עזרה בבחירת מסך "19 שפורפרת CRT..ופרטים נוספים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת מסך "19 שפורפרת CRT..ופרטים נוספים

Yaron-Cohen

Recommended Posts

אז ככה...יש לי איזה 1300-1500 שח..(ואי אפשר להתגמש...)...

אני צריך מסך...בעיקר לסרטים וגם למשחקים...אבל המשחקים זה לא העיקר...ממש לא העיקר...זה אולי 10% ממה שאני עושה על המחשב במשך השבוע..!!..(משהו כמו 2-4 שעות בשבוע)

אני מחפש מסך איכותי...אני לא יכול להוציא יותר מזה כסף...ובגלל זה ירדה האפשרות של הLG F900P...

אז ככה הנה רשימת המסכים(קישורים לאתרי יצרן):

Samsung 955DF

Samsung 997DF

Hyundai Q995

ViewSonic E92f+SB

עכשיו פירוט על המסכים:

Samsung 955DF:

שפורפת מסך - Dynaflat

רזולוציה מקסימלית - 1600X1200

תדר אופקי - 30Khz עד 85Khz

תדר אנכי - 50Hz עד 160Hz

רוחב פס - 185Mhz

גודל נקודה - 0.2

תמונה -

573026.JPG

Samsung 997DF:

שפורפת מסך - Dynaflat

רזולוציה מקסימלית - 1920X1440

תדר אופקי - 30Khz עד 90Khz

תדר אנכי - 50Hz עד 160Hz

רוחב פס - 250Mhz

גודל נקודה - 0.2

תמונה -

b2c_m_997df-ivory.jpg

Hyundai Q995:

שפורפת מסך - Dynaflat-X

רזולוציה מקסימלית - 1600X1200

תדר אופקי - 30Khz עד 96Khz

תדר אנכי - 50Hz עד 150Hz

רוחב פס - 202Mhz

גודל נקודה - 0.25

תמונה -

995.jpg

ViewSonic E92f+SB:

שפורפת מסך - Dynaflat

רזולוציה מקסימלית - 1792X1344

תדר אופקי - 30Khz עד 97Khz

תדר אנכי - 50Hz עד 180Hz

רוחב פס - 240Mhz

גודל נקודה - 0.21

תמונה -

E92f+sb.jpg

אז מה אתם אומרים על הנתונים??.מה שווה מבינהם??..למישהו יש איזה נסיון עם אחד מהם??.

למישהו יש הצעה למסך שלא כתבתי פה (בגדר התקציב 1500 גג)...??

לדעתי הSAMSUNG 997DF נראה דיי חייה לפי הנתונים שלו...אז יש איזה תשובה סופית??..למה כן?.למה לא??

בתודה ירון..

עודכן רוחב פס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המסך שהכי תהנה ממנו מבין כל אלו הוא הVIEWSONIC ללא ספק , גם מהנתונים שלו רואים שהוא משלב גם קצבי ריענון גבוהים וגם קילוהרצים גבוהים שזה יתרון מובהק... , האיכות תמונה שלו צריכה להשתוות ל997\955 ואפילו להיות יותר טובה(אותו שפורפרת , רק שVIEWSONIC נחשבת לאשפית במסכי CRT) , בקיצור , אני הייתי הולך על הVIEWSONIC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לViewSonic יש מסכים טובים??..כאילו ממש טובים??..יראו בו טוב...אמיתי??..או לא משהו..

היה לי G773 חרא של מסך...הלך לעולמו...

ועכשיו אני עם משהו חלופי...MAG XJ700T...

איך יראו בו קרוב יותר לACER או יותר קרוב לMAG???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב1500 אתה יכול לקנות G90F+B של VIEWSONIC  למה לקחת פחות? 

הHYUNDAI ממש בסדר  - יצא לי לעבוד עליו - וביחוד יחסית לזה שראיתי אותו במכירה ב 999 שקל לאחרונה.  אבל עדיף לרכוש G90F+B. מסך מצויין שלא קשור בכלל לרמה של המסכים שציינת.

