ההינדים רוצים לשקם את תדמית צלב הקרס - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההינדים רוצים לשקם את תדמית צלב הקרס

The_overclocker

Recommended Posts

הסמל, שהפך לשנוא בשל השימוש הנאצי, סימל במקור חיים ומזל טוב.

בני דת ההינדו משתמשים בו עד היום, והם חוששים מהצעות החוק לאסור עליו בכל רחבי אירופה.

http://news.walla.co.il/?w=//657857

הוויכוח הזה קיים כבר זמן מה, ולא רק מול ההינדים. מה לפי דעתכם צריך לעשות ?

לפי דעתי, צריך לאסור, וזאת מכיוון שמה שהוא נושא בתוכו. אם נחונך, שזהו סמל חיובי - אז לסמל הנאצי לא תהיה אותה המשמעות המוכרת לנו.

אם כל הכבוד להינדים ולדתם, אני חושב שהם אלו שצריכים להתחשב ולכבד את האירופאים (וכמובן את היהודים) ולא ללבוש את הצלב לאור המשמעות שהוא מסמל.

אסור לתת "Ban" לסמל, כי אז הוא ייעלם\יישכח, אלא פשוט צריך להמנע מלהציג אותו בפומבי לעינהם של אנשים שיכולים להפגע ממנו. ואם זה משהו

שהם לא יכולים לעשות לפי בקשה, כנראה צריך חוק.

138323-5.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שצריך לאסור את זה... אני גם יכול להבין שאם הייתה קבוצת טרור יהודית שכל יהודי אירופה היו לוקחים בה חלק והסמל שלה היה מגן דוד אז הייתי יכול להבין אם היו אוסרים להראות את הסמל הזה.

עם כל הכבוד להינדים הם יכולים להשתמש בסמל הזה בהודו, באירופה שלא ילכו עם סמלים כאלה כי שם ובשאר העולם המערבי הסמל הזה יצג געזנות, השמדות גזעים, רצח עם ולאומנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ויכולתי לשלוח עוד, גם אמנות שמבקשות להחזיר את פירושו האמיתי של הסמל ולשים אותו על המפה.

לא, לא רק נאצים משתמשים בזה, גם לא רק הינדים. בדת שלי זהו סמלה של השמש, משל ושל ארבעת עונות השנה.

בעונת חגי החורף מקובל לעשות זר ענפים/קש עם 4 extentions עם תפוחים/פירות אדומים קשורים אליו ולתלות על הדלת או לשלוח כרתיסי ברכה עם הסמל או אפילו לתלות אותו כקישוט על עץ אשוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה הדת הזאת...

אגב, דריה,

אולי ככה בין אנשים בדת מסויימת זה בסדר

אבל שמרססים צלב קרס (swastika, כמו שסבא שלי אומר) על מצבות של יהודים זה לא "סגולה לחיים" אם את מבינה למה אני מתכוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא צריך לאסור את השימוש בסמל הזה רק בגלל שנהנאצים השתמשו בו. באותה מידה אפשר להגיד שצריך לאסור את השימוש בצלב (+) ובנשר.

זה בעיקר עניין של הקשר, זה ברור באילו מקרים הכוונה היא לאנטישמיות ולזדוניות באופן כללי ובאלו מקרים לא.

אגב, דריה, מהי הדת שלך? אם מותר לשאול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי כמה שפחות סמלים ודתות והעולם הזה יהיה טוב יותר.

ממתי הינדים בכלל נמצאים באירופה ?

הינדים הם מהמזרח, מהודו וסרי לנקה... אין להם קשר לאירופה ולמה שקורה שם.

אם יש כמה הינדים שמבקרים באירופה פעם בשנה הם יוכלו קצת להתאפק לפני שהם מתחילים לנפנף בדת שלהם ולשמור את זה לעצמם ואני גם בטוח שהם יודעים מה המשמעות של הסמלים שלהם בסביבה שבה הם מבקרים.

הסמל הזה מייצג רוע בשביל מישהו אחד ומזל בשביל מישהו אחר... למליונים ששפכו את הדם שלהם על אירופה לא היה ממש מזל אז אולי כדאי שכולם יקחו את הסמלים שלהם וישמרו אותם בסביבה הקרובה אליהם ולחברה שלהם.

ממש לא מעניין אותי מה מילארד הודים חושבים על מזל... מזל זה לא יותר מתחושה חולפת, מה שהגועל נפש הזה סימל ועוד ממשיך לסמל היום זאת עובדה.

ממש לא מעניין שהנאצים לקחו אותו מהמזרח ולא אכפת לי מי התחיל קודם, אני מבין שזה במקור שלהם אז שישמרו אצלם בשקט.

אני בטוח שגם שלנאצים הswastika באמת גרמה להם "להיות שמחים" שהם עמדו על גופה של יהודי והדגל המזדיין שלהם התנפנף ברקע.

אני ממש משתתף בצערם של כל אלה שלא יכולים יותר להשתמש בסמל הזה, אני בטוח שקשה להם בחיי היום יום... איך הם קמים בבוקר והולכים לישון בידיעה שאם הסמל הזה לא יהיה בכל מקום שהם הולכים גורלם אבוד ?

פשוט עצוב...

GET A FUCKING LIFE.

ולמי שלא מבין למה לא כדאי להחזיר את הסמל הזה נראה לי שכדאי שהוא ילמד קצת היסטוריה לפני שהוא מתחיל להתעניין בתיאולוגיה.

אסוסאציה למוות > מזל דבילי.

smiley-puke.gif

vomit-smiley-005.gif

vomit-smiley-006.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...