עזרו לי בקניית מחשב חדש Ei-End - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרו לי בקניית מחשב חדש Ei-End

GlooK

Recommended Posts

Thermaltake SHARK VA7000BWA Aluminium Black Tower Case 849.00 ¤ 1 849 ¤

1 5894 NEC ND-3520AB 16/4/24//48/16/48 Bulk Black DVD±R/RW 429.00 ¤ 1 429 ¤

2 5402 AMD Athlon 64 3500 Socket 939 Tray 1699.00 ¤ 1 1699 ¤

3 2989 Thermaltake Volcano SilentBoost K8 CPU Cooler 159.00 ¤ 1 159 ¤

4 3947 Samsung 160GB 7200 rpm 8MB Buffer Serial ATA HDD 629.00 ¤ 1 629 ¤

5 5824 Gigabyte GA-K8NXP- SLI nForce4 Socket 939 Motherboard 1389.00 ¤ 1 1389 ¤

6 5119 Supertalent D32PB12C2 512MB 3200 CL2 Memory 569.00 ¤ 2 1138 ¤

7 1394 Antec TruePower 430W Power Supply 559.00 ¤ 1 559 ¤

8 5920 PowerColor Radeon X850XT VIVO 256MB PCIX Retail Video Card 3329.00 ¤ 1 3329 ¤

10180 ¤

www.logicpc.co.il

מה נותן לך לוח אם עם כרטיס ATI?

הכי משתלם זה 6800GT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוף,

אני כבר איבדתי תקווה מכך שמישהו מעודכן ומאורע מספיק יוכל להמליץ ולנמק.

מה לא מובן לך במפרט שאני הצעתי, אם יש שאלות אתה יכול לשאול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא מובן לך במפרט שאני הצעתי, אם יש שאלות אתה יכול לשאול..

אתה הצעת מפרט?

להגיד שיש הרבה איכותיים בשוק, וספק 500 איכותי.. זה לא מפרט.

ומה לא מובן במה שאני כתבתי? החלטנו על מעבד!

גררר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אעשה קצת סדר.

התקציב כמו שכבר נאמר - עד 10,000ש"ח..

המטרה - תחנת עבודה ומשחקים חזקה ,המבוססת על פלטפורמה ה- 64... ותאפשר שידרוגים רבים לפני הצורך בעתיד!

מעבד, הוחלט כבר - כנקודת פתיחה לעתיד, AMD64 3200 939.

לוח אם - בהרכיב הכי חשוב במערכת לפי אמונותיו של גלוק.. אז קחו בחשבון ותנו המלצות לעניין.

זיכרון פנימי - בחיפושים.. נפח 1GB, 3200, קאס 2, הזיכרון עם התמורה הגבוהה יותר לכסף..

דיסק קשיח - בחיפושים.. נפח 120/160GB, 7200RPM, SATA, אמין ושקט..

צורב - בחיפושים.. הכי אמין שאפשר

כרטיס מסך - בחיפושים.. לא אחר כרטיס ביניים.., אלא כרטיס הכי חזק שיש. שבעתיד תהיה אפשרות להעלות את יכולותיו בעזרת הוספה ב-.

כרטיס קול, כרטיס רשת וכו' .. - מובנה על הלוח.

מארז - עדין מחכים לשמוע על משהו מעניין..

ספק - איכותי וחזק שיעמוד בשידרוגים רבים ככל האפשר בעתיד.

ואני אצטט את עצמי שוב בנושא המארז -

אם כי בשיקול על מארז.. אין לתומר שום צורך אמיתי בהשקעה באלומיניום.

ישראלי מצוי, מחפש מקסימום פח לשקל. Roll Eyes

הוא מחפש נפח פנימי, עם זה לדחוף מערך RAID, אם זה עבודה בתוך המארז בניית מערכת מים.. נו תומר.

וכמובן ספק איכותי ככל האפשר.

עכבר, מקלדת, , מסך מאווררים.. הכל כבר יש!

אז אל תבזבזו את זמנכם, תירו! ותירו לעניין!

ותודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1,265 - 64 3200 (939-pin) Box

MSI K8N Neo4 Platinum nVIDIA nForce4 Ultra Socket 939 - 979

PQI 1024MB 400MHz PC3200 Dual Channel (2x512MB) Mirrored Black Copper 2-2-2-5 - 1850

Seagate 160GB NCQ 8MB 7200RPM SATA - 645

NEC ND-3520A Dual Layer DVD±R/W/DL 16X White Bulk - 431

PowerColor X850XT 256MB PCIX Retail Video Card - 3329

SLI זה לא משתלם!