אם אתה לחוץ על כסף תבדוק את שוק המשומשים. יש די הרבה מסכים טובים מאוד במחירים מצחיקים - אנשים פשוט קונים לעצמם דקים ורוצים להיפטר מהCRT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב1500 אתה יכול לקנות G90F+B של VIEWSONIC למה לקחת פחות?

הHYUNDAI ממש בסדר - יצא לי לעבוד עליו - וביחוד יחסית לזה שראיתי אותו במכירה ב 999 שקל לאחרונה. אבל עדיף לרכוש G90F+B. מסך מצויין שלא קשור בכלל לרמה של המסכים שציינת.

אם אתה לחוץ על כסף תבדוק את שוק המשומשים. יש די הרבה מסכים טובים מאוד במחירים מצחיקים - אנשים פשוט קונים לעצמם דקים ורוצים להיפטר מהCRT.

ואללה לא חשבתי על זה...כל האנשים שמתלהבים מLCD וקונים..(לא מדבר על האלה שאין להם פשוט מקום פיזי.)

איפה ראית??...והG90F+B הוא דיי יקר (בשבילי)...אני הכי לחוץ על זה....ו1600 זה קשה להשיג...זה לא שיש לי 1500 ב2 שניות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר מסתכלים על מסכי 19" CRT הכי איכותיים היום בארץ ישנם מספר דגמים שנכנסים בקטגוריה זו :

VIEWSONIC P95F+

SAMSUNG 959NF

IIYAMA VISION MASTER PRO 454

CTX PR960F

LG F900P

מחירם של המסכים הללו נע מ-1700 שקל בערך עד 2400 שקל .

ניגש אחד אחד כדי לפתור את הבעייה :

ה-CTX PR960F הוא כנראה המסך הכי לא משתלם פה . עם רוחב פס וידאו שעומד על 232 MHZ , נתון בהחלט נחות בהשוואה למסכים האחרים ורזולציה מקסימלית של 1920x1440 at 74 Hz שהיא בהחלט מכובדת אבל כמעט כל המסכים האחרים יכולים להציג עוד רזולציה אחת יותר . מסך זה מבוסס על שפורפרת FD TRINTON . כמו כן , המראה שלו נראה שמרני למדי ורוב האנשים לא יאהבו אותו . בנוסף להכול המחיר שלו יקר למדי ועומד על בערך 2000 שקל מינימום ובסכום הזה ניתן למצוא מסכים אחרים מהקטגוריה שלנו שישתלמו יותר .

VIEWSONIC P95F+ הוא מסך שמבוסס על שפורפרת DIAMONTRON כמו ה-CTX PR960F (וכמו כל המסכים האחרים חוץ מה-F900P) . מסך זה מצטיין בגרפיקה וצבעים חיים ומדוייקים יותר . מאפיינים : רוחב פס וידאו - 285 MHZ (מכובד מאוד) ורזולציה מקסימלית 2048x1536 @ 68Hz שעושה את העבודה .

מסך זה בעל מנגנון ULTRBRITE שתפקידו הוא להגביר את הבהירות של המסך פי 4 . שימושי במשחקים ובסרטים בעיקר .

מסך זה יהיה מומלץ לאנשים שמשחקים הרבה במשחקים , צופים בהרבה סרטים ומתעסקים בעיקר בעבודות תלת מימד . לקריאת מסמכים וטקסטים הוא יהיה אחת הממלצות האחרונות בקטגוריה שלנו מפני שרבים שקנו את המסך הזה דיווחו על בעיות של טשטוש טקסט אפילו ברזולציות נמוכות יחסית כמו 1280X1024 ; כמו כן יש לו בעיות גיאומטריה קלות אך לא פעוטות .

LG F900P - מבוסס על שפורפרת הפלטרון של . נתונים יבשים : רוחב פס 235 MHZ (עלוב) , לפי אתרים שונים שראיתי הרזולציה המקסימלית עמדה על 1600X1200X85 HZ (עלוב מאוד) . מראה - איכותי וסטייליסטי , רוב האנשים ידלקו עליו (אבל במקרה שלנו , כשבוחרים מסכים בתקציבי ענק כאלו המראה כמעט שלא משחק תפקיד) .

