בקשר לכל האתרי אמיול שנסגרים | כנסו רק אנשים רציניים ולא ילדים קטנים בבקשה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשר לכל האתרי אמיול שנסגרים | כנסו רק אנשים רציניים ולא ילדים קטנים בבקשה

Djx

Recommended Posts

תוכנות כמו אי מיול היא לא חוקית

לא נכון, לא משנה איך תסתכל על זה... (NAPSTER התוכנה היתה לא חוקית בזמנו). אין זכויות יוצרים על HASH... וגם זה לא קטנות, זה מה שהאתר עשה.. הוא לא עזר להפיץ את הקבצים (שהרי כמו היום, אני יכול להיכנס ל EMULE ולעשות SEARCH ולמצוא את הקבצים)... הקבצים (לא מדבר על הישראלים), קודדו בחו"ל, ע"י אנשים מחו"ל, השרתים שדרכם הם מופצים הם מחו"ל, ה INDEX SERVERS הם מחו"ל והמורידים הם האנשים... העבודה של אתרי ה WEB ממש שולית בכל התחום (עד שהם נכנסו לעסק של סרטים/דיסקים/סדרות ישראליות)...

כמו האנלוגיה מקודם.. זה שאני ילך ברחוב עם שלטים שמסבירים איזה סמים יש בשוק, לא אומרים שאני עובר על החוק....

לפי דעתי אם הם לא היו נכנסים לתחום של יצירת תוכן עצמאית, ורק נותנים לינקים, לא היו עושים כלום... (ולגבי התוכנה אמיול, אין ספק שהיא עצמה חוקי, אולי השימוש של אנשים מסוימים בה, לא)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא, זה כמו שתלך ברחוב עם שלט שמסביר על הסמים, איך מזריקים ואיפה משיגים.

ולא צריך להיות חוק שאומר חד משמעית שמשהו לא חוקי כדי שתוכל לתבוע. את החוק צריך לפרש, מה שאומר שצריך שופט, מה שאומר שאפשר לתבוע. בנוסף, יש תביעות אזרחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב מה שאתם אומרים פה בקשר לחוקים זה לא שחור ולבן, יש הרבה אפור באמצע ולא קל לנהל (במיוחד בארץ) משפטים מהסוג הזה.

אין חוקים בארץ כמו "אל תצרוב" "אל תשתף קבצים", אין עשרת דיברות של עולם המוזיקה והתוכנה, יש חוקים בסיסיים שלפיהם צריכים להחליט אם יש מקום לתבוע, השופט צריך לקבל את התביעה ואת הבסיס לתביעה וזה לא קל כי מהצד השני יש גם עורך דין שיעשה הרבה בשביל לנצל כל פירצה אפשרית בחוק בשביל להוציא את הנתבע מעמדת הנאשם ולפי דעתי זאת עבודה לא כל כך קשה לנתבע בגלל שבארץ אין הרבה אירגונים נגד פירטיות ואין הרבה חוקים נגד זה, ואני חושב שגם אין תקדים משפטי אחד לתביעת משתפי קבצים וכו'.

לגבי אתרי הEMULE והBITORNET אז לפי דעתי הם בהחלט עוברים על החוק... בעמוד הראשי אתה רואה "ועכשיו XYZ מביא לכם הישר מהתנור בגירסא בלעדית את סוף העולם שמאלה ישר מהDVD, רק למשתמשי XYZ ! ותודה למשה מהפורומים !

CLICK HERE FOR THE LINK.

אני יכול להבין אם היה מדובר שם על וסרטים ומשחקים רק רק רק מחו"ל... אז בסדר.

אבל שאתה לוקח עבודה ישראלית מקומית שמוגנת בחוק ואתה מפיץ אותה ומפרסם לינקים למחשבים עם הקובץ אז בטח שאתה עושה עבירה.

אפשר בתמימות עוד להגיד שקנית איזה סרט, העברת אותו למחשב ופשוט הורדת תוכנת שיתוף ואנשים לקחו לך דברים מהמחשב אז זה לא אשמתך... זה בערך כמו להגיד גנבו לי את הדיסק שקניתי מהבית.

בגלל זה לתוכנות שיתוף יש מנוע חיפוש, ככה כל העולם הזה נשאר אינטימי וסגור באינטרנט בין מחשב למחשב.

שאתה מציג בראווה תכנים שמוגנים במדינה שבה אתה חי בחוק ואתה נותן קישור להורדה (ושוב, זה לא משנה מאיפה מורידים את זה, אפשר גם להעלות את זה לאתר בחו"ל) אז אתה עובר על החוק ולפי דעתי טוב מאוד שאתרי הEMULE סגרו את העסק בגלל שגם אם אני תומך בהם וגם אני נהנה מהדברים שרצים שם, המנהלים של האתר עוברים על החוק ולפי דעתי חבל שהם יסבכו את עצמם בבתי משפט.

שיתוף קבצים זה דבר יפה כשזה עובר ככה מיד ליד בין אנשים בכל העולם אבל שזה הופך להיות תעשייה שלמה אז זה כבר מתחיל להיות מלוכלך וגם לא חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה, לעזאזל... :kopfpatsch:

זה בערך כמו שרוצח יגיד בבית משפט "נו מה אתם עושים לי פה סיפור, אז תעשו שזה יהיה חוקי ונגמור עם זה".

