד שלי לדעת את כל הדברים האלה.

אז ככה:

קב"א - קבוצת איכות מורכב אצל בנים מ- 4 פרמטרים

שנו"ל- שנות לימוד, הצבא מקבל ממשרד החינוך כמה שנים למדתם (אם יש לכם תעודות בגרות זה לא משנה, רק שסיימתם 12 שנות לימוד)

ציון עברית - נע בין 9-1 כאשר בדרך כלל ותיקים (לא עולים חדשים או לא ערבים) מקבלים 7 וצפונה

דפ"ר - דירוג פסיכוטכני ראשוני, ציון שנע בין 10 - 90 שמבוסס על הציונים של המבחנים בצו הראשון

צד"כ - ציון דרך, ציון שניתן לכם בראיון האישי בצו הראשון שבודק את ההתאמה שלכם לשרת ביחידות שדה ובמסגרת צבאית. הציון הזה נע בין 8 ל 40 והממוצע הוא בערך 25.

ציון הקבא נע בין 42 (סף גיוס, בו לא מגייס בדרך כלל אנשים או שהם מגויסים למסגרת מוגנת כמו מקא"מ \ נערי רפול) עד לציון 56 לאנשים האיכותים ביותר.

כל מקצוע כמעט בצבא דורש קבא מסוים או קבא מינמלי והציון הזה משפיע המון על מה תוכלו לעשות בצבא.

בנוגע לאתיופים, בגלל שבמקרה הייתי מעורב בעבודה הזאת, הבעיה איתם היא יכולות מנטליות וחינוכיות אחרות שהמבחנים בצבא פשוט לא מסוגלים או מתוכננים לבדוק. מאוד קשור לשילוב ולחינוך שהוא פשוט שונה.בגלל זה יש הקלה בתנאי קבלה לקורסי פיקוד של יוצאי העדה ומקלים עליהם איפה שאפשר.

למי שיש שאלות, אני אשמח לעזור - אבל בבקשה אל תגידו דברים שהם שמועות \ שטויות. לא רק שזה עושה לי רע בעיניים אתם סתם מבלבלים אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברה אל תחיו באשליות הקב''א אומרת מעט מאוד9

לי יש קבא 53 קבא סבירהלכל הדעות

ותנחשו בתור מה אני משרת ??? ???

בתור אפסנאי :angryfire: התפקיד הכי לא מתאים לי

ולמה זה כי אני נפלתי ממסלול יעודי של החיל המהולל שלי חיל התחזוקה (שקורא לעצמו לוגיסטיקה :screwy:)

איזה שטויות יש לי חברים שעם קבא יותרנמוכה משרתים בתפקידים יותרמענינים מאתגרים ומועילים להם ולצבא

אז ככה שאל תחשוב שהקבא שלך תשקף משהו וכן יש חריגים חברה עם קבא נמוכה שיצאו לקקץ

אני למשל גם מכיר קצין בדרגה מכובדת עם פרופיל 21

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד לך במקום זה להתראות, עוד 10 שנים  :lol:

האמת 9...

אבל בכל מקרה אני מניח שכולנו נרצה באיזשהו שלב לעשות תואר אקדמי.. (אחרי הצבא משום מה..)

אצלי זה יהיה על חשבון הסדיר עם משכורת בצד, שזה לא רע בכלל - גם לימודים על חשבון הצבא, גם ת"ש מעולה וגם משכורת

אח"כ יש שירות של בערך 6 שנים קבע ששם דבר ראשון אפשר להשלים עוד תואר דיי מהר, והעיקר שאתה יוצא עם נסיון לחיים האזרחיים ולפי הביטוי "כל הדלתות פתוחות"..

ואם לוקחים בחשבון 6 שנות קבע (שהם לא ממש שירות קבע רגיל כמו בחיר לדוגמה) אתה יוצא גם עם סכום כסף לא קטן בכלל בצד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב די, נעשה קצת סדר בבאלגן.

לפני שנתחיל - אני משרת בצבא בתור קצין תכנון כ"א (עזבו, אל תשאלו מה זה אומר - אבל באמת שאני מכיר כל מה שקשור באנשים בצבא) אז נראה לי שהמידע הזה אמין...זה התפקיד שלי לדעת את כל הדברים האלה.

אז ככה:

קב"א - קבוצת איכות מורכב אצל בנים מ- 4 פרמטרים

שנו"ל- שנות לימוד, הצבא מקבל ממשרד החינוך כמה שנים למדתם (אם יש לכם תעודות בגרות זה לא משנה, רק שסיימתם 12 שנות לימוד)

ציון עברית - נע בין 9-1 כאשר בדרך כלל ותיקים (לא עולים חדשים או לא ערבים) מקבלים 7 וצפונה

דפ"ר - דירוג פסיכוטכני ראשוני, ציון שנע בין 10 - 90 שמבוסס על הציונים של המבחנים בצו הראשון

צד"כ  - ציון דרך, ציון שניתן לכם בראיון האישי בצו הראשון שבודק את ההתאמה שלכם לשרת ביחידות שדה ובמסגרת צבאית. הציון הזה נע בין 8 ל 40 והממוצע הוא בערך 25.