Supertalent Aluminium CA-601UFs Silver - 515

OCZ PowerStream Power Supply 420W - 737

סה"כ 9751 ש"ח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט טוב ספק טיפה יקר... הייתי מחליף למארז של שבא עם ספק 430W ולוקח מעבד 3500

אידיוט!,

ואני יגיד זאת שוב אידיוט!

ולאבי,

יש לי מספר שאלות..

במה טוב יותר הכונן הקשיח של סיגייט מאשר הסדרה המחודשת של WD, ה-Caviar.

שכמו שכבר הבנתי מציגה שקט פנומלי וביצועים גבוהים מאוד.

לגבי כרטיס מסך מדוע לא משתלם? מישהו מוכן להסביר?

הרי הכוונה היא לקנות היום כרטיס אחד, ובעוד שנה+ כשהמשתמש יחליט שיש בכך צורך לרכוש את השני ולהפעילם ביחד..

לגבי מארז, לא נעים לי להגיד את זה שוב.. אבל אתה גם אידיוט? אתה לא קורא הודעות קודמות מגיב בלי הקשר?!

כבר אמרנו... לא מחפש אלומיניום.. מחפש מרחב מחייה! זה מה שאנחנו מחפשים וספק שיוכל להחזיק מערכת עם ארבעה ..

מעבד באובקלוק גבוה.. זוג חזקים במיוחד ועוד ועוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיתה, מקווה שייספק אותך:

64 3200 (939-pin)  

לוח אם אני הייתי ממליץ לחכות ללוח ה-SLI של DFI שאמור להגיע לחנויות בשבועיים הקרובים דיון על הלוח בפורום של XS מציג ביצועים מדהימים עוד בגירסא מוקדמת של הלוח - שיא העולם 3d01 נלקח ע"י oppainter בעזרת הלוח הזה ו-MSI X800XT+זכרון OCZ Gold VX.

attachment.php?attachmentid=23234&stc=1

זכרון: פה התווספה בימים האחרונים אופציה נוספת, הגיעו לשוק בעולם ובארץ זכרונות של Twinmos מסדרת Premium, אם תצליח להשיג את הזכרון הזה כשעל הצ'יפים שלו כתוב aa4t - אלו כנראה זכרונות בעלי אותם צ'יפים כמו של ה- VX, הם עולים בערך חצי מהסכום שעולים ה-VX ומגיעים לאותם הביצועים (בממוצע 265 באס על 2-2-2-5 ב-3.6V).

שוב, בשביל באס גבוה אפשר תמיד לקח כל זכרון מבוסס TCCD (רשימת זכרונות מבוססים TCCD, שבד"כ מגיעים ל-300 באס בלי בעיה על מתחים נמוכים (2.75).

בהארדיסקים אני לא מבין כ"כ, תצתרך להתייעץ עם מישהו אחר (כנ"ל לגבי צורבי , תשוטט מעט בפורום ]תרונות איכסון ותראה מה עדיף).

ATi X850XT PE - הכרטיס החזק ביותר כיום, ביצועי ה- מתקשים לעבור אותו. אחיו הקטן (X800XT PE) שולט במקומות הראשונים של ה-ORB - הוא עדיין לא הגיע לשוק בצורה סדירה לכן כמעט ולא רואים אותו (והוא גם בינתיים לא נתמך ע"י האורב).

מארז: אני ממליץ לך ללכת על ה- Thermaltake Highest Xaser III V1000C Tower - מארז מרווח בצורה ענקית, מסודר בצורה נוחה מאוד (פטנט מעולה בשביל המון HDD's. - מגיע עם FanBus מובנה וצג טמפ'.

ספק כוח כבר מזמן הפך למוצר איכותי ממה שהיה פעם - אני הייתי ממליץ לך לחפש את ה-OCZ ModStream PSU 550/620W אמין, מחברה אמינה - אחד היתרונות הענקים שלו - אפשר לנתק ולחבר אליו במידת הצורך חיבורים נוספים, ז"א לא עוד מצב שכבלים שאתה לא משתמש בהם מפוזרים ברחבי המארז, אלה אתה פשוט מנתק אותם מהספק, ומחבר בחזרה שבעת הצורך.

ModStreamfull.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי את ההסבר הזה מטופיק מלפני איזה שבוע...

הסבר לגבי ההרדיסקים ולמה עדיף ה-NCQ

אז מה זה NCQ??