המסך הזה הוא בסדר ולא יותר . במחיר שלו ניתן למצוא מסכים יותר טובים כמו ה-P95F+ ולכן הוא לא מומלץ לקנייה .

SAMSUNG 959NF הוא מסך HIGH END של סמסונג אשר מבוסס על שפורפרת הדיאמנטרון . מאפיינים : רוחב פס שעומד על 300 MHZ (מצויין !) , רזולציה מקסימלית של 2048X1536X73 HZ (שוב , מצויין !) . מסך זה מצטיין בגרפיקה והצבעים חיים ו"איכותיים" .

כמו כן , יש לו מנגנון "HIGHLGHT" , שעושה את אותה המטרה כמו המנגנון של ויסוניק , כלומר להבהיר את המסך כאשר מה שאתה שרואה הוא חשוך מדי - שימושי במשחקים וסרטים .

מסך מצויין לראיית סרטים , מועמד מושלם לגיימרים , ומספק את העבודה בלי שום בעייה לכל מטרה . מראה - יש איכות .

עוד בונוס קטן - סמסונג מבוססים היטב בארץ ולכן אין בעייה לממש אחריות או משהו דומה . השירות צריך להיות כמו שצריך .

מסך מעולה והמחיר שלו הוא בהחלט עוד קריצה בשביל לקנות אותו (ניתן למצוא אותו אפילו ב-1850 ש"ח) .

IIYAMA VISON MASTER PRO 454 . מבוסס של שפורפרת DIAMNTRON U2 (!) .

זה המסך המושלם לכל דכפין . מושלם למשחקים , מושלם לסרטים , מושלם לעבודה רגילה בדסקטופ . פשוט מושלם .

הנתונים לא משקרים :

רוחב פס 345 MHZ (מדהים !) , רזולציה מקסימלית 2048X1536X80 HZ (פשוט לא יאומן !) ובכלל כל הרזולציות הן בעלות קצבי רענון מדהימים וגבוהים יותר ביחס לשאר המסכים .

מראה- סטייל נוטף בשפע .

הסיבות היחידות שיכולת למנוע מכם לקנות אותו היא המחיר השערורייתי מעט שעומד על 2200 שקל מינימום וגם אולי בעיית השירות עם היבואן בארץ של מסכי IIYAMA .

את המסקנות תסיקו בעצמכם .

את היאממה אי אפשר להשיג.. הייתי משקיע בסמסונג 959

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הוויסוניק בעיניים עצומות!

אני ראיתי את המסך הזה ויש לו צבעים חיים ומאד איכותים! :xyxthumbs:

אם הוא ממש שווה קניה אני קונה אותו ממש מיד...גם הוא לא יקר...כולה 1200 משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עודכן....עכשיו הכנסתי גם את הרוחב פס...

אז ככה...ה Q995 ירד...כי הוא חרא...

עכשיו לפי השלושה שנשארו...

עדיף את ה997DF כי...מגיע לרזולוציה יותר גבוהה...רוחב פס...הכי רחב שיש כאן....תדר רענון אופקי יותר גדול ב5Khz....והכי חשוב והכי מוזר...ה997DF יותר יקר מה955DF...שהוא בעצם יותר טוב ממנו..(בדקתי דרך ZAP...החנות הכי זולה של 9957DF קרובה לבית שלי...בגלל זה)....

אז עכשיו יש לי החלטה סופית...והיא 997DF שעולה 1372....

מישהו רוצה לשכנע אותי??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב, ממה שהבנתי ה997DF לא תומך בתקן TCO כלשהו, לא יודע עד כמה זה משפיע.

נו..ועל מה זה משפיע?..מה זה אומר?..

הוא תומך אבל בתקן MPR-II...שמה זה אומר??.

לפי מה שהבנתי MPR-II זה תקן של שוודיה..על השדה המגנטי של המסכים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...