זה לא חוקי כי אין סיבה שזה יהיה חוקי, זה נחשב לגניבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם יכולים להילחם , אבל הם אף פעם לא ינצחו , על כל אתר שיסגרו , יפתחו 10 אחרים

זה כמו להילחם באנשים שקונים מוצרים בחו"ל בלי לשלם מכס , בארץ

אנשים שעושים את זה לא מרגישים "גנבים" הם הרי שילמו עבור המוצר

מה שאני מנסה לומר זה , כל זמן שאנשים , שצורבים , שמורידים סרטים וכו' , לא מרגישים שהם "פשע" , אין סיכוי שהם יצליחו !

בקיצור אני מודה באשמה , אבל לא מרגיש עבריין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוקי הכוונה שלא יהיה פירטיות שאנשים ישלמו על כל הקבצים שהם מורידים בעקיפין

לחברה שמספקת את האינטרנט מבחינתי זה יהיה הוגן כלפי הצרכן כי היום מי שמשתף קבצים באינטרנט הוא נחשב לעבריין כי זה לא חוקי

ולמה הכל התחיל בגלל כסף אז זה בכלל לא בעיה למסד את הפירטיות צריך רק יוזמה של אנשים בעלי השפעה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שהמרחק בין הפרת זכויות יוצרים לבין עבריין... הוא דיי גדול.

עבריין - מישהו שעובר על החוק.. .הפרת זכויות יוצרים - מישהו שמפר את זכויות היוצרים (דבר שמועגן בחוק) ועל כן עבריין גם כן... השאלה פשוט היא כמה נזק ומה חומרת ההפרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שגם אםהמחירים היו יורדים, לא היית קונה. תאר לך מלא ב- 50 שקל. אני בטוח שתקנה אותו.ד.א ככל שמורידים מחירים, הקנייה גודלת.

כיום יש מבצע בדיונון שסטדנטים יכולים לקנות פרו מלא ב-200 ש"ח בלבד.

אני מכיר כבר כמה שקנו למרות שיכלו להשיג בקלות גרסה לא חוקית.. זה הרבה יותר הגיוני מתג המחיר של 1600 ש"ח שהתוכנה הזאת עולה בד"כ..

ת'אמת אני לא מבין את יצרני התוכנות, אם היו מוכרים את התוכנה במחיר הזה לכלל האוכלוסיה כמעט כל האנשים שמעתיקים אותה היו רוכשים עותק חוקי.

בהתחשב בכמות המעטה עד מאוד של אנשים שרוכשים את התוכנה כעת (בד"כ רק עסקים) זה היה לדעתי יותר ממשלש להם את הרווחים עליה.

כנ"ל כלפי הווינדוס אגב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מצחיקים אתם

פתחתי את הפוסט הזה בכוונה כדי לקבל איזה קישור לאתר ישראלי שמפרש את החוק בישראל ולא באמריקה.

והמצב פה הגיע כבר לסמים

:kopfpatsch:

תביא איזה לינק או מילת חיפוש לכל החוקים האלו בישראל

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאין חוק שאומר בפירוש שזה אסור לא אומר שזה לא חוקי, וזה שזה חוקי לא אומר שאי אפשר לתבוע תביעה אזרחית.

בטוח יש איזה קריטוריונים מסוימים שמבדילים בין חוקי לבין לא חוקי

אפילו עם מדובר באותו התיק.

לדוגמה:

צרבתי דיסק שקניתי למטרות גיבוי = חוקי

יום אחד הדיסק המקורי נאבד לי אבל עדיין נישאר העותק שצרבתי לגיבוי.

בוא נגיד עשיתי את זה לכל ה407 דיסקים שלי.

ויום אחד גנבו לי מהרכב את כל הדיסקים המקוריים .

עכשיו נישארו לי הצרובים לא?

אז עכשיו עם תופסים אצלי את כמות הדיסקים האלו זה יכול להיות חוקי ולא חוקי.

אבל בבית מישפט השופט חייב לישפוט לפי קריטוריונים כלשהם והשאלה שלי היא

מה הקריטוריונים לעזעזל???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם,לפי החוק הישראלי, כל עוד לא צרבת את זה (HARD COPY) או העתקת לקלטת, אז לא עברת על החוק.

למיטב הבנתי את החוק (ע"פ כתבה שפורסמה בYNET לפני כמה חודשים/שנה), יכול למשל להיות לך מלאי של אלפי שירים מעוגנים בזכויות יוצרים על הHD, אבל כל עוד לא הפכת את זה למדיה (CD או קלטת) לא עברת עבירה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעייה עם הדברים האלה, כי לפעמים החוק לא מצליח להשאר מעודכן לזמן. זה עובד לשני הכיוונים - מצד אחד אין חוק שאומר שאסור לשתף קבצים, אבל מצד שני חוק זכויות היוצרים הוא מיושן מדי יחסית למה שקורה באינטרנט - אם הוא היה נחקק היום הוא היה נראה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...