הסבר באנגלית

NCQ

One area that SCSI had over both parallel and SATA drives was Native Command Queuing (NCQ). Traditionally hard disks on the consumer desktop side process disk requests in a linear fashion. This can potentially be a very bad thing and to understand why, there has to be a basic understanding of the physical structure of a hard disk. Hard disks are made up of platters or disks, much like a compact disk. Each platter is divided into tracks which are concentric circles, tracks are divided into sectors. Each platter is read by one or more heads. Seeking data is fastest when the data resides on the same track. Moving between tracks is time consuming. Consider the case where there are three pieces of data, one on the outermost track, one on the inner most track and one on the outmost track. In a traditional hard disk, the data on the outer track would be read first, then the data on in the inner track second, and finally the third piece of data on the outer track is read. This is not efficient and the time it takes to move the head is the seek time. If the head movement can be minimized, the seek time will decrease accordingly. This is where NCQ comes in - NCQ can rearrange the order of instructions so instead of moving from the outer track to the inner track, both pieces of data may be read from the outer track first before tackling the inner track.

ncq.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה לגבי זה, משולב מנעה ולוגיק:

מנעה

AMD ATHLON 64 3500+ WINCHESTER BOX 939PIN 1830 ¤ 1

MSI K8N Neo4 Platinum 1000 ¤ 1

TWINMOS DDR TWISTER 512mb 400mhz CL2 690 ¤ 2

SAPPHIRE RADEON X850XT PCI-E VIVO 3120 ¤ 1

Thermaltake Thunderblade 120mm LED fan - GREEN 70 ¤ 1

Thermalright XP-120 310 ¤ 1

מלוגיק

0 1571 H.Perf 1080 AMG Case P/S not include 710.00 ¤ 1 710 ¤

1 5894 NEC ND-3520AB 16/16/24//48/16/48 Bulk Black DVD±R/RW 429.00 ¤ 1 429 ¤

2 2623 160GB 7200 rpm 8MB Buffer NCQ Serial ATA HDD 649.00 ¤ 1 649 ¤

3 5500 Enermax 480W EG485P-VHB FMA 20/24Pin Power Supply 659.00 ¤ 1 659 ¤

וסה"ך זה יוצא 9877 שח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני רואה שאתה דורש תגובה רצינית, אבל באמת אורי, תרגיע פה עם השפה, בבקשה.

מעבד, הוחלט כבר - כנקודת פתיחה לעתיד,  AMD64 3200 939 - סבבה - סביבות ה-1300 ש"ח מעבד.

החלפה של הקירור המקורי לאחד שקט, סגנון ה-Thermaltright עם מאוורר 120 מ"מ, או ה-Zalman 7700 - סביבות ה-350-400 ש"ח.

http://www.thermalright.com/a_page/main_product_xp120.htm

http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.asp?idx=146&code=005009

****לוח אם****

אתה דורש משהו מבוסס SLI עם תמיכה להרחבה עתידית. המלאי שלך כרגע בארץ לא כזה גדול:

Asus A8N-SLI Deluxe (סביבות ה-1200 ש"ח) וה-Gigabyte GA-K8NXP-SLI (סביבות ה-1380 ש"ח).

http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=A8N-SLI%20Deluxe&langs=01

http://www.giga-byte.com/Motherboard/Products/Products_GA-K8NXP-SLI.htm

יתרונות שמציג הג'גהבייט:

IEEE1394b - בקר firewire מובנה עם מהירות 800mbps.

DualBios - פיטצ'ר חביב אבל לא יותר מזה.

Dual Power System - כביכול אמור להעניק מערכת יציבה יותר, בעלת יכולת לתמוך במעבדים יותר "נזקקים" אם אלו יהיו.

802.11G - מגיע עם מתאם רשת אלחוטית, יכול להיות שימושי אם יש צורך.. בעיקרון רק התוספת הזאת שווה איזה 180 ש"ח, שזה ההפרש בין הלוחות.

מבחינת אמינות - רק חיפוש מדוקדק בפורומים בחו"ל (כנראה של XtremeSystems ובתמיכה הטכנית של היצרניות) יתן לך תשובה אמיתית ומלאה. סה"כ שתיהן חברות אמינות מאוד כמובן, ומדובר על מוצרי הדגל של החברות. אבל שני המוצרים הללו חדשים מדי בשוק בשביל להיות סגור על בעיות רציניות איתם.

הם הרי נמכרים בארץ פחות מחודש, אז דעה ממש רצינית לא מאמין שתקבל.