ציון הקבא נע בין 42 (סף גיוס, בו לא מגייס בדרך כלל אנשים או שהם מגויסים למסגרת מוגנת כמו מקא"מ \ נערי רפול) עד לציון 56 לאנשים האיכותים ביותר.

כל מקצוע כמעט בצבא דורש קבא מסוים או קבא מינמלי והציון הזה משפיע המון על מה תוכלו לעשות בצבא.

בנוגע לאתיופים, בגלל שבמקרה הייתי מעורב בעבודה הזאת, הבעיה איתם היא יכולות מנטליות וחינוכיות אחרות שהמבחנים בצבא פשוט לא מסוגלים או מתוכננים לבדוק. מאוד קשור לשילוב ולחינוך שהוא פשוט שונה.בגלל זה יש הקלה בתנאי קבלה לקורסי פיקוד של יוצאי העדה ומקלים עליהם איפה שאפשר.

למי שיש שאלות, אני אשמח לעזור - אבל בבקשה אל תגידו דברים שהם שמועות \ שטויות. לא רק שזה עושה לי רע בעיניים אתם סתם מבלבלים אנשים אחרים.

סוף סוף משהו שיודע מה הוא מדבר ולא פולט שטויות  :)

שלא מורידים קב"א לפי מניעים גזעניים שונים. להפך, אפילו מנסים לעשות מין אפליה מתקנת שכזאת.

רק טעות ממש קטנטונת נפלה אצלך.. הקב"א עצמה מורכבת רק משלוש פרמטרים, שהרביעי, הסימול עברית - לא נכלל בקב"א אבל הוא עומד נתון בפני עצמו. הוא לא משפיע על הקב"א, אבל בלי שיהיה לך סימול עברית גבוה לא תוכל לקבל זימון לאשכול דוברות למשל.

זה לא יגמר

בוא נפרד כידידים

;)

אתה עדין תשאר טועה, ומטעה, אבל בכיף  ;) ידידים.

לא נראה לי שזה מעצם האפליה, ולא נראה לי כמו לצחי שהם טיפשים ככה סתם.זה פשוט החברה שדוחפת אותם לפינה וככה מגיעים לשכונות חלשות ונעשים די אלימים ושמים את השקעה במקומות אחרים. זה כנראה ישתנה עם הזמן כמו שקרה לעולים ותיקים יותר

מעולם לא טענתי שהם, מעצם היותם בני העדה האתיופית פחות חכמים.. אני רק טוען שבני העדה האתיופית בארץ, במצב הנוכחי, בגלל המצב החברתי שלהם בארץ, בגלל חוסר השתלבות, בגלל הרבה מאוד דברים.. לא מגיעים לאותה רמה אינטלקטואלית בהשוואה לממוצע. לא בגלל המוצא שלהם, פשוט סטטיסטית - במצב הנוכחי בארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נעים מאוד m0sh, קוראים לי סופרמן.. ;D :)

מה הסיכוייייייייי

התעסקתי בכל כך הרבה מלינות ובחיים שלי לא ראיתי יותר מ38

נראה לי ראיתי אחד 38 או 39 , אני כבר לא זוכר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנות לא עוברות ראיון אישי בצו ראשון נכון?

אז לפי מה שאתם אומרים כל בת שמוציאה 90 בדפ"ר

ולומדת 12 שנ"ל במסלול בגרות תהיה בעלת קב"א 56

זה לא הגיוני

he_saint בתור קצין תכנון שרואה פלט נתונים של חיילים (תגיד עדיין משתמשים בממכ"א?)

אתה אמור לדעת שלא כל בחורה עם דפ"ר 90 היא בעלת קב"א 56

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממכ"א זאת יחדית מחשבים שבונה תוכנות לצורכי כ"א, זה הכל - עדיין קיימת.

כמעט כל בת עם דפר של 90 תהיה עם קבא 56.

תלוי בציון עברית, ותלוי בגם בציון שמחליף אצל הבנות את הצדכ (שכחתי איך קוראים לו) שבו מעריכים את ההתאמה של הבנות לכמה הגדרות (טכני, הדרכה, שקידה וגופני).

ואף בת לא תעבור ראיון אישי - לפני שלוש שנים היה פיילוט שכזה, ופסלו את הראיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדיברתי על ממכ"א לא דיברתי על היחידה אלא על המערכת דרכה מזינים ומוציאים נתוני חיילים (לפני שהשתחררתי דיברו על להחליף אותה וזה היה מזמן)

לפי מה נקבע הציון שמחליף אצל הבנות את הצד"כ? (איך קובעים את יכולותיה להדריך,כושרה הגופני ויכולותיה הטכניות)

אתה אומר כמעט כל בת, למה זה כמעט ולא תמיד?

אני מוכן להתערב שזה אפילו לא 50% מהמקרים

כשתחזור לבסיס תבקש מהמשק"ית תכנון שתבנה שאילתא שתוציא את הקב"א של כל הבנות עם הדפ"ר 90 ועברית 9 ותראה שלחצי בערך אין קב"א 56

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...