****זיכרון****

כרגע בארץ Dual 1GB שמסוגל לעשות CAS2:

512mb PC3200 DDR-RAM - PQI TURBOmemory 400MHz 512SBU 2-2-2-5 - עלות בסביבות ה-900 ש"ח לסטיק.

לפי XtremeSystems זה אמור להיות זיכרון TCCD, כלומר מסוגל להריץ 400 מ"ה בתזמונים מעולים ו-600 מ"ה בתזמונים גבוהים.

לחלופין כמובן יש את ה-Gold VX של OCZ (שזמינים אגב רק אצל הדובים נדמה לי), שדורשים מתחים מפלצתיים ואולי גם תוספת של ה-DDR Booster שלהם בשביל  לעבוד ברמה הדרושה.

אמורים להגיע עד לפחות 540 מ"ה, עלות ל-1GB גם אמורה להיות בסביבות ה-1800 ש"ח.

כמו כן יש את ה-PDP PATRIOT 2x512Mb 3200/400Mhz LL- CL2

תזמונים 2-3-2-5

ב-1500 ש"ח נראה שהם נותנים תמורה לא רעה בכלל לכסף.

אז אנחנו מדברים על איפשהו בין ה-1500 ל-1850 ש"ח.

****דיסק קשיח****

לדעתי כדאי ללכת על 160GB כיום שנותן את התמורה הכי טובה לכסף, אפילו כדאי לפזול קצת לכיוון ה-200G אם מדובר במישהו שעוסק הרבה בהורדות.

אני לא יודע מה איתך, אבל לי לא יצא להתקל בכונן קשיח של WD שהוא שקט.

כיום ה-Seagate וה-Samsung נחשבים השקטים ביותר עד כמה שאני יודע.

ל-Seagate יש יתרון פעוט של אחריות של 5 שנים בחלק מן החנויות, ושקיימת עכשיו גירסא חדשה של הדיסקים עם NCQ, שמציג תוספת קטנה לביצועים.

(אך אם אני לא טועה רק לוחות עם צ'יפסטים 925 ו-915 תומכים ב-NCQ, והוא אמור לקבל תמיכה יותר רחבה ב-SATA-II, שהלוחות SLI כן תומכים בו, אז אני לא בטוח אם אכן קיימת תמיכה בטכנולגיה הזאתי).

את תסתכל בחנות www.endpcnoise.com, תראה שהם מוכרים כעת רק כוננים קשיחים של Samsung, וזאת חנות חומרה שמתמחה במוצרים שקטים. זה אמור לתת לנו תשובה לאיזה כונן הכי שקט מכולם.

חוץ מזה שים לב למוצר הזה שמאוד עוזר להשתיק את הכונן הבעייתי:

http://www.endpcnoise.com/cgi-bin/e/smartdrive2002.html

בו נגיד ובאמת הלכנו על ה-Samsung ב-160GB SATA - מחיר סביבות ה-630 ש"ח.

****צורב DVD****

הרבה מאוד מתלהבים מהנק, שת'אמת יוצרים צורבים מאוד מהירים וזולים. אם תשאל את הטכנאי במעבדה שלנו, הוא החליף את ה-NEC שלו ב-Pioneer A08, ולא סתם.

אני סה"כ סומך על המילה שלו, ופיוניר תמיד היו ידועים בצורבים איכותיים.

כמובן שתמיד יש את פלקסטור, אבל עם המחיר שלו זו הגזמה פרועה לדעתי.

הפיוניר הוא בסביבות ה-480-500 ש"ח.

****כרטיס מסך****

אתה רוצה הכי טוב, אבל אתה דורש שתהיה תמיכה ב-SLI.

כלומר אנחנו תקועים עם סידרת ה-GeForce 6 שעקרונית היא יותר חלשה מהפתרונות של ATI כרגע. אבל כמובן משאירים את הפונטציאל לשידרוג עתידי.

ה-6800U זה הגזמה פרועה לדעתי, והכי ישתלם לנו ללכת על ה-6800GT PCIE.

http://www.leadtek.com/3d_graphic/winfast_px6800_gttdh_1.html

ה-Leadtek יעלה לנו בסביבות ה-3200 ש"ח.

ניתן גם למצוא חברות זולות יותר, ואני לא מאמין של-Leadtek יש יתרון משמעותי, פשוט רוב החברות הזולות כרגע בארץ הן מאלו המוכרות פחות בשוק, שאמינות הרכיבים שלהן לאורך השנים עדיין קצת מוטלת בספק.

שים לב שההפרש ביצועים בינו לבין ה-X800XL הוא לא כזה גדול (חוץ מ-DOOM3 אולי) וה-X800XL עולה כמעט אלפיה פחות! אבל לא מאפשר לך תמיכה ב-SLI.

(אגב ניתן לקחת כרגע זוג 6600GT בסביבות ה-2350 ש"ח שיציגו ביצועים עדיפים על ה-6800GT ברוב המשחקים ואפילו על ה-6800U! והם כמובן עולים הרבה פחות - זה אגב כל עוד לא הפעלת AA ו-AF שגורמים ל-6800GT להיות עדיף [ועדיין לעלות אלפיה יותר]).

****מארז וספק כח****

בעיקרון ה-Compucase 6A19 הוא אחד המארזים היותר מוצלחים שקיימים בשוק שלנו. לא אלומיניום או יפה במיוחד, אבל עם מקום למספיק כוננים קשיחים ומבנה מאוד חכם ויעיל. מאמין שאפשר למצוא אותו גם בלי ספק ולהוסיף לו שני מאווררי 120 מ"מ שקטים במיוחד (סגנון Panflo או Papst אם תזמין מחו"ל, או דברים אחרים שיותר זמינים בארץ כמו Antec/Enermax/Vantec/Zalman/Thermaltake). בטח יעלה סה"כ סביבות ה-350-400 ש"ח.

עריכה: כנראה נמנתי כבר (טוב אחרי שעתיים שאני עובד על התגובה הזאתי) - אם אתה רוצה קירור מים ה-6A19 לא יתאים.. מארזים יחסית גדולים ומרווחים: ה-Supertalent שמגיע מאלומיניום ומאווררי 80 מ"מ (סביבות ה-450 ש"ח).. מארז ה-Shark של TT (אבל יקר בטירוף עם תג מחיר של 800+ כי הוא מאלומיניום וכו'.. אגב לא שקט בכלל), ויש גם גרסאות גדולות יותר של ה-Compucase. כמובן הזכירו פה כבר את מארזי Antec אבל הם גם דיי יקרים יחסית למה שהם נותנים (שזה לא כל כך הרבה).

ספק כח:

ה-HEC 525W נחשב יחסית שקט וחזק מאוד, חוץ מזה שיש Sleeving לכל החוטים הארוכים שלו (שבטח יהיה קשה להסתיר ב-6A19, אולי כדאי לקחת אחת מהגירסאות הגדולות יותר של המארז).

http://www.compucase.com.tw/product/product_b.asp?id=91

עלות בסביבות ה-460 ש"ח.

Thermaltake 410W 120mm fan

http://www.thermaltake.com/purepower/W003536.htm

לפי הזיגזגים הוא מאוד שקט, ות'אמת אני לא בטוח שהמערכת תדרוש יותר מזה, בטח לא עם כרטיס מסך אחד.

עלות בסביבות ה-360 ש"ח.

יש ספקים נוספים של TT שנחשבים שקטים יחסית בהספקים יותר גבוהים 480-560W, אבל המחירים בהתאם. הם עדיין אבל מבוססים על מאווררי 80 מ"מ ולא 120 מ"מ כמו הספק הקודם, שאני מאמין שהוא באמת שקט.

יש גם את Enermax Noisetaker:

http://www.enermax.com.tw/products_page.php?Tid=1&gon=256&Gid=18&Gid2=43

מחירים קצת גבוהים של איזור ה-660 ש"ח ל-485W.

אגב בקשר לדרישות של אתה יכול לראות באתר של אסוס את ה-Power Requirements לפי המאפיינים של המחשב (6600, 6800, FX55 וכו'), ולא נראה שאלו דרישות יותר מדי גבוהות.

לי אישית יצא לשמוע את ה-HEC 525W והוא היה דיי שקט, אבל לא היה לי מספיק שקט כדי להעריך את רמת השקט שלו.

כמו כן יש ברשותי את הזלמן 400W, אבל אני לא בטוח אם הוא מספיק למחשב כזה, חוץ מזה שהוא יקר מאוד יחסית להספק שלו. והוא לא שקט לגמרי אם שואלים אותי.

ויש את המילה של פבל ואורן על ה-410W של TT שהוא באמת חרישי.

בחירה שלכם.

לא נתתי כאן תשובות מוחלטות אבל הרבה קווי הנחיה יש לך פה.

כל העסק של ה- והלוחות התומכים בו עדיין מאוד חדש בשוק, ובארץ בפרט. למרות שהפעם זה הגיע יחסית מהר.

מקווה שעזרתי כמה שניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...